Zašto pucaju prijateljstva i ima li smisla neka prijateljstva pokušati spasiti?

Maeeeestro

Aktivan član
Poruka
1.360
Istinsko prijateljstvo je osobni odnos ljudi koji ne nose osobni interes. Prema psihologiji, ono se temelji na osjećaju ugode tijekom komunikacije, međusobnom razumijevanju, iskrenim i nesebičnim djelima, povjerenju i obostranoj želji da ljudi pomognu jedni drugima.


Kako to da se onda ipak događaju prekidi prijateljstva, ili udaljavanja?


Jeste li osjetljivi na udaljavanja?


Kako biste reagirali kada vidite da nema trajnih pomaka u prijateljstvu, tj prije rečeno poznanstvu?
 
Неко се одсели у други део града и заборави те. И обрнуто. Некоме то уопште не смета да те и даље виђа. Људи су несавршени и од њих не треба превише очекивати.
 
Istinsko prijateljstvo je osobni odnos ljudi koji ne nose osobni interes. Prema psihologiji, ono se temelji na osjećaju ugode tijekom komunikacije, međusobnom razumijevanju, iskrenim i nesebičnim djelima, povjerenju i obostranoj želji da ljudi pomognu jedni drugima.


Kako to da se onda ipak događaju prekidi prijateljstva, ili udaljavanja?


Jeste li osjetljivi na udaljavanja?


Kako biste reagirali kada vidite da nema trajnih pomaka u prijateljstvu, tj prije rečeno poznanstvu?
Nemoj da se trudis da spasis prijateljstvo. Ako je kraj nek je kraj. Taj neko ko je otisao nek ide u pm. Ovo kazem iz razloga ako ga nema nego ljudi prosto odu iz vašeg našeg prijateljstva. Razlog nepoznat. Znam iz iskustva puno puta.
 
Ja stvarno nemam sreće sa najbliskijim prijateljima. Imao sam najboljeg druga tokom celog života, od osnovne do III godine srednje koji je morao da ide na dijalizu.
Uglavnom, slagao nas je da mu je dobro i izašao je iz bolnice nakon čega je kod kuće iskoristio ko zna šta iz bolnice što je izneo i ubio se.

Nikad više nisam imao takvog druga. :(

2019. sam upoznao budućeg šefa koji je ujedno bio i fotograf, čim me je video počeo je da priča kakve ideje ima za mene, bio sam mu i kolega i model, zbližili smo se neverovatnom brzinom, te godine sam se i oženio i on mi je bio kum i postali smo nerazdvojni da bi on 2022. otišao u Austriju da živi. Hteo sam da crknem, da budem iskren.


To su dva prijatelja kojima sam bio blagosloven, ne računam neka polu- prijateljstva i drugove.
Drugovi, drugari, "ortaci" i tako dalje, to je sve većinom bilo prolazno, uglavnom dok sam radio na ulazu u noćnim klubovima ili 2001. sam bio obezbeđenje na "EXIT"- u , znači sve to quid pro quo sistem...
 
Poslednja izmena:
nijesam nikad nimao puno "prijatelja" ali one koje sam imao su za cijeli zivot

nemam vise problem da idealizujem ljude, da u mojoj glavi stvaram sliku koja ne odgovara stvarnosti kao kad sam bio mladji. nikad i nikome ne vjeruj 100% i nikad i nikome ne davaj 100% od sebe
veoma malo ljudi je vrijedno meni da bi sa tijem razbijao glavu

ja sam ucen da volim sve ljude, da ne kradem, lazem, i da ne cinim drugima zlo (tako da me je to kostalo u zivotu), a te pouke kolko god dobre nijesu dobre za tebe
 
sad cu i ja ko @bmaxa
"znas kako..." :cool: ;)
nije sve crno belo. za tango je potrebno dvoje.
tako i za drugarstvo i prijateljstvo.
ako je tebi stvarno stalo do nekoga, neces ga pustiti da tavori u nekoj zabludi, resices ga dilema, jer su vrv opravdane i sa ljudske i sa njegove strane,..
to je po meni pravi test prijateljstva. lako je resiti se nekoga na pomen zlovolje, ali ako mislis da si time bolji covek od nekoga, pre ce biti da i sam gajis zablude.
Kao ovaj gore sto pominje Antarktik, a ne moze cak ni metaforu da zamisli... :lol:
 
Covek koji ti je drug i prijatelj ceo zivot kome verujes i pricas otvoreno o sebi koji ti je pomogao dosta puta a i ti njemu si daje za pravo da te vrednuje, pocenjuje, zavidi na neke tvoje retke uspehe koje na njegovom polju i zivotu malo fale i taj vas uspeh kad se srusi potajno mu se raduje sto je poropao ne zeleci ni da se ljutski izvini.

