Zasto ljudi misle da ce im Bog pomoci?

Gluposti pripadnika sekte zvane JS.
I prijevod vase biblije sam citao, mnogo brate lazete.. I iskrivljujete.
Ja ti samo i isključivo iznosim ono što piše u Bibliji...
Prevod mi je ne bitan...na Karadžiću ti pokazati isto...

Hajde još jednom da uprostimo...

Apostoli su Videli Božijeg Sina...sami rekoše, pa i Hrist reče a i Otac sa neba...

Sve što Hrist govori, nije njegova nauka nego Očeva...Sva čuda koja Hrist čini, ne čini svojom silom već Očevom....Hrist nema svu vlast u nebeskoj slavi, Otac ima...Hrist ništa ne čini sam od sebe, nego čini onako kako je naučen od Oca...

Zato se može reći, da ko vide Hrista vide Oca...
Jer Hrist nije došao radi sebe, već radi Oca...
Njega je i pokazao kroz sve što je radio...

Ako trebaju Biblijski stihovi za svaku reč koju sam rekao...nema problema.
 
Moze li da mi se objasni zasto je izbrisana kvalifikacija JS kao sekta? Zalicu se visim instancama jer se ocigledno ovdje pristupa sa ne neutralne tacke gledista i moderira.
Prema svim kanonskim i zvanicnim, priznatin crkvama JS su sekta.
ne vredi...priznati su od strane države kao hrišćanska verska zajednica...ovaj forum mora da poštuje zakone države a ne stav crkve...
 
Ja ti samo i isključivo iznosim ono što piše u Bibliji...
Prevod mi je ne bitan...na Karadžiću ti pokazati isto...

Hajde još jednom da uprostimo...

Apostoli su Videli Božijeg Sina...sami rekoše, pa i Hrist reče a i Otac sa neba...

Sve što Hrist govori, nije njegova nauka nego Očeva...Sva čuda koja Hrist čini, ne čini svojom silom već Očevom....Hrist nema svu vlast u nebeskoj slavi, Otac ima...Hrist ništa ne čini sam od sebe, nego čini onako kako je naučen od Oca...

Zato se može reći, da ko vide Hrista vide Oca...
Jer Hrist nije došao radi sebe, već radi Oca...
Njega je i pokazao kroz sve što je radio...

Ako trebaju Biblijski stihovi za svaku reč koju sam rekao...nema problema.
Kao po obicaju lazes i obmanjujes Sin se ima postovati jednako kao Otac.

Jovan 5:23
that all may honor the Son just as they honor the Father. Whoever does not honor the Son does not honor the Father, who sent him.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kao po obicaju lazes i obmanjujes, zato sto si sektas. Sin se ima postovati jednako kao Otac.

Jovan 5:23
that all may honor the Son just as they honor the Father. Whoever does not honor the Son does not honor the Father, who sent him.
Šta sam od iznetog slagao?
Budi konkretan.

Naravno da Sina treba da poštujemo kao Oca, jer je Sin dobio sav ssudi svu vlast od Oca...
Otac ne sudi nikom, već sav sud dade Sinu...

Ali nas Hrist prema prvoj zapovesti uči da obožavanje damo Bogu Ocu...što Apostoli i rade a mi treba da idemo njihovim stopama...

Zato i nemaš ono što sam ti rekao na početku, da se neko svome Bogu obraća rečima...Bože moj Isuse Hriste.
Uvek Bog naš Otac....
I Sin Božiji Isus Hrist...

I na zemlji i nakon vaznesenja...
 
Šta sam od iznetog slagao?
Budi konkretan.

Naravno da Sina treba da poštujemo kao Oca, jer je Sin dobio sav ssudi svu vlast od Oca...
Otac ne sudi nikom, već sav sud dade Sinu...

Ali nas Hrist prema prvoj zapovesti uči da obožavanje damo Bogu Ocu...što Apostoli i rade a mi treba da idemo njihovim stopama...

Zato i nemaš ono što sam ti rekao na početku, da se neko svome Bogu obraća rečima...Bože moj Isuse Hriste.
Uvek Bog naš Otac....
I Sin Božiji Isus Hrist...

I na zemlji i nakon vaznesenja...
Dao sam ti pasus gdje Ga Toma naziva Bogom. Ali volis da lazes.
 
Osnovni postulat je da se Bog ne mesa.

Zasto se onda ljudi mole "Boze pomozi"?

Svojevremeno neki SS-ovac je pricao kako je licno ubio stotine ljudi u logoru metkom u celo. Kaze da je svaki molio "Boze pomozi da me ne ubije"
Kaze da se izvuklo ukupno NULA ljudi, nikome Bog nije pomogao da ne bude ubijen.

Da li je onda cela religija u stvari osmisljena u cilju da ljudima bude lakse bez realne pomoci ali sa velikom nadom?

ko sumnja on se nada, ko se nada, on sumnja

odluči sam...
 
