Zasto ljudi misle da ce im Bog pomoci?

Ako živiš sa bogom dela opalite jedan selfi da svi vidimo, u suprotnom mi ne izlazi naoči.
Vidljiv spektar svjetlosti za ljudsko oko je 400 do 700 nanometara. Dakle 300nm
Ukupan elektromagnetni spektar svjetlosti iznosi beskonacno.
Beskonacno minus 300 je i dalje beskonacno.
Dakle ono sto tvoje oci mogu da vide je 300, a ono sto ne mogu da vide je beskonacno veliko.
I ti smatras tvoje oci za nesto sto je relevantno, te ako ocima nesto nijesi vidio tvrdis da ne postoji? Pa ovo je stvarno smijesno.
 
Vidljiv spektar svjetlosti za ljudsko oko je 400 do 700 nanometara. Dakle 300nm
Ukupan elektromagnetni spektar svjetlosti iznosi beskonacno.
Beskonacno minus 300 je i dalje beskonacno.
Dakle ono sto tvoje oci mogu da vide je 300, a ono sto ne mogu da vide je beskonacno veliko.
I ti smatras tvoje oci za nesto sto je relevantno, te ako ocima nesto nijesi vidio tvrdis da ne postoji? Pa ovo je stvarno smijesno.
Ti si rekao da si živeo ili živiš sa bogom.
 
Ti si rekao da si živeo ili živiš sa bogom.
Jesi li nekad nekoga volio? Recimo da jesi, znaci zivio si sa ljubavlju.
Slikaj mi tu ljubav, ocu da vidim.
Eto takav je tvoj argument.

Osim toga, Hriscanski, odnosno pravoslavni Bog je uvjek tu.
Sa njim komuniciras i pricas preko molitve.
On ti je kao najbolji drug, otac, majka, brat.
Moj Bog je zivi Bog, odnosno Bog zivota.

Pocni mozda, da dok radis bilo kakve stvari, da imas uvid u to da dok to radis Bog je pored tebe.
I vidjeces kako ce zivot da ti bude ljepsi. Imaces utisak da radite zajedno. A pritom, stvari koje ne treba da se rade - manje ces radit.
Dakle treba da primis i zivis sa Bogom u ovom zivotu. Da bi on tebe primio u onom tamo.

Ako imas malo dijete, taj odnos sa Bogom je slican tvom odnosu sa tvojim detetom.
Stalno ga gledas, pazis. Kad nesto pogrijesi prastas mu - jer ne zna nista.

A taj Bog je Hristos, Spasitelj.
 
Bog kaze drugacije
da je Isus Hrist Bozji Sin

a Bog je jedan a Isus Hrist je nas posrednik do Boga

Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos (1. Timotiju 2:5)
Gospod Isus Hristos ima dualnu prirodu, On je potpuno covjek i potpuno Bog. I to je navedeno nebrojano puta u Svetom Pismu, naravno ne u vasim prevodima.

Prema tome, kao sto pise, covecija priroda Hrista (koja je u jedinstvu sa bozanskom) je spona izmedju ljudi i Boga.

Jer je samo On i Bog i Covjek. I prema tome samo On moze biti posrednik. Najlogicnija stvar.

To je tako lijepo i jednostavno receno, da svako razumije i shvati. Ovo razumiju i djeca od 12 godina. Ali ti ne, zato sto si sekta.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jesi li nekad nekoga volio? Recimo da jesi, znaci zivio si sa ljubavlju.
Slikaj mi tu ljubav, ocu da vidim.
Eto takav je tvoj argument.

Osim toga, Hriscanski, odnosno pravoslavni Bog je uvjek tu.
Sa njim komuniciras i pricas preko molitve.
On ti je kao najbolji drug, otac, majka, brat.
Moj Bog je zivi Bog, odnosno Bog zivota.

Pocni mozda, da dok radis bilo kakve stvari, da imas uvid u to da dok to radis Bog je pored tebe.
I vidjeces kako ce zivot da ti bude ljepsi. Imaces utisak da radite zajedno. A pritom, stvari koje ne treba da se rade - manje ces radit.
Dakle treba da primis i zivis sa Bogom u ovom zivotu. Da bi on tebe primio u onom tamo.

Ako imas malo dijete, taj odnos sa Bogom je slican tvom odnosu sa tvojim detetom.
Stalno ga gledas, pazis. Kad nesto pogrijesi prastas mu - jer ne zna nista.

A taj Bog je Hristos, Spasitelj.
Gde ce biti u tom drugom životu Japanci,Kinezi,Jevreji i ostali nehriscani?
 
Osnovni postulat je da se Bog ne mesa.

Zasto se onda ljudi mole "Boze pomozi"?

Svojevremeno neki SS-ovac je pricao kako je licno ubio stotine ljudi u logoru metkom u celo. Kaze da je svaki molio "Boze pomozi da me ne ubije"
Kaze da se izvuklo ukupno NULA ljudi, nikome Bog nije pomogao da ne bude ubijen.

Da li je onda cela religija u stvari osmisljena u cilju da ljudima bude lakse bez realne pomoci ali sa velikom nadom?
Raznih ima i religija i bogova.
 
