Vojna gimnazija u Beogradu...

E jedno pitanje... Ja sam 96" godiste.... i planiram da upisem vojnu gimnaziju... Zanima me sta se radi osim prijemnog iz srpskog i iz matematike....(u onom fizickom testu)???

Imas sve napisano u prethodnim sanama, zgibove, leteci kolut, greda, trcanje, skok vodjenje i bacanje lopte.... jednom recju zgibovi i provera motorickih sposobnosti... al to je najnebitniji test, ne opterecuj se tim... a pitanje je dal cete imati srpski i matu, posto vama menjaju u civilstvu prijemni, najverovatnije ce i u vogiju.... ako vas uopste budu primali XD
 
Pozdrav svima, zeleo bih da upisem VOGI ove godine pa me zanimaju neke stvari...

1. Po nekim starim postovima skontao sam da se lako upada na VOGI, ako si iole prosecno pametan i inteligentan, ne bih da zvucim prepotentno pa da kazem da sam natprosecno inteligentan, ali od I do VIII sam 5.00, imam diplome sa takmicenja iz matisa i srpskog, pa bih da pitam kolike su realne sanse da neko takav upadne...

2. Koliku su oni lekarski pregledi detaljni i da li bas gledaju svaku sitnicu (npr. pokvaren zub i sl.)?

3. Kada i kako se konkurise za upis i kada se ide na prijemni, da li oni zakazu datum?

4. Kada te obavestavaju o rezultatima prijemnog i da li prijemni za VOGI ima bilo kakve veze sa prijemnim za srednju civilnu?

Tnx unapred...
 
Imam jedno veliko pitanje: posto ispunjavam skoro sve uslove znam da uradim vise od 50 sklekova,trbusnjaka,ledja i oko 30 zgibova.
takodje znam sve vezbe iz kosare,odbojke,fudbala(igrao sam za sk)
kao i kolute napred nazad leteci itd.
V,VI,VII,VIII samo uvek zavrsio sa odlicnim uspehom i 5 iz vladanja.i na kraju i na polugodju

i isto tako sam potpuna zdrav,
ali jedini problem je sto me ne ide matematika msm nemam jedinicu ali mi ne ide uopste.iz svih ostalih predmeta samo petice i mozda neka cetvorka. da li ce to biti neki problem???
 
Imam jedno veliko pitanje: posto ispunjavam skoro sve uslove znam da uradim vise od 50 sklekova,trbusnjaka,ledja i oko 30 zgibova.
takodje znam sve vezbe iz kosare,odbojke,fudbala(igrao sam za sk)
kao i kolute napred nazad leteci itd.
V,VI,VII,VIII samo uvek zavrsio sa odlicnim uspehom i 5 iz vladanja.i na kraju i na polugodju

i isto tako sam potpuna zdrav,
ali jedini problem je sto me ne ide matematika msm nemam jedinicu ali mi ne ide uopste.iz svih ostalih predmeta samo petice i mozda neka cetvorka. da li ce to biti neki problem???

Ja koliko sam skontao, tamo se mnogo vise traze psihicke nego fizicke sposobnosti, tako da bi bilo dobro da obnovis matematiku od V do VIII...
 
ma sve je to ok jer ja sam uvek bio odlican pa cak i fizika i hemija 5,al me sad zanima da li oni tamo daju svoje neke testove,
ili nam gledaju ocene iz osnovne?

Da, da gledaju ocene iz osnovne i svakako da imas vecu sansu da prodjes ako si bio bolji ucenik, ali ti i pored toga daju test iz srpskog, matematike, mislim da ima i neki test inteligencije, razgovor sa psihologom i test fizickih sposobnosti mozes detaljnije pogledati ovde: POSTUPAK PRIJEMA U VOJNU GIMNAZIJU 2011/12
 
zdravo svima.Da se predstavim.Na tatinom sam nalogu.Zovem se Nemanja iz malog sela blizu vrsca u Banatu.Zeleo bi da upisem vojnu gimnaziju.Koliko je to pametno?Da li trebaju veliki uslovi.5 raz 5.00 6 raz tri cetvorke 7. raz prvo polugodiste 2 cetvorke.Da li je dovoljan uspeh?To sam video od mog tece koji je major....veoma mi se svidja skola...:)
 
Evo da ja podelim sa vama svoje neko iskustvo. Zavrsio sam VOGI(posel toga i VA) davne '99...
I VEOMA sam ponosan na to!

