Zasto Hrvatska ne podrzi Srbiju u vezi Kosmeta?

Derer:
Ma ko yebe Hrvate,naravno da ce oni medju prvima priznati nezavisno Kosovo ako im se za to ukaze prilika,nishta drugo ne treba ni ochekivati od Hrvata..nisu oni dovoljno inteligentni da shvate da sa shireg istorijskog kontexta tako skachu sami sebi u usta jer samo potvrdjuju da su Srbi u Krajini imali pravo da se otcepe jer su na toj teritoriji bili vecina.Ako Kosovo dobije nezavisnost to moze samo na silu-van SB a ako se to desi na taj nachin vuche nepovratne konsekvence za okruzenje.I ma koliko svi to hteli da ignorishu to je sushtina.
...iskreno..bas me briga ....ak nasi priznaju nek priznaju..sam da izvuku neku korist od toga a ne za ideale..BORO ČORBA ..za ideale ginu budale....lova ,lova i samo lova....
 
GodIsADJ:
Ne podrzavaju zato sto ih zabole dupe, isto kao sto bi nas bolelo dupe kad bi Istra htela da bude nazvisna.


Kao što vas je zabolelo dupe kad se RSK odvojila od Hrvatske. ;)
No, šalu na stranu, nisam za to da se Kosovo odvoji jer se to protivi principu nepovredivosti državnih granica. Ono što ne želim svojoj državi, ne želim ni jednoj drugoj. Sad, što ćete i kako ćete s Kosovom, ostane li u granicama Srbije, to zbilja ne znam. Nitko tu nije dovoljno pametan.
 
Tokic nece da krene pljuvacina po tebi...ti si gotiva...umeren lik..ali i branis svoju zemlju,to postujem...i gotivan ti je avatar...bio si i ovde iskren i iscrpan...sto se mene tice sasvim ok...pozz;)Svako ima pravo na svoje misljenje i ti si ga otvoreno rekao,bez uvijanja,to cenim!

hvala...samo ja sam ti takav u 99% slučajeva a ne samo na ovoj temi i u tom postu:)
 
Pitanje za sve clanove foruma koji se osecaju da su Hrvati ili su odatle...vidim mnogo su fini i kulturni i odmereni..pa neka kazu nesto na ovu temu...a mogu i nasi,naravno;)
A šta imaju od toga da podrže nas Srbe?
Uostalom, ko njih pita?
Mene apsolutno ne zanima šta oni misle po tom pitanju.
Šta god da misle, po nas konsekvence ne postoje.
Uostalom, šta očekivati od vekovnih neprijatelja? Da nas podrže? Tudjman je obećavao , pre samo 12-13 godina ustašama neke kafe u Zemunu, a sad da očekujemo da nas podrze.
U ovakvim odnosima, kakav je Srpsko-Hrvatski, ne gleda se čak ni interes, rade isključivo emocije.
 
..gle sad ovo...Mi cemo priznati KiM..to je ko 1x1..ko tablica mnozenja...C.G...isto..onda cete se vi buniti plakati,kukati..ici u majčicu Rusiju..e onda ce baćuška..da lupi šakom o stol..i procijeniti koliko moze tu da zaradi gute....u medjuvremenu cemo Mi,Kosovo i Crnogorci napraviti uniju drzava...eeeeeee sad pitanje ..sta ce se prije ostvariti Srbija do Tokija ili Hrvatska do Albanije....

Al ces da se usrecis s ovima sto slijede poslije Mi:D
 
PROTIV NEZAVISNOSTI Kosova sam ako se njihovi političari bore za stvaranje velike Albanije:
A šta misliš. za šta se oni bore?



ZA NEZAVISNOST Kosova sam ako Srbi koji ostanu živjeti na Kosovu neće imati pravo na konstitutivnost (ili nekako urediti da Srbija time dobije nešto za uzvrat- suradnja, pravo na imovinu i na sve što je sagradila što ....teško je to reći)
Ako Srbi na Kosovu neće imati pravo na konstitutivnost??? Gde???
 
ja sam između i da i ne...

