Zamena staro za novo - da li se isplati?

Pa tako funkcioniše elita oko mene svi menjaju na 3-5 staro za novo. Odvezu, popiju piće i preuzmu nov auto. Ne ulazim u detalje nisu mafijaši da se razumemo. E sad jeće više porše i slično pa se polako prebacuju na koreance jer stvarno dobro izgledaju i ne kvare se a tu je i 7 god garancije pa ima da zaborave šta voze.
 
Pa tako funkcioniše elita oko mene svi menjaju na 3-5 staro za novo. Odvezu, popiju piće i preuzmu nov auto. Ne ulazim u detalje nisu mafijaši da se razumemo. E sad jeće više porše i slično pa se polako prebacuju na koreance jer stvarno dobro izgledaju i ne kvare se a tu je i 7 god garancije pa ima da zaborave šta voze.

Ako neko tako radi, zasto ti podrazumevas da svi tako rade, pa na osnovu te logike pokusavas da ovde prosipas neku pamet?

Stvarno ne kapiram, jbt.
 
Ako neko tako radi, zasto ti podrazumevas da svi tako rade, pa na osnovu te logike pokusavas da ovde prosipas neku pamet?

Stvarno ne kapiram, jbt.
Radi većina.
Ako kupiš Hyundai Bajon za 15k eura sad, šta sa radiš s njim za 5 godina nego da ga vratiš, padneš na procjeni i uzmeš nov uz doplatu od 10k.
Ako ga staviš na oglase imaćeš 1 poziv u 2 godine.
Lizing, kredit, lizing..
 
Ovo nije prica o korejancima nego o hondi. I dodje lik i kaze mi da sam ja glup jer sad moram da doplatim 15000 evra za novu hondu. Jer to svi rade.
Kapiras tok price?
Honda je nešto drugo.

Nisam slučajno pomenuo Koreance, to su auta koja nikome ne možeš prodati kad iziđu iz garancije.

Naravno da ćeš lagano prodati npr. A6 koji si kupio nov, prodaješ ga nakon 8 godina i opet možeš kupiti nov Tucson.
 
Radi većina.
Ako kupiš Hyundai Bajon za 15k eura sad, šta sa radiš s njim za 5 godina nego da ga vratiš, padneš na procjeni i uzmeš nov uz doplatu od 10k.
Ako ga staviš na oglase imaćeš 1 poziv u 2 godine.
Lizing, kredit, lizing..
Priča se odnosi konkretno na hondu staru 3-4 god a sada staro za novo traže doplatu 15.000 evra pre je bila dosta povoljnija varijanta zamena staro za novo. Honda bi da otkupi po starim cenama a da proda nov po duplo višim. E pa neće da može izgubiće gomilu stalnih kupaca na ovaj način.

Slična je priča za sve automobile jer su duplirali cene novih u poslednjih par godina.

Mesečno u srbiji automobili poskupljuju po 500-1000 evra verovatno su cene najviše u evropi kao što nam je i hrana skuplja za 30-50% nego u EU. Srbija je pljačkaonica reklo bi se.

Treba razmišljati i nabavku novog auta preko mađarske pa samostalno platite porez i registrujete auto.
 

Back
Top