Zasto nije u redu verovati u reikarnaciju

Ja ti ipak ne bih verovao na rec. Bez uvrede.

I dobro da se ne oslanjaš na vjeru /ili veru/ ...ona ti itako nije nikakav dokaz da si mudar.
Ako ti kazes da si izuzetak ta mora da je tako, jel? Evo svi verujemo.

Džaba verujete. Morate znati i vidjeti.

Ja mislim da vec jesam.

Prije se moraš samnom konzultirati jesi li u pravu. I kokoška je mislila pa je završila u loncu... kaže narodna.

Sveto pismo je jasno kada kaze

I Solomon je nekako jasan;

Solomon govori da se zapravo prisjeća svog prošlog života što je zapravo prirodna regresija:

19 Ja bijah mladić sretne naravi

i imao sam dobru dušu,
20 ili bolje: jer bijah dobar,

ušao sam u tijelo bez ljage.

Kada je bio dobar da bi za to /poslije/ ušao u tijelo bez ljage? Pa u prošlom životu ! Ovaj stih zapravo govori da duhovno napredovanje prolazi kroz više života.

Solomon govori da se zapravo prisjeća svog prošlog života što je zapravo prirodna regresija:

i imao sam dobru dušu,

Kada je bio dobar da bi za to /poslije/ ušao u tijelo bez ljage? Pa u prošlom životu ! Ovaj stih zapravo govori da duhovno napredovanje prolazi kroz više života.
Da je tako da se njemu radi bio bi jos savrseniji od tog proslog momka a istina je da je 600 riba namlati i ko zna kolko ih pomlatio u tom sledecem zivotu.Ali mudrost nije o njemu gresnome.

Da je tako da se njemu radi bio bi jos savrseniji od tog proslog momka a istina je da je 600 riba namlati i ko zna kolko ih pomlatio u tom sledecem zivotu.Ali mudrost nije o njemu gresnome.
Čuj...biblija cijeni njegovu mudrost i presude ali i osuđuje njegove kasnije sklonosti zbog kojih je otpao od Boga. Bio je i Adam bogobojazan dok ga Eva i Zmija nisu sredili :)

Ako je duh samo duh koji daje zivot ko je taj u tvom duhu koji se protivi zeljama tvoje duse i tela.Nije ni zika ni pera nego ti.
pa čitaj, bog daje životni duh ne tebe. pokretačka sila.
u sz imaš i zlog božijeg duha koji je spopadao saula. a ti si kao osnova duša koja je stvorena besmrtna. zar bi bog nešto živo stvarao da bi ga uništavao?
vi protestanti imate ateiatisčko materijalistički pogled jedino gde se razilazite je ne/postojanje boga.

Reinkarnacija je opasna jer ljudima daje laxni osecaj nade drugu sansu.Kada neko snazno veruje u ideju da ce moci iznova poceti, onda to uklanja potrebu za pokajanjem jer ako ne uspes u ovom zivotu, mozes to nadoknaditi u sledecem.
A niko ko veruje u ovo da preupita te duhovnike

Ko odlucuje da li si i koliko bio dovoljno dobar ili los? Ko odlucuje gde u kom telu i kad ces se vratiti?

Sveto pismo je jasno kada kaze

I kao sto je ljudima odredjeeno da jednom umru ali nakon ovoga sud i onda opet ti u svom.telu ALi vise nije propadljivo nego vecno nevazno da li si u paklu ili raju.Ziv si.
Ja odlucujem o tvom slucaju

Dobro.Obaj
pa čitaj, bog daje životni duh ne tebe. pokretačka sila.
u sz imaš i zlog božijeg duha koji je spopadao saula. a ti si kao osnova duša koja je stvorena besmrtna. zar bi bog nešto živo stvarao da bi ga uništavao?
vi protestanti imate ateiatisčko materijalistički pogled jedino gde se razilazite je ne/postojanje boga.
Koji je u duhu on je duhovan.Koji je u dusi dysevan je.I kraj price.