Da slucajno u necemu nesto ne budes ni u bilo kom trenutku bolji od njega iako mu sve ide vidno bolje nego tebi jos ti i za to malo uspeha i srece sto tebi znaci zavidi i posle kad se rusi potajno mu se raduje.Plus se umesa na neki nacin u istu pricu i razmece se i siri parama i busa i daje indirektno tebi orimer kako treba i da je on mogo kad bih hteo.Pritom okolo prica "kad moze on sto ne bi mogo ja".Samo da bi sebi dokazao da moze i on iz frustracije i zavidti i pritom u procesu vara devojku za koju prica da ga postuje ali mu smeta sto joj je mogucnost pokretljivosti desne ruke slabija u zglobu kod lakta i sake.Ali mora da se dokaze kod prijateljice vase devojke da da primer razmicuci se parama (jer je imao srecu i veze da ih sada ima) i sebi i okolini i vasoj devojci kako treba da se radi na tvom mestu.Jer sto samo ti da imas strankinju i takvu ljubav, i pocenjuje te tipa sto prica okolo kad mozes i ti sto ne bi on mogo da ima devojku preko bare razmicuci se parama i mogucnostima kojim ti nemas tj za koje tebi treba vremena da zaradis odes i slicno...

Da li oprostiti takvom coveku?
 
Kako to da se onda ipak događaju prekidi prijateljstva, ili udaljavanja?


Jeste li osjetljivi na udaljavanja?


Kako biste reagirali kada vidite da nema trajnih pomaka u prijateljstvu, tj prije rečeno poznanstvu?

Sam život nas udaljuje od nekih ljudi sa kojima smo bili prijatelji. Najbolji primer za to su prijateljstva, drugarstva iz detinjstva, osnovne i srednje škole.

Osetljiva sam kada se udaljavam od nekad bliskih prijatelja, ali i to je deo života.

Bold: Ne znam na kakve pomake u prijateljstvu ili poznanstvu misliš.

Ne reagujem.
 
Da, treba ići dalje, ne treba krpiti, pogotovo ako je nešto krupno. To je obično neki disrespekt. Vremenom se razočaraš u ta prijateljstva, ne očekuješ mnogo, i ideš tako, random pričaš s nekim po netu. Bzv. Vrteška.
Razgovor sa nekim na netu se ne može porediti sa prijateljstvom.
To je neki vid zabave, popunjavanja slobodnog vremena, bega od realnosti... Šta god, ali zamena za prijateljstvo i iskreni razgovor sa blislim ljudima ne može biti.
 
Razgovor sa nekim na netu se ne može porediti sa prijateljstvom.
To je neki vid zabave, popunjavanja slobodnog vremena, bega od realnosti... Šta god, ali zamena za prijateljstvo i iskreni razgovor sa blislim ljudima ne može biti.
Možeš ti i na netu da gajiš i ostvariš prijateljstvo, iskrenost, bliskost...a i to može da se raspadne, baš kao i u realnom životu.
 
na netu moze neko da ti bude simpatican ili antipatican, ali bas prijateljstvo, a da ne znam osobu uzivo, mi je bas nekako neshvatljivo.. ok, da razmenite misljenja na neke teme..
Može sasvim, mislim da se ljudi čak i više otvaraju na netu, neke sam i uživo upoznao, ali kažem, ništa ne garantuje da će to opstati, baš kao i u reali.
 
na netu moze neko da ti bude simpatican ili antipatican, ali bas prijateljstvo, a da ne znam osobu uzivo, mi je bas nekako neshvatljivo.. ok, da razmenite misljenja na neke teme..

Slažem se u potpunosti sa maybell.
Dakle, Cvetoje, držite se Vi realnosti i ljudi oko sebe, a net neka Vam bude mesto gde ćete da se zabavite, informišete ili razmenite mišljenje sa nekim.
U suprotnom, samo džaba gubite vreme.
 

Back
Top