Vlada Srbije uvodi novi HARAC gradjanima Srbije

100.000 ljudi izigralo zakon i nije platilo porez i carinu na automobile sa crnogorskim tablicama. E sad cu ja sa svojih 50.000 da izdrzavam zenu i decu, i da placam porez na luksiz (luksuz je taj sto jedemo svaki dan i zivimo u iznajmljenom stanu), a moj stanodavac koji ne radi nigde i poseduje 4 stana u beogradu (verovatno prima i socijalnu pomoc, otkud znam ..) ce da se nevino smeska ... more i mene ovako mirnog cete na ulicu da isterate (al ne da zivim nego da iskalim na nekome ovaj bes)!!!
(Ivan, 18. mart 2009 20:13)

dize se lagano kuka i motika z:D

cak i na B92 z:D

Oces reci WIN-WIN situacija?
 
Oces reci WIN-WIN situacija?

pa za mene svakako da z:D

ne podpadam pod POREZ SOLIDARNOSTI, a mnogi zuti budzetski paraziti sa svojim platicama od 50-500.000 din, bonusima, toplim obrocima, regresima, akontacijama, i 13tim platama - do sada sigurni glasaci demokrata - oni DA z:D

sobzirom da je prosek plate u drzavi 28.000 din logicno je sto su ovi sa primanjima od 40.000 din i vise proglaseni za bogate z:D

od skeptika u uvodnom postu dosao sam do vatrenog podrzavaoca vladine nove poreske politike :super:

UDRI NAROD z:D
 
Danas potpisivanje dopune Ugovora revitalizacije HE Đerdap
Beta pre 6 sati
B92: Danas potpis na ugovor za Đerdap I
B92

BEOGRAD, 19. marta 2009. (Beta) - Elektroprivreda Srbije (EPS) i ruska kompanija "Silovije mašini" potpisaće danas dopunu Ugovora o revitalizaciji hidroelektrane (HE) "Đerdap 1", te će taj posao moći da počne u septembru ove godine.

Revitalizacija šest hidroagregata HE "Đerdap 1" koja predviđa povećanje maksimalne snage svakog sa 174 na 201 megavat, kao i povećanje snage četiri glavna transformatora, uključujući i pomoćne sisteme, kako je saopštio EPS, realizovaće se do 2015. godine.

Vrednost posla je oko 168 miliona dolara od čega je vrednost radova koje će izvesti ruska kompanija 139,8 miliona dolara, dok je 27,96 miliona dolara vrednost radova koje će samostalno realizovati privredno društvo HE "Đerdap".

Dodaje se da će 100.511.390 dolara biti plaćeno na teret klirinškog duga u skladu sa Međudržavnim sporazumom Srbije i Rusije od 27. aprila 2007. godine, dok će EPS, kao investitor, obezbediti preostalih 67.248.610 dolara.

Predstavnici vlada Srbije i Rusije potpisali su 27. aprila 2007. godine u Beogradu Sporazum o regulisanju klirinškog duga bivšeg Sovjetskog Saveza Srbiji od 288,6 miliona dolara.

Tim sporazumom je predviđeno namirenje dugova tako što će Rusija finansirati rekonstrukciju HE "Đerdap 1" sa 105,5 miliona dolara i otpisati deo duga Srbije za gas od 188 miliona dolara, nastalog od 1994. do 2000. godine.

Srbija i Rusija su o regulisanju klirinškog duga pregovarali četiri godine, a parafiran je 13. novembra 2006. godine u Moskvi.

Ukupni dug Sovjetskog Saveza bivšoj Jugoslaviji iznosio je 1,3 milijarde klirinških dolara, od čega je Srbiji i Crnoj Gori posle sukcesije SFRJ pripalo 491 milion klirinških, odnosno 306,8 miliona američkih dolara. Od te sume Srbiji je pripalo 288 miliona dolara.

(Beta, 19.03.2009)

http://www.naslovi.net/izvor/beta/1082088
 
tadic.jpg


HARAC HARAC RAJO TREBA :rtfm:

Nivo polemike kakav je kod Srba nepoznat i odavno prezren i odbačen; ali, ima mnogo onih koji formalno jesu Srbi, na papiru, pa su papirnati, ali ne znaju šta su Srbi, kakvi su.
Zbog novokomponovanih Srba, Srba koji se udaraju u prsa "Ja sam Srbin, bre", Srbiji se i dešavaju tragične stvari.
Gospodstvo je srpska vertikala, a ne galama.
Sveti Sava je govorio tiho, birajući svaku reč, Car Lazar takođe...
 
300 dinara za one koji primaju preko 50.000
stvarno harač :roll:

gde pise da ce biti 300 din ?

pa da je 300 din onda ga ne bi ni uvodili z:D

ne znam sad koliko zaposlenih u srbiji prima platu preko 50.000 din ali efektivno ne vise od 500.000 to sam 100% siguran sto znaci ako pomnozimo 500.000 sa 300 din poreza to je nekih 2 miliona evra

pa 2 miliona evra su smesne pare sa tim ne moze da se plati ni jedno tadicevo putovanje na kopaonik a kamoli da se napuni budzet filatelisto z:D

zahvatanje mora da bude mnogo mnogo vece.

