Zasto osudjemo promiskuitet?

Ako govorimo o promiskuitetnim zenama, zar ne postoje takvi muskarci? Ako zena ima vise partnera odmah je promiskuitetna, a sta je sa muskarcima koji ih menjaju i zele da ih imaju sto vise... A i kako ce muskarac da dostigne veliki broj partnera ako se ne j*** s tim zenama, o kojima posle govori kako su promiskuitetne....?
Mislim da broj partnera ne cini jednu osobu promiskuitetnom... Meni je lisno promiskuitetno ponasanje nekih zena koje se lako daju, i koje ne biraju kome ce se dati... Ali mi smo takvo drustvo, moramo da osudjujemo druge....

Valjda to ide jedno sa drugim.Čim ima mnogo partnera znači da se lako daje.
Ima to malo veze i sa godinama.U današnje vreme devojke do 20-e već promene nekoliko partnera a po pravilu obavezno iza sebe imaju jednu ozbiljnu dugogodišnju vezu.
Sad da se ne nadju sve devojke prozvane,nebih da ispadne da generalizujem stvari.Izuzetaka uvek ima.Ali promiskuitetnost je postala toliko česta pojava da se o tome i ne govori mnogo.
 
Ako govorimo o promiskuitetnim zenama, zar ne postoje takvi muskarci? Ako zena ima vise partnera odmah je promiskuitetna, a sta je sa muskarcima koji ih menjaju i zele da ih imaju sto vise... A i kako ce muskarac da dostigne veliki broj partnera ako se ne j*** s tim zenama, o kojima posle govori kako su promiskuitetne....?
Mislim da broj partnera ne cini jednu osobu promiskuitetnom... Meni je lisno promiskuitetno ponasanje nekih zena koje se lako daju, i koje ne biraju kome ce se dati... Ali mi smo takvo drustvo, moramo da osudjujemo druge....

Potpuno se slazem da postoje i promiskuitetni muskarci i zene, samo mislim da se ljudi fokusiraju na zene iz jednog jedinog razloga, jer na kraju zena se pita sa kime spava, i jer je zenama lakse da nadju muskarca za avanturu. Ja ne znam situaciju da zene balave za nekim muskarcem i da trce za njim kao sto muskarci rade za devojkama, mozda ako je neki super zgodan, ili ako su one klinke koje se loze na BMW i slicne gluposti.

Koliko prosecno lepih devojka muvaju na netu i daju im nepristojne ponude? Cak devojka moze i da bude ruznjikava malo, opet ce joj dosadjivati za "usluge" ili je startovati, a da ne pominjem one devojke koje izgledaju kao misice. E sad, ja nisam cuo ni jedan jedini primer da je nekada neka devojka ili devojke smarale nekog mladica da im pruzi "usluge".

Da ne gresim dusu, mozda i ima, ako je taj mladic neki super smeker ili sta vec, ali za primere nisam cuo.

Opet broj je broj, cista matematika na kraju, samo nekima je malo lakse da dodju do tog broja, ali opet bilo lako ili ne, isti kriterijumi treba da vaze za oba pola.
 
Potpuno se slazem da postoje i promiskuitetni muskarci i zene, samo mislim da se ljudi fokusiraju na zene iz jednog jedinog razloga, jer na kraju zena se pita sa kime spava, i jer je zenama lakse da nadju muskarca za avanturu.

ljudi se vise fokusiraju na zene jer je muskarcima teze da budu kvalitetni ebaci, pa su mnogo nesigurniji. zenama se nista ne treba dici, one ne moraju da rade kao pneumatski cekic, njima ne treba da bude dignut dugo u situaciji psiholoskog i fizickog stresa. uz to one ne moraju da osvajaju, da rizikuju sramotu i ponizenje. zenama je mnogo lakse.

ali kad se pojavi kvalitetan muskarac(1 u 1000) onda itekako zene balave za njim i jure ga i mogu biti ludacke ljubomorne i tada im jako smeta sto je promiskuitetan, jer lako mogu da ga izgube. ali cak uz svu promiskuitetnost i varanje sa njegove strane one ostaju sa njim jer je retka zverka.
 
Potpuno se slazem da postoje i promiskuitetni muskarci i zene, samo mislim da se ljudi fokusiraju na zene iz jednog jedinog razloga, jer na kraju zena se pita sa kime spava, i jer je zenama lakse da nadju muskarca za avanturu. Ja ne znam situaciju da zene balave za nekim muskarcem i da trce za njim kao sto muskarci rade za devojkama, mozda ako je neki super zgodan, ili ako su one klinke koje se loze na BMW i slicne gluposti.

Koliko prosecno lepih devojka muvaju na netu i daju im nepristojne ponude? Cak devojka moze i da bude ruznjikava malo, opet ce joj dosadjivati za "usluge" ili je startovati, a da ne pominjem one devojke koje izgledaju kao misice. E sad, ja nisam cuo ni jedan jedini primer da je nekada neka devojka ili devojke smarale nekog mladica da im pruzi "usluge".

