Zastakljivanje lodje/terase

Jel znate da po Zakonu o planiranju i gradnji (član 2, stavka 32) građevinske radove kojima se menja spoljni izgled zgrade (objekta) svrstava u rekonstrukciju objekta i za njih je neophodno pribavljanje građevinske dozvole. Dakle, ako zastakljujete terasu treba vam dozvola. Ima vise ovde:
http://www.**********/mali-saveti-za-zastakljivanje-terase/
 
pleksiglas - nikako!!! daje efekat staklene baste, nemoj ga stavljati nikako.

More, imam i ja efekat staklene baste i ako mi je terasa zastakljena, pa su jos i klizna stakla koja ne dihtuju, odnosno, ima blagog strujanja i kad su stakla u poziciji "zatvoreno" ...

No, gledam ka zapadu, pa imam sunce od podne do zalaska, ono najgore ... imam i roletne na tim staklima, ali to je "jara" koju nista ne ohladi ... leti mi ni cvece ne uspeva u toj pretoploj staklenoj basti .. al` zato zimi "banja" ... cveta cvece na terasi oko Nove godine kao u sred proleca :)

Mislim da joj je za efekat bashte odlucujuce na koju stranu sveta je okrenuta terasa, sudeci po mom primeru. Kod komsija koji gledaju na drugu stranu, a isto imaju zastakljenu terasu, leti je prava uzivancija. I naravno, mora da ima protok vazduha na terasi, bez obzira cime je zatvara.
 
Poslednja izmena:
More, imam i ja efekat staklene baste i ako mi je terasa zastakljena, pa su jos i klizna stakla koja ne dihtuju, odnosno, ima blagog strujanja i kad su stakla u poziciji "zatvoreno" ...

No, gledam ka zapadu, pa imam sunce od podne do zalaska, ono najgore ... imam i roletne na tim staklima, ali to je "jara" koju nista ne ohladi ... leti mi ni cvece ne uspeva u toj pretoploj staklenoj basti .. al` zato zimi "banja" ... cveta cvece, na terasi oko Nove godine kao u sred proleca :)

verujem, zato i jesam protiv zastakljivanja :cool:
 
Ima to i svojih prednosti :)

Pre zastakljivanja mi je terasa bila puna necega sto pada sa spratova iznad, ili nanese vetar, zatim, spasava od potopa kad je oluja, kisa, sneg .. a zimi cuva toplotu u stanu i dobro je za susenje vesa :) A, da, posto imam veliku terasu jedan deo sam pokrila plakarom i tu svasta drzim, a plakar bi propao da terasa nije zastakljena ... tako ... ima prednosti :)
 
Ima to i svojih prednosti :)

Pre zastakljivanja mi je terasa bila puna necega sto pada sa spratova iznad, ili nanese vetar, zatim, spasava od potopa kad je oluja, kisa, sneg .. a zimi cuva toplotu u stanu i dobro je za susenje vesa :) A, da, posto imam veliku terasu jedan deo sam pokrila plakarom i tu svasta drzim, a plakar bi propao da terasa nije zastakljena ... tako ... ima prednosti :)

pa ne znam kakav potop moze biti na npr petom spratu... :lol:
shvatam da je u srbiji prostor=luksuz i da nam terase ne sluze osnovnoj nameni. iako sam protivnik, cinejnica je da svako radi prema svojim potrebama. :cool:
 
...ochito je od grada do grada...

...firma, lekar, stomatolog i bilo koje drugo pravno lice je u obavezi da istakne naziv svoje firme...velichina je proizvoljna...kada je o reklami rech, a ona se po velichini "ne shiri" vishe od prostora jednog stana, placca se samo gradskoj poreskoj upravi...a ako zauzima prostor vecci od 2 i vishe stanova, ili je na krovu zgrade, ili bilo kom drugom delu pomenutog zdanja, pita se i skupshtina stanara...ovako je u NS...

tako je,ali za neke delatnosti nije neophodno koliko ja znam
 
uh, zreo sam za spavanje.. sve citam "zastajkivanje terase", pa trljam oci

Imas raznih varijanti da zastaklis terasu ali je ipak najbolji nagibno-klizni sistem jer izgleda super i uopste ne naruzuje izgled fasade.
Naravno cene su razlicite a zavisi da li ces PVC (najjeftinije) ili aluminijumsku. Najbolje je naravno kombinacija alumijum-drvo. Ima tu puno stvari koje treba da vodis racuna.

Ha, ha... meni se ne spava, ali sam ovo procitala kao nagibno-guz.ni mehanizam... :mrgreen:
 
Planiramo da zastaklimo terasu, duzine oko 5 m visine nesto manje od 3 metra i sirine 1.5 m. Po duzini bi stavila klizni sistem da je leti mogu otvoriti. Sa kracih strana bi dva fiksna dela. Ovaj prednji deo moze da bude klizni i po celoj visini ili od visine ograde do pune visine a da je donji deo fiksan. Nemam ideju koliko bi ovo kostalo. Ako ima onih koji se bave zastakljivanjem neka posalju ponudu porukom.
 
Planiramo da zastaklimo terasu, duzine oko 5 m visine nesto manje od 3 metra i sirine 1.5 m. Po duzini bi stavila klizni sistem da je leti mogu otvoriti. Sa kracih strana bi dva fiksna dela. Ovaj prednji deo moze da bude klizni i po celoj visini ili od visine ograde do pune visine a da je donji deo fiksan. Nemam ideju koliko bi ovo kostalo. Ako ima onih koji se bave zastakljivanjem neka posalju ponudu porukom.

Potraži firme koje se time bave.
Imaš na YT i snimak kako sve to izgleda pa biraj:

https://www.youtube.com/results?search_query=zastakljivanje+
 
....zna li neko kako ovome da doakam sto bi se reklo :malav:

- - - - - - - - - -

20171024_154616.jpg

20171024_154643.jpg

20171024_154700.jpg
 
Ovako se mislim bolje vidi. Tece voda bukvalno. Pre jedno 2 ipo godine sam radila dodatne lajsne i silikon, jer su "majstori" koji su radili terasu, ostavili samo profile i oko njih pur penu.
Ima li nacina da se ovo stedi da svaka kisa malo jaca ne pravi haos??? :(((
Mozda se na ovim fotksma bolje vidi trenutno stanje.
20171024_165729.jpg

20171024_165716.jpg
 

Back
Top