Izuzetno teska skola.Tada je bila mozda i teza, jer su neki uslovi bili gori i bila je strozija sigurno.Mada, ne verujem da je mnogo laksa sad.

Poksacu da vam malo predocim kakva je skola. Mi smo se cesto salili da je to prirodno-matematicka gimnazija, jezickog usmerenja!. Znaci matematika, matematika i samo matematika.
Sto je najgore(ili najbolje) ostali predmeti uopste nisu zapostavljeni.Ni jedan profa nema milosti.Ni jedan predmet nije nevazan.

Ako se niste mnogo odvajali od roditelja bice vam izuzetno tesko.Ako imate problema sa autoritetom bice vam izuzetno tesko.Kroz cetiiri godine oko 9 meseci u godin zivoti ce vam planirati neko drugi.
Moracete da ranije sazrite od svojih vrsnjaka, da ranije budete prepusteni sami sebi. Osim toga zivot u internatu u trajanj od 4 godine je specifican. U moje vreme je to bio iskljcivo muski internat

Fizicko vaspitanje je takodje bitno i daje mu se dosta znacaja. Ima dosta casova i radi se sve: od atletike preko gimnastike, sportova do borenja...
Nemojte da pomislite da hocu nekoga da uplasim.Ali necu ni da lazem i kazem drugacije.Bilo mi je tesko i u toku gimnazije sam zazalio milijardu puta.
ALI, definitivno skola koja mi je pomogla da postanem pravi covek.Kakav mislim da treba da budem.

Pitajte sta vas zanima. Za eventalne razlike odgovorima se izvinjavam ipak je proslo 10 god...mislim da vama moze da bude samo lakse zbog toga

P.S: i da, ne verujte mnogo reklamama i lepim posterima, obicno je mnogo gore....ali znate kako se kaze sto vas ne ubije sogurno vas ojaca ;)
 
Poslednja izmena:
Evo da ja podelim sa vama svoje neko iskustvo. Zavrsio sam VOGI(posel toga i VA) davne '99...
I VEOMA sam ponosan na to!

Izuzetno teska skola.Tada je bila mozda i teza, jer su neki uslovi bili gori i bila je strozija sigurno.Mada, ne verujem da je mnogo laksa sad.

Poksacu da vam malo predocim kakva je skola. Mi smo se cesto salili da je to prirodno-matematicka gimnazija, jezickog usmerenja!. Znaci matematika, matematika i samo matematika.
Sto je najgore(ili najbolje) ostali predmeti uopste nisu zapostavljeni.Ni jedan profa nema milosti.Ni jedan predmet nije nevazan.

Ako se niste mnogo odvajali od roditelja bice vam izuzetno tesko.Ako imate problema sa autoritetom bice vam izuzetno tesko.Kroz cetiiri godine oko 9 meseci u godin zivoti ce vam planirati neko drugi.
Moracete da ranije sazrite od svojih vrsnjaka, da ranije budete prepusteni sami sebi. Osim toga zivot u internatu u trajanj od 4 godine je specifican. U moje vreme je to bio iskljcivo muski internat

Fizicko vaspitanje je takodje bitno i daje mu se dosta znacaja. Ima dosta casova i radi se sve: od atletike preko gimnastike, sportova do borenja...
Nemojte da pomislite da hocu nekoga da uplasim.Ali necu ni da lazem i kazem drugacije.Bilo mi je tesko i u toku gimnazije sam zazalio milijardu puta.
ALI, definitivno skola koja mi je pomogla da postanem pravi covek.Kakav mislim da treba da budem.

