WING CHUN ,ADRENALIN I BESKORISNI POTEZI.

Nije istina za Arsenija, on je poceo kod Peđe,bio je kratko i sa Nenadom ali nije vise,to su od ranije slike. Ja znam Arsenija licno kao i ti stolica prema tome, to sto pricas je u najmanju ruku smesno. A za profu isto ne znas ocigledno, jer profa je trenirao kod Peđe jako dugo,par godina, pa kod Nenad,pa opet kod Peđe,sve ukupno nekih 8,9 godina,kako onda moze biti da je pocetnik?
Razmisli malo kad iznos neke stvari koje nisu istinite.
 
Nije istina za Arsenija, on je poceo kod Peđe,bio je kratko i sa Nenadom ali nije vise,to su od ranije slike. Ja znam Arsenija licno kao i ti stolica prema tome, to sto pricas je u najmanju ruku smesno. A za profu isto ne znas ocigledno, jer profa je trenirao kod Peđe jako dugo,par godina, pa kod Nenad,pa opet kod Peđe,sve ukupno nekih 8,9 godina,kako onda moze biti da je pocetnik?
Razmisli malo kad iznos neke stvari koje nisu istinite.

negovorim ja o tom profi.nego o onom coveku bas starijem sa naocarima.a ova slika je iz 2011..grupna kod reine.a sad znam da lazes da si dobar arsenijem jer bi trebao da znas da ga ima na snimcima iz 2007 do 2011 ako ne i iz ove godine kod nenada na kanalima.ima covek polaganja svoja dok polaze pred nenadom.znaci sigruno je bio sa nenadom 5 god.a svi su poceli kod pedje pa i nenad sam moze da kaze da je poceo kod pedje pa i cele i gombos i djo, djuma ,radoslav itd svi su oni bili ucenici od pedje nekad to sam vec i napisao ovde na forumu bio.ocu da kazem da je jako malo ucenika preslo kod pedje kako je nenad poceo da radi drugaciji stil winga i to su presli ljudi pocetnici i oni ispod proseka.e to je istina.izbaci tu sliku vise sta cekas toliko.
 
Predrag i Nenad su vrhunski majstori Wing Chuna i, koliko znam, ne ucestvuju u radu ovog foruma. Reklama im nije potrebna, a posebno ne antireklama.

mislim da obojica imaju naloge na krstarici tako da su nekad pratili i komentarisali ovde na forumu.ko zna mozda prate jos uvek.rekao bi da su na ovim svim temama za wing chun prisutuni od pocetnika pa do onih veterana.prate ovu krstaricu svi ubedjen sam.
 
pa mislim da niko nije iskulirao nego nemozes bojane to tako gledati.wing je vestina i vecina ljudi bar sto trenira kod koviljaca su rekreativci neracunam starije ucenike sto imaju.a i ti stariji ucenici imaju godina vec a znam da su pre islis da se bore u sanda lei taj borbama isli su i usa svajcarsku itd.verujem da je mma bio popularan ko danas da bi se i sami koviljci i svi njihovi bolji ucenici dali na taj mma.a sad da je tebe pitam?ko su ti da zoves na tesla turnir njih?neverujem da se tek tako dolazi na taj turnir i kaze e ja bih da se borim jer mi je neki bojan rekao da dodjem?ipak ima verovatno tu neka pravila kako se dolazi do tog turnira koji s eborci prihvataju za taj turnir verovatno postoje uslovi neki.pa ko zna koliko je momaka sto rade mma htelo da se bori tu ali jednostavno nisu prosli sve zadate uslove,smatram da je to nas najprestizniji mma turnir i verujem da nije lako upasti da budes izabran da se boris na tom turniru.

