Zasto nije u redu verovati u reikarnaciju

:think:
A u cemu se razlikuje od bilo koje druge religije sto se tice davanja lazne nade?
Razlika je.Sam da prevladas smrt iznutra gde lezi metatizicka granica zivota nemoguce je.U zivotu ni neku bolest sam da izlecis ne mozes nego brze bolje kod lekara a oce neko smrt.Dakle lazna nada da moze covek sam pobediti smrt tj otici u novi.U boga ne moze se reci da je nada nego vera.Samo on moze vratiti palu stvar u prvobitno stanje i dati joj visi stepen duhovnosti koja je ranije odsustovala.

Велича душа моја Господа и обрадова се дух мој Богу Спаситељу моме

de ti mi objasni šta je duša a šta je duh i šta je telo.
od koleginice ti vajde nema
Sve je ovde u galatima lepo objasnjeno
Велим пак: по духу ходите, и жеља телесних не извршите.
5:17 Јер тело жели против духа, а дух против тела; а ово се противи једно другом, да не чините оно шта хоћете.
5:18 Ако ли вас дух води, нисте под законом.
Ako je duh samo duh koji daje zivot ko je taj u tvom duhu koji se protivi zeljama tvoje duse i tela.Nije ni zika ni pera nego ti.

Najbolje sredstvo dokazivanja Boga su proročanstva, odnosno što je On rekao da će se dogoditi. To potvrđuje Njega. Zakon karme ga podosta maglovito dokazuje jer karma djeluje na sve strane; svi su pod grijehom i posljedicama grijeha pa prividno izgleda da zlo podjednako udara i dobre i zle i d atu nema neke zakonitosti.
Poštujem da veruješ u to. Ja nisam sklon tome.
Zakon gravitacije je samo jedna sila. Naprimjer ona tjera hrpu meteora da padne na zemlju, a Bog drugom silom određuje gdje će koji meteor pasti; koga ubiti a koga promašiti ili načiniti materijalnu štetu. Ako si ti u ovom životu nekom čovjeku zapalio kuću tebi se u ovom ili idućem životu može dogoditi da ti taj čovjek uzvrati ni ne znajući zašto to radi ali zapali tvoju kuću, ili da meteor pogodi tvoju kuću ili munja groma...ne mora ti taj čovjek uzvratiti, on je možda postao svetac i otišao u raj, ali tebi će neko ili nešto ipak zapaliti kuću.
Kao što rekoh, možemo diskutovati o nekom stvaraocu svega toga, ali to je već druga tema.
Ja sam poprilično mudar teolog i mogu puno toga reći.
Ako nisi primetio, svi ovde na forumu su izuzetno mudri i svi sve znaju o bogu, bogovima... Nisi izuzetak.
Ateistima ili onima koji tek izlaze iz ateizma je ta sila "neshvatljiva". Mudracima nije.
A uvek sam baš JA taj mudrac. Ta kako drugačije... 🙄

Izvini samo da te obavestim
pakao ne postoji i crkva je to izmislila
a takodje ni reinkarnacija ne postoji to je lazno ucenje

Biblija je Bozja rec i ona govori da smo stvoreni da zivimo vecno,
a nakon smrti stoji nam nada vaskrsenja u buducnosti
kada ce nas Bog dovesti do savrsenstva i dati nam vecni zivot na Zemlji
nadam se da ti se svidja ta Bozja namera
Ako ti kažeš...🙄

Poštujem da veruješ u to. Ja nisam sklon tome.

Ja nisma u vjerovanju, ja živim u dokazanoim znanju da je to to što govorim. Kad bi se osjećao kao vjernik loše bih se osjećao.....

Kao što rekoh, možemo diskutovati o nekom stvaraocu svega toga, ali to je već druga tema.

Karma i reinkarnacija su vezani iz Zakon a Zakon uz Stvaraoca.

Ako nisi primetio, svi ovde na forumu su izuzetno mudri i svi sve znaju o bogu, bogovima... Nisi izuzetak.

Ja sam izuzetak jer ovdje na forumu niko ništa ne zna temeljito pa ni ti , bilo i reinkarnaciji ,karmi, Božijim svojstvima, Drvetu života...

A uvek sam baš JA taj mudrac. Ta kako drugačije... 🙄

Ti si važan sebi, tvoja svijest je važna....i dobro da je tako. Ti si samo možda budući mudrac. Taj potencijal u svakome leži.

Ja nisma u vjerovanju, ja živim u dokazanoim znanju da je to to što govorim. Kad bi se osjećao kao vjernik loše bih se osjećao.....
Ja ti ipak ne bih verovao na rec. Bez uvrede.
Ja sam izuzetak jer ovdje na forumu niko ništa ne zna temeljito pa ni ti , bilo i reinkarnaciji ,karmi, Božijim svojstvima, Drvetu života...
Ako ti kazes da si izuzetak ta mora da je tako, jel? Evo svi verujemo.
Ti si važan sebi, tvoja svijest je važna....i dobro da je tako. Ti si samo možda budući mudrac. Taj potencijal u svakome leži.
Ja mislim da vec jesam. Kao i ti i kao i ostali na forumu za sebe.

Back