Quantcast

Windows 10 problemčići

bmaxa

Poznat
Moderator
Poruka
7.145
Да не гушим простор новом темом, ако неко наврати овде да посаветује:
Како да поставим лозинку на фолдер?
Опција коју знам је:
- да га зипујем у РАР и ту има опција set password али то је компликовано, ако хоћу да често мењам - допуњавам неки фајл унутра
- да идем на ону опцију са копирањем неког текста који садржи:.....
.....goto End
:UNLOCK
echo Enter password to Unlock folder
set/p “pass=>”
if NOT %pass%==
Your-Password-Here goto FAIL

Има ли нека трећа, лакша опција?
Pa u Windows-u mozes da na nivou FS/sistema enkriptujes folder i zastitis passwordom googlam negde...

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
706
Pa u Windows-u mozes da na nivou FS/sistema enkriptujes folder i zastitis passwordom googlam negde...
Може на Prroperties да се заштити од мењања, али не од отварања.
Пробах данас, и научих то са овим FolderLocker, копирањем оног текста, и оним фајлом folderLocker.bat који сакрије цео фолдер, осим што га закључа... Само видиш мали фајл folderLocker.bat и не слутиш да је у њмеу фодер од можда неколико ГБ

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
706
Опет ја. Каква је ово заштита... Заштитиш фолдер, али тај фајл foderLcoker.bat, али када у View укључиш Previiew Pane покаже ти се његов садржај, цео онај текст који се убацује, укључујући и саму лозинку.
Значи, џаба си кречио...
1600581242950.png

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
706
Нема "акционе" филмове, нити нешто посебно за скривати. Напросто, за случај да негде изгубим флеш, зашто неко мора да зна шта има унутра.
Кажем, несхватљив ми тај пропуст програмера који су радили систем са FolderLocker

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
706
Инстант живот, инстант рад на рачунару... Почетком 90-их, на неком бизнис курсу, било је и учење рачунара. цео дан нас учили како да уђемо у неки програм. И ја стекнем компофобију. Да бих тек 2000-е схватио да су генијалци направили инстант - кликнеш на иконицу и готово.
Но дуго ме нервирало што сада мени Ворд заузме малтене петину монитора, са свим оним иконицама. на 2003 си имао мени па листаш. А сада све нацртано, за ретарде. Па мораш да мичеш непотребне ставке са менија. Погледај само колико има оних ставки за стилове. А ко не ради Садржај - Table of Contents - кој ће му мантрак стилови?
И тако, све раде само да нас одвикну од једне непожељне работе - коришћења мозга. Купиш обични тостер, добијеш упутство мало тање него Тихи Дон. Немој ово, пази оно... Само да не ангажујеш кефало. Или за намештај, за најобичнију полицу, све ти нацртају. И онда се вратиш на Балкан и схватиш колико си отупео.

zaluđenik

Domaćin
Poruka
3.112
Инстант живот, инстант рад на рачунару... Почетком 90-их, на неком бизнис курсу, било је и учење рачунара. цео дан нас учили како да уђемо у неки програм. И ја стекнем компофобију. Да бих тек 2000-е схватио да су генијалци направили инстант - кликнеш на иконицу и готово.
Но дуго ме нервирало што сада мени Ворд заузме малтене петину монитора, са свим оним иконицама. на 2003 си имао мени па листаш. А сада све нацртано, за ретарде. Па мораш да мичеш непотребне ставке са менија. Погледај само колико има оних ставки за стилове. А ко не ради Садржај - Table of Contents - кој ће му мантрак стилови?
И тако, све раде само да нас одвикну од једне непожељне работе - коришћења мозга. Купиш обични тостер, добијеш упутство мало тање него Тихи Дон. Немој ово, пази оно... Само да не ангажујеш кефало. Или за намештај, за најобичнију полицу, све ти нацртају. И онда се вратиш на Балкан и схватиш колико си отупео.
Ništa te ne razumem, nacrtaj. :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
706
Него, нико не рече како је могуће ово:
Мозила на доста Фб профила не прикаже опцију SHARE
а на неким сајтовима сакрије коментаре, дискусију.
А све то има на Гугл Хром.
Како је о могуће?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.384
Noviji FF poprilično koči razne trakere (između ostalog i FB...) Hrom je Guglov i njemu je posao da te prati i servira ti reklame...
Da li bi ovo prošlo kod raje ispranih mozgova: Šetaš po gradu i zastaneš kod nekih izloga. Onda stigneš kući, uključiš televizor, a tebi iskaču reklame za proizvode koje si razgledao u gradu? Nabijem ih DEBILNE sa njihovim reklamama! :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
706
Једно су рекламе. Овде је реч о томе што на неким сајтовима, рецимо стандард када га отвориш на Мозили нема уопште коментара, а на ГуглХроме има и да их видиш и да ти пошаљеш.
Или, на Мозили нема она полукружна стрелица за share.
Већ сам раније писао за проблем са Флешом код Мозиле. Рецимо, неки текст: Нолетов чудесни поен, где имаш неколико реченица, и празно пола странице. А на Гуглу, уместо празног простора, видео-клип.
Или, нешто, рецимо, Поглeдајте шта раде Ноле и тренер на тренинзима. Изађе празан простор на коме пише View in aplication Instagram па за сваку од тих слика мораш да кликнеш, и сваку ти oтвори у засебном језичку-табу.
А на Хрому, изађу све слике и само скролираш наниже и видиш сваку.
А у Мoзиине додатке сам убацио и Adobe Flash Player.
Неко ми на Фб написа: То ја зато што је Мозила CDM browser. Не знам шта то значи.

