Zasto nije u redu verovati u reikarnaciju

anajade

Veoma poznat
Poruka
14.379
Reinkarnacija je opasna jer ljudima daje laxni osecaj nade drugu sansu.Kada neko snazno veruje u ideju da ce moci iznova poceti, onda to uklanja potrebu za pokajanjem jer ako ne uspes u ovom zivotu, mozes to nadoknaditi u sledecem.
A niko ko veruje u ovo da preupita te duhovnike

Ko odlucuje da li si i koliko bio dovoljno dobar ili los? Ko odlucuje gde u kom telu i kad ces se vratiti?

Sveto pismo je jasno kada kaze

I kao sto je ljudima odredjeeno da jednom umru ali nakon ovoga sud i onda opet ti u svom.telu ALi vise nije propadljivo nego vecno nevazno da li si u paklu ili raju.Ziv si.

Reinkarnacija je loša, nebitno dal veruješ u nju ili ne, jer to je ponavljanje. Duša ne želi ponovni ciklus života.
Cilj duše je da počne u životu i da nastavi posle, van materijalnog.
To čovek ne zna, i smisao vratiti se, koliko god je lep jer ne zna za bolje, je u stvari vraćanje na početak.
Smisao pakla je ponavljanje i ne znati da se ponavljaš, biti u paklu i toga ne biti svestan...idealna zatupljenost.

Reinkarnacija je opasna jer ljudima daje laxni osecaj nade drugu sansu.Kada neko snazno veruje u ideju da ce moci iznova poceti, onda to uklanja potrebu za pokajanjem jer ako ne uspes u ovom zivotu, mozes to nadoknaditi u sledecem.

Ko odlucuje da li si i koliko bio dovoljno dobar ili los? Ko odlucuje gde u kom telu i kad ces se vratiti?

I kao sto je ljudima odredjeeno da jednom umru ali nakon ovoga sud i onda opet ti u svom.telu ALi vise nije propadljivo nego vecno nevazno da li si u paklu ili raju.Ziv si.
Ako Sveto Pismo to kaže ta mora da je tako... :kafa:

Реинкарнација је највећа будалаштина икад измишљена. Погледај какав је живот. Радиш и мучиш се и крепаш на крају ко пас. Ко би то све опет проживљавао.
Sad bih i ja mogao da kažem šta ja smatram vrhunskom budalaštinom, ali zašto bih vređao forumase određenih vera? To je samo stvar vere.

oni koji zastupaju reinkarnaciju ne veruju u hrišćansku zamisao raja i pakla. reinkarnacija je stalno kruženje nekad u beskraj nekad neko doživi nirvanu.
tako da bi paralela raj/pakao i ponovo rađanje/nirvana je jednakost u suštini. nešto slično katoličkom čistilištu. a poenta da sve duše dožive eshaton (večno blaženstvo).

Reinkarnacija je loša, nebitno dal veruješ u nju ili ne, jer to je ponavljanje. Duša ne želi ponovni ciklus života.
Cilj duše je da počne u životu i da nastavi posle, van materijalnog.
To čovek ne zna, i smisao vratiti se, koliko god je lep jer ne zna za bolje, je u stvari vraćanje na početak.
Smisao pakla je ponavljanje i ne znati da se ponavljaš, biti u paklu i toga ne biti svestan...idealna zatupljenost.
Bilo bi lepo da podeliš to znanje sa nama, kako to duša ne želi ponovni ciklus života? Zašto je loše ponavljanje? Ako želimo savršenost, učimo, vežbamo, ponavljamo.....samo takvi odlazimo u viši nivo energije.

Bilo bi lepo da podeliš to znanje sa nama, kako to duša ne želi ponovni ciklus života? Zašto je loše ponavljanje? Ako želimo savršenost, učimo, vežbamo, ponavljamo.....samo takvi odlazimo u viši nivo energije.
Jel se tebi neke životne situacije ponavljaju ili učiš i napreduješ? Većina
ljudi bar za nekoliko situacija vazda viče ''a što se meni uvek ovo dešava?''
Uopšte ne moraš da se setiš više života da bi ponavljanje uočila.

Nema logike u tome, da jedna vremenska kap u moru odlucuje dal ces vecno da se mucis u okeanu beskonacnosti.
Izmedju ostalog, ta teorija ima rupa, ne zive svi isto i umiru i deca, a za rat svakako pojedinac nije odgovoran
a moze da pogine u njemu. U tome se teorija krpi amandmanima, sto nigde ne pise, nego se izmislja...

u kakav viši nivo energije, neka evolucija?
zna se šta je ponavljanje, kada znaš šta si i pogrešio, a reinkarnacijom blage veze nemaš šta treba da ispraviš. to ti je sizifov posao a da nisi ni svestan da stalno iznova i iznova guraš kamen koji nikad nećeš izgurati.

