Зашто се масовно слуша турбо фолк ?

Прво морате да знате како фунционише музичка индустрија.
Не воле људи турбо фолк, него жене воле турбо фолк, тачније клинке. Причам о генерацији која сада излази по дискотекама, сплавовима и клубовима.
Ако си жутокљунац тинејџер који жели да излази и да упозна неке рибе, мораш да слушаш оно што тражи циљна група, а циљна група су клинке.
Дакле немаш избора, него слушаш оно што слушају твоје другарице, твоја девојка или ортаци који су већ укапирали шта рибе воле.

Свака група или извођач постаје комерцијална тек када им на концерте дођу девојке.

И раније, никада се жене нису ложиле на рок гитаристе, увек је неки Маринко Роквић био много популарнији од неког Џонија Штулића. Ми смо и тада били земља сељака и градских дођоша.
Е сад што је постојала каква таква мањина која је слушала нешто што није фолк, и што је тај поп-рок био квалитетнији, то је друга прича.
Кад се жене ложе на Маринка и Бобана Рајевића, онда млади, али и старији павијани гледају да опонашају њих.
 
Mozda, ali ovde se ne prica o umetnickoj vrednosti.

I Karadjordje je jedan od najretardiranijih istorijskih licnosti, pa se opet slavi.

Ја стварно нисам тип који ће да говори да људи треба да слушају Моцарта (не слушам ни ја тако нешто) али чињеница је да је турбо фолк смеће.
Једноставно немам поштовања за нешто што је у ствари неартикулисано подвикивање.
Поштујем много жанрова иако их не слушам, попут jazza.
 
Ја стварно нисам тип који ће да говори да људи треба да слушају Моцарта (не слушам ни ја тако нешто) али чињеница је да је турбо фолк смеће.
Једноставно немам поштовања за нешто што је у ствари неартикулисано подвикивање.
Поштујем много жанрова иако их не слушам, попут jazza.

Od turbo-folka jedino je Aca Lukas zakon, po meni.
Nemam ja postovanja prema bilo cemu, ja samo govorim o cinjenicama- srpski turbo-folkeri su najveci profesionalci u srpskoj muzici, i ljudi koji relativno dobro odradjuju svoj posao. To kakav im je posao je potpuno nebitno.
 
Od turbo-folka jedino je Aca Lukas zakon, po meni.
Nemam ja postovanja prema bilo cemu, ja samo govorim o cinjenicama- srpski turbo-folkeri su najveci profesionalci u srpskoj muzici, i ljudi koji relativno dobro odradjuju svoj posao. To kakav im je posao je potpuno nebitno.

Је л' знају турбо фолкери уопште да певају или користе playback ?
 
Ma ne to;
zasto je Karadjordje, po tebi to sto si napisao?

Covek koji ubije caleta, brata, i ceo zivot provede u htenju da totalitarno vlada, je po tebi normalno ljudsko bice? :think:

- - - - - - - - - -

Је л' знају турбо фолкери уопште да певају или користе playback ?

Pa ne mogu na svadbama da koriste plejbek valjda?
 
Pa zato sto umetnost nije nesto sto tezi da se dopadne sto vecem broju ljudi, i zato pitanja o tome zasto se nesto vecini svidja nisu pitana o umetnickoj vrednosti.

Tresneš i ostaneš živ, kao mačka si, imaš 9 života. Zašto misliš da umetnost ne teži da se dopadne većini? Svaki umetnik i onaj ozbiljan i onaj manje ozbiljan teži što većem auditorijumu, a publika je ta koja se priklanja nekima masovno nekima pojedinačno.
 
Konacno da i ti nesto mudro napises.

Trziste je keva, a muzicko triste je jedno od slobodnijih u modernom svetu.

Ovi rokeri koji kukaju i zale se su obicno skupina neodgovornih neradnika, kojima je krivo sto narodnjaci vise zaradjuju.

Naravno da ce vise da zaradjuju kada su i profesionalniji, i vredniji, i bolje se snalaze na trzistu.
Причаш о музичком тржишту које још увек није дефинисано у Србији. Где се не поштују ауторска права, где се и даље све ради на дивљака.
О каквој слободи тржишта говориш, кад су медији под контролом и када се промовише ко да више пара, ко има веће везе и слично. Ево ти РТС који смо до јуче плаћали, погледај ко је њима културни модел ... Кеба. :lol::hahaha:

Све је у маркетингу, дајте мени све медије и кроз пар недеља сви ће слушати оно што ја желим да сви слушају. Већина нема музички укус, тако да је то једна маса коју можеш обликовати у шта год пожелиш.