Prijave za borce su u toku,ali kako ovde ima puno pametnjakovica koji kazu kako bi WC odvalio MMA,ja evo vec danima pitam zasto se ne prijave za Teslu pa da vidimo gde je ko?
Ti ljudi nisu svesni kakve treninge ima jedan MMA borac,koliko je u glavi stabilan,i koliku kolicinu batina je u stanju da istrpi.
To njima ne dolazi do mozga,pa zato pisu tako paljevinske postove.Omalovazavaju Tajsona,covek koji toliko jako udara da vece sanse za prezivljavanje imate ako vas udari brzi voz nego on.
Stalno kace neke klipove sa demonstracijama,ispada da je WC prakticar bolji dzudista od samog dzudiste i bolji bokser od samog boksera.
 
Misliš, kakve pripreme ima vrhunski MMA borac? MMA nije nešto što, kad se kaže, obuhvata sve moguće pojave i načine treniranja i praktikovanja istog. Vrhunski MMA borci, profesionalci, spadaju u vrhunski spremne atlete, jer im je to posao, kao što su i vrhunski košarkaši ili teniseri, vrhunski pripremljeni. Ali kao što je razlika između Novaka i nekog momka koji igra tenis u Partizanu nebo i zemlja (kao i razlika između potonjeg, i nekog ko ga igra rekreativno 2-3 puta sedmično), tako je i razlika između Silve i nekog amaterskog fajtera sa ovakvih turnira kao gore, neuporediva.

Dakle, nije dovoljno reći "MMA borac ima snage, u stanju je da svašta pretrpi", jer to prosto nije istina. Vrhunski MMA borac jeste, ali u sveopštoj masi ljudi koji se na ovaj ili onaj način bave MMA, oni čine manjinu.
 
negovorim ja o tom profi.nego o onom coveku bas starijem sa naocarima.a ova slika je iz 2011..grupna kod reine.a sad znam da lazes da si dobar arsenijem jer bi trebao da znas da ga ima na snimcima iz 2007 do 2011 ako ne i iz ove godine kod nenada na kanalima.ima covek polaganja svoja dok polaze pred nenadom.znaci sigruno je bio sa nenadom 5 god.a svi su poceli kod pedje pa i nenad sam moze da kaze da je poceo kod pedje pa i cele i gombos i djo, djuma ,radoslav itd svi su oni bili ucenici od pedje nekad to sam vec i napisao ovde na forumu bio.ocu da kazem da je jako malo ucenika preslo kod pedje kako je nenad poceo da radi drugaciji stil winga i to su presli ljudi pocetnici i oni ispod proseka.e to je istina.izbaci tu sliku vise sta cekas toliko.

I ja govorim o tom profi sa naočarima baš starijem, što nema palac. Evo vidiš da ne znas ni sta pricas i da lazes sam sebe. A Arsenije jeste bio kod Nenada kako sam i rekao ali je od sad sa Peđom,sad je 2012godina ako ne znas. Djo nikad nije trenirao niti pocinjao kod Peđe. Jednostavno nisi upucen u neke stvari zato te molim da ne iznosis vise lazi.
 
Stvarno se gasi TWC, to bi vi voleli ali malo ste se presli, slika sve govori i to je samo pola Srbije, druga polovina je u onom TWC Svezu sa Pozarevljanima, plus savez onog Dragana Markovica sa par klubova u Srbiji i jos i Rumljani koji se ponovo aktivirali, pa momci iz Kragujevca i ko zna koliko jos klubova. Nego to samo lupaju zluradi modifikanti, hoce da budu kalifi umesto kalifa, kao onaj zli vezir Iznogud. Narocito su pametni ovi na pecalbi u inostranstvu, pametuju odande i prodaju m... za bubrege.
 

