Zašto muškarac postane cuckold?

Hvala na odgovoru. Fantazija nije preteća, i dalje je samo fantazija, ali očigledno u njoj nije sve sasvim u redu. Baš zbog toga me i toliko interesuje. Pretpostavljam da bi bilo zabavno probati je jednom, dva puta, ali će jednom sigurno da mi se obije o glavu. Kao što si rekla, samozabrana može samo da pogorša stanje. Onda mi jedino preostaje da se "izlečim" i ne budem više "navučen", tako što ću otkriti u čemu je zaista problem, šta se krije iza fantazije, a to bi bilo verovatno ovo što si napisala:

Ako se tvoja fanzazija javlja uglavnom u slučaju kada postoje dublje emocije prema nekoj ženskoj osobi, možda ne bi bilo loše da pokušaš sa preispitivanjem sopstvenih stavova o ljubavi i osećaja sopstvene vrednosti - mazohizam kao psihološka kategorija koja može (ali i ne mora) da se reflektuje u seksualnom kontekstu često u svojoj pozadini ima psihološki osećaj i stav sopstvene manje vrednosti osobe koja smatra da ne zaslužuje ljubav, koja se u realu sprovodi na način da mazohista glorifikuje partnera koga voli istovremeno obezvređujući sebe, jer negde ne veruje da, tako bezvredan, uopšte zaslužuje ljubav. Stoga cuckold fantazija, koliko god površinski imala veze sa erotskim uzbuđenjem koje cuckold oseća, suštinski može imati veze sa njegovom potrebom da održi i sam sebi dokaže svoj iracionalni stav da nije dostojan ljubavi, jer je nije vredan - gde je ignorancija voljene osobe koja "ne mari" za cuckolda već uživa u seksu sa drugim, a kasnije i impotencija kao nemogućnost ostvarenja seksualnog odnosa tj. "spajanja" sa voljenom osobom - konačan "dokaz" i "potvrda" iracionalnog stava.

Sada kada pomislim da je najbolje da se okanem te ideje, iskreno mi teško pada, kao kada nekome ko voli slatkiše kažete da mora da ih izbaci iz ishrane, inače će dobiti dijabetes.


Vaša mišljenja su od velikog značaja. Ne samo što posmatrate objektivno, pa bolje možete da sagledate situaciju, već i umete precizno i jasno da iznesete mišljenje.
 
Poslednja izmena:
... ali naša mišljenja su samo naša mišljenja, ne nužno tačna ;)
Sam moraš doći do svog odgovora.

Puno sam mozgao i mislio da sam većinu shvatio. Vaši odgovori su mi daleko logičniji. Ne moraju ni vaša mišljenja biti tačna, ali nema sumnje da su dragocena.
Odgovoru sam sigurno bliži, ali ko zna koliko još trebam da ga tražim.

Tražim koren problema. U pravu si, potiskivanje fantazije nije rešenje. Kao kada bi neko prestao da priča jer ima loš zadah, umesto da ode kod zubara i popravi zube.
 
Poslednja izmena:
Inače, malo neprijatno pitanje, pa ne moraš da odgovoriš, ali jesi li možda kao mali zatekao svoje roditelje u toku seksualnog odnosa ili ih čuo, ili si barem nekada razmišljao o tome?

Isto pitanje bih postavila i ja.
Evo ja sam više puta čuo svoje roditelje, dok sam bio klinja.
I, šta s tim?
Da li bih trebao da imam slične fantazije kao autor teme?
 
Zašto bi inače neko trpeo nešto što mu smeta i što nije društveno prihvatljivo?


Zašto ljudi trpe ma šta? Zbog miliJon stvari. Zato što se plaše da će nešto (nekoga) izgubiti ako se pobune. Zato što im neki drugi aspekti te i takve veze odgovaraju. Zato što žena zarađuje više i izdržava ga. Zato što... Mogu ovako do sutra, jesi siguran da hoćeš?


Inače, ljudi ne trpe ništa što im smeta. Ne u većini slučajeva. To je samo tuđ pogled na nešto što drugi ljudi rade.

Ti misliš da on trpi. To je tvoje mišljenje. Što ne znači da je tačno uopšte.



Društveno prihvatljivo je kovanica koju si sam sebi izbio iz ruku čim si ovakvu temu postavio. Besmisleno je da se na nju više pozivaš.




koji je okidač da ga loži ono protiv čega bi trebao da bude?