Pitajte sta vas zanima. Za eventalne razlike odgovorima se izvinjavam ipak je proslo 10 god...mislim da vama moze da bude samo lakse zbog toga

P.S: i da, ne verujte mnogo reklamama i lepim posterima, obicno je mnogo gore....ali znate kako se kaze sto vas ne ubije sogurno vas ojaca ;)

znam da je teska to mi se i svidja.....svidja mi se to da sami sazrevamo....upp
isao bih tu skolu.....posle ovog teksta jos vise mi se svidja...ali sta posle skole da li mogui privatno nesto da radim?
 
Poslednja izmena:
E ovako momci...to za visinu i tezinu se uopste negleda niti ima nekakve veze za prijem u skolu(znaci ne brinite oko toga).....Ko od vas bude konkurisao , bice pozvan (u neki od centara) da radi testove,koji se rade tri dana...prvi dan kad stignete tamo radicete psiho testove (razgovori sa psiholozima,razni testovi,...).Drugi dan idete na VMC na zdravstvene preglede i posle toga radite prijemni (verovatno ce vam taj dan biti prijemni iz srpskog).Sledeci dan radite drugi prijemni test (iz matematike).Tokom ta tri dana cete,pored ovih navedenih aktivnosti,raditi jos testova sa psiholozima.
Da bi ste upisali VOGI morate imati NAJMANJE vrlo-dobar uspeh i vrlo-dobro vladanje od V do VIII razreda(gleda se i prvo polugodiste i kraj godine)...MATEMATIKU obavezno dobro obnovite....Inace skola nije nimalo laka.Ima mnogo da se uci (znaci nema zaj*****nja).Profesori dosta traze i kod njih nema popustanja.Sto se tice fizickog ima svega od gimnastike pa do kosarke...Ako nekog zanima jos nesto posaljite mi e-mail..Pozdrav i Srecno svima :bye:
 
gde je to sto je propisana visina i tezina ne mogu da nadjem

Najbitnije je da je covek normalno uhranjen,ni predebeo ni premrsav....ona formula visina-100(110) je otprilike idealna...

Ali nije mi jasna jedna stvar: ti bi da zavrsis VOGI i da ne nastavljas dalje vojnu karijeru....izvini, ali u cemu je svrha?:think:

Mislim da je srednja bogoslovska tu negde po tezini...

Nemoj da me pogresno razumes, ali upisati VOGI da bi sebi ili nekom drugom dokazao nesto-je pogresan razlog skroz!
 
Najbitnije je da je covek normalno uhranjen,ni predebeo ni premrsav....ona formula visina-100(110) je otprilike idealna...

Ali nije mi jasna jedna stvar: ti bi da zavrsis VOGI i da ne nastavljas dalje vojnu karijeru....izvini, ali u cemu je svrha?:think:

Mislim da je srednja bogoslovska tu negde po tezini...

Nemoj da me pogresno razumes, ali upisati VOGI da bi sebi ili nekom drugom dokazao nesto-je pogresan razlog skroz!

ne da bi nesto dokazao sasvim suprotno,obozavam vojsku iveoma mi se svidja.....disciplina...to je nesto sasvim drugacije..pricali su mi dosta o tome i mislim da posle prednosti i mana skole i dalje bi zeleo da je upisem....sto se tice uhranjenosti....imam odlican metabolizam nisam slab a nisam ni debeo...
 
Ovako... Zacrtao sam da cu da idem u VG jos u sestom razredu,i od onda se spremam za to... Fizicki sam spreman,mogu volu rep da iscupam(treniram fudbal 7 godina),odlican sam bio 5,6,7 i na polugodistu osmog sam bio 4,33 .... Srpski i matematika su mi jaca strana... Dakle,to je to... Samo mi treba neki insajder,koji je prosao sve to(zavrsio VG)... Da mi malo vise kaze o tome,to jest o zivotu u VG... ako nije problem. I imam jedno pitanje,jel mogu kao oficir da budem snajperista(posto to obicno rade potporucnici i vojnici)?

Unapred hvala.
 

Back
Top