За спас Србије ЕУ рећи ЗБОГОМ!

Ma ne dam ni ja ali ko mene pita:(

Druze prevideo si jednu vaznu cinjenicu. A to je da je drzava nista drugo nego zivi organizam, sastavljen od pripadnika nacije koji je formirao tu drzavu (drzavotvoran narod). Ti, ja i vecina tog i takvog naroda kada kaze nesto (a po mogucstvu svi do jednog), to mora da ima tezinu....pa nek uzimaju sta 'oce ja (mi) ne damo....jbga vratice se siptarima ovo kad tad....ameri su ljige i mogu da se pretvore za 20-ak (a mozda i manje) godina od saveznika u najvece neprijatelje...
 
Шта,бре,има да праве сем пара и стабилне економске ситуације?
Па,све имају од раније...:D

da je ovo 2017 godina, mogli bi da razgovaramo....godina u kojoj bi ruski piloti dotigli nivo treninga americkih, i u kojoj bi postavili vojsku i ekonomiju na svoje mesto.
za sada su klinci na svetskoj sceni....
 
Druze prevideo si jednu vaznu cinjenicu. A to je da je drzava nista drugo nego zivi organizam, sastavljen od pripadnika nacije koji je formirao tu drzavu (drzavotvoran narod). Ti, ja i vecina tog i takvog naroda kada kaze nesto (a po mogucstvu svi do jednog), to mora da ima tezinu....pa nek uzimaju sta 'oce ja (mi) ne damo....jbga vratice se siptarima ovo kad tad....ameri su ljige i mogu da se pretvore za 20-ak (a mozda i manje) godina od saveznika u najvece neprijatelje...
To kako definises drzavu je lepo ali je utopija narocito za nasu drzavu.Ne secam se da smo bili pitani ni tada a ni sada o bilo kom vaznom pitanju (ako izuzmemo cuveni referendum "hocete li 3000 nato vojnika na Kosovu ili 30.000 vojnika).Jedino se sa tobom slazem da ce se siptarima ovo vratiti kad-tad,ovo je Balkan i sve je promenljivo.Da mozemo da uticemo na buduci status Kosova,ja,ti i cela nasa diplpmatija...cisto sumnjam.A ako aludirate na novi rat za Kosovo u ovakvim istorijskim uslovima...mislim da cemo na**bati.
 
Pa vidi, Rusija je ta koja je insistirala na nezavisnosti Srbije od Turaka, a bez pomoci ruskog cara (koji je zajedno sa Rusima ovo preplatio) prvi rat bi se zavrsio time sto bi nas Svabe izgazile k'o pijan g@vno.

Prema tome, da nas nisu drugde zaduzili, zaduzili su nas dvaput, a mi njih... pa nijednom, jel' tako?

Pa vidiš nezahvalni Srbin to ne zna da ceni.

Prvo 300 godina pomaganja manastira i pravoslavne crkve na Balkanu, popravljanja položaja pravoslavne raje u Osmanskom carstvu,
školovanja po Kijevu..

Jesu nas ostavili da nas Turci izgaze 1812 zbog Napoleona, ali su nam darovali Bukureški ugovor
na koji se Miloš Obrenović pozvao, kad su Rusi završili sa Napoleonom i primorali Turke ga da izvrvrše.
Kao što je i svako teritorijalno proširenje, priviligija, odlazak turskih posada ostvareno na leđima ruske diplomatije.
Nije se baš Istambul tresao od nas.
Dok su Englezi i Francuzi ''pomagali bolesnika na Bosforu'' na štetu pravoslavnih naroda Balkana.

O ulazku u WW1, kao i ultimatumu cara Nikolaja da će potpisati separatni mir sa Nemcima ako našoj vojsci ne pomognu zapadni saveznici koji bi nas ostavili da pocrkamo na albanskoj malaričnoj obali.

