Zasto ljudi toliko kritikuju Aleksandra Vučića

Da, ima takvih ljudi. Kažeš živi na račun HDZ-a, a pljuje ih na sve strane.
Taj bi radije bio gladan, samo da je SDP na vlasti.
Jedino što njega čini sretnim je tuđa nesreća.
Bio bi spreman i gladovati, samo da zna da i drugi oko njega gladuju.
Hvala dragom bogu što nam je jedino glas identičan, a ostalo ništa.
Očito su pri mom rođenju bili prisutni anđeli, koji su me nadahnuli dobrotom i kršćanskim humanizmom.
 
Nije problem u svijetu,ja pricam o Balkanu.Uzmi npr hrvate i muslimane oni ni upola nisu kritikovali Tita i Milosevica kao Vucica.A van logike je,oni imaju svoje nezavisne drzave ne zive u Srbiji,njih politika Vucica ne dotice.U redu je i logicno da srbi kritikuju Vucica,al nije normalno da sa tolikom strascu hrvati npr ga kritikuju ili muslimani ili crnogorci npr.Svi oni imaju svoje drzave.Nemoj mi samo reci da hrvati toliko vole srbe da ih jako boli i brine sto Vucic lose tretira srbe pa se oni sada zabrinuli za srbe i kazu Vucic je uzas,bas njih briga kako Vucic tretira srbe,jasno je da je neki drugi razlog u pitanju.To je i smisao ove teme.Srbi da ga kritikuju to je logicno


Zamisli da se srbi bave Milanovicem npr kao oni Vucicem

Vučić služi za ismijavanje. Pa njega snima žena iz njegovog tima i odvaljuje se od smijeha kakvu budalu pravi od sebe.
 
ја сам чит'о да се Тито ништа није пит'о. Био је маскота последњих пар деценија живота. Ишао је да једе, пије, кеца, а државу је водила партија, тј. Савез Комуниста Југославије, а ту се није питао никада један човек, већ су сви били делегирани, и за час су могла да им литну јајца.

Znači dobro je radio. Sistem a ne vođa ;)
 
Vučić služi za ismijavanje. Pa njega snima žena iz njegovog tima i odvaljuje se od smijeha kakvu budalu pravi od sebe.

Је л' то она што је снимала филм о Сребреници?



„Srbi im pobili sve živo“: Vučićeva savetnica pre skoro 20 godina snimila film o Srebrenici​

VESTI Autor: B. N. 25. apr 202409:57 242 komentara

Podeli :​

1638802737-NMN3846-750x500.jpg
Nova.rs/Nemanja Jovanović
Savetnica predsednika Srbije Aleksandra Vučića, Suzana Vasiljević, snimila je 2005. godine potresan film o zločinu u Srebrenici - „Srebrenička sećanja“ - za koji je te godine nagrađena "Zlatnom maslinom“ za režiju na televizijskom festivalu u Baru.

Predsednik Srbije se od početka nedelje nalazi u Njujorku, gde lobira protiv rezolucije o Danu sećanja na genocid u Srebrenici. Sa Ist Rivera poručuje da bi usvajanje te rezolucije dovelo do destabilizacije u regionu.
„Ne samo da ova rezolucija neće dovesti do mira i neće izlečiti rane iz prošlosti, ona će produbiti jaz između nacija i dovesti do novih tenzija na Zapadnom Balkanu. Zbog toga mi tražimo da se ova rezolucija povuče, a ako ne bude tako pozivamo da članice glasaju protiv“, rekao je Vučić na prijemu koji priređuje Stalna misija Srbije pri Ujedinjenim nacijama za stalne predstavnike država članica UN.
Vučić je istakao da o tekstu rezolucije nije bilo diskusije, niti slaganja u BiH, i da je ta odluka podelila narode u toj zemlji, uz protivljenje legitimnih predstavnika Srba i ignorisanja institucija, zakona i Ustava BiH.

