Vlada Srbije uvodi novi HARAC gradjanima Srbije

:eek::eek::eek::eek::eek:Jel zezash ili stvarno?

stvarno. ministarka dijana dragutinovic predlaze uvodjenje ovog poreza u maju ili junu kao i premijer cvetkovic

Ideju uvođenja poreza na visoke zarade dala je ministarka finansija Diana Dragutinović i ona bi predviđala da bogatije stanovništvo plaća više poreze, kako bi oni koji ostanu bez posla mogli da pokriju troškove života.

Dragutinovićeva je objasnila da “nije reč o porezu na luksuz ili imovinu, već o porezu na lična primanja onih ljudi za koje država utvrdi da su po nekom kriterijumu bogati" i dodala da postoje različite ideje koje su u fazi testiranja, kako bi se videlo kakve će efekte da proizvedu.

Stevanović: Katastrofalna mera

Ekonomisti ocenjuju da bi ovaj porez u stvari najviše pomogao sivoj ekonomiji i da bi ponovo počela isplata zarada u kovertama, umesto putem računa.

Aleksandar Stevanović iz Centra za slobodno tržište rekao je za B92 da je ta mera katastrofalna jer "napada ljude koji su motori razvoja društva".

"Napada novoformiranu srednju klasu. To nikako nije dobar put. Mislim da će ljudi reći, pa što bih ja sada radio više kada ću zarađivati sve manje što se više budem trudio.Druga vartijanta je kad nametnete veliki porez ljudi će jednostavno naći rupe u zakonu" zaključio je Stevanović.
 
stvarno. ministarka dijana dragutinovic predlaze uvodjenje ovog poreza u maju ili junu kao i premijer cvetkovic

Ideju uvođenja poreza na visoke zarade dala je ministarka finansija Diana Dragutinović i ona bi predviđala da bogatije stanovništvo plaća više poreze, kako bi oni koji ostanu bez posla mogli da pokriju troškove života.

Dragutinovićeva je objasnila da “nije reč o porezu na luksuz ili imovinu, već o porezu na lična primanja onih ljudi za koje država utvrdi da su po nekom kriterijumu bogati" i dodala da postoje različite ideje koje su u fazi testiranja, kako bi se videlo kakve će efekte da proizvedu.

Stevanović: Katastrofalna mera

Ekonomisti ocenjuju da bi ovaj porez u stvari najviše pomogao sivoj ekonomiji i da bi ponovo počela isplata zarada u kovertama, umesto putem računa.

Aleksandar Stevanović iz Centra za slobodno tržište rekao je za B92 da je ta mera katastrofalna jer "napada ljude koji su motori razvoja društva".

"Napada novoformiranu srednju klasu. To nikako nije dobar put. Mislim da će ljudi reći, pa što bih ja sada radio više kada ću zarađivati sve manje što se više budem trudio.Druga vartijanta je kad nametnete veliki porez ljudi će jednostavno naći rupe u zakonu" zaključio je Stevanović.

Hahaahah 'ebem ti kriterijum. Znachi covek sa 41-om hiljadarkom je bogat:hahaha: *** do danas nisam bio svestan koliko je snobova u ovoj drzavi:hahaha:
 
eee nisi znao da spadas u bogatase sa svoji 40 i kusur hiljadarki ? z:D e pa sad znas z:D

superhikbogati0.jpg
 
BOLIDU , imas 2 poreza

1 porez solidarnosti o kojem prica ljajic i drugi porez na visoke plate , o kojem prica dijana dragutinovic .

procitaj vest opet nepismeni covece pa se javi opet ovde na intelektualno samaranje z:D

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=03&dd=19&nav_id=351004

Mentolu retardirani,koliki je vremenski period u kome ti pamtis ono sto si napisao?
Sat,dva ili manje?

Posto si ti zaboravio,da te podsetim sta si napisao na strani br.1:
SVI KOJI PRIMAJU PLATU VECU OD 40.000 DINARA SE PO VLADI SRBIJE SMATRAJU BOGATASIMA I PLACACE OVAJ POREZ NA BOGATASE

I sta sad kada se ispostavilo da nije 40 000?

Ajde nam sad reci kako nije bitno sto si debelo slagao,jer hvala bogu nije ti ni prva ni poslednja laz,nego je bitno nesto drugo.

A sto se samaranja tice.....bolje da su mamam i tata koristili tu vaspitnu meru prema tebi,jer bi mozda postao nesto nalik coveku. A ovako su iz dobre namere stvorili debila.
 
Mentolu retardirani,koliki je vremenski period u kome ti pamtis ono sto si napisao?
Sat,dva ili manje?

Posto si ti zaboravio,da te podsetim sta si napisao na strani br.1:
SVI KOJI PRIMAJU PLATU VECU OD 40.000 DINARA SE PO VLADI SRBIJE SMATRAJU BOGATASIMA I PLACACE OVAJ POREZ NA BOGATASE

I sta sad kada se ispostavilo da nije 40 000?

