Volim te

Nije tacno...ljubav sama po sebi treba da je nesebicna, treba da volimo zato sto volimo, ne ocekujuci da ce biti uzvraceno...tek onda ljubav izvorno ima smisla. Ali, ljudi su sebicna i posesivna bica i traze mnogo vise i misle da im pripada mnogo vise, sto, opet, ima smisla...jer smo.ljudi.
Nije tačno da je tačno.
Evo koje su mane ljubavi:
  1. Bol i tuga - Kada se zaljubimo, postajemo ranjivi i otvoreni za bol i tugu. Odbijanje i prekid veze mogu dovesti do jakih emotivnih bolova.
  2. Zavisnost - Ljubav može biti vrlo zavisna. Osoba može postati previše vezana za svojeg partnera i postati zavisna o njihovoj pažnji i potvrdi.
  3. Gubitak identiteta - Kada se osoba previše identifikuje sa svojim partnerom, može izgubiti svoj identitet i individualnost.
  4. Povređivanje drugih - Ljubav može dovesti do situacija u kojima se ljudi povređuju, bilo namerno ili nenamerno.
  5. Ometanje drugih aspekata života - Ljubav može ometati druge važne aspekte života, poput karijere, prijateljstva, obrazovanja i hobija.
  6. Nezdrave veze - Neke veze mogu biti nezdrave, pune emocionalnog nasilja i zlostavljanja.
  7. Finansijska nestabilnost - Ljubav može dovesti do finansijske nestabilnosti, posebno ako partneri ne mogu da se dogovore oko finansijskih pitanja ili ako se jedan partner oslanja na drugog za finansijsku podršku.
  8. Zdravstveni problemi - Ljubav može dovesti do zdravstvenih problema, posebno ako su vezani za stres, anksioznost i depresiju.
  9. Na kraju, moj je savet da se nikad ne zaljubljujete jer ćete tada izgledati veoma glupo.
 
Nije tačno da je tačno.
Evo koje su mane ljubavi:
  1. Bol i tuga - Kada se zaljubimo, postajemo ranjivi i otvoreni za bol i tugu. Odbijanje i prekid veze mogu dovesti do jakih emotivnih bolova.
  2. Zavisnost - Ljubav može biti vrlo zavisna. Osoba može postati previše vezana za svojeg partnera i postati zavisna o njihovoj pažnji i potvrdi.
  3. Gubitak identiteta - Kada se osoba previše identifikuje sa svojim partnerom, može izgubiti svoj identitet i individualnost.
  4. Povređivanje drugih - Ljubav može dovesti do situacija u kojima se ljudi povređuju, bilo namerno ili nenamerno.
  5. Ometanje drugih aspekata života - Ljubav može ometati druge važne aspekte života, poput karijere, prijateljstva, obrazovanja i hobija.
  6. Nezdrave veze - Neke veze mogu biti nezdrave, pune emocionalnog nasilja i zlostavljanja.
  7. Finansijska nestabilnost - Ljubav može dovesti do finansijske nestabilnosti, posebno ako partneri ne mogu da se dogovore oko finansijskih pitanja ili ako se jedan partner oslanja na drugog za finansijsku podršku.
  8. Zdravstveni problemi - Ljubav može dovesti do zdravstvenih problema, posebno ako su vezani za stres, anksioznost i depresiju.
  9. Na kraju, moj je savet da se nikad ne zaljubljujete jer ćete tada izgledati veoma glupo.
Mesas zaljubljenost i ljubav
 
Ljubav je iluzija, ljubav je apstrakcija, ona u realnosti ne postoji. Nju lakše izgovaraju oni koji ne vole nego oni koji vole. Reći volim te je izraz posesivnosti, podređivanja i zarobljavanja. Onaj ko izgovori na isti način pristaje na ropstvo i to dobrovoljno, bez prava žalbe.
Činjenica jeste da jednom kad se izgovori, ništa više nije isto.
Dakle, najgori odgovor na volim te je isto odgovoriti pa ako se može još raskošnije da se nadvlada ona druga strana.
Onaj koji je rekao ja te volim je teški egoista jer je na prvo mesto stavio sebe "ja". Neću dalje da drugima ne ogadim ljubav
ima i toga. mada, kada to neko kaže obično želi drugome da skrene pažnju na sebe, svoje emocije, da bude pravilno shvaćen. Ali to ne vredi.
 
Nije tačno da je tačno.
Evo koje su mane ljubavi:
  1. Bol i tuga - Kada se zaljubimo, postajemo ranjivi i otvoreni za bol i tugu. Odbijanje i prekid veze mogu dovesti do jakih emotivnih bolova.
  2. Zavisnost - Ljubav može biti vrlo zavisna. Osoba može postati previše vezana za svojeg partnera i postati zavisna o njihovoj pažnji i potvrdi.
  3. Gubitak identiteta - Kada se osoba previše identifikuje sa svojim partnerom, može izgubiti svoj identitet i individualnost.
  4. Povređivanje drugih - Ljubav može dovesti do situacija u kojima se ljudi povređuju, bilo namerno ili nenamerno.
  5. Ometanje drugih aspekata života - Ljubav može ometati druge važne aspekte života, poput karijere, prijateljstva, obrazovanja i hobija.
  6. Nezdrave veze - Neke veze mogu biti nezdrave, pune emocionalnog nasilja i zlostavljanja.
  7. Finansijska nestabilnost - Ljubav može dovesti do finansijske nestabilnosti, posebno ako partneri ne mogu da se dogovore oko finansijskih pitanja ili ako se jedan partner oslanja na drugog za finansijsku podršku.
  8. Zdravstveni problemi - Ljubav može dovesti do zdravstvenih problema, posebno ako su vezani za stres, anksioznost i depresiju.
  9. Na kraju, moj je savet da se nikad ne zaljubljujete jer ćete tada izgledati veoma glupo.
Ih, ovaj kraj je sve pokvario :D
inače jeste tako. ko voli taj je ranjiv. Mada u onoj temi Da li ljubav boli većina je odgovorila da ne boli. Ali ja to ne razumem.
Msm može se ljubav svesti na neko poštovanje bla bla, ali u osnovi erotska ljubav je strast.
 
