Veze i odnosi osudjeni na propast?

Neno

Elita
Poruka
20.637
..tj krah ljubavi.
Šta funkcioniše a šta ne u vezama..

Ne možemo uvijek izbjeći eventualni sukob, nismo savršeni, pa kad pogriješimo bitno je imati načine za popravak veze i pomirenje.. a u tome i jeste ključ odnosa i budućnost veze.
Parovi koji su kao "rogovi u vreći" su neminovno osudjeni na krah.. ljubav i seks u vezi je neraskidiva nit, dok sam seks ne garantuje opstanak u vezi. Ako ljubav splasne ili je nema ili je neiskrena, a tek nerazumijevanje partnera je nešto što jednostavno ne može da funkcioniše.. možda na silu, ali to je već nešto drugo.
Uostalom, sukobi se mogu riješiti i na lijep način.. kritike i optužbe se mogu drugačije formulisati a najbolje je izbjegavati "nikad ili uvijek.." (nikad mi ne pomažeš..bla,bla.. već npr značilo bi mi da mi pomogneš), zvuči umiljato kao molba, a ko bi imao srca da ne pomogne. Šta znam, možda su neki parovi, ono na kraj srca i to od njih čuti - ni u snu, ali eto..

KOji sve"obrasci" ponašanja u vezama su osudjeni na raskid i kraj? Kakve veze i odnosi su ono, baš bez budućnosti (za njih nade nema..pr.r)?
 
Не знам брате зашто стално форсираш ове теме.
Ја нисам још нашао своју срећу...
али не одустајем...
Не бавим се размишљањима зашто, како и шта је могло а шта не.
Не постоји савршена веза ни савршена жена.
А тек сам ја далеко од савршеног.
Док се не сретнем са неком која ће да ме прихвати таквог какав сам, ништа.
А шта и ако се то никад не деси...
па нигде не пише да сви морамо имати везе, оженити се и имати децу.
Треба живети опуштено и смирено...и не разбијати главу дилемама.
 
Не знам брате зашто стално форсираш ове теме.
Ја нисам још нашао своју срећу...
али не одустајем...
Не бавим се размишљањима зашто, како и шта је могло а шта не.
Не постоји савршена веза ни савршена жена.
А тек сам ја далеко од савршеног.
Док се не сретнем са неком која ће да ме прихвати таквог какав сам, ништа.
А шта и ако се то никад не деси...
па нигде не пише да сви морамо имати везе, оженити се и имати децу.
Треба живети опуштено и смирено...и не разбијати главу дилемама.
Bez dileme nema teme.
Bez teme foruma.
Bez foruma, ni potforuma (LJiS). Biločega u metaforičnom smislu.

Da. Niko nije savršen.
I dva nesavršena stvore jedno nesavršeno, bila veza ili proizvod te veze, porodica npr, ali može i u negativnom smislu ukoliko se neko od to dvoje previše umisli pa proizvede efekat pravog nesavršenstva(nasilje npr)...
 
Bez dileme nema teme.
Bez teme foruma.
Bez foruma, ni potforuma (LJiS). Biločega u metaforičnom smislu.

Da. Niko nije savršen.
I dva nesavršena stvore jedno nesavršeno, bila veza ili proizvod te veze, porodica npr, ali može i u negativnom smislu ukoliko se neko od to dvoje previše umisli pa proizvede efekat pravog nesavršenstva(nasilje npr)...
Sve je savršeno, a najsavršenija je gajba piva posle mešanog mesa i urnebesa.
 
Da. Niko nije savršen.
I dva nesavršena stvore jedno nesavršeno, bila veza ili proizvod te veze, porodica npr, ali može i u negativnom smislu ukoliko se neko od to dvoje previše umisli pa proizvede efekat pravog nesavršenstva(nasilje npr)...
Život nije samo sladak već i često veoma gorak.. ipak, dilema je da li se upustiti u neku "sumnjivu" vezu, bez jasnih uvjerenja o srećnoj budućnosti ili ostati sam? U vezama gdje sve nije načisto, pokušao sam ukazati na neke svoje pretpostavke šta može da pokvari vezu i kakvo ponašanje neminovno dovodi do raskida.
 

Back
Top