Naravno da Sina treba da poštujemo kao Oca, jer je Sin dobio sav ssudi svu vlast od Oca...
Da sudi moze samo Bog. Ako Isus sudi, onda je Isus Bog. I tu nema rasprave. Sve izmisljotine koje ovdje pises su gluposti i instrukcije koje si dobio kako da siris lazi i pecas ljide na mene ne mogu da upale. Zato sto odlicno znam sta ti i tvoja organizacija predstavljate.
 
Lazes i obmanjujes narod.

Matthew 28:18 (NIV):
"Then Jesus came to them and said, 'All authority in heaven and on earth has been given to me.'"
Tako je.
Ali je Otac neke ingerencije zadržao za sebe...

Pa sam Hrist kaže da ne može on dati ko će gde da sedne na Očevom prestolu...već samo Otac to može odrediti...
Pa kaže da niko ne zna kada će biti zadnji dan Pa ni On sam...već samo Otac...
Pa Otkrivenje dobija od Boga...da ga pokaže slugama svojim...itd...

Sve to treba imati u vidu...
Ne možemo to preskakati...
 
Za
Tako je.
Ali je Otac neke ingerencije zadržao za sebe...

Pa sam Hrist kaže da ne može on dati ko će gde da sedne na Očevom prestolu...već samo Otac to može odrediti...
Pa kaže da niko ne zna kada će biti zadnji dan Pa ni On sam...već samo Otac...
Pa Otkrivenje dobija od Boga...da ga pokaže slugama svojim...itd...

Sve to treba imati u vidu...
Ne možemo to preskakati...
Sve to su gluposti kojima mozes da prevaris samo onoga koji ne zna sta je tim stihovima receno. Nista od toga sto si naveo ne porice bozansku prirodu Hrista, i kada bih ti jednu po jednu debunkovao, sto nemam vremena preko telefona da radim trenutno, ostao bi postidjen i ljudi bi ti se smijali. Tako da nemoj da me tjeras da to radim jer si dobio instrukcije da varas samo one za koje postoji sansa da ih prevaris, a da one kao sto sam ja zaobidjes.

Te ako ti te glavne argumente pobijem, sta ces da radis, koga ces vise moci da prevaris?
 
Dao sam ti pasus gdje Ga Toma naziva Bogom. Ali volis da lazes.
Ne lažem ja ništa...

Apostoli pa i Toma svedoče da je Bog Otac vaskrsao njihovog Gospoda Isusa...

Na početku svake poslanice šalju pozdrave braći...od Boga Oca I Gospoda Isusa Hrista...i tako uvek...
Uzmi proveri...

Zato Toma i usklikuje Gospod moj (Isus) i Bog moj (Otac)...
Ushićen je jer vidi svog Gospoda živog pred sobom a istovremeno zna da ga je Bog Otac vaskrsao i zato Ocu daje čast i slavu..

Da je tako kao što ti kažeš...poslanice bi bile pune reči...Bog naš Isus Hrist...

Ali nema ni jednom...
Meni to mnogo govori o njihovoj veri...
 
Da sudi moze samo Bog. Ako Isus sudi, onda je Isus Bog. I tu nema rasprave. Sve izmisljotine koje ovdje pises su gluposti i instrukcije koje si dobio kako da siris lazi i pecas ljide na mene ne mogu da upale. Zato sto odlicno znam sta ti i tvoja organizacija predstavljate.
Ja verujem samo pismu i ni jednoj drugoj organizaciji...

Svevišnji Bog nikad ne može reći...dade mi se sva vlast.
Svevišnji Bog ima apsolutnu večnu vlast i njemu ne može niko ništa dati...a posebno vlast...

Svevišnji Bog ne može reći ja ne znam kada će sudnji dan...
Svevišnjem Bogu niko ne otkriva budućnost...On je gospodar vremena...

Hristu SVE neko daje i neko otkriva...

Pa sami Apostoli kažu...Bog je glava Hristu...

Koji Bog je glava Hristu?
 
Za
Sve to su gluposti kojima mozes da prevaris samo onoga koji ne zna sta je tim stihovima receno. Nista od toga sto si naveo ne porice bozansku prirodu Hrista, i kada bih ti jednu po jednu debunkovao, sto nemam vremena preko telefona da radim trenutno, ostao bi postidjen i ljudi bi ti se smijali. Tako da nemoj da me tjeras da to radim jer si dobio instrukcije da varas samo one za koje postoji sansa da ih prevaris, a da one kao sto sam ja zaobidjes.

Te ako ti te glavne argumente pobijem, sta ces da radis, koga ces vise moci da prevaris?
Aj se potrudi molim te.

Idi na temu o trojstvu ili Hristovom Božanstvu pa mi pokaži...ako mi Hristovim i Apostolskim rečima dokažeš...verovaću...

Kreni sutra...pošto sada nemam vremena.
 
Aj se potrudi molim te.

Idi na temu o trojstvu ili Hristovom Božanstvu pa mi pokaži...ako mi Hristovim i Apostolskim rečima dokažeš...verovaću...

Kreni sutra...pošto sada nemam vremena.
Zbog tebe prstom ne bih makao. Niti me interesuje da tebi nesto dokazem. Jedino bih to uradio zbog slucajnih citalaca, da ne upadnu u zamku u koju si ti upao. I zato si sada izgubljen.
 

Back
Top