Zasto je Bog dopustio da se prvo pojave lazni bogovi Zevs, Odin, Jupiter....a tek posle on?

Daj jedan dokaz da je Pravoslavlje nametano Starim Slovenima silom?
Ajd da te vidimo, poznavaoce istorije. Dakle?
Dokaz sam ja koji sam pročitao Bibliju pa ne verujem u istu. A zamisli nepismene stare Slovene koji Bibliju videli nisu, a kamoli pročitali kako napuštaju dobrovoljno svoje moćne bogove i klanjaju se tamo nekom jadnom razapetom jevrejskom. Ma daj bre...
Veći dokaz koliko su Srbi bili protiv nove nametnute vere ti ne treba od srpske verzije pravoslavlja. Bogorodica nalepljena na običaje stare vere.

Dokaz sam ja koji sam pročitao Bibliju pa ne verujem u istu. A zamisli nepismene stare Slovene koji Bibliju videli nisu, a kamoli pročitali kako napuštaju dobrovoljno svoje moćne bogove i klanjaju se tamo nekom jadnom razapetom jevrejskom. Ma daj bre...
Znaci nemas istorijski izvor za svoju tezu da su Stari Sloveni pokrsteni silom?
Molim lepo. :)

Veći dokaz koliko su Srbi bili protiv nove nametnute vere ti ne treba od srpske verzije pravoslavlja. Bogorodica nalepljena na običaje stare vere.
Sam.mozes da.iporegledas ko je ziveo na balkanu .Nidje organizovane religije i mocnih bogova.Iliri, Tračani, Dalmati, Rasani, Dardani, Tribali, Mezi, Makedonci, Veneti, Panoni, Dacani, Peoni, Trojanci. I kad krenes redom.jedan se kleo u zmije drugi u svinje treci u nebeske konjanike.Kad im stiglo hriscanstvo otvorile im se oci i postadose
od tih varvara napokon kolko tolko normalni svet.

Sam.mozes da.iporegledas ko je ziveo na balkanu .Nidje organizovane religije i mocnih bogova.Iliri, Tračani, Dalmati, Rasani, Dardani, Tribali, Mezi, Makedonci, Veneti, Panoni, Dacani, Peoni, Trojanci. I kad krenes redom.jedan se kleo u zmije drugi u svinje treci u nebeske konjanike.Kad im stiglo hriscanstvo otvorile im se oci i postadose
Upravo tako. Hriscanstvo je doneli napredak, civilizaciju i jedinstvo podeljenim plemenima. Tada oni postaju narodi, pocinju da stvaraju drzave, kulturu, dobijaju pismenost, itd.

Sve to ateistickim fanaticima nije poznato ili se prave da ne znaju.

To su nam predaleki preci. Pitanje je koliko mi genetske veze i imamo sa njima.
Nasi pravi preci su Nemanjici, Lazarevici, Brankovici, znaci hriscanski Srbi, to su nasi preci.
Jesu nam preci ali što ti kažeš ne identifikujemo se sa njima. Srpski identitet je oduvijek bio vezan za hrišćanstvo.

Imas predrasude o vernicima zato svojim histericnim smehom pokusavas da kazes da vernici i logika nemaju veze. A zapravo nije tako.
Pogledaj onaj klip ako imas malo smisla za drugacije misljenje i pogled. Ili si ti fanatik neki?
Ma pročitaj ti bolje linkove, a ima ih i brdo drugih. I razmišljaj logično.

Srpski identitet je oduvijek bio vezan za hrišćanstvo.
Tacno. Sve centralne tacke srpskog identiteta vezane su za Hriscanstvo. Kosovski Zavet, Svetosavlje, Bozic, Krsna Slava itd, itd.

Npr. zamisli da ona pesma ,,Srpkinja je mene majka rodila", umesto da kaze ,,sa verom u Boga majka radjala", kaze ,,sa verom u Peruna me majka radjala". Pa na sta bi to licilo?

Plus, sto mi danas nemamo toliko podataka da bi znali u potpunosti da redefinisemo kako je uopste izgledala vera Starih Slovena.

Joj boze... Koja romantizacija 🙄
Jasno mi je da ti veruješ da je hrišćanstvo nešto "bolje" od starih relihuka, ali iz mog ugla nema razlike.

Back