Zašto je Srbija toliko prljava?

Mentalitet je takav, pogledaj samo kad setas gradom kakvi su debili sa onim stilom oblacenja i ponasanja. Neke majcice, pantalonice celavi i namrsteni, iskrivljeni, izigravaju nesto, bahate se kao. To je 90 % srpske nacije , teski retardi .... Zato i bacaju de stignu, takav im nivo svesti, kao polu-zivotinje :D Isipuju i bacaju gde sta stignu, da im uvedes posebne kontejnere za reciklazu i taj full sistem to ima da izlome i zapale i tako ... Nazalost to je istina :D
 
Situacija od letos: kupam se u Savi u jednom selu uzvodno od Sapca, primecujem da covek odguruje metalno bure koje je doslo rekom i zakacilo se za njegovu kucu-splav na vodi, ka centralnom delu reke gde je voda brža. Iznervirao sam se i otplivao do bureta i dogurao ga do obale, a covek je poceo da vice: "sta to radis, pusti ga da ode do Sapca", " tako se to radi, gurni je nazad ka sredini (reke)"... da stvar bude jos smesnija, ja sam iz Sapca :) ostavio sam bure na obali. Mentalitet naseg naroda je "gurni komsiji" :roll:
 
Postovani sunarodnici, treba licnim primerom da ukazemo okolini kako se odnosimo prema raznim otpacima. Da li je iko od nas spreman da uzme , na primer , bacenu koru od banane od NN lica i da je odnese do kante za djubre. Licno sam to doziveo kada je zitelj Vrnjacke Banje to uradio. Pitao sam ga ZASTO. Dobio sam jako jednostavan odgovor ZELIM DA MOJA VRNJACKA BANJA BUDE LEPA I CISTA
 
Zasto? Zato sto Srbina ne mozes da nateras da radi ni s puskom, a kamoli da cisti. Oni koji to cine su samo izuzetci koji potvrdjuju pravilo.

Valjda cekaju Deda Mraza da dodje da im okreci fasadu, pocisti dvoriste,djubre ostavi iskljucivo u kantu ...
A sto vole da bace pikavac na ulicu...pa to im je sladje nego leba da jedu...
E zato bi sve te koje prljaju, kažnjavala tako da čiste. Jedino bi ih tako doveli u red. Jer ovaj narod se najviše rada plaši
Evo prva bih ako bi postojala takva mogućnist zvala neku nadležnu službu da prijavi komši(nicu)iju koji bi onda svoju kaznu otplaćivao RADOM
Komunalne inspekcije dobijale bi platu na osnovu broja napisanih kazni.
Sanitarne inspekcije takođe.
 
Zasto? Zato sto Srbina ne mozes da nateras da radi ni s puskom, a kamoli da cisti. Oni koji to cine su samo izuzetci koji potvrdjuju pravilo.

Valjda cekaju Deda Mraza da dodje da im okreci fasadu, pocisti dvoriste,djubre ostavi iskljucivo u kantu ...
A sto vole da bace pikavac na ulicu...pa to im je sladje nego leba da jedu...

Zato sto je samosvest naroda o nekim najosnovnijim kulturnim principima totalno poremecen. Ljude boli briga i kako im je u dvoristu a ne kako je tamo u nekom potoku ili reci... Uzas... Sistem vrednosti totalno poremecen.

Zato sto si verovatno vaspitan tako, odgajan u nekom drugom okruzenju...

Mislim da pored nedostatka ekološke svesti, neophodna je postaviti infrastrukturu, odnosno neophodna je rešenost države da reši problem.
Ovako se radi u Švedskoj
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/351320/Svedska-ostala-bez-smeca-uvoze-ga-zbog-reciklaze

Švedska ostala bez smeća, uvoze ga zbog reciklaže

U većem delu Švedske nema uopšte smeća, pa je ova zemlja primorana da ga uvozi iz inostranstva kako bi nastavila procese reciklaže kojima proizvodi ogromne količine električne energije i goriva.
 
E zato bi sve te koje prljaju, kažnjavala tako da čiste. Jedino bi ih tako doveli u red. Jer ovaj narod se najviše rada plaši
Evo prva bih ako bi postojala takva mogućnist zvala neku nadležnu službu da prijavi komši(nicu)iju koji bi onda svoju kaznu otplaćivao RADOM
Komunalne inspekcije dobijale bi platu na osnovu broja napisanih kazni.
Sanitarne inspekcije takođe.
U Češkoj je to već zavedeno.
 
Postovani sunarodnici, treba licnim primerom da ukazemo okolini kako se odnosimo prema raznim otpacima. Da li je iko od nas spreman da uzme , na primer , bacenu koru od banane od NN lica i da je odnese do kante za djubre. Licno sam to doziveo kada je zitelj Vrnjacke Banje to uradio. Pitao sam ga ZASTO. Dobio sam jako jednostavan odgovor ZELIM DA MOJA VRNJACKA BANJA BUDE LEPA I CISTA
Tako sam ja izlečen od balkanske navike da bacam svo djubre oko sebe.

Bilo mi je dvadesetjedna. Sedim na željezničkoj stanici ovde u Kolinu i krckam orahe. Ljuske naravno bacam svukuda oko sebe i zadovoljno mljackam. Ustaje jedna omanja debela žena. Naučare sa dioptrijom 10. Ja se u sebi kidam od smeha. Kao da je neko pravio živu karikaturu. Saže se i rukama pokupi sve ljuske i ubaci ih korpu za odpatke. Bez reči ili bilo kakvog prekora sede ponovo na svoje mesto. :rumenko: :rumenko: :rumenko:
 
Толико смеће је пре свега последица менталитета народа. Али и политике некажњавања. Видео сам пар пута како људи из кола у покрету кроз прозор бацају кесе са смећем на пут, и то усред шуме! Када би неко био ухваћен због тога и одрапљен са неколико хиљада евара казном, или годину дана затвора, тако нешто би се тешко понављало. Тако се ради у другим земљама за оваква дела. Овако, код нас свако некажњено ради шта хоће.
 
Толико смеће је пре свега последица менталитета народа. Али и политике некажњавања. Видео сам пар пута како људи из кола у покрету кроз прозор бацају кесе са смећем на пут, и то усред шуме! Када би неко био ухваћен због тога и одрапљен са неколико хиљада евара казном, или годину дана затвора, тако нешто би се тешко понављало. Тако се ради у другим земљама за оваква дела. Овако, код нас свако некажњено ради шта хоће.

Kazna, aposlutno, udari po dzepu pa da vidis kako ce sledeci put da gleda gde baca.
Ukoliko nema para da plati, u aps, na godinu dana drustveno korisnog rada, da skuplja smece, cisti ulice, pa da ga vidim da opet baca!z;)
 
E zato bi sve te koje prljaju, kažnjavala tako da čiste. Jedino bi ih tako doveli u red. Jer ovaj narod se najviše rada plaši
Evo prva bih ako bi postojala takva mogućnist zvala neku nadležnu službu da prijavi komši(nicu)iju koji bi onda svoju kaznu otplaćivao RADOM
Komunalne inspekcije dobijale bi platu na osnovu broja napisanih kazni.
Sanitarne inspekcije takođe.

Ovo može da upali samo u urbanim sredinama.
 
Nista nije besplatno.

16014_449448341788062_702871561_n.jpg
 

Back
Top