Od turbo-folka jedino je Aca Lukas zakon, po meni.
Nemam ja postovanja prema bilo cemu, ja samo govorim o cinjenicama- srpski turbo-folkeri su najveci profesionalci u srpskoj muzici, i ljudi koji relativno dobro odradjuju svoj posao. To kakav im je posao je potpuno nebitno.
Некада су турбофолкери и били креативни, али последњих десетак година, они су професионални лопови. Аца Лукас његово највеће остварење је ''лична карта'' коју је препевао.
 
Причаш о музичком тржишту које још увек није дефинисано у Србији. Где се не поштују ауторска права, где се и даље све ради на дивљака.
О каквој слободи тржишта говориш, кад су медији под контролом и када се промовише ко да више пара, ко има веће везе и слично. Ево ти РТС који смо до јуче плаћали, погледај ко је њима културни модел ... Кеба. :lol::hahaha:

Све је у маркетингу, дајте мени све медије и кроз пар недеља сви ће слушати оно што ја желим да сви слушају. Већина нема музички укус, тако да је то једна маса коју можеш обликовати у шта год пожелиш.


Некада су турбофолкери и били креативни, али последњих десетак година, они су професионални лопови. Аца Лукас његово највеће остварење је ''лична карта'' коју је препевао.

Pa autorska prava su nesto sto je u suprotnosti sa slobodnim trzistom, a ne obrnuto. Nemoj samo ovde da mi pocinjes nesto tipa SOKOJ, alergican sam na takve likove.
Ja ne znam zasto je to lose ako neko da vise para, da ga bude vise po medijima? :dontunderstand: Ako je to kontrola i nesto lose, onda je to sto doktori dobijaju pare za svoj rad nesto moralno ogavna stvar.

Sto se tice te logike da ako se samo Mocart pusta rudarima po ceo dan, da ce njima klasicna muzika biti najomiljenija, to mozda i jeste tacno; ali za tako nesto je potrebno silovanje trzista i neslobodno trziste. Da drzava smisleno sprovodi indoktrinaciju. A to je skupo. Jednostavno, kultura nekog drustva je takva kakva je, najomiljenija muzika u tom drustvu je takva kakva je, i to je to.
 
Pa nije samo turbo folk u pitanju.
U svetu imate turbo rap koji se servira iz Amerike a koji je i jos gori i primitivniji od turbo folka.
pa onda imate nase sabane koji ih kopiraju u fazonu - mi ne slusamo narodnjake;
sve u svemu - Scena je uzas.Opsta glupost i primitivizam.

Тако је, већина модерног rapa је обично њесра. То ти љубитељи правог rapa зову pop-hop јер користи pop, односно електро битове као и autotune и остала сранја.
На сву срећу видим да се поново враћа rap са значењем у mainstream, што ме радује.

- - - - - - - - - -

Pa i meni fudbal ne lici na sport, nego na jurenje kepeca.

Твоје мишљење, исто као и моје за турбо фолк :)
 
Твоје мишљење, исто као и моје за турбо фолк :)

Pa u tome je i poenta, sloboda misljenja, sloboda sporta, sloboda muzike. Inace, muzicko trziste je mnooogo slobodnije od sportskog trzista. U muzici ne postoji ni priblizno toliko svetih krava kojima ce drzava da pomaze uvek i svuda. U stvari, te muzicke svete krave koje drzave stiti su ekonomsko jako slabi igraci. Dok, sa druge strane, u sportu su to nezasite ale koje kostaju drzavu abnormalno velike kolicine para.
 
Pa u tome je i poenta, sloboda misljenja, sloboda sporta, sloboda muzike. Inace, muzicko trziste je mnooogo slobodnije od sportskog trzista. U muzici ne postoji ni priblizno toliko svetih krava kojima ce drzava da pomaze uvek i svuda. U stvari, te muzicke svete krave koje drzave stiti su ekonomsko jako slabi igraci. Dok, sa druge strane, u sportu su to nezasite ale koje kostaju drzavu abnormalno velike kolicine para.

Слажем се.
 

Back
Top