Prilozi

  • 154632_552074124819156_91606723_n.jpg
    154632_552074124819156_91606723_n.jpg
    51,5 KB · Pregleda: 15
@dragan 84
Cao
Da podsetim da je TWC modifikacija...samo da se ne zaboravi. Inace je to i dokazano samo TWC-ovci tvrde da rade original YIP MAN Wing Chun sto nije tacno niti je nalik toga. To sto se u TWC-u radi lici najvise na Hung Fa Yi Wing Chun i Black Flag Wing Chun, dakle Modifikacija Yip Man Wing Chun-a. Lok Yiu, Wong Shung Leung, Leung Ting, Tsui Shan Tin, Wang Kiu itd svi rade malte ne iste ili slicne forme samo TWC drugacije...dakle svi su modifikovali Yip Man Wing chun i to na slican nacin a samo je TWC ostao isti kakvog ga je Yip Man poducavao? Daj smesno....
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
@dragan 84
Da te pitam jos jednom, a ti nas prosvetli sve ako mozes.
U temi Wing Chun si napisao, citiram: "won shun leungov ving tsun je najbolji, ja sam sa iskustvom od 10g u twc u s.m. bio nemocan pred njihovim ucenicima, a moji treneri nisu smeli da se pojave na seminaru m.kozlice u s.m. Presao sam na novi sistem i video da sam izgubio silne godine." ]
To je na 57. strani te teme, post broj 1405.
Odmah sledeci tvoj post glasi: "Moj sadasnji ucitelj je jednom nalupao Pedju u chi sau,zatim je izazvao i Bozu ali ovaj nije dosao, kazu da se i sa Tingom poigravao. A ovde se sci nesto junace a nemaju rezultate. Svako je najjaci u svom selu."
O cemu se tu radi, koji je sistem bolji, ko je to nalupao Pedju?
Pozdrav
 
@dragan 84
Cao
Da podsetim da je TWC modifikacija...samo da se ne zaboravi. Inace je to i dokazano samo TWC-ovci tvrde da rade original YIP MAN Wing Chun sto nije tacno niti je nalik toga. To sto se u TWC-u radi lici najvise na Hung Fa Yi Wing Chun i Black Flag Wing Chun, dakle Modifikacija Yip Man Wing Chun-a. Lok Yiu, Wong Shung Leung, Leung Ting, Tsui Shan Tin, Wang Kiu itd svi rade malte ne iste ili slicne forme samo TWC drugacije...dakle svi su modifikovali Yip Man Wing chun i to na slican nacin a samo je TWC ostao isti kakvog ga je Yip Man poducavao? Daj smesno....
Pozdrav

Zvao se tradicionalni ili modifikovani,nije ni bitno,kako god. Moze da se zove i najmodifovaniji,ali je NAJBOLJI!!!
 
molila bih korisnike da smanje tenzije...
nije lepo prozivati druge i kačiti im neke stvari u njihovom odsustvu i ne dati im priliku da se brane i da opovrgnu ili potvrde vaše tvrdnje...

svako ko je iole poštovalac borilačkih veština i sportova ne ponaša se na takav način...
a da ne govorim kakvi treba da budu ljudi koji praktikuju borilačku veštinu godinama...

hvala
 
molila bih korisnike da smanje tenzije...
nije lepo prozivati druge i kačiti im neke stvari u njihovom odsustvu i ne dati im priliku da se brane i da opovrgnu ili potvrde vaše tvrdnje...

svako ko je iole poštovalac borilačkih veština i sportova ne ponaša se na takav način...
a da ne govorim kakvi treba da budu ljudi koji praktikuju borilačku veštinu godinama...

hvala

pobrisa i sta je trebalo i sta ne :D smesno kako je nastao tajac kako se moderaotr oglasio :D
 
Zvao se tradicionalni ili modifikovani,nije ni bitno,kako god. Moze da se zove i najmodifovaniji,ali je NAJBOLJI!!!

"NajmodiFOvaniji" ? ROFL.... Mislio si mozda najmodiFIKOvaniji ? Jer je to izvedena rec od MODIFIKOVAN a ne MODIFOVAN pa da ispadne najmodifovaniji LOL .