deficit srbije u ovoj godini ce biti najmanje 1.5 milijarde evra, sto znaci 125 miliona evra najmanje mesecno , sto znaci da drzava mora da najde nacin kako da prihoduje najmanje dodatnih 123 miliona evra mesecno

samim tim POREZ SOLIDARNOSTI mora da iznosi makar 10 puta vise, sto znaci 3000 din po zaposlenom sa platom preko 40.000 din i na taj nacin bi se prikupilo 20 miliona evra dodatnih mesecno.

ja ipak predlazem da se metne jedna lepa i okrugla cifra od 10.000 din mesecno na porez solidarnosti i tako bi smo skupili 60 miliona evra mesecno da pokrijemo tekuci deficit tj polovinu potrebne sume z:D z:D z:D
 
gde pise da ce biti 300 din ?

pa da je 300 din onda ga ne bi ni uvodili z:D

ne znam sad koliko zaposlenih u srbiji prima platu preko 50.000 din ali efektivno ne vise od 500.000 to sam 100% siguran sto znaci ako pomnozimo 500.000 sa 300 din poreza to je nekih 2 miliona evra

pa 2 miliona evra su smesne pare sa tim ne moze da se plati ni jedno tadicevo putovanje na kopaonik a kamoli da se napuni budzet filatelisto z:D

zahvatanje mora da bude mnogo mnogo vece.

deficit srbije u ovoj godini ce biti najmanje 1.5 milijarde evra, sto znaci 125 miliona evra najmanje mesecno , sto znaci da drzava mora da najde nacin kako da prihoduje najmanje dodatnih 123 miliona evra mesecno

samim tim POREZ SOLIDARNOSTI mora da iznosi makar 10 puta vise, sto znaci 3000 din po zaposlenom sa platom preko 40.000 din i na taj nacin bi se prikupilo 20 miliona evra dodatnih mesecno.

ja ipak predlazem da se metne jedna lepa i okrugla cifra od 10.000 din mesecno na porez solidarnosti i tako bi smo skupili 60 miliona evra mesecno da pokrijemo tekuci deficit tj polovinu potrebne sume z:D z:D z:D

pa sad bilo na vestima
preko 50 000 ide 300
preko 100 000 ide 600
a koliko se vidi to neće biti nešto previše
 
pa sad bilo na vestima
preko 50 000 ide 300
preko 100 000 ide 600
a koliko se vidi to neće biti nešto previše

sumnjam u to filatelisto a sve da je i tako ne vidim nikakvu ekonomsku logiku u svemu tome.

pa veci su troskovi uvodjenja tog poreza nego novac koji ce se njime prikupiti z:D

tim porezom ce drzava da prikupi ako je 300 din porez solidarnosti nekih 1 do 1.5 miliona evra mesecno . to je smesna suma ako znamo da je deficit budzeta preko 125 miliona evra mesecno.
 

pa da ova vest objasnjava sve.

znaci 300 dindzi ide u taj budzet solidarnosti , da se ovima koji ostanu bez posla kao "pomoc" dodeli komad hleba i solja caja. Humano nema sta z:D

A ovo o cemu ja pricam jeste izmena poreske politike koju predlaze Dijana Dragutinovic po kojoj ce se plate ovih preko 40.000 din oporezovati po mnogo vecoj poreskoj stopi nego do sada.

Ideju uvođenja poreza na visoke zarade dala je ministarka finansija Diana Dragutinović i ona bi predviđala da bogatije stanovništvo plaća više poreze, kako bi oni koji ostanu bez posla mogli da pokriju troškove života.

Dragutinovićeva je objasnila da “nije reč o porezu na luksuz ili imovinu, već o porezu na lična primanja onih ljudi za koje država utvrdi da su po nekom kriterijumu bogati"
i dodala da postoje različite ideje koje su u fazi testiranja, kako bi se videlo kakve će efekte da proizvedu.

evo ovde pise sve z:D

znaci taj novi porez bice porez na licna primanja onih ljudi za koje drzava utvrdi da su bogati. a bogati ce biti verovatno oni koji primaju 50% vece plate od drustvenog proseka znaci vece od 40.000 din verovatno.

to znaci da mesto jednog uvode se 2 poreza - porez solidarnosti za ove ljude koji ostanu bez posla, i dodatni porez na "visoke zarade" od 400 evra - za punjenje budzeta z:D

a posto je budzet mnogo prazan, mora ce mnogo da otmu od ovih bogatasa sa platama od 400 evra z:D
 
Poslednja izmena:
Veci porezi za bogate su pravi uvod u socijalnu drzavu. podrzavam Vladu iako cu i sam verovatno upasti u stroze oporezovanu kategoriju.

Bolje da malo srednja mlada klasa u Srbiji umanji prihode, nego da se digne kuka i motika, pa da izgubimo svaki status mi, policajci, sudije, lekari, profesori, bankari, cinovnici, advokati, akademski radnici, biznismeni, zaposleni po dobrostojecim kompanijama.
 
Kako bre sad preko 50 000 kada je slabocujni bolid rekao iznad 40 000?
Ne moze vlada tako,bolidove se reci ne poricu. A i njemu su na forumu b-92 rekli da je tako.

Vidis da je sve izracunao na 40 000. Sad sve mora iz pocetka.
BOLIDU , imas 2 poreza

1 porez solidarnosti o kojem prica ljajic i drugi porez na visoke plate , o kojem prica dijana dragutinovic .

procitaj vest opet nepismeni covece pa se javi opet ovde na intelektualno samaranje z:D

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=03&dd=19&nav_id=351004
 

Back
Top