Zasto nije u redu verovati u reikarnaciju

Postanje 2:7 A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa.

Bitno je znati sta kaze Bog Bozja rec sta se desava prilikom smrti.

Bozja rec kaze jasno da Duh ide k Bogu koji ga je dao.
Propovednik 12:7
Tada se prah vraća u zemlju, gde je i bio, a duh se vraća pravom Bogu, koji ga je dao.

a Isus je nas posrednik do Boga
Ovo se ne može tako doslovno tumačiti. Prvo zato što nema nikakvog praha.
Naše telo je većim delom sastavljeno od vode. I čovek se ne pretvara u
hrpu praha prilikom smrti.
A onda, ako doslovno tumačiš, ispada da je čovek pre toga bio duša mrtva,
što nikakvog smisla nema.
 
pa ti ne znas sta je dusha i telo ja znam
to je problem
zato ih razdvajas :zcepanje:

hoces reci da si opasan :rotf:
jel znaš ovaj stih da objasniš ili ne znaš
Нека вас сам Бог мира потпуно посвети. И нека ваш дух, душа* и тело, браћо, буду чисти и беспрекорни у сваком погледу, да би такви остали и у време присутности нашег Господа Исуса Христа

šta je duh šta je duša šta je telo u čoveku

drugi put pitam
 
Ovo se ne može tako doslovno tumačiti. Prvo zato što nema nikakvog praha.
Naše telo je većim delom sastavljeno od vode. I čovek se ne pretvara u
hrpu praha prilikom smrti.
A onda, ako doslovno tumačiš, ispada da je čovek pre toga bio duša mrtva,
što nikakvog smisla nema.
jw i subotari kad ne umeju nešto da objasne što ih pitaš oni pišu nešto što nema veze sa pitanjem i kažu to ti je odgovor iz božije reči :hahaha:
 
jel znaš ovaj stih da objasniš ili ne znaš
Нека вас сам Бог мира потпуно посвети. И нека ваш дух, душа* и тело, браћо, буду чисти и беспрекорни у сваком погледу, да би такви остали и у време присутности нашег Господа Исуса Христа

šta je duh šta je duša šta je telo u čoveku

drugi put pitam
napisala sam ti objasnjenje sta je sta ne razumem nisi video???
sta je dusha sta duh a sta je telo to valjda znas
tu u stihu je nabrajanje
evo ovde sam sve objasnila https://forum.krstarica.com/threads...ti-u-reikarnaciju.989191/page-8#post-48181477
 
Ovo se ne može tako doslovno tumačiti. Prvo zato što nema nikakvog praha.
Naše telo je većim delom sastavljeno od vode. I čovek se ne pretvara u
hrpu praha prilikom smrti.
A onda, ako doslovno tumačiš, ispada da je čovek pre toga bio duša mrtva,
što nikakvog smisla nema.
Ima smisla samo ti sve pogresno rezonujes
ne ispada nista to samo tako uspada u tvojoj glavi
 
Najbolji stih povodom dyse i duha opisan kod mateja
Zalosna je dysa moja do smrti.Ne kaze zalostan sam nego moja dusa je zalosna.Gospodar dyse odlicno poznaje svoju dysu ali se nije identifikovao sa njom.
Велича душа моја Господа и обрадова се дух мој Богу Спаситељу моме

de ti mi objasni šta je duša a šta je duh i šta je telo.
od koleginice ti vajde nema
 
Moguće da ima tvorca, tvorkinju ili više njih. Možemo do kraja života diskutovati o tome.

Najbolje sredstvo dokazivanja Boga su proročanstva, odnosno što je On rekao da će se dogoditi. To potvrđuje Njega. Zakon karme ga podosta maglovito dokazuje jer karma djeluje na sve strane; svi su pod grijehom i posljedicama grijeha pa prividno izgleda da zlo podjednako udara i dobre i zle i d atu nema neke zakonitosti.

Ali sami tvorci ili oni koji su otkrili princip karme kažu da se taj time ne bavi. Možda je pokrenuo, stvorio proces, ali karma ne funkcioniše kao sistem suda.

Svi koji nešto "otkriju" otkrivaju nešto pravilno a nešto krivo. Zakon karme je jako dobro bojašnjen do samog Bog au Bhagavad giti naprimjer. Kršćanstvo ga površno poznaje kao zakon sjetve i žetve.

To je neko hristijanizovano tumačenje karme. Ona je zakon kao gravitacija.