Ajde nam sad reci kako nije bitno sto si debelo slagao,jer hvala bogu nije ti ni prva ni poslednja laz,nego je bitno nesto drugo.

A sto se samaranja tice.....bolje da su mamam i tata koristili tu vaspitnu meru prema tebi,jer bi mozda postao nesto nalik coveku. A ovako su iz dobre namere stvorili debila.


nisam nista slagao shabane nepismeni , vidis da dijana dragutinovic tvrdi da ce biti uveden taj porez sta se pravis vise blesav z:D


ako laze bratija bliska demokratama sa b92 onda lazem i ja z:D

a sto su oni digli dzevu ako to nije istina? z:D

cak i otvorili temu na onom njihovom forumu z:D

http://forum.b92.net/index.php?showtopic=51023
 
Ma meni opušteno,ja sam ionako prijavljen na minimalac :whistling:

i ja z:D :lol:

al rezimu se drma stolica z:D

dize se polako srpska kuka i motika z:D

dotle smo dosli sa demokratijo, sisanje, uravnilovka. Umesto da odrezu po 20-30 posto ovima sto imaju po 120 do 150 hiljada plate, a jedu, piju i voze se na racun preduzeca pa nemaju ni na sta da potrose tih 120 ili 150 hiljada, umesto da odrape njih, odracpice nas koji rmbamo za 500 evra. Dosta mi Vas je. Meni je rata kredita za stan skocila sa 212 na 254 evra i ostaje mi samo 250 za zivot. Odakle da Vam platim
(zavrzan, 19. mart 2009 16:37)
 
VLADA Srbije priprema mere prema kojima će teret ekonomske krize morati da podnesu bogatiji građani. Ovo je u sredu najavio premijer Mirko Cvetković učesnicima okruglog stola koji u Beogradu tradicionalno organizuje britanski „Ekonomist“.
Mada predsednik Vlade nije o merama govorio konkretno, pravdajući to činjenicom da su one još u pripremi, ministarka finansija Diana Dragutinović potvrdila je informaciju našeg lista objavljenu u sredu o planovima za uvođenje „solidarnog poreza“.

Ako ce se time opteretiti bar malo tajkuni to je dobro nek vrate bar jedan dio pa makar i kroz ovaj nacin ali ako ce ovo da se prebaci na teret gradjana onda je ovo cisto sranje i mazanje magle
 
"Novi porez bi obuhvatio skoro sve"

09:54 -> 15:11 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd -- Uvođenje solidarnog poreza zavisi od ishoda pregovora sa MMF-om, a obuhvatio bi sva primanja koja su nešto veća od proseka, smatraju u Ekonomskom savetu vlade.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=03&dd=19&nav_id=350950

pa naravno ja to odavno pricam z:D

Sporazum sa MMF lepo izgleda ali i BOLI z:D

Uvek se sporazum sa MMF-om kod svih vlada zavrsavao daljim siromasenjem gradjana te zemlje i uvek je od uzetih kredita gradjanima te drzave bilo gore mesto da im bude bolje

Isto ce biti i sa nama - da bi uzeli kredit od MMF-a nasi vlastdrsci su morali ili da kresu potrosnju , otpustanjem tj otkazima ili smanjenjem plata i penzija , ili dizanjem prihoda a prihode mogu da dignu samo dodatnim oporezivanjem gradjana

Tako su izabrali ovo trece, dodatno oporezivanje kao najmanje bolnu varijantu

UDRI NAROD! z:D

610x.jpg
 
Prema njegovim rečima, za povećanje prihoda u igri su razne opcije. "Pričalo se o tome da se poveća PDV, pa je onda rečeno da to nije dobro jer bi to uticalo na povećanje cena. MMF je pričao o tome da se smanje penzije i da se smanje plate iz budžeta, pa kažu nije ni to dobro - penzioneri onda bi verovatno i oborili vladu...", naveo je prethodno iznete predloge Stamenković.

On je kazao da bi privremeni "porez solidarnosti" bio uveden za period krize, na pola do godinu i po dana, koji bi počeo od nekog nivoa "koji još niko nije izračunao".


hehehe znaci mesto da kresu plate i penzije smislili su novu prevaru koja se zove dodatno oporezivanje , sto je takodje u stvari kresanje plata i penzija, jer za primaoca plate je isto ko da mu drzava da recimo smanji platu sa 40.000 na 30.000 din i ko da mu na 40.000 din platu uvede porez na bogate od 10.000 din z:D

isti djavo samo drugo pakovanje

znaci izracunali su da bi im vlada pala ako bi smanjili plate i penzije sto trazi MMF pa su smislili novu foru kako da zayebu narod , preko tzv poreza na bogate navodno na pola godine do godinu i po dana, da ljudi lakse to prihvate, a naravno taj porez ima da traje sve dok se krediti uzeti od MMF-a ne vrate
 
Haha ove lopove sa vlasti su cak i sopstveni clanovi stranaka poceli da zayebavaju z:D


