Za neverovati!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma nek peva kome hoće šta me briga.
Ništa ne bi promenilo naše medjudržavne odnose ni da je otpevao toj desetorici ni što ih je ...

Eto, uvozimo podravka juhe a izvozimo najlepše želje.
I mrzimo se...
 
tako me savršeno zabole za olivera dragojevića, njegovo mišljenje i mišljenje njegovih parnjaka sa obe strane drine i save. kojih, na žalost, ima previše...
 
eIvin:
tako me savršeno zabole za olivera dragojevića, njegovo mišljenje i mišljenje njegovih parnjaka sa obe strane drine i save. kojih, na žalost, ima previše...

To je ono što mi je enigma...
Ima normalnih a ima budala.
Koliko je tačno normalnih a koliko budala ostaje da nagadjamo.
E sada, budale su glasne a normalni sve slušaju.
I budale neće da idu kod drugih budala a normalni ne smeju da idu zbog budala.
I da li su onda normalni uopšte normalni ili su budale?
 
Iroon Lord:
I budale neće da idu kod drugih budala a normalni ne smeju da idu zbog budala.

ja u septembru idem u zagreb, na neki koncet, pa ću da se uverim iz prve ruke...
doduše, ne očekujem da steknem realnu sliku, ipak ću uglavnom biti u društvu lokalnih 'padavičara'. no, nikada se ne zna...

Iron Lord:
E sada, budale su glasne a normalni sve slušaju.

I da li su onda normalni uopšte normalni ili su budale?

normalni su vremenom postali apatični.
 
Covek je prilicno iskompleksiran koliko je snimao i radio u Srbiji u tadasnjoj Jugoslaviji,tada smo mu valjali a to sto je rekao mozda je bio i pijan,tvoj kolega Jomini je budala sto mu je uopste prisao i to ga pitao,pitati Olivera Dragojevica kada ce doci u Beograd a kao njegov je obozavalac,stvarno je blesavo,vec deset godina citam po stampi kako kaze da nikada nece doci u Srbiju i bas me zabole.
 
Бл:
Тачно и пар пута на ХТВ је изјавио да неће никада за Србске псе да пева, мајмунчина, а и Јосипа је исто тако млатила

Dragojević?
Josipa?
M.Perazić?
D.Rundek?
Daj ne sviraj...

Eto naš Miroslav Ilić je pokazao svu diplomatiju u gostovanju na HTV.
Imao je par trik pitanja i majstorski je odgovorio.
I ništa nije slagao.
 
Nije bio nikakav koncert u Beogradu 1996/97,bas sam u to vreme i citao kako su ga neki srpski novinari na Bracu pitali kada ce doci u Beograd a on se zalio nekih hrvatskim novinama
kako ti ljudi nisu normalni,ponasaju se kao da se nista nije dogodilo i da nikad nece pevati vise u Beogradu.Neko mi je rekao da je izjavio da ne bi ni za pola miliona evra honorara imao koncert u Beogradu.I ovo ne pisem zbog njega,nego zbog vas,da ne lupate glave vise sa O.D.
Jomini,pitaj kolegu jeli bio pijan kada ga je pitao kada ce da dodje kod nas.
 
PredatorBG11:
Nije bio nikakav koncert u Beogradu 1996/97,bas sam u to vreme i citao kako su ga neki srpski novinari na Bracu pitali kada ce doci u Beograd a on se zalio nekih hrvatskim novinama
kako ti ljudi nisu normalni,ponasaju se kao da se nista nije dogodilo i da nikad nece pevati vise u Beogradu.Neko mi je rekao da je izjavio da ne bi ni za pola miliona evra honorara imao koncert u Beogradu.I ovo ne pisem zbog njega,nego zbog vas,da ne lupate glave vise sa O.D.
Jomini,pitaj kolegu jeli bio pijan kada ga je pitao kada ce da dodje kod nas.
O, pa pozovite i Doris Dragovic, ona se sama hvalila svojim velikim uspehom da je u smrt odvela nekoliko "cetnika" i to ih namamila na svoje pesme!
Hoces dokaz, sacekaj malo...............
 
Priča o pjevačici Doris D.

POSLJEDNJI PUT vidio sam je u splitskoj kafani "Semafor". Sitni sati, drugi gosti otišli, neki i buneći se, gazda je dozvolio da ostane samo naše društvance.

Na njoj crna odjeća, skupi nakit, kožni kaiš sa metalnim okovicama. Blijedo lice, fino njegovano, zračilo je ljepotom.

A oči – žudnjom od koje nema spasa.

– Glumiš Kleopatru! – reče, ironično, grleći je, moj prijatelj Čelo, jedan od njenih ljubavnika, koji će umrijeti dvije godine kasnije. Bolest me spriječila da ga ispratim do groblja na Lovrincu.