Mozda bi moglo da se poveze u nekoj tacki, zaljubljenost je idealizovanje, a ljubav prihvatanje. Zaljubljenost je stanje euforije, slicno stanju anksioznog napada...dok je ljubav mir. Verovatno su donekle razliciti
Aha, znaci dok si zaljubljen, hebe te u zdrav mozak, a onda se pomiris sa cinjenicom i oladis lobotomizovan.
 
ali u osnovi erotska ljubav je strast.
Nemoj da se ljutiš ali tvoja gornja konstatacija je besmislena.
Ljubav i strast nisu sinonimi, pa čak nisu ni slični.
Mogao bih to da elaboriram na široko.
Problem je, pogotovo kod mlađih ljudi bez iskustva što oni ne znaju šta je ljubav, pa preko medija zaključuju da su ljubav i strast isto.
Tvoj dodatak -erotska- više zbunjuje nego što uže definiše.
Sorry.
 
Nemoj da se ljutiš ali tvoja gornja konstatacija je besmislena.
Ljubav i strast nisu sinonimi, pa čak nisu ni slični.
Mogao bih to da elaboriram na široko.
Problem je, pogotovo kod mlađih ljudi bez iskustva što oni ne znaju šta je ljubav, pa preko medija zaključuju da su ljubav i strast isto.
Tvoj dodatak -erotska- više zbunjuje nego što uže definiše.
Sorry.
nema šta da se izvinjavaš
dugo sam živela po onome kako neki klasifikuju ovo ili ono
sad imam svoje shvatanje toga.
Ti možeš da tvrdiš šta hoćeš, ali ja i dalje mogu da smatram da to jeste vrsta ljubavi.
Ljubav je prosto to da želiš biti pored nekog i to jako.
 
nema šta da se izvinjavaš
dugo sam živela po onome kako neki klasifikuju ovo ili ono
sad imam svoje shvatanje toga.
Ti možeš da tvrdiš šta hoćeš, ali ja i dalje mogu da smatram da to jeste vrsta ljubavi.
Ljubav je prosto to da želiš biti pored nekog i to jako.
Ne pada mi na pamet da tebe učim pameti, ali mi odgovori na jedno pitanje:
Da li je moguć intimni odnos, sve sa obostranim orgazmima, bez ljubavi?
Tvoj odgovor poveži sa tvojom poslednjom rečenicom gore.
 
Ovo nije replika, samo komentar. Iako je filozofska literatura dovela do savršenstva sve te definicije, kao i teološka, razlike erosa, fileo, agape i slično, posebno sa Fromovim definicijama da u ljubav spada briga, poštovanje, rast itd.. Ipak se ne mogu oteti utisku da ljudi vole da racionalizuju izvesne pojave koje su pre svega hormonski uslovljene.

Dakle, jasno je da osoba koja ne poštuje nekoga, ne brine se, nije joj stalo do istinskog dobra druge osobe nije sposobna da donese bilo šta benevolentno. Ali je pomalo drsko reći da ona nikada nije volela. Pitanje je da li je ta ljubav na dobro ili ne. Ali to je do objekta ljubavi da je prihvati ili ne takvu kakva je ponuđena.

Malo mi je pretenciozno postaviti ljubav na neki pijedestal skoro nedostićnih vrlina. I onda ispadne da skoro niko nije sposoban da voli. Koliko će neko biti srećan pored nas pre svega zavisi od toga kako tu osobu tretiramo. Odnos je bitan. Ali ljubav nije odnos, to je neki osećaj. Meni su dakle dosadile te uzvišene definicije..
 
Ti leptirici, medicinski, pokrecu reakcije u telu koje imaju iste simptome kao adrenalinski sok...za psihozu sam se salila
Tako je, sexualna privlačnost je u potpunosti hormonski uslovljena. To uzbuđenje kada smo pored nekoga su čista hormonska bura. Nekada ta bura postoji kod ljubavi, nekada ne. Nekada se smirila. Samo mi je malko bezveze odvajati to.
 
pa leptirići u stomaku su nešto lepo... što psihoza?
to su momenti kojih se sećamo ceo život.

Ti leptirici, medicinski, pokrecu reakcije u telu koje imaju iste simptome kao adrenalinski sok...za psihozu sam se salila
Pa realno, to su reakcije u nama nad kojima i nemamo bas kontrolu, vecina. I plus nam svakakve ideje posade u glave, kije nam vrv i ne bi pale napamet inace. Tako da...
A zamisli jos te rakcije budu osnova da skrenes kurs u svom zivotu i podredis ga drugoj osobi.
Dzizus...
 

Back
Top