Zar nije logicno ?

Otud nije zgoreg napomenuto da postoji samo jedna zemlja iz perioda Velikog rata koja po svom neobičnom geografskom položaju i specifičnoj istoriji, krajnje bajkovito odgovara Okrugu. Za žitelje Evrope u tom periodu, ta zemlja je isto tako mala i nepoznata, a njeni žitelji takođe obrađuju zemlju i žive u selima kao i hobiti. Ta zemlja je Srbija!

https://www.google.com/amp/s/www.te...-nas-je-voleo-tvorac-gospodara-prstenova-foto
paa ne baš...za hobite su mu irci poslužili kao inspiracija i to je i sam Tolkin potvrdio...Nema nikave sličnosti između srba i hobita...niti ima sličnosti između okruga i srbije...Taj ko je taj članak sastavio nikad nije ni čitao Gospodara Prstenova...a verovatno nisi ni ti.
 
a kako ti to znaš šta je ustvari boižija reč? I muslimni isto tvrde da je njihova religija bazirana na božijoj reči i 100% su sigurni da se bog javio Muhamedu i diktirao mu Kuran...I ko je sad od vas u pravu? Kako mi to možemo da zaključimo?
Није му се Бог јавио, већ "арханђел", а прво га је мало давио(гушио) да би схватио озбиљно.
 
Није му се Бог јавио, већ "арханђел", а прво га је мало давио(гушио) да би схватио озбиљно.
ma sve jedno to,to su detalji,bitno da i oni veruju da je njihova sveta knjiga božija reč...i na osnovu čega tu neko može da zaključi šta je sad tu stvarno božoizija reč? Bog sigurno neče da se javi i da kaže "E ljudi ja nisam to rekao,nego sam rekao to i to."
 
Ahaa,znači voliš mnogo da čitaš XD
Ти рече да ниси љубитељ SF-a, али изгледа да то не важи за епску фантастику, знаш доста их је читало Господаре и Хобит, јер су популарни, али само љубитељи су читали Силмарилион. Само реци, могу ти препоручити још неке наслове :lol: .
 
Ти рече да ниси љубитељ SF-a, али изгледа да то не важи за епску фантастику, знаш доста их је читало Господаре и Хобит, јер су популарни, али само љубитељи су читали Силмарилион. Само реци, могу ти препоручити још неке наслове :lol: .
Pa nisam veliki ljubitelj naučne fantastike...epska fantazija je nešto skroz drugo...i šta sad ako sam čitao Selmarilion znači da sam kao geek...pa šta ako jesam
 
Pa na osnovu toga što imam oči, vidim šta se dešava. Imaš li ti primer neke savremene religije koja ne haje za novac i moć?
Наравно да имам, не можеш да доносиш закључке о некој "организацији" на основу појединаца, ако тако гледамо, можемо рећи да је читаво човјечанство такво, али сви знамо да то није истина, има мноштво људи који не хају за новац и моћ, једниставно користе новац за оне основне потребе и то је то.
 
Ти рече да ниси љубитељ SF-a, али изгледа да то не важи за епску фантастику, знаш доста их је читало Господаре и Хобит, јер су популарни, али само љубитељи су читали Силмарилион. Само реци, могу ти препоручити још неке наслове :lol: .
Što si smešan, pa takvi kao on su pročitali i ono što još nije napisano. Osim toga perfektno pričaju i pišu engleski, nemački, francuski, italijanski, kineski, grčki, ruski.... Esperanto bolje nego maternji :D a izgledaju kao grčki bogovi.
Ti ćeš da mu preporučiš hahahaha
 
Pa nisam veliki ljubitelj naučne fantastike...epska fantazija je nešto skroz drugo...i šta sad ako sam čitao Selmarilion znači da sam kao geek...pa šta ako jesam
Па ништа, ја волим и једно и друго, само ми је мало необично да неко ко се "куне" у науку воли ЕФ, а није љубитељ SF-a.
Без обзира што ниси љубитељ, препоручујем ти да прочиташ 1984, Врли нови свијет и Рекламократију, можда почнеш другачије гледати на неке ствари.
 