Smijala se, umorna od putovanja sa koga se upravo vratila, čavrljajući o svojim doživljajima u Beogradu, koji je "duša od grada".

Potom sam pročitao neki intervju s njom u kome je sa gađenjem govorila o šovenima.

Kao izbjeglica – rat je odavno počeo – naiđoh na novi razgovor sa Doris D., što su ga beogradske novine prenijele iz zagrebačkih. Pade mi na um pokojni prijatelj Čelo.

Njegovi opisi njene divlje pomame dok mu se podavala.

– Božanska pušačica! – pričao je – Puši sve: karu, bocu, drvo, hašiš!

Šta bi kazao, pomislih, da je pročitao sledeće riječi:

– Ovu krunicu dobila sam od gardiste Roka. Uvijek je nosio sa sobom. Rado sam se odazvala pozivu da nastupim na frontu. Bila sam na opasnom mjestu, kod Petrinje, tri dana nakon našeg Božića. Divan kraj, pitomi bregovi, šumarci, zimski pejzaž – skoro nestvaran.

Pjevala sam kao nikad dotad.

Sto pedeset metara od četničkih položaja!

Četnici su se primakli, privučeni mojom pjesmom i – uletili u zasjedu. Bilo ih je jedanaest.

Sretna sam što su svi mrtvi!

Valjda će i meni pripasti neka medaljica, kad se budu dijelile – zaslužila sam.

Zdravko Krstanovic (PRICE IZ HADA)

Zalsuzila je da peva u Beogradu, je l' tako?
 
Autor postavljene teme kao da se iscudjava nekim,pa i idiotskim reakcijama na pomen reci srpski,Srbin ili Srbija.Ovde stvarno ne bih elaborirao bljuvotinu u vidu izraza SVINJE,buduci ako nekoga zelim pocastiti takovim epitetom nekako mi plasticnije izgleda izraz KRMAK,toliko o tome.Medjutim zanimljivo je da je autor teme stvarno zapanjen i iznenadjen,nadam se i uvredjen ovim sta je cuo i ovde preneo.Ali pozaboravio je jednu stvarcicu,jako bitnu,koju nikada nije ili nije hteo da prihvati,a to je ocigledno u njegovom uredjivackom stilu.Naime,bio bih slobodan autoru teme pojasniti jednu stvarcicu,a ta je da "Hrvatska" u svim svojim segmentima koristi priliku u promovisanju sebe,a narocito uvek i gde god stigne na ime i na racun Srba,malo je cudno zasto i Srbije,ali dobro.Vi cete se sloziti da je karakteristika malih naroda,pogotovo u sveze vaskrslim drzavama,konstantna "borba" u ocuvanju i dokazivanju vlastite postojanosti.Tu se onda neminovno koristi mimo politike,ali u njenu svrhu i sport i kultura i estrada.Vi nikada necete doziveti,procitati,cuti od nijednog gradjanina Hrvatske,da pljuje po svom narodu i svojoj zemlji.Dakako uvek ce naci modus da brani sve u svojoj zemlji,pa cak i nakaradne stvari ako su one u interesu zemlje i naraoda.Takovi ljudi su pre svega ponosni,to se Vama moze i nesvidjati,i oni su patriote,pa makar i nakaradne.Oni sebi nikada nece niti po bilo koju cenu dozvoliti neki istup,nastup ili pojavu koja bi mogla stetiti njihovoj zemlji,to upamtite dobro.E sad sta slag uvek nadju u Srbima ali i u Srbiji,e to je vec problem Srbije,koja slozicete se nema nikakav problem sa Hrvatskom osim sta je Srbija prihvatila nekakovu imaginarnu krivicu za nesto u cemu nije ucestvovala.Prema tome nemojte se cuditi ,doticni pevac da zazmuri i stisne zeludac i dodje u beogradsku arenu pevao bi mesec dana,a urgentni centar u Beogradu radio bi u tri smene krpajuci kosti polomljenim Srbima koji bi se tukli za kartu vise.Pretpostavljam da Vam ovo i nije bas najjasnije,ali razumecete kada pocnete ceniti,postovati i promovisati svoju zemlju,ma kakva ona bila.
 
Potpuno bih se slozila sa Ambasadorom.

U ponasanju Olivera Dragojevica nije nista chudno... Ja jedino mogu, ne da se chudim, vec da primetim odsustvo manira i shlifa, koje sam neosnovano ocekivala od istog. No dobro, niko nije savrshen.

Sve drzave ex SFRJ gradile su svoju strategiju na paroli oslobodjenja od srpskog hegemonizma. I to nije prica koja traje zadnjih 20 godina... to je prica koja se prica jos od I svetskog rata. Mene chudi nashe nonshalantno ponashanje prema sopstvenoj zemlji, nacionalnom osecaju, interesu... shta god...
 
