Zašto je Srbija toliko prljava?

Nema svesti o opstem dobru...da smo normalan narod,kada vidis nekog na ulici kako ugrozava ono sto svima nama pripada-svi koji se tu zateknu bi ga trebali napasti i reci mu da to pripada i nama i da ne moze tako...ovako,niko kao nece da zabada nos u tudja posla,sta se mene tice sto mi neko zagadjuje zemlju,sto ga ne juri policija...
 
Кад би постојао неко да контролише и наплаћује загађивање, мислим да би Србија била чишћа.

Upravo tako.

- Zasto je Srbija prljava
- Zasto su neprijavljeni radnici
- Zasto se gradi na divlje
- Zasto se masovno krse saobracajni propisi
- Zasto..........

Zato sto vlast ne radi svoj posao. Ne postoje zakoni a i oni koji postoje ne sprovodi ih niko.
 
Nisu samo u pitanju gradovi. Seljaci bacaju smeće u potoke, u reke, po poljima, gde stignu. U gradovima ljudi bacaju smeće sa solitera. Kako narod s takvim mentalitetom može uopšte očekivati da ima neku budućnost?
У праву си ово за сељаке и грађане. Ништа нема горе него кад бацају смеће на њиве, у потоке, из аутомобила, са солитера.. :ok:
 
Zasto? Zato sto Srbina ne mozes da nateras da radi ni s puskom, a kamoli da cisti. Oni koji to cine su samo izuzetci koji potvrdjuju pravilo.

Valjda cekaju Deda Mraza da dodje da im okreci fasadu, pocisti dvoriste,djubre ostavi iskljucivo u kantu ...
A sto vole da bace pikavac na ulicu...pa to im je sladje nego leba da jedu...
 
Nema svesti o opstem dobru...da smo normalan narod,kada vidis nekog na ulici kako ugrozava ono sto svima nama pripada-svi koji se tu zateknu bi ga trebali napasti i reci mu da to pripada i nama i da ne moze tako...ovako,niko kao nece da zabada nos u tudja posla,sta se mene tice sto mi neko zagadjuje zemlju,sto ga ne juri policija...

Ne bi trebali da ga napadnu nego kao u Nemackoj - prijavis ga policiji. Onda bi policija trebala da mu napise astronomsku novcanu kaznu i resen problem. Ali Srbija je ovo, ljudi se medjusobno stite u sopstvenom unistavanju.
 
Nema svesti o opstem dobru...da smo normalan narod,kada vidis nekog na ulici kako ugrozava ono sto svima nama pripada-svi koji se tu zateknu bi ga trebali napasti i reci mu da to pripada i nama i da ne moze tako...ovako,niko kao nece da zabada nos u tudja posla,sta se mene tice sto mi neko zagadjuje zemlju,sto ga ne juri policija...

Pa ta svest se namece sankcijama tj sprovodjenjem zakona.
 
Ne bi trebali da ga napadnu nego kao u Nemackoj - prijavis ga policiji. Onda bi policija trebala da mu napise astronomsku novcanu kaznu i resen problem. Ali Srbija je ovo, ljudi se medjusobno stite u sopstvenom unistavanju.

Ne stite se ljudi nego su svesni da tim prijavljivanjem nista postici nece pa nema potrebe ni da gube vreme i zivce pozivajuci tamo neke shatro sluzbe koje i ovako ne rade nista.
U Nemackoj gradjanin zna da ako prijavi nesto da ce sluzba nadlezna za to sigurno da resi taj problem a ovde su ti sanse maximum 1%
 
Nisu samo u pitanju gradovi. Seljaci bacaju smeće u potoke, u reke, po poljima, gde stignu. U gradovima ljudi bacaju smeće sa solitera. Kako narod s takvim mentalitetom može uopšte očekivati da ima neku budućnost?

Zato sto je samosvest naroda o nekim najosnovnijim kulturnim principima totalno poremecen. Ljude boli briga i kako im je u dvoristu a ne kako je tamo u nekom potoku ili reci... Uzas... Sistem vrednosti totalno poremecen.
 
Ja samo pokušavam da skrenem pažnju na to da je ovaj narod sam sebi najveći neprijatelj i da živi upravo onako kako zaslužuje. Nisu tu krivi ni Tadić, ni EU, ni Antihrist.

Apsolutno se slazem. Sve dok se nasa svest o nekim stvarima ne promeni, nece nam biti bolje... Da je narod organizovan i spreman na neki pokret, smenili bi i Tadica i sve njegove kolege u jednom danu. Al ne, lakse je sedeti i trpeti i misliti bice bolje. Nece biti bolje, bice gore i gore i goreeee...
 
Zato sto si verovatno vaspitan tako, odgajan u nekom drugom okruzenju...

Naprotiv, upravo sam iz sela gde se to radi i gde mi niko nikad nije skrenuo pažnju na to. Selo je toliko prljavo da bi me bilo sramota da nekog tamo odvedem. Potok bukvalno zakrčen od smeća, ljudi tamo bacaju čak i stare automobile. U jednom selu pored mog na polju pored puta je ogromna deponija i smeće leti na sve strane, kese lete, kače se za grane, užasan prizor.
 
Fali nam partija Zelenih. nNe postoji ekoloska svest kod ljudi. Pogledaj sta rade sa Zvezdarskom sumom... krce je kao Amazoniju da bi napravili nekakve stambene komplekse. -



Ovo zelenilo je ovde kaput,to je inace u sklopu NTC Zvezdara.Tuda ce i put da poteraju.Nego me zanima sto izgleda da ce i nove zgrade da zviznu tu!!?Naravno nisu dirali nelegalne kuce pored,da su makar ih srusili pa da iskuliram sto isekose tolko sume(koja zvanicno ne pripada Zvezdarskoj ali je realno jedna celina)

 

Back
Top