Zašto je Srbija toliko prljava?

Atlantic and Other Oceanic Trash Islands

Though the Great Pacific Garbage Patch is the most widely publicized of the so-called trash islands, the Atlantic Ocean has one as well in its Sargasso Sea.
The Sargasso Sea is located in the North Atlantic Ocean between 70 and 40 degrees west longitude and 25 and 35 degrees north latitude. It is bounded by the Gulf Stream, the North Atlantic Current, the Canary Current, and the North Atlantic Equatorial current.

Like the currents carrying trash into the Great Pacific Garbage Patch, these four currents carry a portion of the world's trash to the middle of the Sargasso Sea where it becomes trapped, creating another marine trash island.

In addition to the Great Pacific Garbage Patch and the Sargasso Sea, there are five other major tropical oceanic gyres in the world - all with conditions similar to those found in these first two.


ostrva smeca usred atlantskog okeana? kako to?

pa iz amerike! odakle drugo

ali domace nvo zanimaju srpske pocepane carape
 
Сматрај шта хоћеш, али јесмо аљкави.

Река Дрина је можда најчистија река Европе те величине.
На њеној обали лично сам видео две градске депоније, и то стоји тако преко 20 година.
Шта значи депонија на обали реке, са тонама пластичног отпада за предео низводно после сваког већег водостаја није потребно ни описивати.

Ко је за то крив? Једнако неефикасна држава као и несавест грађана. Да је савест на вишем нивоу одавно би се писале петиције за решење питања отпада.

Ako se tema bavi javnim komunalnim službama onda se krivica za loše stanje mora tražiti na adresi koja uzima novac od građana kako bi obezbedila obavljanje komunalnih poslova.

Ima Beograd budžet iz kog plaća komunalne službe.
Nek zaposle još radnika.
Nek uvedu društveno koristan rad kao kaznu za lakše prekršaje.

Kapetan lađe je uvek kriv za stanje lađe.

Krivično gonjeni bi trebalo da budu svi gradonačelnici i direktori javnih komunalnih preduzeća
.


................Ja nisam ALJKAV.
 
Alo Srbine, zar ne vidis da imamo ogroman problem sa kulturom odnosa pojedinca prema okolini!

Од појединца који не води рачуна о животној средини у којој живи он и његови потомци, не можемо очекивати ни да се одговорно понаша у другим сферама живота.
 
koristis ijakavicu, ok. ali te to ne postavlja prostrono i vremenski u bgd pre 30 godina.

plus olako drkas pojmove. znaci povrsnost vise faze

Doslovno sam ovo napisao:
-Ako nisi primjetio razliku u cistoci beogradskih ulica parkova izletista, u odnosu na recimo pre 30 godina, kako da ti objasnim??-

Citaj ono sto je napisano, a ne ono sto ti u svojoj uobrazilji vidis!:per::per:
 
Doslovno sam ovo napisao:
-Ako nisi primjetio razliku u cistoci beogradskih ulica parkova izletista, u odnosu na recimo pre 30 godina, kako da ti objasnim??-

Citaj ono sto je napisano, a ne ono sto ti u svojoj uobrazilji vidis!:per::per:

za trideset godina se svasta promenilo. ali tebi nije problem da olako dajes olake i povrsne dijagnoze i uporedjujes neuporedivo vreme ono sa ovim

ako si stvarno bio u bgu pre 30 godina, sto sumnjam, davno bi ti se izgubio doneseni dijalekt. ili su dz dosao ako si ostao isti coban

inace ovaj forum nije moja ciljna frupa...pa gudbaj
 
Nisu samo u pitanju gradovi. Seljaci bacaju smeće u potoke, u reke, po poljima, gde stignu. U gradovima ljudi bacaju smeće sa solitera. Kako narod s takvim mentalitetom može uopšte očekivati da ima neku budućnost?

Једном када људи ударе по џепу они то више не раде... Мислим да је јасно шта треба радити... Људи (махом неСрби) мисле да су остали Европљани нека виша раса па они не бацају смеће где стигну ... глупост бацали су и они док једном нису платили казну или видели неког да је плаћа...
 
Једном када људи ударе по џепу они то више не раде... Мислим да је јасно шта треба радити... Људи (махом неСрби) мисле да су остали Европљани нека виша раса па они не бацају смеће где стигну ... глупост бацали су и они док једном нису платили казну или видели неког да је плаћа...

