Сексуални односи у будућности

мислим код Вас би казали: "сурфованье на саjту wildberries"

сидеть в интернете, сидеть за компьютером, сидеть на сайте. вместо "сидеть" можно сказать "висеть"...
'visi' na AliExpresu (nadam se da sam dobro shvatio prevod u kontekstu)

Ne slazem se, zao mi je. Svaka tehnologija ima primenu kao sto i svaka potreba moze da trazi tehnologiju i primenu. To je covek.
Slicno je kao i automobili kada su se pojavili, pa je fobican mentalitet kod rigidnih ljudi izrazavao to kroz: djavolja kocija-idu sama bez konja, ljudi ce atrofirati od nehodanja, a realnost je sasvim drugacija. Napredak.
Kao sto se i za krompir govorilo da je djavolji plod koji imitira covekovo lice.

Tuzno je zapravo to koliko se seks shvata takvim faktorom da tako jedan tehnoloski postupak moze da ugrozi celokupan ljudski emocionalan, racionalan, socio-seksualan odnos.
Drugim recima. Ako ce seks robot da syebe veze, brakove, porodice, ljubavne odnose izmedju m i z? Onda i neka ih syebe. Nisu vredni nicega. To su onda klimavi i gownjivi odnosi koji bas bas smrde i nemaju veze sa "ljudskim" na samom startu.

Seks kao fizicka aktivnost
Seks kao fetish
Seks kao psiholoska kategorija
Seks kao metoda umnozavanja ljudi

Ako necete da se seksate da pravite decu, morace roboti da nam prave decu.

Ne slazem se, zao mi je. Svaka tehnologija ima primenu kao sto i svaka potreba moze da trazi tehnologiju i primenu. To je covek.
Slicno je kao i automobili kada su se pojavili, pa je fobican mentalitet kod rigidnih ljudi izrazavao to kroz: djavolja kocija-idu sama bez konja, ljudi ce atrofirati od nehodanja, a realnost je sasvim drugacija. Napredak.
Kao sto se i za krompir govorilo da je djavolji plod koji imitira covekovo lice.

Tuzno je zapravo to koliko se seks shvata takvim faktorom da tako jedan tehnoloski postupak moze da ugrozi celokupan ljudski emocionalan, racionalan, socio-seksualan odnos.
Drugim recima. Ako ce seks robot da syebe veze, brakove, porodice, ljubavne odnose izmedju m i z? Onda i neka ih syebe. Nisu vredni nicega. To su onda klimavi i gownjivi odnosi koji bas bas smrde i nemaju veze sa "ljudskim" na samom startu.

Nije tužno, prirodno je..seksualnost je, hteo to da priznaš ili ne, pored ega najosetljiviji deo ljudske psihe..
..u sve me diraj al u seksualnost nemoj, pokvarićeš mašineriju jednim pogrešnim potezom..:lol:

Pričaš iz ugla razočaranog konzumenta..ne mogu da te krivim jer sam i ja prilično razočarana u čovečanstvo generalno gledano...ali sam i borac...

'visi' na AliExpresu (nadam se da sam dobro shvatio prevod u kontekstu)
У принципу, речи које Ви и ми користимо су скоро све исте. Али логика креирања реченица је другачија. Можда Ваш српски и више логичниjи али ми смо не навикли на такву логику, мени тешко разумети како треба убацити свакакви je, ћe, си, смо... у своj говор...

Међуљудски одснои јесу вредни и биће вредни само што онда, као и данас, само у много горој варијанти, људи то неће видети. Роботи ће деловати превише примамиљиво и то ће их одвести на странпутицу. Замка за људски мозак, као она за мраве у којој се налази отров који их пријатним мирисом привлачи и заварава да се ради о храни. Да ли је намерно постављена или ненамерно, скроз је небитно.

У принципу, речи које Ви и ми користимо су скоро све исте. Али логика креирања реченица је другачија. Можда Ваш српски и више логичниjи али ми смо не навикли на такву логику, мени тешко разумети како треба убацити свакакви je, ћe, си, смо... у своj говор...

Jezici su nam slicni, ja ne znam ruski (nikad ga nisam ucio) ali imam koga da pitam kad mi zatreba. Tako da ne znam nista na liniji kako se konstruisu recenice i sta su elementi. Mozda vremenom naucim vise.

U pitanju je i odredjena kulturoloska daljina. Recimo, ne znam da li je ovde iko cuo za vilderberies (i recimo za 'kitajku' Tatjanu), pa cak i to da je sad pod istim krovom i vk.ru (sto je posebno zanimljivo). Cim se pominje kao kulturoloski efekat, pretpostavljam da je taj sajt mega popularan u Rusiji. U Srbiji je to verovatno Ali Express. Mi imamo nekoliko online shoping portala ali tesko da se neki posebno istice da bi bilo kulturoloska kategorija.