Ko kaže, i u kojem kamenu stoji uklesano da je to nešto protiv čega bi - kako reče - on trebao da bude? Ko propisuje protiv čega bilo ko treba da bude? U ovom kontekstu konkretno, to si propisao ti. Pa? Ko si ti da propisuješ ko bi i zašto trebao biti protiv ili za nešto? Ili, ko sam ja da radim to isto? Nonsens.



Ja na primer pravim razliku izmedju dva neverstva. Jedno je uz dogovor i pristanak oba partnera, gde onaj partner koji stupa u seksualni odnos ne ulazi ni u kakvu emotivnu vezu sa trenutnim seksualnim partnerom.



Ok. To je u redu, jer je to izraz tvog ličnog stava, i ne nosi nikakvu osudu za bilo koga ko razmišlja drukče.


Druga vrsta neverstva je ona koja se skriva i koja bar mene ne bi ni malo ložila kada bih je otkrio.



I to je u redu, takođe. Ali samo zato što si postavio kao ono što jeste, tvoj lični stav.
 
Poslednja izmena:
postane zato sto je ostvario sve svoje fantazije pa mu jos samo to ostalo :ceka:

vjerovatno :ceka:

Pa, može biti. A šta ako se navuče?


Evo ja sam više puta čuo svoje roditelje, dok sam bio klinja.
I, šta s tim?
Da li bih trebao da imam slične fantazije kao autor teme?

Odgovorio sam.

Jesam zatekao roditelje jednom, bio sam jako mali, nisam imao više od 5, ili 6 godina, ali se dobro sećam šta se desilo. Sećam se kada sam otvorio vrata od sobe, video roditelje i stajao onako u čudu, ne znajući šta se dešava. Nisam bio uplašen, samo nisam znao o čemu se radi. Roditelji su mi rekli da se vratim i nastavim da se igram, nisu vikali, niti su se ljutili. Tek sam kasnije shvatio šta se desilo.

Mislim da taj dogadjaj nije uticao na mene, bar ne da imam ovakve fantazije, ali ko zna čemu je ko sklon.


Zašto ljudi trpe ma šta? Zbog miliJon stvari. Zato što se plaše da će nešto (nekoga) izgubiti ako se pobune. Zato što im neki drugi aspekti te i takve veze odgovaraju. Zato što žena zarađuje više i izdržava ga. Zato što... Mogu ovako do sutra, jesi siguran da hoćeš?


Inače, ljudi ne trpe ništa što im smeta. Ne u većini slučajeva. To je samo tuđ pogled na nešto što drugi ljudi rade.

Ti misliš da on trpi. To je tvoje mišljenje. Što ne znači da je tačno uopšte.



Društveno prihvatljivo je kovanica koju si sam sebi izbio iz ruku čim si ovakvu temu postavio. Besmisleno je da se na nju više pozivaš.

Voleo bih da čujem još razloga.
U redu, ako ne trpi, znači da se slaže s tim. Onda mu se verovatno svidja, a to je ono što si prethodno rekla:

Zato što ga to loži.

Sa druge strane, ako trpi, a kada to kažem, mislim da se ne slaže s tim (smeta mu iz bilo kog razloga, zato što zna da ne treba to da se dešava, želi da bude jedini za svoju ženu, misli da to nije društveno prihvatljivo, u tom kontekstu sam koristio ovu kovanicu), ali ipak ne preduzima ništa kako bi to sprečio, onda se očigledno ne loži, a to već ne spada u cuckolda.

Ko kaže, i u kojem kamenu stoji uklesano da je to nešto protiv čega bi - kako reče - on trebao da bude? Ko propisuje protiv čega bilo ko treba da bude? U ovom kontekstu konkretno, to si propisao ti. Pa? Ko si ti da propisuješ ko bi i zašto trebao biti protiv ili za nešto? Ili, ko sam ja da radim to isto? Nonsens.

Zar muž i žena ne treba da budu verni jedno drugome? To je ono što očekujemo od partnera, vernost.

Sve ovde što sam napisao je lični stav. Ne osudjujem nikoga ko misli drugačije. Dobro je čuti i drugačije mišljenje i sagledati situaciju iz više uglova.
 