„Zajedno smo po Bosni tražili grobove njihovih najmilijih“​

1688714814-srebrenica-1024x683.jpg
ELVIS BARUKCIC / AFP
Sa Vučićem u Njujorku je i njegova savetnica za medije Suzana Vasiljević koja je 2005. godine snimila potresan dokumentarni film baš o zločinu o Srebrenici.
„Film sam snimila na desetogodišnjicu masakra u Srebrenici i sagovornici su bile žene, majke koje su u tim užasnim ratnim danima izgubile članove porodica. Kada Hotić, Munira… Zajedno smo po Bosni tražili grobove njihovih najmilijih. Da, film je prikazan na televiziji B92 u celosti, a neki delovi su korišćeni u dokumentarnom filmu koji je prikazala Radio televizija Srbije“, izjavila je Vasiljević 2018. godine, u intervjuu za hrvatski „Nacional“.


23. apr 202429
Njen film „Srebrenička sećanja“ prikazan je 2005. godine na Zagreb Film Festivalu, kada je opširnije o njemu govorila za splitski „Feral Tribune“.
„Bilo je užasno teško. Sama činjenica da kao beogradska ekipa idemo da snimamo film o Srebrenici mi je predstavljala problem. Trebalo je da, s mojim čistim beogradskim akcentom, nazovem Udruženje žena Srebrenice i Žepe i da ih pitam da li bi za srpski medij pričale o tome kako su im Srbi pobili sve živo. Mislila sam da ćemo naići na zid, ali već nakon prvog razgovora, koji je za mene bio najmučniji deo posla, shvatila sam da će nam te žene izaći u susret, jer bez obzira što su preživele tu tragediju, one i dalje ne mrze nikoga“, govorila je tada Vasiljević.
Ocenila je da je to „ona jednostavna bosanska duša koja može sve da oprosti, pa i najveći zločin.“
„Jedna od njih (majki) je i u filmu rekla: U Beogradu sam pozvala narod da se odvoji od onih koji su činili zločin i da počnemo da živimo zajedno. Ono što je najvažnije, film su u Beogradu gledali moji prijatelji i svi od reda su plakali, što znači da sam uspela da ispričam priču bez političke pozadine i nateram ljude da se jednostavno suosećaju s bolom“, istakla je Vasiljević.

„U Srbiji odbijali da prihvate činjenice“​

Tada je rekla i da u Srbiji postoje ljudi koji nisu znali za zločin u Srebrenici, jer nisu hteli da znaju, odbijali su da prihvate činjenice, jer kada ne primećuješ problem imaš utisak da ga i nema.
„U drugu grupu spadaju oni koji uključe prvi program RTS-a, sede i gledaju i RTS kaže da Naser Orić ubija ljude u Srebrenici i oni veruju, jer nikada nisu čuli ništa drugo. Televizija je bila jedini medij, a ona je naravno bila u rukama Slobodana Miloševića. Kada se danas priča o tome, ovi koji su odbijali da znaju kao da doživljavaju neku vrstu kajanja što nisu znali, dok ovi drugi i dalje odbijaju zato što im je teško da nakon petnaest godina svog života kojeg su uložili u Miloševića sada kažu ‘pa mi smo se zeznuli'“, kazala je Suzana Vasiljević.
Snage Vojske RS su u julu 1995. u Srebrenici ubile više od 8.000 muškaraca i dečaka iz tadašnje enklave pod zaštitom Ujedinjenih nacija.
Haški tribunal i Međunarodni sud pravde su ovaj zločin okaraktelisali kao genocid. Za ove zločine, više od 50 osoba je osuđeno na oko 700 godina zatvora.
Suzana Vasiljević rođena je 1968. godine. Završila je 12. beogradsku gimnaziju, a studirala novinarstvo i germanistiku u Berlinu i filmsku i televizijsku kameru na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. U njenoj zvaničnoj biografiji navodi se da je radila za BBC, nemačku televiziju ARD i austrijsku ORF, kao i za Jutel. Za BBC je radila dokumentarni program – seriju „Umiranje Jugoslavije“, „Pad Miloševića“ i više od 40 dokumentarnih filmova za BBC.
 
Taj bi radije bio gladan, samo da je SDP na vlasti.
Jedino što njega čini sretnim je tuđa nesreća.
Bio bi spreman i gladovati, samo da zna da i drugi oko njega gladuju.
Hvala dragom bogu što nam je jedino glas identičan, a ostalo ništa.
Očito su pri mom rođenju bili prisutni anđeli, koji su me nadahnuli dobrotom i kršćanskim humanizmom.
Čitam ovo što si napisao, i kao da opisuješ tipičnog đilasovca.
I ja imam u rodbini takve, oni ne razumeju koliko je teška Borba za Bolji Život, Standard i BDP, kakvu vode Narodni Pregaoci (,Vučić, Plenković, itd), već samo znaju da kukaju, napadaju i kritikiju,ne znaju da se žrtvuju za Opšte Dobro, ali zato znaju da parazitiraju na svim Blagodetima koja su ti veliki ljudi doneli.
 