Zakon gravitacije je samo jedna sila. Naprimjer ona tjera hrpu meteora da padne na zemlju, a Bog drugom silom određuje gdje će koji meteor pasti; koga ubiti a koga promašiti ili načiniti materijalnu štetu. Ako si ti u ovom životu nekom čovjeku zapalio kuću tebi se u ovom ili idućem životu može dogoditi da ti taj čovjek uzvrati ni ne znajući zašto to radi ali zapali tvoju kuću, ili da meteor pogodi tvoju kuću ili munja groma...ne mora ti taj čovjek uzvratiti, on je možda postao svetac i otišao u raj, ali tebi će neko ili nešto ipak zapaliti kuću.
Moguće, ali što se tiče kreatora teorije o karmi, ti o tom tvorcu ili tvorcima ne možeš ništa reći.
Ja sam poprilično mudar teolog i mogu puno toga reći.

To je neka bezlična sila koja prožima univerzum i nama je potpuno neshvatljiva.

Ateistima ili onima koji tek izlaze iz ateizma je ta sila "neshvatljiva". Mudracima nije.
 
Zasto nije u redu verovati u bilo sta drugo osim toga sto su nam popovi i crkva nametnuli i silom naterali i teraju da verujemo u nesto sto verovatno ne postoji tj ne onako kako su oni zamislili da bi opijali, mase, plasili paklom i kontrolisali mase i sticali profit i naravno samo su oni u pravu sve ostalo nije u redu iako njihovo verovanje nema nikakve zdrave logike a koliko vidim ni dobrog jer ako sumnjas ti si bezboznik i sta ja tnam sve i ako se ne povines i ne slusas i nedaj boze zgresis nesvesno vristaces vecno u paklu goreci dok te deru i cerece demoni ej pazi vecno tu bol da osecas, patnju i psihicko zlostavljanje, iznova i iznova zauvek.Bolesnici nenormalni i kao svemocni bog to dopusta, pa onda ili je zao ili nije svemocan...

Pre cu verovati u reinkarnaciju, prosle zivote ili paralelne univerume sa variacijama istog zivota na bezbroj nacina odluka i ishoda nego u raj i vecni pakao ili vecno nepostojanje sto je jednako zlo i lose kao i vecni pakao...
 
Zasto nije u redu verovati u bilo sta drugo osim toga sto su nam popovi i crkva nametnuli i silom naterali i teraju da verujemo u nesto sto verovatno ne postoji tj ne onako kako su oni zamislili da bi opijali, mase, plasili paklom i kontrolisali mase i sticali profit i naravno samo su oni u pravu sve ostalo nije u redu iako njihovo verovanje nema nikakve zdrave logike a koliko vidim ni dobrog jer ako sumnjas ti si bezboznik i sta ja tnam sve i ako se ne povines i ne slusas i nedaj boze zgresis nesvesno vristaces vecno u paklu goreci dok te deru i cerece demoni ej pazi vecno tu bol da osecas, patnju i psihicko zlostavljanje, iznova i iznova zauvek.Bolesnici nenormalni i kao svemocni bog to dopusta, pa onda ili je zao ili nije svemocan...

Pre cu verovati u reinkarnaciju, prosle zivote ili paralelne univerume sa variacijama istog zivota na bezbroj nacina odluka i ishoda nego u raj i vecni pakao ili vecno nepostojanje sto je jednako zlo i lose kao i vecni pakao...
Izvini samo da te obavestim
pakao ne postoji i crkva je to izmislila
a takodje ni reinkarnacija ne postoji to je lazno ucenje

Biblija je Bozja rec i ona govori da smo stvoreni da zivimo vecno,
a nakon smrti stoji nam nada vaskrsenja u buducnosti
kada ce nas Bog dovesti do savrsenstva i dati nam vecni zivot na Zemlji
nadam se da ti se svidja ta Bozja namera
 
jel znaš ovaj stih da objasniš ili ne znaš
Нека вас сам Бог мира потпуно посвети. И нека ваш дух, душа* и тело, браћо, буду чисти и беспрекорни у сваком погледу, да би такви остали и у време присутности нашег Господа Исуса Христа

šta je duh šta je duša šta je telo u čoveku

drugi put pitam
Duh je Tvorac, dusa je deo Tvorca u nama. Telo treba da se izbori sa iskusenjima da bi se vratilo Tvorcu.
 
Sta mislis kolko ih jos ceka na red? Nego ne reinkarniras se uvek na Zemlji, ima i raj i pakao gde mozes
da se reinkarniras. Ucenje je slabo poznato ovde. Recimo Djainisti ne veruju u Tvorca, ali imaju
raj i pakao. Osim cisto filozofskih religija, mislim da nema nijedne koja nema raj i pakao...
Ali, taj raj i pakao je u nama samima. Stvaramo ga svojim mislima i postupcima.
 

Back
Top