Pazite sta im pisu na "onom" forumu :evil:

Nego kako ce se to odigrati u Srbiji:
1. Formira se Fond solidarnosti.
2. Upravni odbor broji 15 clanova.
3. Kabinet direktora broji 10 clanova. Zamenik zena ministra.
4. Angazuje se agencija za osmisljavanje marketinske kampanje Fonda. Ista radila kampanju za stranku na vlasti.
5. Zakupe se bilbordi na kojima su nasmejana lica iznad teksta "Fond solidarnosti - mi mislimo na vas".
6. Reklame u elektronskim i stampanim medijima.
7. Direktor kupuje 20 novih Punta za potrebe Fonda, sve u sklopu akcije "Kupujmo domace".
8. 300 miliona dinara vise ne pokriva ni troskove Fonda, pa vlada mora iz budzeta da dotira.
 
"Novi porez bi obuhvatio skoro sve"

09:54 -> 15:11 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd -- Uvođenje solidarnog poreza zavisi od ishoda pregovora sa MMF-om, a obuhvatio bi sva primanja koja su nešto veća od proseka, smatraju u Ekonomskom savetu vlade.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=03&dd=19&nav_id=350950

Pa ako uzmemo u obzir da većina preduzetnika ionako ide na varijantu minimalac na račun ostatak na ruke,ovo će ubediti samo onu manjinu koja pokušava pošteno da plaća državi da pređe na tu varijantu ili neku sl varijaciju.
Država će onda naravno krenuti u rigorozniju kontrolu blagajni i lupanjem kazni,na šta će odgovor biti smanjenje radne snage ili čak zatvaranje malih i jednog broja srednjih preduzeća,samim tim biće i manje para u budžetu od njihovih poreza i doprinosa.Ti radnici i preduzetnici će na sledećim izborima dobro razmisliti da li će ponovo glasati za vlast.Ovo opet ne odgovara vlasti,pa će verovatno opet zažmuriti na ovo izvrdavanje i sav teret pada na državne službenike,koji će zbog svog položaja opet zažmuriti na nešto manje(i dalje sasvim solidne plate).A to je verovatno i cilj svega ovoga jer su javno obećali da neće smanjivati broj radnika i plate u državnoj administraciji,što je zbog krize neizvodljivo u praksi ;)
Naravno ovo je samo moje viđenje stvari.
 
Sta vam je ljudi pa mora nekako da se napuni drzavna kasa. Koliko je samo ljudi zaposleno u administraciji. A da im das otkaz... gde ce? Moramo da razumemo.

evo ja razumem i podrzavam z:D

samo sto lazete narod sto im lepo posteno ne smanjite plate i penzije , nego smanjenje plata i penzija nazivate POREZOM NA BOGATE z:D

mislim ko nekom smanjio platu sa 40.000 din na 30.000 din , ko uveo neki porez na bogate u iznossu od 10.000 din isto ti je z:D

sto lazete narod? z:D
 
Lupas gluposti Tihi a i mnogo si se uplasio posto si ocigledno lokalni tajkun tu na Kopaoniku.
Elem, ove odluke vlade jos nisu precizirane i utanacene, ali bilo je veceras na dnevniku da ce se odrapiti oni sa primanjima od preko 100.000 ili tako nesto.
Svako normalan bi podrzao ovu preraspodelu od bogatih ka siromasnima koja je predvidjena,
ali nije originalna,
vec je ukradena i prekopirana od nedavno objavljenog programa Vladimira Putina i njegove izjave o "patriotskom dugu ruskih tajkuna drzavi".
 
pa ako odrape ove sa platama preko 100.000 njih generalno u srbiji nema vise od 5% automatski ce prikupiti vrlo malo poreza - samim tim efekat takve mere je nikakav

e vidis bilo danas na B92 da ce zbog sporazuma sa MMF-om svi morati da plate cenu z:D

evo ovde:


B92 Biz Vesti Srbija

"Novi porez bi obuhvatio skoro sve"
09:54 -> 15:11 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd -- Uvođenje solidarnog poreza zavisi od ishoda pregovora sa MMF-om, a obuhvatio bi sva primanja koja su nešto veća od proseka, smatraju u Ekonomskom savetu vlade.

znaci ekonomski savet vlade kaze rokaj svima koji imaju primanja nesto veca od proseka. ako znamo da je prosek 28.000 din to znaci da ce se ovim porezom obuhvatiti svi sa prihodima iznad 30-35.000 din z:D jer to je nesto vece od 28.000 dinara :)
 
Ако је тачно ово, онда је то срамота, опет средња класа да трпи, као у комунизму. Мада је и данас ситуација да многи користе социјалну помоћ, а добро зарађују на црно. Шта ћемо такав нам је менталитет. Мене је зачудило то што на сајтовима има коментара оних који имају преко 40 000 плату, а исти ти су кукали како имају мало пара и плате испод просека.
 

Back
Top