Zasto ljudi misle da ce im Bog pomoci?

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.348
Osnovni postulat je da se Bog ne mesa.

Zasto se onda ljudi mole "Boze pomozi"?

Svojevremeno neki SS-ovac je pricao kako je licno ubio stotine ljudi u logoru metkom u celo. Kaze da je svaki molio "Boze pomozi da me ne ubije"
Kaze da se izvuklo ukupno NULA ljudi, nikome Bog nije pomogao da ne bude ubijen.

Da li je onda cela religija u stvari osmisljena u cilju da ljudima bude lakse bez realne pomoci ali sa velikom nadom?
 
Ljudi su, generalno gledano, slaba bića i kad se nađu u nekoj lošoj, da ne kažem - bezizlaznoj situaciji, teže da se vapajem obrate Bogu da ih spasi.

Postoji i biblijska priča/knjiga o Jovu, koji je uvek poštovao Boga na isti način, a zauzvrat dobijao sve veće nedaće kao test svoje vere.

"Gle, Bog ne odbacuje dobroga, ali ne prihvata ruku zlikovca."

Bog je ono što jeste, Bogu nisu potrebni advokati, da ga brane od uzvika da nije dobar ili da je osvetoljubiv.

A ti uzvuci su isto smisleni ko kad bi se mrav žalio da ga prži Sunce, i da ono nije dobro. Sve ima svoj razlog i svoju ulogu.
 
Osnovni postulat je da se Bog ne mesa.

Zasto se onda ljudi mole "Boze pomozi"?

Svojevremeno neki SS-ovac je pricao kako je licno ubio stotine ljudi u logoru metkom u celo. Kaze da je svaki molio "Boze pomozi da me ne ubije"
Kaze da se izvuklo ukupno NULA ljudi, nikome Bog nije pomogao da ne bude ubijen.

Da li je onda cela religija u stvari osmisljena u cilju da ljudima bude lakse bez realne pomoci ali sa velikom nadom?
Hrist kaže...
''Ja sam sa vama u sve dane do svršetka veka''...

Obećava da će pomoći.....zašto onda zanemariti Tu vrstu pomoći u ovakvom vremenu...
On pruža ruku svakom, ko je pruži njemu...
 
Hrist kaže...
''Ja sam sa vama u sve dane do svršetka veka''...

Obećava da će pomoći.....zašto onda zanemariti Tu vrstu pomoći u ovakvom vremenu...
On pruža ruku svakom, ko je pruži njemu...
ali zar se ne kaze da se ne mesa?
kako onda pomaze ako se ne mesa.

evo ti najprostiji primer.

imas 101 frakciju unutar crkve.. zasto Bog ne pomaze da se izabere prava frakcija, zasto uopste dozvoljava da postoje pogresne frakcije koje ljude naovde na pogresan put?

kazu da je tako jer se ne mesa, onda ovo sta si rekao ne stoji jer kako onda pomaze?
 
ali zar se ne kaze da se ne mesa?
kako onda pomaze ako se ne mesa.

evo ti najprostiji primer.

imas 101 frakciju unutar crkve.. zasto Bog ne pomaze da se izabere prava frakcija, zasto uopste dozvoljava da postoje pogresne frakcije koje ljude naovde na pogresan put?

kazu da je tako jer se ne mesa, onda ovo sta si rekao ne stoji jer kako onda pomaze?
Između Tebe i Hrista ne stoji niko...On je tvoj posrednik pred Bogom..
I meša se u tvoj život tako što ti Duhom daje snagu, ako mu je tražiš....

A frakcije nastaju onda kada ljudi počnu da slede nekog drugog posrednika a pozivaju se na Hrista...
Hrist je posrednik i ono što je rekao je istina...a ne ono što je neko modelirao na osnovu njegovih reči...
Tu je velika razlika..