Da ne gresim dusu, mozda i ima, ako je taj mladic neki super smeker ili sta vec, ali za primere nisam cuo.

Opet broj je broj, cista matematika na kraju, samo nekima je malo lakse da dodju do tog broja, ali opet bilo lako ili ne, isti kriterijumi treba da vaze za oba pola.

Skroz tačno.
 
ljudi se vise fokusiraju na zene jer je muskarcima teze da budu kvalitetni ebaci, pa su mnogo nesigurniji. zenama se nista ne treba dici, one ne moraju da rade kao pneumatski cekic, njima ne treba da bude dignut dugo u situaciji psiholoskog i fizickog stresa. uz to one ne moraju da osvajaju, da rizikuju sramotu i ponizenje. zenama je mnogo lakse.

ali kad se pojavi kvalitetan muskarac(1 u 1000) onda itekako zene balave za njim i jure ga i mogu biti ludacke ljubomorne i tada im jako smeta sto je promiskuitetan, jer lako mogu da ga izgube. ali cak uz svu promiskuitetnost i varanje sa njegove strane one ostaju sa njim jer je retka zverka.

ma jeste lako je nama, mi samo treba da legnemo i rasirimo noge a vi cete da cekicate :roll:
 
Zasto bi bilo ko bilo sta osudjivao? :dontunderstand:
Radi sta te volje i eto.. Prosto i jednostavno...

Da te dopunim, mislis- zasto bi bilo ko bilo sta osudjivao, ako je u pitanju slobodno ponasanje i misljenje koje ne narusava bilo ciji fizicki i psihicki integritet. Naravno da agresivne i nasilne stvari treba osudjivati, i ne samo to, nego ih i kaznjavati.

Promiskuitt je izbor, koji nikoga ne ugrozava, i nema sta da se osudjuje.
 
Da te dopunim, mislis- zasto bi bilo ko bilo sta osudjivao, ako je u pitanju slobodno ponasanje i misljenje koje ne narusava bilo ciji fizicki i psihicki integritet. Naravno da agresivne i nasilne stvari treba osudjivati, i ne samo to, nego ih i kaznjavati.

Promiskuitt je izbor, koji nikoga ne ugrozava, i nema sta da se osudjuje.

eto tako, upravo...:ok:
nego mi se nesto ne teoretise nocas..
 
Zasto osudujemo necije promiskuitetno ponasanje, ako ga uopste osudjujemo?
Zasto nam broj partnera nekih ljudi, i njihovo seksualno ponasanje smeta?

Jesmo li toliko moralni i nepromiskuitetni, da jednostavno na promiskuitet odogovaramo, "da to je promiskuitet, to je lose, ja nisam takva osoba" ili smo ipak licemeri?
I na kraju, sta je tacno promiskuitet?

Pre par godina sam nasao "jednacinu" po kojoj promiskuitetne osobe su one koje imaju 4 ili vise partnera na godisnjem nivou, mada koliko je to merilo, ne znam.

Vrhunac osude promiskuiteta su mozda par devojaka iz Svedske, koje su htele da "skrenu" paznju na promiskuitetno ponasanje svojih "vrsnjakinja" pa i da ih zbog toga javno omalovaze na internetu.
Naravno, sve je to otislo do zla boga i na kraju su se demostranti (oni koji su osudjivali to promiskuitetno ponasanje) obracunali sa policijom u neredima?!

Zar nam necije seksualno ponasanje toliko smeta, toliko da izadjemo na ulice i obracunavamo se sa policijom? Jesmo li toliko prolupali?

Koga prica zanima vise, moze procitati dole.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2348959/Teenage-girls-setup-slut-shaming-Instagram-account-sparked-Gothenburg-riots-jailed-fined-55-000.html

sta je promiskuitet uopste?
ne znam, ne bih rekla da osudjujem, svako sebi daje sexualnu slobodu kakvu zeli
to se ne odnosi iskljucivo na zene
zenama je lakse dati epitet od muskaraca i to je sve
zalosno je kada se to radi iz nekih losijih namera
 
Zašto ne osuđujemo? Zašto ga ne preziremo?
Još jedna tema u rangu ,,koliko su zli zli moralisti koji ne daju malim jadni životinjama samo ono što žele tj. da budu zadovoljne''? Promiskuitetni su prosečne životinje iz gomile, samo imaju apetite koje žele da zadovolje, zato mrze moralne jer su oni viši tip čoveka. Promiskuitetni homo economicus uglavnom je produkt modernih, pogrešnih shvatanja civilizacije koja glorifikuje utilitarizam tj. korist za najveći broj ljudi. Promiskuitetni (ne mogu da kažem ljudi) su srećne svinje koje se valjaju u blatu poroka.
 
Promiskuitetni su ljudi bez cilja, smaraju se u životu, pa izmišljaju surogat aktivnosti, aktivnosti kojima je postavljen veštački cilj. To su sve gradske bolesti čoveka koji obitava u blagostanju, sigurnosti, udobnosti, pa mu se život svodi na samougađanje bez cilja, smisla, svrhe.i
 

Back
Top