A ko zna mozda i postoji stil WC-a bas pod tim nazivom NajmodiFOVAniji WInf Chun i ti ga treniras :rotf::rotf::rotf:

Ja se sada iskreno sramotim sto do sada nisam cuo za taj stil, bas sam neupucen i neinformisan :rumenko::rumenko::rumenko: jer kontam da to mora da bude naziv stila WC-a jer nema sanse da postoji i najmanja mogucnost da je neko toliko nepismen i da ne moze da izvede komparativ ili superlativ prideva - modifikovan, modifikovaniji, najmodifikovaniji. :mrgreen:
 
Caos
Iskreno Wing Chun moze (pod uslovom da se ozbiljno vezba)da posluzi za neku odbranu od nekog prosecnog napadaca, nista vise od toga, vec protiv nekoga ko se ozbiljno bavi borilackim sportom MMA,MT,KB,BOX,BJJ itd vec tesko da ce uspeti neka odbrana, problem lezi u dve stvari, tehnicki deo i nacin vezbanja, previse WC vs WC...
Mnogi forsiraju drilove i Chi Sao koji nema mnogo primene na ulici, a pogotovo je ignorisana cinjenica da napadac nasrce jako,brzo, i KRIVUDAVO, niko ne napada pravim WC udarcima sa spustenim laktom...! ! !
E to je glavni problem mnogih koji ne zele da uvide to.
Price Wiliama Cheunga i Leung Tinga su smesne...nema teorije da WC moze da parira gore navedenim vestinama...a ko u to veruje je sam kriv...a ko je iskren prema sebi neka ode u MMA akadimije ili MT i KBoks klubove pa neka se oproba....
A ko to ne uradi nema pravo da tvrdi nesto jer nije pokusao...jer da jeste nebi se zaludjivao sa tim da je Wing non plus ultra....
Pozdrav
 
To je upravo najveci problem,niko od njih ne zeli,ili pre bih rekao ne sme,da stane na crtu sa nekim bokserom recimo pa da se vidi gde je ko.
Opet ponavljam,bio sam na nekoliko WC treninga,posto mi je drugar to drzao i on je neki kao sifu,ali jednostavno te tehnike nemaju smisla.Ej direkt ide spustenim laktom iz pravca stomaka,a pritom druga ruka ne stiti bradu.
Probao sam malo "na suvo" sa njim sparing,bez udaraca,na moze da se pokupi kad krene brza kombinacija.Nemaju taj refleks kao bokseri da odmah pokrivaju glavu kad krene serija udaraca,ruke su im konstantno dole.
Posle sam ga maltretirao u parteru par minuta,posle prve runde mu je trebalo 15 minuta da odmori za drugu,dok je on odmarao ja sam uveliko radio sa drugim momcima iz kluba parter,i kad se odmorio opet je posle minut izgubio snagu.
 
Caos
Dakle ako neko kaze "ja se bavim Wingom jer ga volim i fino se osecam, nemam niti volje niti zelje da se cimam kao na MMA treningu niti imam takmicarskih ambicija niti hocu da budem najbolje prpremljen za ulicu" (Krav Maga, Jeet Kune Do, Keysie Fighting Methog, Systema itd...) i to je ok za mene...ali kad cujem price da je neko zmaj sa 2-3 puta po 1-1.5 h treninga sedmicno a pri tome bi svakog MMA borca (profesionalca) izuo iz patika onda se pitam dali ti ljudi znaju sta govore..`? Nikada nisu videli MMA trening niti ucestvovali (verovatno ga nebi ni ispratili do pola) ali bi oni njih pobili sve...jer su MAJSTORI...:dash: ma smesno i strasno...!
Pozdrav
P.S a inace ovo vazi i za druge vestine koje se kao prvo vezbaju bez takmicenja, kao drugo koji su mozda sportovi i vestina ujedno...po mom misljenju to su Aikido, Wing Chun, Sportski Karate, Tekwondo, Hapkido, Penjak Silat itd...
 
Poslednja izmena:

Back
Top