----------------
u početku kad sam došao na ovaj forum bio jedno vrijeme za to da Kosovo ostane u sastavu Srbije ipak oni nikad prije nisu imali neki viši stepen autonomnosti jedino za vrijeme SFRJ kao AP...znači državu nikad ili republiku, banovinu, kraljevinu nikad,
a opet Kosovo jest možda siromašno što se tiće infrastrukture kao i dosta velikog procenta nezaposlenih i neškolovanih ljudi...
al s druge strane Kosovo je bogato rudama s kojima bi putem termoelektrana mogla napajati bez problema pola ovog regiona...nadalje izgubiti Kosovo gledajući teritorijalno ipak nije tako bezbolno radi se ipak o teritoriju ko pola Slovenije (recimo otprilike)

--------------------------
onda kasnije uvidjevši na negativnosti koje bi bile i po Srbiju i po region da Kosovo ostane u Srbiji sam promjenio mišljenje...
na Kosovu ipak živi 2 milijuna Albanaca i njih je preko 90posto, a sigurno se velik broj njih nikad ne bih mogao pomiriti s činjenicom da su bili blizu da dođu do nezavisnosti a na kraju ostali u Srbiji, bilo bi sigurno provokacija, i raznoraznih napetih situacija...
s druge strane poznavajući sklop razmišljanja nekih srpskih stranaka poput SRSa mislim da u Skupštini Srbije bi to bio pravi pravcati folklor (s jedne strane Albanci, s druge Radikali, s treće Demokrati s četvrte Liberali) s takvim političkim folklorom Srbija bi teško donosila akte i nužne reforme za napredak sopstvenog društva u kojem ima toliko oprećnosti...

sad neznam šta bi rekao
ne veselim se lično ni jednom ni drugom rešenju jer pobjednika neće da bude nego samo gubitnika

al mogu ovako uvjetovano reći:

PROTIV NEZAVISNOSTI Kosova sam ako se njihovi političari bore za stvaranje velike Albanije


ZA NEZAVISNOST Kosova sam ako Srbi koji ostanu živjeti na Kosovu neće imati pravo na konstitutivnost (ili nekako urediti da Srbija time dobije nešto za uzvrat- suradnja, pravo na imovinu i na sve što je sagradila što ....teško je to reći)

(nadam se da neće sad da krene sveopća pljuvačina po meni i da zažalim šta sam se uopće oglasio) :roll:


potpisujem...ali sve ovo sam vec rekla na drugoj temi...nemam pojma zasto je nekima toliko vazno da se ponavljamo..:(
 
ja osobno mislim da nesmije biti promjena granica..i da se nijednoj drzavi nesmije silom oduzimati njen dio...
ali
ako u RS djeljuje tzv. Vlada u izbeglistvu nekakve paradrzave na hrvatskom tlu, ako trecina birackog tijela podrzava (plus Srbi iz Hrvatske plus Srbi iz Bosne) granicu KVV i ima pretenzije prema trecini druge drzave pozivajuci se na nekakva "vekovna" a izmisljena prava, onda ta ista i veca prava imaju Albanci sa Kosova..
znaci ako s jedne strane podrzavate otimanje trecine druge drzave morate sa druge strane po istim mjerilima tolerirate i gubljenje dijela teritorija vlastite
princip nemjenjanja granica ili vrijedi za sve ili za nikoga..
ovo je po meni obrnuta logika... Nas su Ameri polupali ko zvecku pod izgovorom da smo hteli da oduzmemo Hrvatskoj trecinu teritorije. Pa zar tom logikom ne bi trebali da polupaju Shiptare na Kosovu i Metohiji???? Jel tebi logika da je Jasenovac postojao zato sto Srbi nevole Hrvate i obrnuto ili je mrznja Srba prema Hrvatima stvorena upravo zbog Jasenovca. Pa da su i Srbi u Hrvatskoj imali garancije da im se nishta nece desiti i da nece biti tretirani kao gradjani drugog reda do rata '90ih ne bi ni doshlo. Ako smo tom logikom mi sjebani i proterani zasto onda se ista stvar ne deshava sa Albancima kada je nasha drzava u pitanju???
 

Back
Top