Pa nisam ni mislio da će sama činjenica da si zatekao svoje u toku čina odmah sama po sebi značiti da ćeš da postaneš rogonja. To je možda samo jedan od uzroka. Jer, definitivno je u pitanju žena koja ti je do tada bila najvažnija, ona najčistija i najbrižnija, a ti si je zatekao takvu u trenutku kada je neko potentniji(definitivno, jer si bio malo dete), činio da njoj bude lepo. To se projektuje na sve žene do kojih ti je sada istinski stalo, a i nesigurnost ostaje, nešto kao kompleks niže vrednosti. Siguran si da će neko bolje obaviti posao, i to te spinuje kroz ceo ovaj fetiš. (opet, možda je nešto drugo uzrok toj nesigurnosti, možda te je neka žena isprozivala). Iz te nesigurnosti i kompleksa proizlazi bojazan da će te devojka ostaviti i otići nekome ko bolje ume da obavlja posao, što je generalno princip ili barem želja, kada je muškarac nemoćan, pa biraš put da joj svesno to omogućiš, kako bi kontrolisao svoje potresanje(ipak je uvek bolje kada ti sve kontrolišeš, makar to bila i količina štete). I naravno, na kraju uživaš u tome, jer se ostvaruje sve što si predvideo... Zato bi sve i bilo drugačije kada bi ona sama to uradila, nema tvog svesnog elementa...


Eto neke hipoteze od par pretpostavki, mada mene zanima kako bi ti svojim rečima objasnio svoj problem?
 
Pa nisam ni mislio da će sama činjenica da si zatekao svoje u toku čina odmah sama po sebi značiti da ćeš da postaneš rogonja. To je možda samo jedan od uzroka. Jer, definitivno je u pitanju žena koja ti je do tada bila najvažnija, ona najčistija i najbrižnija, a ti si je zatekao takvu u trenutku kada je neko potentniji(definitivno, jer si bio malo dete), činio da njoj bude lepo. To se projektuje na sve žene do kojih ti je sada istinski stalo, a i nesigurnost ostaje, nešto kao kompleks niže vrednosti. Siguran si da će neko bolje obaviti posao, i to te spinuje kroz ceo ovaj fetiš. (opet, možda je nešto drugo uzrok toj nesigurnosti, možda te je neka žena isprozivala). Iz te nesigurnosti i kompleksa proizlazi bojazan da će te devojka ostaviti i otići nekome ko bolje ume da obavlja posao, što je generalno princip ili barem želja, kada je muškarac nemoćan, pa biraš put da joj svesno to omogućiš, kako bi kontrolisao svoje potresanje(ipak je uvek bolje kada ti sve kontrolišeš, makar to bila i količina štete). I naravno, na kraju uživaš u tome, jer se ostvaruje sve što si predvideo... Zato bi sve i bilo drugačije kada bi ona sama to uradila, nema tvog svesnog elementa...

Kada ste me pitali da li sam zatekao roditelje u toku seksualnog čina, sinulo mi je i ovakvo objašnjenje.

Eto neke hipoteze od par pretpostavki, mada mene zanima kako bi ti svojim rečima objasnio svoj problem?

Moj problem je što vidim ovu fantaziju kao nastranu. Još me više brine što je taj osećaj nemoći, ljubomore i gubitka voljene osobe, u smislu da odlazi drugome, ono što me seksualno uzbudjuje. To svakako nije normalno. Ne želim da budem mazohista i pitam se šta je srž problema. Možda ne tražim pomoć na pravom mestu, ali sam želeo sa ostalim ljudima da analiziram ovaj problem.
 
Ne slažem se.
Mislim da je pojava bliža latentnom homoseksualizmu....

kako si uspeo to da povezes, a neces da objasnis
nigde veze

inace tema: ja sam to strpavala u voajere, nisam znala da ima poseban naziv, eto nauci se nesto novo :D
cudno mi je u onom smislu da ne mogu sebe da stavim u tu sitaciju i da mi nije jasno otkud ta zelja, ali ne osudjujem uopste, ako je na obostrano (tj trostrano u ovom slucaju tacnije :lol:) zadovoljstvo samo napred
 
kako si uspeo to da povezes, a neces da objasnis
nigde veze

inace tema: ja sam to strpavala u voajere, nisam znala da ima poseban naziv, eto nauci se nesto novo :D
cudno mi je u onom smislu da ne mogu sebe da stavim u tu sitaciju i da mi nije jasno otkud ta zelja, ali ne osudjujem uopste, ako je na obostrano (tj trostrano u ovom slucaju tacnije :lol:) zadovoljstvo samo napred

