Zašto pucaju prijateljstva i ima li smisla neka prijateljstva pokušati spasiti?

Jednostavno dodje do udaljavanja, što ja znam. Evo danas sam u automobilu vidio prijatelja s kojim već par mjeseci nisam bio igdje. Ne zamjeram mu, oženjen je, dobio je i drugo dijete, kupio stan. On mi je bio susjed, zapravo on je imao ekipu iz srednje i s faxa, ja bi im se recimo prikrpio. Išli smo prije na pub kviz i igrali fudbal, mogu reći da mi fale te aktivnosti
 
Ta prijateljstva, zavisi od efektivnog broja sati koje ljudi provode zajedno. Imao sam virtuelne drugare s kojima bih npr. par godina na netu efektivno provodio po 2,3,4 sata dnevno, i tu je došlo do zasićenja - prebacivanje, svađe, i kraj. S druge strane, u reali već 20 godina imam prijatelja, s kojim se vidim jednom nedeljno, na par sati, i to mi je ok. Znači zavisi od efektivnog broja sati koje provodiš s nekim, naravno da dođe do zasićenja.
 
Istinsko prijateljstvo je osobni odnos ljudi koji ne nose osobni interes. Prema psihologiji, ono se temelji na osjećaju ugode tijekom komunikacije, međusobnom razumijevanju, iskrenim i nesebičnim djelima, povjerenju i obostranoj želji da ljudi pomognu jedni drugima.


Kako to da se onda ipak događaju prekidi prijateljstva, ili udaljavanja?


Jeste li osjetljivi na udaljavanja?


Kako biste reagirali kada vidite da nema trajnih pomaka u prijateljstvu, tj prije rečeno poznanstvu?
prijatelje stičeš u detinjstvu. ako ti je bar jedan ostao iz srednje ili osnovne škole ti si bogat čovek.
imaš prijatelja.

sa ljudima koje upoznaješ kroz život odnos može da traje samo uz obostrano razumevanje poštovanje i diskreciju ali teško može poneti titulu prijateljstva u prvim godinama

dobro je družiti se sa ljudima i bez te traume prijatelji zauvek. to je prezahtevno a ljudi ne reaguju dobro na nešto što im uzima energiju i iziskuje posvećenost preko svake mere
 
prijatelje stičeš u detinjstvu. ako ti je bar jedan ostao iz srednje ili osnovne škole ti si bogat čovek.
imaš prijatelja.

sa ljudima koje upoznaješ kroz život odnos može da traje samo uz obostrano razumevanje poštovanje i diskreciju ali teško može poneti titulu prijateljstva u prvim godinama

dobro je družiti se sa ljudima i bez te traume prijatelji zauvek. to je prezahtevno a ljudi ne reaguju dobro na nešto što im uzima energiju i iziskuje posvećenost preko svake mere
Moguće, sa, nakon cca 25te godine su u mojim situacijama većinom površna poznanstava
 

Back
Top