Hrst je i znao da će do toga doći i da će odstupiti od njegove nauke...pa kaže i da će mnogima reći...idite od mene nikada vas nisam poznavao...

Zašto ih ne poznaje... ?

Pa zato što ne slušaju šta Hrist govori, već slede neke druge ljude...
 
Osnovni postulat je da se Bog ne mesa.

Zasto se onda ljudi mole "Boze pomozi"?

Svojevremeno neki SS-ovac je pricao kako je licno ubio stotine ljudi u logoru metkom u celo. Kaze da je svaki molio "Boze pomozi da me ne ubije"
Kaze da se izvuklo ukupno NULA ljudi, nikome Bog nije pomogao da ne bude ubijen.

Da li je onda cela religija u stvari osmisljena u cilju da ljudima bude lakse bez realne pomoci ali sa velikom nadom?
Naravno.
Covek je pokusao da dobije odgovore na pojave koje mu nisu bile jasne, pokusao je pronadje red u haosu, neko pravilo i utehu, pa je izmislio bogove, a kasnije jednog boga.
I svi to verski spisi su kao neka vrsta zakonika, koju su trebali da usmere ili regulisu pogresno ponasanje.
Duhovnost je nastala kasnije, jer je covek imao potrebu i za emocionalnom podrskom.
 
Osnovni postulat je da se Bog ne mesa.

Zasto se onda ljudi mole "Boze pomozi"?

Svojevremeno neki SS-ovac je pricao kako je licno ubio stotine ljudi u logoru metkom u celo. Kaze da je svaki molio "Boze pomozi da me ne ubije"
Kaze da se izvuklo ukupno NULA ljudi, nikome Bog nije pomogao da ne bude ubijen.

Da li je onda cela religija u stvari osmisljena u cilju da ljudima bude lakse bez realne pomoci ali sa velikom nadom?
Ne meša se u smislu da nikada neće prektšiti tvoju volju. Moraš da
dopustiš da po njegovoj volji bude, ako hoćeš da se umeša.

Moliti se i verovati su različite stvari, mada ne bi trebale da budu.
Što se moliš za nešto za šta ne veruješ da je moguće? Ne znam
čemu to služi.
Ispred tebe je čovek koji ti preti metkom i ti si u strahu. Na potpuno
suprotnom kraju od Boga. Dalje ne možeš biti. Da ostaneš u ljubavi
u takvoj situaciji, nema šanse da ispali metak.
 
Osnovni postulat je da se Bog ne mesa.

Zasto se onda ljudi mole "Boze pomozi"?

Svojevremeno neki SS-ovac je pricao kako je licno ubio stotine ljudi u logoru metkom u celo. Kaze da je svaki molio "Boze pomozi da me ne ubije"
Kaze da se izvuklo ukupno NULA ljudi, nikome Bog nije pomogao da ne bude ubijen.

Da li je onda cela religija u stvari osmisljena u cilju da ljudima bude lakse bez realne pomoci ali sa velikom nadom?
Iz straha, kontrola ljudi da se ne poubijaju međusobno, tačnije da siromašni ne bi ubili bogate. Mehanizmi "da nam bude lakše", lažemo sebe, verujemo u nebuloze, hvatamo se za slamku...Kada bi ljudi shvatili kolika je zapravo religija prevara šta misliš da bi se desilo. Bolje vako neka čule i mole se, makar nikog ne diraju i ne postavljaju pitanja.
 
ali zar se ne kaze da se ne mesa?
kako onda pomaze ako se ne mesa.

evo ti najprostiji primer.

imas 101 frakciju unutar crkve.. zasto Bog ne pomaze da se izabere prava frakcija, zasto uopste dozvoljava da postoje pogresne frakcije koje ljude naovde na pogresan put?

kazu da je tako jer se ne mesa, onda ovo sta si rekao ne stoji jer kako onda pomaze?
Zato sto to onda ne bi bio Bog nego diktator.
 

Back
Top