Što si smešan, pa takvi kao on su pročitali i ono što još nije napisano. Osim toga perfektno pričaju i pišu engleski, nemački, francuski, italijanski, kineski, grčki, ruski.... Esperanto bolje nego maternji :D a izgledaju kao grčki bogovi.
Ti ćeš da mu preporučiš hahahaha
E pa da,čim neko zna više od maternjeg jezika i pročitao je nešto više od udžbenika za osnovnu i srednju mora da je lažov jer je svima iq jednak broju obuće,naravno XD
 
Па ништа, ја волим и једно и друго, само ми је мало необично да неко ко се "куне" у науку воли ЕФ, а није љубитељ SF-a.
Без обзира што ниси љубитељ, препоручујем ти да прочиташ 1984, Врли нови свијет и Рекламократију, можда почнеш другачије гледати на неке ствари.
Gle,ne kunem se ja u ništa,samo jednostavno je stvar u tome da nauka lepo objašnjava stvari na takav način da svako može da vidi kako je do tog zaključka došlo.
A nemam neki poseban razlog zašto nisam neki ljubitelj naučne fantastike,serije volim da gledam,al u knjige ne mogu da se uživim lepo...ne znam...nije mi kliknulo jednostavno.A te distopije me nešto ne privlače...Probao sam da čitam Sluškinjinu Priču(znam,nije baš SF,ali je distopija) pre nekih 7-8 god i jedva sam je završio.
 
Gle,ne kunem se ja u ništa,samo jednostavno je stvar u tome da nauka lepo objašnjava stvari na takav način da svako može da vidi kako je do tog zaključka došlo.
A nemam neki poseban razlog zašto nisam neki ljubitelj naučne fantastike,serije volim da gledam,al u knjige ne mogu da se uživim lepo...ne znam...nije mi kliknulo jednostavno.A te distopije me nešto ne privlače...Probao sam da čitam Sluškinjinu Priču(znam,nije baš SF,ali je distopija) pre nekih 7-8 god i jedva sam je završio.
То што је нешто лијепо објашњено, не мора да значи да је стопроцентно истинито, зато сам и навео ове књиге, јер оне нису далеко од наше реалности.
Обрати пажњу на SF филмове и серије из осамдесетих, деведесетих, ваууу, свемирски бродови, варп погон, црвоточине, антигравитација и ко зна каква још чуда, а већ 40 и кусур година нико не лети "поново" на мјесец, са друге стране погледај уређаје за комуникацију у тим филмовима, па они изгледају као играчке према дашњим телефонима. Све то доноси много веће могућности манипулације, зар не, ја очекивао да ћу у пензији љетовати на Венери, а умјесто тога добио могућност виртуелне стварности :hahaha: , бар сад не морам сам да маштам, други то раде за мене.
 
Наравно да имам, не можеш да доносиш закључке о некој "организацији" на основу појединаца, ако тако гледамо, можемо рећи да је читаво човјечанство такво, али сви знамо да то није истина, има мноштво људи који не хају за новац и моћ, једниставно користе новац за оне основне потребе и то је то.
Sve si rekao ali nisi odgovorio na moje pitanje... koja moderna religija ne haje za novac i moć?
 
Pa na osnovu toga što imam oči, vidim šta se dešava. Imaš li ti primer neke savremene religije koja ne haje za novac i moć?


Tvoje pitanje je isto kao kad bi pitao da li frižider haje što nedovojno hladi hranu koju si stavio u njega???

Ne haju religije niti za moć, za novac niti za duhovnost, odakle ti samo takva misao, zaključak???
Ljudi, koji stvaraju religije, oni mogu da haju za jedno drugo i ko zna šta i da koriste religiju kao sredstvo da to toga dođu.
 
Tvoje pitanje je isto kao kad bi pitao da li frižider haje što nedovojno hladi hranu koju si stavio u njega???

Ne haju religije niti za moć, za novac niti za duhovnost, odakle ti samo takva misao, zaključak???
Ljudi, koji stvaraju religije, oni mogu da haju za jedno drugo i ko zna šta i da koriste religiju kao sredstvo da to toga dođu.
Vrlo dobro znaš da kad kažem "religije" u ovom kontekstu, ne mislim na učenje i svete spise, nego na ljude koji predstavljaju te organizacije, vode ih i od njih profitiraju.

Ne pravi se glup.
 

Back
Top