Ljudi u selima Srbije moraju da placaju ekolosku taxu i sta dobiju za to ? Nista. 100 puta ponovljeno riba smrdi od glave! Ta ista sela nemaju nijedan jedini kontejner .Po selima Srbije ne sakuplja se djubre vec ga se seljaci resavaju kako znaju,izvoze van sela ,spaljuju ...Ubedjen sam da su uredjena komunalna infrastruktura i sluzbe, Srbija bi bila mnogo cistija ovako lici na Avganistan. Direktor Javnog komunalnog preduzeca pre ce sebi isplatiti bonus nego da kupi novi kamion ,jel treba jos da pisem?
 
Nisu samo u pitanju gradovi. Seljaci bacaju smeće u potoke, u reke, po poljima, gde stignu. U gradovima ljudi bacaju smeće sa solitera. Kako narod s takvim mentalitetom može uopšte očekivati da ima neku budućnost?

Možda si u pravu...ali ja ne vidjeh nigdje više smeća po ulicama nego u vječnom gradu Rimu...E,kad je on mogao da opstane toliko dugo...možemo i mi...:lol:
 
Pustinjak.jpg
Svaka zemlja je slika kolektivnog nesvesnog naroda koji u njoj živi...
 
Upravo tako.

- Zasto je Srbija prljava
- Zasto su neprijavljeni radnici
- Zasto se gradi na divlje
- Zasto se masovno krse saobracajni propisi
- Zasto..........
QUOTE]


.....se ne kontrolise hrana
- Zasto se provale do 15000din ne gone po službenojo dužnosti
- Zasto ljudi sa 50 krivicnih prijava na slobodi ubijaju policajce.. i druge
- Zasto se na najavljenu krizu gradjanima zatežu troškovi a političarima podižu plate
- Zašto niko nije pocesuiran za lošu privatizaciju
- Zašto naša nazovi suverena država ne prizna gradjanima da nije suverena, i sve uradi da to promeni..
- Zasto se javno obecavaju neke konkretne stvari...kao recimo tunel kroz fursku gou, poboljsanja infrastrukture i sl...a nista od toga...i niko ne odgovara
- Zašto dotični/a koji je započeo ovu temu nije postavio krucijalna pitanja ZAŠTO...pa redom došao i do ovoga...

Riba smrdi od glave, neko je rekao...

Time ne opravdavam stoku koja se bahato ponasa prema sredini u kojoj živi...i da trebalo bi sankcionisati...ali samo odgovaram zasto ej to tako...nisu nemci bolji od nas genetski...njih je cvrsta ruka zakona naucila da budu takvi...
 
Poslednja izmena:
Zašto je Srbija toliko prljava? Čitam postove i ne mogu da se načudim da je
nama potreban zakon da više ne bi bila prljava! Zakonom da neko treba da
apeluje na našu svest? Amandmanima da se reguliše izgled moje ulice, grada,zemlje...Ma dajte,
omanulo se na tom planu nekad davno, jako davno...Dopala mi se nečija izjava ovde - prodjosmo
razne revolucije ali ne i evolucije. Parafraziram, ali dobro rečeno. I istinito. Na našu štetu.
 
Upravo tako.

- Zasto je Srbija prljava
- Zasto su neprijavljeni radnici
- Zasto se gradi na divlje
- Zasto se masovno krse saobracajni propisi
- Zasto..........

Zato sto vlast ne radi svoj posao. Ne postoje zakoni a i oni koji postoje ne sprovodi ih niko.

- zašto političari, besomučno, kradu??
- zašto su počitičari korumpirani??
- zašto sudstvo ne radi svoj posao??
- zašto je sudstvo korumpirano??
- zašto policija ne radi svoj posao??
- zašto je policija korumpirana??
- zašto su ljudi u zdravstvu korumpirani??
.. au, j6t. istrošila mi se tipkarnica...
 
Upravo tako.

- Zasto je Srbija prljava
- Zasto su neprijavljeni radnici
- Zasto se gradi na divlje
- Zasto se masovno krse saobracajni propisi
- Zasto..........

Zato sto vlast ne radi svoj posao. Ne postoje zakoni a i oni koji postoje ne sprovodi ih niko.

Mudre reci od nekog ko ne placa kartu za prevoz.....

Nego nije u redu da kvarimo raspolozenje, danas je slava, sutra takodje, prekosutra imam neka vazna posla, a dan nakon toga opet slava.
 

Back
Top