Iron Lord:
Ja sam nju baš voleo da slušam kada sam bio mali iako je pevala za Svinju.
I to baš ovu pesmu.
Tačnije obojica smo je voleli.

A većina hrvatskih glazbenika je najveću prodaju ploča i kazeta imala baš u Srbiji.
Čini mi se da je Oliver Dragojević imao koncert u Beogradu (1996 ili 97), tako da mislim da je ta priča iz slovenačke kafane izmišljena.

I Jugoton je bar održavao kvalitet dok je RTB držao monopol i imao očajne kasete i plitko štampane ploče. Da mogu i na CD-u bi zakinuli.

Ne, Dragojević nije imao koncert u Beogradu 1996 ili 1997.
I neće ga imati. Nikada više.

A to što se mrzimo je sasvim O.K. Da bi nekoga mrzeo moraš prvo da ga voliš.
Najgora je ravnodušnost.
 
Jary:
Za veroveti lil ne, da bi neko tako odgovorio ogromnu mrznju mora da ima u sebi .Ja da bi napravio paralelu razmisljam gde ja to nebih pevao i .... ima mesta ali ne nebih tako odreagovao .Najpametniji je Zdravko Colic -nikad u politici nikad o politici .A ovaj je puko zato je tako i rekao!

Lep komentar
 
Plava Bilja:
O, pa pozovite i Doris Dragovic, ona se sama hvalila svojim velikim uspehom da je u smrt odvela nekoliko "cetnika" i to ih namamila na svoje pesme!
Hoces dokaz, sacekaj malo...............
Ko da pozove nju kada ja govorim protiv O.D. ne znas vise ni da citas.
Molim moderatora da mi ne brise odgovore ovakvima,valjda imam pravo da odgovorim na nebuloze kao sto je ova.
 
marlоn:
vid vama samo migud u glavi :D nece da moze...migud ima rezervisane termine...ono skoro sve :D

...и награда у категорији Најпосесивнији Дон Фајв Фемилиза Општине и Ширег Атара Њујорк Ситија иде у рукеееееееееееее... Мистр Марлона 8-) 8-) !!!!! Антонио Сопрано, утешна за највећи успех живе ваге :cry: . Где ће ти, бре, душа :-D ? Ја храбрим Миланчета, млад је и импулсиван, а имао је добар старт (направио би покољ због даме, а ви остадосте на сладоледу, ручковима и осталим конвенцијама - грешка у корацима, мој поштовани дон, слабо се то пика, увек дивљак мазне требу на крају, знаш драматургију боље нег' ја, од Илијаде, преко Малог Радојице до Форда и Хокса, па ево и Балабанова и Финчера). А на млађима свет остаје, а Мигуд је из дијаспоре ;-) (осим ако Миланчета не дисквалификујеш неким Таки Теодоракопулос-финтама, знаш да Такију још увек добро иде око тих ствари).

И Мигуда нисам ни поменуо, немој ме сад, нити сам се уграђивао у скеџуал... То сад ти вади како знаш и умеш, пошто вам је Миланче улетео као матадор из Памплоне и сје*о концепт, а не да буде "овај патриЈота Сун је крив" :oops: . Мислим, мој наклон (Мигуду) и све то, али све да сам се пријавио, џаба; показах мањак ентузијазма за Фридом и Димокраси и остале радости Трећег света (то јест није Мигуд Трећи свет, напротив, него Српче пар екселанс, али њена адоптид хоумленд јесте, са тенденцијом инфинитивне гватемализације), па се још држим ових наших девојчица из риил лајфа (што преферирају Санторини над Хаитијем), док ме не провале. Извињење Мигуду због овог третмана даме као апсолутног објекта, али видиш, овај Марлон... Сад још да ми не пошаље Татаље да ме испрате тамо, на наплатној или на Бранковом мосту, па да вам испливам мртав и бео, док клопате неки 'ладан воћни на сплаву, а Миланче (са све мачетом и плаштом) јури прасе на другој обали 8-) ...

Него, да не тролујемо више. Закључак, Оливер је гњида а још су тужнији ови случајеви код нас који шмрцају од туге што нам још није отпевао своје лоше украдене канцоне (због чега Италијани треба да му се на*ебу мајке, кад заједнички ослободимо Далмацију). Уопште, ја контам да смо ми Срби у тој естрадно-музичкој подели понајбоље прошли. Све што ваља, наше је (инклудинг Бранимир Штулић, Србин у егзилу а ла Црњански). Од странаца бих једино волео да видим Ању Рупел, фино ми изгледа - јес' да јој је дует с оним малим Македонцем жешћи промашај.
 
Pa ja lepo pitam Jominija sta je imao taj kolega da mu se uvlaci i da ga pita za koncert ako je njegov obozavalac,valjda je procitao sta je izljavljivao o Srbiji.
Bezveze tema ali ti naleti Luda Bilja i napravi haos sa svojom sizofrenijom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top