Bugari su tek priča za sebe. Njima su Rusi podigli državu od temelja do krova, a da ovi pri tom nisu
ni prstom mrdnuli. I još su ih neko vreme podržavali na štetu Srba.
Ali oni su to znali da cene.
Kao pametan narod uvek su se vodili svojim interesima, ali kad ih je Hitler terao na Istočni front
glatko su odbili, rekavši da prema ruskom narodu gaje veliko prijateljstvo i zahvalnost i da jedino mogu da
se posvete okupaciji srpskih teritorija.
I ne znam da li je bilo naroda koji je brže prišio petokraku, pridruživši se napredovanju Crvene armije.
I ne pišu ovakve bljuvotine o Rusima ko mi i cene ih i poštuju i imaju određenu dozu zahvalnosti.

O iživljavanju nad preostalim Rusima u Jugoslaviji 1948, da i ne govorim.
 
To kako definises drzavu je lepo ali je utopija narocito za nasu drzavu.Ne secam se da smo bili pitani ni tada a ni sada o bilo kom vaznom pitanju (ako izuzmemo cuveni referendum "hocete li 3000 nato vojnika na Kosovu ili 30.000 vojnika).Jedino se sa tobom slazem da ce se siptarima ovo vratiti kad-tad,ovo je Balkan i sve je promenljivo.Da mozemo da uticemo na buduci status Kosova,ja,ti i cela nasa diplpmatija...cisto sumnjam.A ako aludirate na novi rat za Kosovo u ovakvim istorijskim uslovima...mislim da cemo na**bati.

Ma kakav rat...to se koristi kao krajnje resenje....mi jednostavno ne priznamo ono sto oni hoce (zapad) i gotovo...doci ce vreme kada ce da se svode racuni na ovim prostorima, a tada ce imati tezinu to nepriznavanje...u medjuvremenu najznacajnije je da mnoooooogo vise paznje, resursa, svih raspolozivih sredstava stavimo na raspolaganje demografskom razvoju srpskog naroda.....
 
Ma kakav rat...to se koristi kao krajnje resenje....mi jednostavno ne priznamo ono sto oni hoce (zapad) i gotovo...doci ce vreme kada ce da se svode racuni na ovim prostorima, a tada ce imati tezinu to nepriznavanje...u medjuvremenu najznacajnije je da mnoooooogo vise paznje, resursa, svih raspolozivih sredstava stavimo na raspolaganje demografskom razvoju srpskog naroda.....

Pa ako uzmemo u obzir kolicinu radioaktivnog otpada koji su dobili od svojih oslobodioca....vreme radi za nas.:D A tu je i "bela"demokratija i FTV.Pa da vidimo posle natalitet kod emancipovanih siptarki.8-)
 
pa tako je.
rusija je tek krenula ponovo da se dize iz pepela, a s ozbirom da ju je prethodno drustvo unistilo do temelja, proci ce jos vremena dok se oporave.....
Није мало 7 година.Доста су урадили,имају суфицит,независност од међународних финанс.институција,потпуну политичку независност(једини),све стабилније тржиште,огроман енергетски утицај у свету,а ако се настави глобално загревање имаће и највеће обрадиве површине кад се Сибир отопи.:D

Мало ли је за будућег светског шампиона?:razz:
 
Sto se Bugara tice, bili su i u prvom ratu protiv Rusa, kurave tatarske.

A vidi ko im je drzavu pravio: spomenik caru osloboditelju, Sofija.

TsarOsvoboditel.jpg
 
Sto se Bugara tice, bili su i u prvom ratu protiv Rusa, kurave tatarske.

Pa nisu baš ratvovali protiv Rusa. Obično su se bavili ubijanjem Srba, i držanjem Solunskog fronta.
Oni razdvajaju interes i emocije.
Ratove su izgubili, ali nisu snosili neke posledice.
Evo ih sad u EU i NATO-paktu. Kako sam Bog zna. Ako su oni ispunili standarde jadna je ta Evropa.
 

Back
Top