Ne mogu da ti prebacim to znanje, mogu samo da ti kažem da to nije slučaj.
Kad se neko usavršava generalno, ti pamtiš, poznat je početak usavršavanja, i kad se usavršiš, pamtiš početak i kraj.
U reinkarnaciji to nije slučaj, već ponavljanje bez sećanja na prošli život...kako se to može nazvati usavršavanjem, ako ne znaš šta usavršavaš...
Čuo sam razne priče o reinkarnaciji...čak su i meni rekli za moje prošle živote, i sve mi se čini kao varka...bio si loš, vraćaj se zbog ovog, ali nećeš se ničeg sećati, jer se niko ničeg ne seća, snadji se....koja prevara iz viših sfera, ako je sve tačno. Koja idealna manipulacija duša...

Nema logike u tome, da jedna vremenska kap u moru odlucuje dal ces vecno da se mucis u okeanu beskonacnosti.
Izmedju ostalog, ta teorija ima rupa, ne zive svi isto i umiru i deca, a za rat svakako pojedinac nije odgovoran
a moze da pogine u njemu. U tome se teorija krpi amandmanima, sto nigde ne pise, nego se izmislja...
i nekad bilo sto miliona duša a danas osam milijardi sa tendencijom eksponencijalnog rasta. nagrnule duše na zemlju pa to ti je, vole pakao :D

Tako je nema reinkarnacije, ona je u suprotnosti sa ucenjem Boga
prema Bibliji imamo vaskrsenje - vracanje coveka u zivot
reinkarnacija je lazno ucenje

i nekad bilo sto miliona duša a danas osam milijardi sa tendencijom eksponencijalnog rasta. nagrnule duše na zemlju pa to ti je, vole pakao :D
Sta mislis kolko ih jos ceka na red? Nego ne reinkarniras se uvek na Zemlji, ima i raj i pakao gde mozes
da se reinkarniras. Ucenje je slabo poznato ovde. Recimo Djainisti ne veruju u Tvorca, ali imaju
raj i pakao. Osim cisto filozofskih religija, mislim da nema nijedne koja nema raj i pakao...

Sta mislis kolko ih jos ceka na red? Nego ne reinkarniras se uvek na Zemlji, ima i raj i pakao gde mozes
da se reinkarniras. Ucenje je slabo poznato ovde. Recimo Djainisti ne veruju u Tvorca, ali imaju
raj i pakao. Osim cisto filozofskih religija, mislim da nema nijedne koja nema raj i pakao...
svi imaju raj i pakaoj er težnja čoveka je večno smirenje. e pazi šta ako postoji multiuniverzum i samo se seliš ili jednostavno kad ovaj svet napustiš i odeš u vanvremenski prostor. jer tebi nije neprijatelj smrt nego vreme, prolaznost. ili si pali anđeo pa si poslat ovde. razne teorije ima što znači da niko ni ne zna šta se dešava nakon fizičke smrti samo prosto prihvatiš šta ti drugi kažu.
ili ne misliš ko ja o tome već ću saznati kad dođe vreme a možda ni tada. možda je kraj tvog postojanja ovaj život. mada sumnjam u ovo poslednje, čak je i jedna ateistkinja u emisiji vice pričala da je za vreme kliničke smrti opisivala kao neki lucidan san pošto joj logika ne dozvoljava da postoji duša a kamoli bog.

Ja ne znam stvarno. Nikada nisam brojala ljude u Indiji, niti bilo gde drugde.
uđeš na broj stanovništva indije danas i 2000-te pa ćeš saznati. za sto godina neće ljudi imati ni da jedu ni vode da piju, jer planeta nema taj kapacitet. zato su mi smešni ovi što kažu da adam i eva nisu zgrešili bili bi večni u prolaznost na zemlji samo ne znam gde bi stali :D
otuda prirodne katastrofe i ratovi.
međutim kada nađeš neke artefakte ili ostatke građevina vidiš da smo bili već tehnološki veoma napredni i da se to vratilo ko bumerang i sve jovo nanovo.
pa pazi mendeljejev je otkrio šta je otkrio i poređao u periodični sistem, nakon njega još uvek se otkrivaju razni elrmenti i ko zna šta će još da se otkrije

Back