Poslednja izmena:

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.384
Једно су рекламе. Овде је реч о томе што на неким сајтовима, рецимо стандард када га отвориш на Мозили нема уопште коментара, а на ГуглХроме има и да их видиш и да ти пошаљеш.
Већ сам раније писао за проблем са Флешом код Мозиле. Рецимо, неки текст: Нолетов чудесни поен, где имаш неколико реченица, и празно пола странице. А на Гуглу, уместо празног простора, видео-клип.
Или, нешто, рецимо, Поглeдајте шта раде Ноле и тренер на тренинзима. Изађе празан простор на коме пише View in aplication Instagram па за сваку од тих слика мораш да кликнеш, и сваку ти oтвори у засебном језичку-табу.
Неко ми на Фб написа: То ја зато што је Мозила CDM browser. Не знам шта то значи.
Flash Player je posebna priča. Već godinama traju razna natezanja oko toga. Navodno je neko 'šuplje' smeće?

zaluđenik

Domaćin
Poruka
3.112
Content Decryption Module (CDM)
Widevine Content Decryption Module provided by Google Inc.
This plugin enables playback of encrypted media in compliance with the Encrypted Media Extensions specification. Encrypted media is typically used by sites to protect against copying of premium media content. Visit https://www.w3.org/TR/encrypted-media/ for more information on Encrypted Media Extensions.
Dekriptovanje zaštićenog sadržaja (DRM - digital rights management).

Kao što rekoh, Firefox podrazumevano poprilično blokira sve što prati tvoje kretanje po netu... recimo, na skoro svakom sajtu imaš FB like i FB može znati tvoje kretanje po netu i servirati ti reklame čak i kada nisi tog trenutka ulogovan na FB. To jeste pomalo bezveze, zar ne?
Ako baš hoćeš to da isključiš, pogledaj ovo.

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
706
Dekriptovanje zaštićenog sadržaja (DRM - digital rights management).

Kao što rekoh, Firefox podrazumevano poprilično blokira sve što prati tvoje kretanje po netu... recimo, na skoro svakom sajtu imaš FB like i FB može znati tvoje kretanje po netu i servirati ti reklame čak i kada nisi tog trenutka ulogovan na FB. To jeste pomalo bezveze, zar ne?
Ako baš hoćeš to da isključiš, pogledaj ovo.
Па то значи да не треба да га дезактвириам, ако ме он штити од надгледања цукенберговог?
Ала сам се заштитио!!!!
Али и даље не разумем какве то има везе са тиме што на Мозили немам коментаре на неким форумима? Или што немам Share на неким профилима на Фб.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.384
Па то значи да не треба да га дезактвириам, ако ме он штити од надгледања цукенберговог?
Ала сам се заштитио!!!!
Али и даље не разумем какве то има везе са тиме што на Мозили немам коментаре на неким форумима? Или што немам Share на неким профилима на Фб.
Na nekim forumima vidiš komentare samo ako si registrovan član.
Na FB imaš 'postavke privtanosti' gde svaki vlasnik profila određuje koji korisnik/padobranac šta može da radi na njegovom zidu.....

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
706
Аман! Знам то. Написах да ми се сваки пут деси да питам човека зашто је спречио дељење, он провери и каже да није. Онда ја одем на Фб преко Гугл Хр и тамо има опција, значи да не лаже.
А рецимо на сајту Стандарда-нашег, не оног co.uk , на Мозили испод неких текстова уопште нема комeнтара а на Гугл Хр има. После се појаве за пар дана и на Мозили. .

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
13.382
Аман! Знам то. Написах да ми се сваки пут деси да питам човека зашто је спречио дељење, он провери и каже да није. Онда ја одем на Фб преко Гугл Хр и тамо има опција, значи да не лаже.
А рецимо на сајту Стандарда-нашег, не оног co.uk , на Мозили испод неких текстова уопште нема комeнтара а на Гугл Хр има. После се појаве за пар дана и на Мозили. .
Cesti apdejti Mozille su je upropastili.Nikako da nadju novu verziju da da bude stabilna,kao one kada su bile,od 30-te do 40-te.Mislim na njihovu oznaku.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.