Nije tužno, prirodno je..seksualnost je, hteo to da priznaš ili ne, pored ega najosetljiviji deo ljudske psihe..
..u sve me diraj al u seksualnost nemoj, pokvarićeš mašineriju jednim pogrešnim potezom..:lol:

Pričaš iz ugla razočaranog konzumenta..ne mogu da te krivim jer sam i ja prilično razočarana u čovečanstvo generalno gledano...ali sam i borac...
Za sta se boris?
Za veru u covecanatvo? Pretenciozno. Nema sta da se veruje u coveka. Covek je covek, takav kakav je. I dobro i lose. Tj lose s potencijalom civilizovanog ponasanja. Izvoli, napravi konstrukt boljeg drustva. Ne bunim se kada je konstruktivnost u pitanju.

Међуљудски одснои јесу вредни и биће вредни само што онда, као и данас, само у много горој варијанти, људи то неће видети. Роботи ће деловати превише примамиљиво и то ће их одвести на странпутицу. Замка за људски мозак, као она за мраве у којој се налази отров који их пријатним мирисом привлачи и заварава да се ради о храни. Да ли је намерно постављена или ненамерно, скроз је небитно.
Kao sto rekoh i Barbari, imas bolji predlog? Nikada pre u istoriji covecanstva nisu bike otvorenije mogucnosti za uspoljavanje konstruktivnog. Ne kazem da je savrseno, ali daleko bolje nego i pre samo 100 god.

Znate drustvo, ne moze se samo kritikivati novina pod parolom : zasrzimo staro. Staro ne valja. Da valja ne bi bilo potrebe za novim. Svet se ne bi mucio ovoliko da promeni upravo to staro. Ljudi ne bi ratovali, patili, revolucije, nauka, sociologija, seksologija bla bla bla. Sve s ciljem da bude bolje.

Ти не знаш ни ко управља развојем технолгије, ни с којим циљем, нити какве ће последице она имати по људе.

Ти само видиш како би она могла да ти буде од користи тј. да ће моћи да ти пружи секс максималног квалитета.

То је за тебе довољно да станеш на њену страну.

За мене није, не зато што сам фобичан и ригидан, већ зато што за разлику од тебе гледам и размишљам.

Ти не знаш ни ко управља развојем технолгије, ни с којим циљем, нити какве ће последице она имати по људе.

Ти само видиш како би она могла да ти буде од користи тј. да ће моћи да ти пружи секс максималног квалитета.

То је за тебе довољно да станеш на њену страну.

За мене није, не зато што сам фобичан и ригидан, већ зато што за разлику од тебе гледам и размишљам.
Nista mi sada nisi izneo kao argument, osim upravo kao sto i rekoh fobicnog stava. Ili u krajnjem slucaju hipoteticko disjunktivni silogizam.
"Ti ne znas ko upravlja razvojem tehnologije."
"Ne znam ni ja"
Samim time tehnologija ne valja.

Ili Ti znas? Ima vaznost? Koju? Ko? S kojim to ciljem? Kako znas da je to u pitanju? Neka studija? Kvalitetna dedukcija? Teorija?

Šta je za tebe osnova veze?
Osim robota? Oni se podrazumevaju.
Danasnji muskarac je vaspitan tako da bude samostalan u svakom pogledu. Samim time je ispred njega predoceno to da ljudi mogu da dodju u njegov zivot i odu. Vezivanje podrazumeva i to da neko ne ode. To je za muskarca samim time paradoks.
Samim time to nije pitanje za muskarca jer on tu ne nalazi interes, ni u porodicnom smislu- jer se danas porodica lako rasformira. Dakle to pitanje je pre za nju. Zasto bih ulazio u vezu s njom. Ako i ona nema tu nikakav argument, onda veza vise nema smisla niti ima osnovu.

Nista mi sada nisi izneo kao argument, osim upravo kao sto i rekoh fobicnog stava. Ili u krajnjem slucaju hipoteticko disjunktivni silogizam.
Ја не видех нити један аргумент с твоје стране. Али видим рецимо да називаш туђе ставове фобичним. Фобија је ирационални страх. Како си успео да успоставиш ту дијагнозу? На основу чега? Како си успео да утврдиш да се не ради о обичном опрезу?

"Ti ne znas ko upravlja razvojem tehnologije."
"Ne znam ni ja"
Samim time tehnologija ne valja.
Ко је рекао да технологија не ваља?

Осим тога, фокус је био на теби. Ти си дужан да не браниш развитак технологије ако не знаш ништа о његовим последицама.

Ја не идем около и не пљујем по технологији. Али да сам окружен загушљивим технофанатизмом, јесам.

Back