Dobro.Obaj
Koji je u duhu on je duhovan.Koji je u dusi dysevan je.I kraj price.
opet mešaš žabe i babe.
duh je energija koja te pokreće.
ajd ovako.
kompjuter je sastavljen od hadvera i softvera. softver stalno radi iako nema napajanje, dok hardver bez napajanja ničemu ne služi.
softver možeš da prebacuješ iz jednog u drugi hardver, hadver baciš. ili i ne treba softveru hardver on je bez hardvera na cloudu.
hardver je telo
softver je duša
a električno napajanje je duh.
kad isključiš napajanje šta crkava?
kad bog isključi napajanje telo ti crkava a duša ode na cloud i dalje živi samo van tela.
i jednog dana po bibliji bog vraća dušu u novo telo i tad se dešava vaskrsenje, jer bez tela nisi kompletan čovek. to ti je iz hrišćanskog ugla. ia islamskog nema vaskrsenja već duša u raju dobija telo i uživa materijalno. u starim religijama telo je samo teret duši u istočnjačkim duša se seli iz tela u telo.
samo vi protestanti izmiišljate da je nešto materijalističko ono što je duhovno ne bi li se dodvorili ateističko-materijalističkom pogledu da bi delovali "racionalistički" u njihovim očima. samo još da verujete da je kokoška nekad bila t-rex i slobodno odbacite boga da vam ne bude teret.

i imao sam dobru dušu,

ne znam zašto se bakćete sz kad je to kompilacija svih mogućih religija tj mitologija poznate semitakom narodu

opet mešaš žabe i babe.
duh je energija koja te pokreće.
ajd ovako.
kompjuter je sastavljen od hadvera i softvera. softver stalno radi iako nema napajanje, dok hardver bez napajanja ničemu ne služi.
softver možeš da prebacuješ iz jednog u drugi hardver, hadver baciš. ili i ne treba softveru hardver on je bez hardvera na cloudu.
hardver je telo
softver je duša
a električno napajanje je duh.
kad isključiš napajanje šta crkava?
kad bog isključi napajanje telo ti crkava a duša ode na cloud i dalje živi samo van tela.
i jednog dana po bibliji bog vraća dušu u novo telo i tad se dešava vaskrsenje, jer bez tela nisi kompletan čovek. to ti je iz hrišćanskog ugla. ia islamskog nema vaskrsenja već duša u raju dobija telo i uživa materijalno. u starim religijama telo je samo teret duši u istočnjačkim duša se seli iz tela u telo.
samo vi protestanti izmiišljate da je nešto materijalističko ono što je duhovno ne bi li se dodvorili ateističko-materijalističkom pogledu da bi delovali "racionalistički" u njihovim očima. samo još da verujete da je kokoška nekad bila t-rex i slobodno odbacite boga da vam ne bude teret.
Jasno je meni da culnom zivotinjskom bicu koje je bovom svetu dobilo prevlast nad duhovnim ovo ne mozes objasniti.

Jasno je meni da culnom zivotinjskom bicu koje je bovom svetu dobilo prevlast nad duhovnim ovo ne mozes objasniti.
pa vidiš da ne može ni tebi da se objasni da ti je duša besmrtna. ako dušu izjednačuješ sa telom koja je razlika takvih verujućih sa ateizmom?
kada te u bolnici nakljukaju sedativima ili anestezijom ili doživiš kliničku smrt otkud nekakvi "snovi"?
kad se probudiš prebiraš po mozgu šta je to bilo, a nekad ni ne registruješ nekakvu radnju u obramulom telu.

pa vidiš da ne može ni tebi da se objasni da ti je duša besmrtna. ako dušu izjednačuješ sa telom koja je razlika takvih verujućih sa ateizmom?
kada te u bolnici nakljukaju sedativima ili anestezijom ili doživiš kliničku smrt otkud nekakvi "snovi"?
kad se probudiš prebiraš po mozgu šta je to bilo, a nekad ni ne registruješ nekakvu radnju u obramulom telu.
Ni ja tebi ni ti meni.Caos

Back