To me je i zanimalo, da li bi žene mogle sebe da stave u takvu situaciju, ako predložim svojoj, da znam šta da očekujem. :azdaja:
Hvala na podršci! :D
 
To me je i zanimalo, da li bi žene mogle sebe da stave u takvu situaciju, ako predložim svojoj, da znam šta da očekujem. :azdaja:
Hvala na podršci! :D
pa mogu da pretpostavim da je manji broj onih kojima ce se svideti taj predlog, najvise iz ciste sujete po principu "kako mozes, pa ti mene ne volis cim mozes da me delis" sto je prva reakcija zajedno sa tom oklagijom :lol: i ja bih tako....a u sustini iza toga verovatno stoji nesto sasvim drugo od toga "da ti nije stalo", ali bem mu misa svi mi zelimo da smo voljeni i u centru paznje partnera pa ovakvi predlozi mogu da zabole

tako da moras pazljivo to da predlazes, i za svaki slucaj sakri oklagiju :lol:

srecno sa pronalazenjem takve koja oce da proba, aj pa obavezno tamo na ljs-u da nam javis kako je bilo :zper:
 
Sa druge strane, ako trpi, a kada to kažem, mislim da se ne slaže s tim (smeta mu iz bilo kog razloga, zato što zna da ne treba to da se dešava, želi da bude jedini za svoju ženu, misli da to nije društveno prihvatljivo, u tom kontekstu sam koristio ovu kovanicu), ali ipak ne preduzima ništa kako bi to sprečio, onda se očigledno ne loži, a to već ne spada u cuckolda.


Ajd sad pročitaj ponovo tu rečenicu, pa naslov svoje teme. S osvrtom na boldovano.:mrgreen:
 
Zanimljiva tema,ali za mene neshvatljiva...... Kako mozes da gledas zenu koju volis u zagrljaju drugog? Da je miluju tudje ruke, da je drugi ljubi da vode ljubav i sta ja znam.....pa zar nije lepse da joj ti to radis, da uzivas u zeni koju volis?
Razumem zadovoljstvo gledati druge nepoznate osobe u seksualnom cinu i mastati i fantazirati kako bi bilo da si i ti u toj igri. Ili kako vec......ali ovo ne razumem...sory,nisam mogla da odolim i da ne iskomentarisem,ali tema nije za mene ;).
Nikad ne bih mogla da gledam svog decka sa drugom.......
Pozz :)
 
Zanimljiva tema,ali za mene neshvatljiva...... Kako mozes da gledas zenu koju volis u zagrljaju drugog? Da je miluju tudje ruke, da je drugi ljubi da vode ljubav i sta ja znam.....pa zar nije lepse da joj ti to radis, da uzivas u zeni koju volis?
Razumem zadovoljstvo gledati druge nepoznate osobe u seksualnom cinu i mastati i fantazirati kako bi bilo da si i ti u toj igri. Ili kako vec......ali ovo ne razumem...sory,nisam mogla da odolim i da ne iskomentarisem,ali tema nije za mene ;).
Nikad ne bih mogla da gledam svog decka sa drugom.......
Pozz :)


Ima u nemackom jeziku jedna divna poslovica, izreka , a koja bi u mom slobodnom prevodu glasila
" Dan je jos dug":zcepanje:

Mozda je ipak trebalo da odolis svojoj zelji da se ovde javis i da kazes da to sve ne razumes, a niko nije ni pravio anketu;)

Uostalom, ovde je bilo pitanje za tvog decka, ne i za tebe.
 
Drug mi je ispricao kako je njemu njegov drug trazio da se pridruzi njemu i njegovoj zeni, to je i ona jako zelela, a bili su jako jako dobri drugovi... Njemu to nikad nije bilo jasno pa ih je odbio... Za sve ljudske potrebe, navike, postoje neki razlozi, nesto sto smo doziveli u detinjstvu, sam nas karakter i ostalo, a ja nisam strucan da konkretno imenujem to i da kazem sta je resenje, dok god su svi srecni radite sta vam volja.
 
ma ti zelis da ponovo zavolis svoju zenu, ili bar pozelis na pravi nacin..