E sad i ti tražiš dlaku u jajetu, ništa nam ne odgovara ;)

Тражим да управитељи буду бирани од народа. Републички од целог народа (који одлучи да бира), а локални од стране локалног становништва.

Бирам управитеља, па кад крене да управља, ја кренем да критикујем његов рад. На локалу локалног, на републици републичког.

Идеалан систем за једно нормално друштво.

А не као кад Јатаганца смене они горе, па му дају другу фирму да води, јер је претходну уср'о.
 
Zasto ljudi toliko kritikuju Aleksandra Vucica,tesko da postoji jedan lider na Balkanu u zadnjih 100 godina koji je toliko kritikovan i osporavan kao Aleksandar Vucic.Ni Milosevic ni Djindjic u Srbiji kao ni Djukanovic u Crnoj Gori nisu ni upola omrazeni kao Vucic,govorim u balkanskim okvirima.Najvise mu na teret stavljaju politiku srpsku u vremenima kada on ni nije bio na vlasti cak nije bio ni na celu radikalne stranke u tim vremenima sto je van logike


Vucic je za razliku od Milosevica,Djukanovica itd dosao na vlast na demokratskim izborima

Lider je kojeg su posjetili u sred Beograda premijer Japana,presjednica Njemacke, presjednik Francuske, presjednik Kine


Ljudi mu vjerovatno nikada nece oprostiti sto je bio radikal,cak je i prema komsijama je vodio veoma razumnu politiku,obrazovan i jako elokventan.Posle Tita on je primio najznacajnije lidere u Beogradu svih velikih zemalja.Presjednici ostalih drzava najvise mogu da docekaju posjetu zamjenika potpresjednika velikih drzava

Ja kad govorim o Vučiću govorim o njemu kao čovjeku. Čovjek je lažov neviđeni. Laže da ne trepne. Plus što je komedijaš i cirkusant. Koliko vidim ljudi kažu da je i teški lopov, okružen lopovima i idiotima. Samo onaj snimak iz UN-a govori kakvi su mu suradnici, a i kakva je on ličnost kao čovjek i kao predsjednik.
 
Čitam ovo što si napisao, i kao da opisuješ tipičnog đilasovca.
I ja imam u rodbini takve, oni ne razumeju koliko je teška Borba za Bolji Život, Standard i BDP, kakvu vode Narodni Pregaoci (,Vučić, Plenković, itd), već samo znaju da kukaju, napadaju i kritikiju,ne znaju da se žrtvuju za Opšte Dobro, ali zato znaju da parazitiraju na svim Blagodetima koja su ti veliki ljudi doneli.
Koja teška borba, evo 5 parazita a gde je svita...narodu ulete k*ta....https://www.srbija.gov.rs/sastav/177/sastav-vlade.php

1716801592938.png
 
Nažalost postoji ceo dokumentovan cirkus koji traje deceniju, ali ovi sendvicari ovde na forumu su se vec dovoljno najeli istih ga neuspesno brane sami ce se prepoznati). Jer je veliki uspeh ove vlasti uzeti milijarde i milijarde kredita, pokloniti zemlju i pare strancima kako bi se prikazalo kako Srbija napreduje, a narod zivi sve gore i gore, cene skacu i dalje, inflacija takodje. A tek bajke o prosecnim platama. Zakoni postoje , ali ne daj boze da se neki i sprovede. I opet ce se pokkrasti izbori i opet bolesnik deli narod na podobne i nepodobne.
 
Ja kad govorim o Vučiću govorim o njemu kao čovjeku. Čovjek je lažov neviđeni. Laže da ne trepne. Plus što je komedijaš i cirkusant. Koliko vidim ljudi kažu da je i teški lopov, okružen lopovima i idiotima. Samo onaj snimak iz UN-a govori kakvi su mu suradnici, a i kakva je on ličnost kao čovjek i kao predsjednik.

