Vlada Srbije uvodi novi HARAC gradjanima Srbije

ja ne trazim da drzava brine za mene - kad bi cekao da me drzava zbrine odavno bi crko....

ja sta trazim jeste da drzava radi u interesu sopstvenih gradjana a ne na njihovu stetu - to znaci da podrzava pozitivne stvari a da obeshrabruje negativne

da smanjuje birokratski aparat i poreze i podrzava izvoz i proizvodnju

pristao bih ja i na visoke poreze da vidim da to negde ide gde treba i da se time nesto pravi - putevi hidrocentrale, naoruzava vojska i tako dalje - al ne pristajem da mi neko zavlaci ruku u dzep a da mi ne daje za uzvrat nista.
 
Ako privatizuju energetski sistem Srbije.....možemo se seliti.
Tek ima da skoče cene!

не дај боже,ако се то деси,ја се селим у русију,зајеби.:rtfm: па нека господа смање јавну потрошњу,45% бдп иде на њихово возикање и лупање бонуса којекаквим ретардима,финансирање антисрпских часописа и педерских организација које силују децу.а не да намећу харач поштеним грађанима:thumbdown:
 
Progresivno oporezivanje postoji u dosta zemalja. Srpski rečeno ako npr. godišnje zaradiš ispod 5.000 €, porez 0€ pa podizanje na svakih 10% godišnje zarade, a to može ići i do 80% zarade.
pazite ZARADE. Dakle ne prometa i sl. već samo oprezivanje čiste love koja ostane posle izmirenja svih dažbina državi.
Mislim da bi tako onih 10% bogatih u državnu kasu prihodovalo više od onih 70% prosečnih i 20% siromašnih.
To je ustvari PDV, samo neznam procente i da li se svako u lancu proizvodjač - prodavac oporezuje.
Ove procente sam dao odoakativno, jer nemam tačne podatke.
Bilo bi lepo da neko prikaze socijalnu kartu Srbije, ako je ima.
 
Poslednja izmena:
VLADA Srbije priprema mere prema kojima će teret ekonomske krize morati da podnesu bogatiji građani. Ovo je u sredu najavio premijer Mirko Cvetković učesnicima okruglog stola koji u Beogradu tradicionalno organizuje britanski „Ekonomist“.
Mada predsednik Vlade nije o merama govorio konkretno, pravdajući to činjenicom da su one još u pripremi, ministarka finansija Diana Dragutinović potvrdila je informaciju našeg lista objavljenu u sredu o planovima za uvođenje „solidarnog poreza“.
- Postoji ideja o uvođenju privremenog „solidarnog poreza“, prema kojoj bi bogatije stanovništvo plaćalo više poreze, da bi oni koji
ostaju bez posla mogli da pokriju troškove života - naglasila je ministarka Dragutinović.
Prema njenim rečima, reforma poreza na dohodak znači da se u potpunosti mora odustati od ideje o „sintetičkom oporezivanju građana“.
- Ideja nam je da zakon učinimo jednostavnim i da uvedemo dvosistemski porez, dve poreske stope za dve vrste građana, bogatije i siromašnije - objasnila je Dragutinovićeva, uz opasku da je sve još u fazi „testiranja“, kako bi se videlo kakve će efekte da proizvede. Promena poreskih zakona bila bi usvojena u paketu sa rebalansom budžeta, početkom juna.
Vlada priprema i druge mere koje će se, pre svega, odnositi na privredu.
- U pripremi je vraćanje na scenu multilateralne kompenzacije, kojim bi se regulisali dugovi između firmi i njihovi odnosi sa državom, zatim konverzija starih dugova firmi u kapital države, kao i dokapitalizacija, kao način ulaska svežeg kapitala u kompanije - naglasio je u sredu Cvetković.

REBALANS
PREMIJER Cvetković najavio je u sredu da se rebalans budžeta može očekivati u maju ili junu i da će se njime deficit udvostručiti u odnosu na postojeći.
- On će biti značajno redukovan u odnosu na postojeći - kaže Cvetković. - Javni rashodi će biti umanjeni u odnosu na postojeće, a deficit sa iznosom do 1,5 milijardi evra pokriven zaduživanjem u inostranstvu.

EPS
DRŽAVA će krenuti i u privatizaciju energetskog sektora.
- Namera nam je da Elektroprivredu podstaknemo da bude konkurentnija, što je priprema za delimičnu privatizaciju - nagovestio je premijer Cvetković.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=5&status=jedna&vest=140469

-------------------------

sobzirom da ce najbogatiji kao miskovic i ostali DS tajkuni 99.99% eskivirati ovaj porez , sigurno ce se kola slomiti na srednjoj klasi i sirotinji ......

drugo zanima me kako ce klasifikovati bogatstvo

Da li je bogat onaj ko ima 1000 evra platu i nema stan, ili onaj ko ima 250 evra penziju i stan koji trzisno vredi 100-200 hiljada evra?

I mesto da drzava smanji sopstvene troskove ona ce da nastavi da dere pre svega privrednike i gradjane koji nisu na budzetu .


Dosmanlije nastavljaju da deru naivan srpski narod


HARAC HARAC RAJO TREBA :rtfm:

Glavni dahija Boris Tadic



tihi ti se opusti tebe nista ne kaci
 
Progresivno oporezivanje postoji u dosta zemalja. Srpski receno ako npr. godišnje zaradiš ispod 5.000 €, porez 0€ pa podizanje na svakih 10% godišnje zarade, a to može ići i do 80% zarade.
pazite ZARADE. Dakle ne prometa, PDV-a i sl. već samo oprezivanje čiste love koja ostane posle izmirenja svih dažbina državi.
Mislim da bi tako onih 10% bogatih u državnu kasu prihodovalo više od onih 70% prosečnih i 20% siromašnih.
Ove procente sam dao odoakativno, jer nemam tačne podatke.
Bilo bi lepo da neko prikaze socijalnu kartu Srbije, ako je ima.
 

Back
Top