Za mame!

Do kad nisu poceli da jedu odnosno uz mleko poceli da uzimaju i drugu hranu, dakle negde do 6. og meseca mozda. A u Kanadi se, usput, vod auopste ne prokuvava...Sta ces kad imaju najbolju i najcistiju vodu u svetu - moze im se....
 
Ne nego u americi i kanadi vlada teorija shtale a kod nas staklenog zvona. Sta to znaci? Kod nas se deca timare: pa da se ne razboli, pa jao hladno, pa pupu kakano. I onda deca ne izgradjuju nikakav imunitet. Dok ih u americi i kanadi puste da iskuse sve(shtala npr. saprofitne bakterije), pa onda lepo izgrade imunitet i nema problema kad malo odrastu. Ja znam zenu koja jos uvek svom detetu od 9 godina prokuvava vodu. Pa kad se prvi put razbolelo sa nekih 7 godina zaglavilo je u bolnici od neke omanje dijareje, koja bi verovatno kod nekog ko ima malo jaci imunitet trajala 1-2 dana. Moja drugarica koju su roditelji isto tako razmazili sad ima herpes svakih nedelju dana, i svaka manja bolest-> pravac bolnica i infuzija. Moja poruka vam je:"Pustite decu da iskuse svet, nek ojacaju svoje telo, znaci sladoled zimi." :)
 
Ja vam samo kazem da je pametnije pustiti vase dete prvo da izgradi neki imunitet. I te flasirane vode koje se previse koriste u srbiji su pune sa teskim metalima i svakakvim hemijskim jedinjenjima, nisu ni one previse zdrave. One jesu bioloski ciste ali vama bas treba da dete izgradi imunitet od bioloskih agenasa. I vode sa cesme u srbiji su prilicno kontrolisane i ispravne. Ali ne zelite valjda da vase dete kad prvi put ode kod druga ili u skolu i popije vodu sa cesme dobije proliv.
 
Slazem se to za vodu, jedino sto je kod nas voda jako tvrda pa nema razloga da se neizgradjeni bubrezi opterecuju time. Za jedno dete u Kanadi nismo kuvali vodu uopste ali - ljudi moji, kakva je to voda, pa nista drugo u zivotu ne biste okusili sem vode, kunem se! A ovde, 6 meseci ako i toliko. Dete nije htelo ni da cuje za prokuvanu vodu da je pije - onako. I nje za cuditi se. Jeste probali da iskuvate vodu pa da je pijete?! Ima ukus na....ni sama ne znam sa cim da poredim taj ukus, sem sa ustajalom barustinom; odvratno. Sto se flasiranih voda tice, i tu je koki delimicno u pravu, posebno slovi da se Rosa toci prakticno - sa cesme. Flasirane vode znaju da budu pretrpane mineralima i metalima, uglavnom su povecane kolicine magnezijuma i natrijuma sto svakako nije dobro za svakodnevno konzumiranje. Ne znam, mozda je filter resenje - reklamiraju nekakve. Ali sto se bakterija tice, kroz vodu (cenim) dete ne unese nista vise bakterija odnosno mikroorganizama nego kad zaglaba vas prst, ili svoju saku, ili zvace vasu kosulju ili neku zvakalicu za zube! Tako da - mislim da je prokuvavanje vode na duze staze besmisleno.
 

Back
Top