Неки осећају насиље, неки не. Како то?

Nasilje evidentno postoji u Srbiji, a nosioci psihologije nasilja su oni koji su doneli nasilje iz svojih država u Srbiju, mnogi imaju srpski pasoš, ali su nosioci mentaliteta srpskog sela prosšlog veka školovani u "demokratskim" nasilničkim zemljama, dvoličnost pristojnosti koja važi samo prema jačima od sebe i zato je šamarčina jedini razumljiv jezik za nasilnike, što se očekuje od državnih organa prema nasilnicima....
 
@Metronomy taman sam htela da lajkujem tvoje postove, a ti..

Generalizuješ ljude

Nasilje evidentno postoji u Srbiji, a nosioci psihologije nasilja su oni koji su doneli nasilje iz svojih država u Srbiju, mnogi imaju srpski pasoš, ali su nosioci mentaliteta srpskog sela prosšlog veka školovani u "demokratskim" nasilničkim zemljama, dvoličnost pristojnosti koja važi samo prema jačima od sebe i zato je šamarčina jedini razumljiv jezik za nasilnike, što se očekuje od državnih organa prema nasilnicima....

Nemoguće je da su svi koji vekovima žive po selima i gradovima u Srbiji mirni ljudi, nikada nisu bili nasilni, a da smo nasilnike "uvezli" iz drugih zemalja.

Sada ova tema može da se proširi...Može da se piše o nasilju u politici, medijima..A možemo da se osvrnemo i na istoriju..

Vrlo je kompleksno pitanje nasilja, nasilnika, žrtve..

Mene zanima zašto neki ljudi trpe nasilje, ne samo nasilje u porodici već mislim generalno na nasilje u društvu.
 
Obično trpe jer je nasilnik bezobziran i realno se plaše....treba li dokaz da postoje ljudi koji generišu nasilje?
Treba li dokaz koji mediji podržavaju nasilje? Svi vidimo nasilnike, ali ne vidimo da nasilnike podržavaju ubice, što neki ljudi osećaju i zato se plaše...

Ne treba nikakav dokaz. I razumem o čemu pišeš. Vidim sve. I znam kako država reaguje na nasilje, nasilnike, na medije..etc..


Svako etiketiranje stavlja metu na čelo žrtve, a ko to radi? iz kojih pobuda?
Da li etiketiranje pokazuje pretnju onima koji su neopredeljeni?

Na koje etiketiranje misliš? Na političko, versko, ili misliš na LGBT osobe? I ko su neopredeljeni?

Svaka generalizacija ljudi je loša. Svako etiketiranje je loše. Ne znam na koje neopredeljene misliš konkretno, ali mislim da i to spada u pretnju.

Potrebno je uraditi nešto kako bi se nasilje smanjilo ( ono nikada neće prestati ). I sada bih morala da uđem u domen politike, ali neću.

Svako od nas može da reaguje. Vidim na ulici kako neko prebija nekog starca, ženu, dete. Ne mogu da se umešam zato što sam:

- slaba
- zato što se plašim da i sama mogu da dobijem batine.

Ali mogu da reagujem tako što ću se malo pomeriti i pozvati policiju. Odmah, a ne da uključim kameru na mobilnom i da to snimam.
 
Ne treba nikakav dokaz. I razumem o čemu pišeš. Vidim sve. I znam kako država reaguje na nasilje, nasilnike, na medije..etc..




Na koje etiketiranje misliš? Na političko, versko, ili misliš na LGBT osobe? I ko su neopredeljeni?

Svaka generalizacija ljudi je loša. Svako etiketiranje je loše. Ne znam na koje neopredeljene misliš konkretno, ali mislim da i to spada u pretnju.

Potrebno je uraditi nešto kako bi se nasilje smanjilo ( ono nikada neće prestati ). I sada bih morala da uđem u domen politike, ali neću.

Svako od nas može da reaguje. Vidim na ulici kako neko prebija nekog starca, ženu, dete. Ne mogu da se umešam zato što sam:

- slaba
- zato što se plašim da i sama mogu da dobijem batine.

Ali mogu da reagujem tako što ću se malo pomeriti i pozvati policiju. Odmah, a ne da uključim kameru na mobilnom i da to snimam.
evo ja reagujem, na nasilje na forumu, hoće li se smanjiti? Neće...dok država ne stavi šapu na širenje mržnje....
 
@Metronomy O nasilju na forumu možemo da pišemo na nekoj novoj temi i na odgovarajućem potforumu " Pitanja o forumu" na primer.

Da li se slažeš sa mnom u vezi nasilja na ulici? Da li mi, kao pojedinci možemo nešto da uradimo kako bi se nasilje smanjilo?
Ne možemo da pišemo na drugoj temi jer nasilnici ne dozvoljavaju da pišem na tim temama....
Mi kao pojedinci možemo da dajemo primer po svom nahodjenju, recimo jedan poznanik je kanalisao svoje nasilje na nasilnike i postavio primer da nasilnici dobiju batine zbog nasilja, drugi koriste veru i pravoslavlje, treći glasaju za one koji mogu da obezbede zaštitu od nasilja, četvrti okrenu drugi obraz....a i tvoj primer može da posluži, ali tek kada uklonimo nasilnike iz države, jer kod njih važi carsko pravilo, država to sam ja....i to do Mice šalteruše...proizvod duboke države sa motom "štogore tobolje" pa "ću te ja spašavam postavljanjem guvernera" koji naravno neće ni da učestvuje u pljački naroda, jer prvo uzme svoj danak iz kasice, pa šta ostane korisnim idiotima...
 
ali tek kada uklonimo nasilnike iz države, jer kod njih važi carsko pravilo, država to sam ja.

Naravno, to ne mislimo samo ti i ja, već mnogo ljudi.

Što se tiče tvoje uvodne rečenice, ne znam da li si pročitao Pravilnik foruma.

Šta je zabranjeno?​

-
  • otvaranje tema o samom Forumu izvan za to predviđenog podforuma "Informacije i pomoć"

Ne znam zašto ti je zabranjeno da pišeš na onom delu foruma koje sam spomenula u prethodnom postu.
 
Naravno, to ne mislimo samo ti i ja, već mnogo ljudi.

Što se tiče tvoje uvodne rečenice, ne znam da li si pročitao Pravilnik foruma.

Šta je zabranjeno?​

-
  • otvaranje tema o samom Forumu izvan za to predviđenog podforuma "Informacije i pomoć"

Ne znam zašto ti je zabranjeno da pišeš na onom delu foruma koje sam spomenula u prethodnom postu.
Ne zna ni pravilnik, hahahaha to je tajna velikih majstora nasilja...sačekuša u mraku da ne uznemiravaš javnost...:)
iliti seljačka posla iz nemačke...
 

Back
Top