Mislis sto je nosio zastavu oko tijela
 
Zasto ljudi toliko kritikuju Aleksandra Vucica,tesko da postoji jedan lider na Balkanu u zadnjih 100 godina koji je toliko kritikovan i osporavan kao Aleksandar Vucic.Ni Milosevic ni Djindjic u Srbiji kao ni Djukanovic u Crnoj Gori nisu ni upola omrazeni kao Vucic,govorim u balkanskim okvirima.Najvise mu na teret stavljaju politiku srpsku u vremenima kada on ni nije bio na vlasti cak nije bio ni na celu radikalne stranke u tim vremenima sto je van logike


Vucic je za razliku od Milosevica,Djukanovica itd dosao na vlast na demokratskim izborima

Lider je kojeg su posjetili u sred Beograda premijer Japana,presjednica Njemacke, presjednik Francuske, presjednik Kine


Ljudi mu vjerovatno nikada nece oprostiti sto je bio radikal,cak je i prema komsijama je vodio veoma razumnu politiku,obrazovan i jako elokventan.Posle Tita on je primio najznacajnije lidere u Beogradu svih velikih zemalja.Presjednici ostalih drzava najvise mogu da docekaju posjetu zamjenika potpresjednika velikih drzava
Ti očito ne shvaćaš koliko je kruna teška.
Došao na vast u najgorem mogućem trenutku, nakon što je zemlja potučena do nogu.
Raskalašeni, izbekeljeni Žuti vrazi doveli su zemlju na prosjački štap, poljoprivredu stukli do nogu, ekonomija razvaljena, milijarde eura zamračene na stranim računima.
I uprkos svemu, taj čovjek je našao način da namakne, da narod nije gladan.
Zauzvrat su ga ljudi poput tebe i @Iskapa nazivali "Aca Parizer", "Vrhovni parizer" i tko zna kako još.
Mučenik našeg doba!!!!
 
Čitam ovo što si napisao, i kao da opisuješ tipičnog đilasovca.
I ja imam u rodbini takve, oni ne razumeju koliko je teška Borba za Bolji Život, Standard i BDP, kakvu vode Narodni Pregaoci (,Vučić, Plenković, itd), već samo znaju da kukaju, napadaju i kritikiju,ne znaju da se žrtvuju za Opšte Dobro, ali zato znaju da parazitiraju na svim Blagodetima koja su ti veliki ljudi doneli.
Govoriš mi iz dubine duše.
Kao da čitam sebe.
 
ovako. Najpre ja bih podelio biracko tele Srbije u vezi Vucica.

1. Oni koji zele da Vucic nastavi da vlada.
1a oni koji imaju korist od Vucica
1b oni koji nemaju korist ali ga vole smatraju da je najbolji
1c oni koji smatraju da nema ko bolji da ga zameni

2. Oni koji nece Vucica

AV je sam kriv jer je nenormalan. Nema nikakve sanse da se grupa 2 smanji samo ce se uvecavati.
 
Čitam ovo što si napisao, i kao da opisuješ tipičnog đilasovca.
I ja imam u rodbini takve, oni ne razumeju koliko je teška Borba za Bolji Život, Standard i BDP, kakvu vode Narodni Pregaoci (,Vučić, Plenković, itd), već samo znaju da kukaju, napadaju i kritikiju,ne znaju da se žrtvuju za Opšte Dobro, ali zato znaju da parazitiraju na svim Blagodetima koja su ti veliki ljudi doneli.
Traži se i NATO pomoć.. ponovo Srbiju bombardovati, jer narod nije dovoljno (pr)osviješćen. :mrgreen:
*********************************************************************************************************************

Glumac i član Pokreta slobodnih građana Sergej Trifunović poručio je putem tajkunske televizije N1 da Srbiju treba ponovo bombardovati, a da su nam se majske tragedije džaba desile!​

Naime, na pitanje šta treba srpskom narodu da se dogodi, opozicionar odgovara da nas treba ponovo bombardovati:
- Bombardovanje treba da nam se desi, treba opet neko da nas izbomarduje. Znaš, ima ono "Čudo u Šarganu" kad kaže prosjak „Tebe je nesreća džaba zadesila“... Nas su sve nesreće, i ta u Ribnikaru, i ta u Duboni, i ona koja se desila petog maja, a to je pedagog pedofil iz Odžaka... - rekao je Trifunović aludirajući na to da su se tragedije džaba desile i da nisu dovoljno iskorišćene.
 

Back
Top