al sve nesto mislim da na silu neces nista uspjeti

Ništa na silu. :super:

pa mogu da pretpostavim da je manji broj onih kojima ce se svideti taj predlog, najvise iz ciste sujete po principu "kako mozes, pa ti mene ne volis cim mozes da me delis" sto je prva reakcija zajedno sa tom oklagijom :lol: i ja bih tako....a u sustini iza toga verovatno stoji nesto sasvim drugo od toga "da ti nije stalo", ali bem mu misa svi mi zelimo da smo voljeni i u centru paznje partnera pa ovakvi predlozi mogu da zabole

tako da moras pazljivo to da predlazes, i za svaki slucaj sakri oklagiju :lol:

srecno sa pronalazenjem takve koja oce da proba, aj pa obavezno tamo na ljs-u da nam javis kako je bilo :zper:

Pa videću. A šta je ljis? :think:

Svojoj zeni nemoj da predlazes takve stvari, Cekaj da ona tebi predlozi tako nesto.
A ako imas svalerku onda predlazi:)

Znači da čekam i nadam se. :(
Nemam švalerku, a nemam ni ženu, nego sam to rekao onako uopšteno. Mislim na ženu, devojku...

Ajd sad pročitaj ponovo tu rečenicu, pa naslov svoje teme. S osvrtom na boldovano.:mrgreen:

Možda sam glup, ali osvrćem se pola sata i ništa. :dash::think::lol:

Zanimljiva tema,ali za mene neshvatljiva...... Kako mozes da gledas zenu koju volis u zagrljaju drugog? Da je miluju tudje ruke, da je drugi ljubi da vode ljubav i sta ja znam.....pa zar nije lepse da joj ti to radis, da uzivas u zeni koju volis?
Razumem zadovoljstvo gledati druge nepoznate osobe u seksualnom cinu i mastati i fantazirati kako bi bilo da si i ti u toj igri. Ili kako vec......ali ovo ne razumem...sory,nisam mogla da odolim i da ne iskomentarisem,ali tema nije za mene ;).
Nikad ne bih mogla da gledam svog decka sa drugom.......
Pozz :)

Jeste čudno, ali tako je, a ni ja ne znam tačno zašto je to tako. I jeste lepše, mnogo lepše, kada sam ja sa ženom koju volim. Ovo je nešto drugo, neka druga vrsta uzbuđenja.
Hvala što si komentarisala. Pozz :)

Drug mi je ispricao kako je njemu njegov drug trazio da se pridruzi njemu i njegovoj zeni, to je i ona jako zelela, a bili su jako jako dobri drugovi... Njemu to nikad nije bilo jasno pa ih je odbio... Za sve ljudske potrebe, navike, postoje neki razlozi, nesto sto smo doziveli u detinjstvu, sam nas karakter i ostalo, a ja nisam strucan da konkretno imenujem to i da kazem sta je resenje, dok god su svi srecni radite sta vam volja.

Nadam se da i taj njihov drug ima razumevanja koliko i ti.

a gdje nestade autor :( bas bio zanimljiv za citanje :(

O, pa hvala! :D Tu sam, nego nisam imao pristup internetu.
 
O, pa hvala! :D Tu sam, nego nisam imao pristup internetu.
A kako to? Kako je moguce da neko danas ( a za koji dan je godina 2014) kaze da yebava, al ne postizava, a sto je jos blesavije da se izgovara
da nije imao pristup netu, Pomislim da se radi o nekom n detetu od 10 gdina kome samo tu i tamo dozoljavaju da se igra na netu.
Ili na nekog iz Laze koji jednom nedeljno sme jedan sat da postavlja pitanja.

Nista licno mon commandante, nego ti je mnogo blesav ovaj izgovor.
 
A kako to? Kako je moguce da neko danas ( a za koji dan je godina 2014) kaze da yebava, al ne postizava, a sto je jos blesavije da se izgovara
da nije imao pristup netu, Pomislim da se radi o nekom n detetu od 10 gdina kome samo tu i tamo dozoljavaju da se igra na netu.
Ili na nekog iz Laze koji jednom nedeljno sme jedan sat da postavlja pitanja.

Nista licno mon commandante, nego ti je mnogo blesav ovaj izgovor.

Možda su mu isključili net zbog neplaćenog tačuna, ili je bilo nekih tehničkih problema na linijama? To ti ne pada na pamet?
 

Back
Top