Vidljiv spektar svjetlosti za ljudsko oko je 400 do 700 nanometara. Dakle 300nm
Ukupan elektromagnetni spektar svjetlosti iznosi beskonacno.
Beskonacno minus 300 je i dalje beskonacno.
Dakle ono sto tvoje oci mogu da vide je 300, a ono sto ne mogu da vide je beskonacno veliko.
I ti smatras tvoje oci za nesto sto je relevantno, te ako ocima nesto nijesi vidio tvrdis da ne postoji? Pa ovo je stvarno smijesno.
Sa druge strane, šta je problem jednom navodno "svemoćnom bogu" da se ljudima prikaže na način na koji ga oni mogu videti i savršeno razumeti? 🤔
 
Kome se onda obraća sa "Oče" na krstu? Samom sebi? Koja je onda svrha njegove žrtve? Kako jedan bog uopšte može da se "žrtvuje"? I kome se to žrtvuje? Opet samom sebi? 🤔
Kao sto je bezbroj puta receno Hristos ima dualnu prirodu. On je potpuno covjek i potpuno Bog. Hristos je Rijec Bozija, otelotvorena.

Kada prvosvestenik na liturgiji krsti narod sa 3 svijece u jednoj i dvije svijece u drugoj ruci, 3 svijece simbolizuju Sveto Trojstvo, a svije dualnu prirodu Hrista.

Hristos se na krstu obraca Bogu Ocu. Postoje i Bog Sin i Bog Sveti Duh. Tri osobe su jedno Bozanstvo u vjecnosti.
1000005355.jpg
 
Kao sto je bezbroj puta receno Hristos ima dualnu prirodu. On je potpuno covjek i potpuno Bog. Hristos je Rijec Bozija, otelotvorena.

Kada prvosvestenik na liturgiji krsti narod sa 3 svijece u jednoj i dvije svijece u drugoj ruci, 3 svijece simbolizuju Sveto Trojstvo, a svije dualnu prirodu Hrista.

Hristos se na krstu obraca Bogu Ocu. Postoje i Bog Sin i Bog Sveti Duh. Tri osobe su jedno Bozanstvo u vjecnosti.
Pogledajte prilog 1522353
Znači, obraća se samom sebi ili nekome drugome?
 
Pokazao se, i to dva puta. Prvi put u Edenskom vrtu kad je hodao sa Adamom i Evom. A drugi put prije 2000 godina.
pričamo o bogu nemoćnom da stvori Evu bez da uzme rebro Adamu
1. Mojsijeva 2,21I Gospod Bog pusti tvrd san na Adama, te zaspa; pa mu uze jedno rebro, i mjesto popuni mesom;
1. Mojsijeva 2,22I Gospod Bog stvori ženu od rebra, koje uze Adamu, i dovede je k Adamu.

pričamo o bogu kome smeta vrućina pa ide po rajskom vrtu tek kad zahladi
1. Mojsijeva 3,8I začuše glas Gospoda Boga, koji iđaše po vrtu kad zahladi; i sakri se Adam i žena mu ispred Gospoda Boga među drveta u vrtu.

o sveznajućem bogu koji ne zna gde su Adam i Eva u vrtu kad se sakriju
1. Mojsijeva 3,9A Gospod Bog viknu Adama i reče mu: gdje si?

o sveznajućem bogu koji ne zna da su Adam i Eva jeli zabranjeno voće nego to zaključuje na osnovu njihovog ponašanja

1. Mojsijeva 3,10A on reče: čuh glas tvoj u vrtu, pa se poplaših, jer sam go, te se sakrih.
1. Mojsijeva 3,11A Bog reče: ko ti kaza da si go? da nijesi jeo s onoga drveta što sam ti zabranio da ne jedeš s njega?

i ti stvarno misliš da je to bio Bog a ne neki vanzemaljski entitet koji se svojim GMO produktima predstavio kao Bog?
 
pričamo o bogu nemoćnom da stvori Evu bez da uzme rebro Adamu
1. Mojsijeva 2,21I Gospod Bog pusti tvrd san na Adama, te zaspa; pa mu uze jedno rebro, i mjesto popuni mesom;
1. Mojsijeva 2,22I Gospod Bog stvori ženu od rebra, koje uze Adamu, i dovede je k Adamu.

pričamo o bogu kome smeta vrućina pa ide po rajskom vrtu tek kad zahladi
1. Mojsijeva 3,8I začuše glas Gospoda Boga, koji iđaše po vrtu kad zahladi; i sakri se Adam i žena mu ispred Gospoda Boga među drveta u vrtu.

o sveznajućem bogu koji ne zna gde su Adam i Eva u vrtu kad se sakriju
1. Mojsijeva 3,9A Gospod Bog viknu Adama i reče mu: gdje si?

o sveznajućem bogu koji ne zna da su Adam i Eva jeli zabranjeno voće nego to zaključuje na osnovu njihovog ponašanja

1. Mojsijeva 3,10A on reče: čuh glas tvoj u vrtu, pa se poplaših, jer sam go, te se sakrih.
1. Mojsijeva 3,11A Bog reče: ko ti kaza da si go? da nijesi jeo s onoga drveta što sam ti zabranio da ne jedeš s njega?

i ti stvarno misliš da je to bio Bog a ne neki vanzemaljski entitet koji se svojim GMO produktima predstavio kao Bog?
Ti si jedan od manjine ovde koji shvata ovu prevaru.
Istina je daleko mračnija. Dosta njih ne može da proguta da smo možda genetskim inženjeringom stvoreni od strane naprednijnih bića, stvoreni po njihovom izgledu a stvoreni kao radna klasa kratkog životnog veka, i kroz vekove je menjan naš dnk, i još uvek se genetski modifikuje. Dakle bog ili kreator jer biće iz ovog univerzuma koje je stvorilo naše fizičko telo kao što ćemo mi stvoriti kiborge sa veštačkom inteligencijom, stvorićemo novu rasu kad tad. I ta nova rasa, da izbije rat i da se zatre sva naša istorija, oni bi verovali u nekog boga da ih je stvorio a ne ljudi. Sumeri su to lepo opisali u spisima daleko starijim od bilbijskih.
 

Back
Top