Vera

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zilot cacanski:
:lol: .....Ko razume shvatiće.....
ovako... ni ja se ne secam sta sam htela ali nema veze....

VERA je kad verujemo u ono sto se ne vidi a sto se moze dokazati i cemu se nadamo...
Vera je neophodna za duhovno podrucje... za duhovan zivot. A SRCEM se veruje.. tako da ako nekome nedostaje vere nek razamisli malo o tome sta mu smeta u srcu da ne veruje... ili zasto ne zeli verovati... ko zeli nacice dokaze... i oko nas i u srcu...
Nece se Bog nacrtati i praikazati da bi smo mi verovali... ima toliko dokaza za postojanje Boga, celo stvarstvo svedoci o njegovom postojanju... a takodje i andjeli koji se vise ne materijaliziju, ali mi verujemo da postoje... znamo da postoje, kao sto znamo da postoje pali andjeli - Sotona i njegovi demoni, i da deluju - vide se rezultati njihovog delovanja...... i tako dalje ...
 
Vaskoliki:
Sumnjam da će bilo ko odavde da pošalje barem podršku porodici ovog dečaka. Ali neko će se možda pomoliti.

tom decaku jedino mogu da pomognu PARE koje ce da plate operacije....
molitve ne pomazu, a verovato ili ne, analizirano je, potvrdjeno, sracunato i proracunato da molitva NE RADI!!!
 
pa jes...
samo, pitam se kolika je tarifa za tumor na licu....
ajde, ostali tumori na plucima, mozgu grlu, tuberkuloze verovatno imaju ustaljene tarife...
za ovo ce morati neka custom molitva da se naplati....
 
Ja i dalje ne vidim ni trunku vaše spremnosti da pomognete ovom dečaku ni na jedan način. Sem ako smatrate da je pljuvanje onih koji se mole za njega - vaša pomoć.
Pa ako su pare (po vašem mišljenju) jedino rešenje - onda ih pošaljite!!!
 
Vaskoliki:
Ja i dalje ne vidim ni trunku vaše spremnosti da pomognete ovom dečaku ni na jedan način. Sem ako smatrate da je pljuvanje onih koji se mole za njega - vaša pomoć.
Pa ako su pare (po vašem mišljenju) jedino rešenje - onda ih pošaljite!!!
sam si sebe odlichno opis'o ovim postom
da je svaki komentar suvishan.
 
Vaskoliki:
Ja i dalje ne vidim ni trunku vaše spremnosti da pomognete ovom dečaku ni na jedan način. Sem ako smatrate da je pljuvanje onih koji se mole za njega - vaša pomoć.
Pa ako su pare (po vašem mišljenju) jedino rešenje - onda ih pošaljite!!!

ja sam otelotvorenje zla na ovom svetu, i ne pomazem nikome. zadovoljan?
ne dovodi citaoce u logicke zablude, ne govorimo o MENI, nego o vernicima, tako da se mani tih prica sta JA radim.
 
Jbt Ober postavi sliku nesrećnog dečaka i niko,ali baš niko nije prokomentarisao barem nešto u stilu:Žao mi je dečaka i nadam se da će doktori na neki način olakšati njegov život.Umesto toga ste počeli da ga napadate ne shvatajući koliko je emocija uneo u svoje postove,a neki su čak onako nonšalantno nastavili priču o veri u stilu bla,bla,bla.Ma to nema veze sa mozgom.Ah da ,pa vi u stvari verujete kada je vaše dupe u pitanju,ostalo nije vaša briga ništa vas ne dotiče.Gde je bre humanost i sažaljenje u vama.Toliko ste egocentrični da mi se gadite.Obere svaka čast za onaj post i kao što je Crow rekao zašto tebe da bude sramota što si čovek u pravom smislu te reči.
 
A da, da! Apsolutno ste u pravu - izvinjenje.
Znači ako nekom pomognem to moram da razglasim na sva zvona jer što sam pomagao ako ostali neće to videti i čuti.
(to je "neko" davno nazvao FARISEJSTVO)
 
reče..
Goddess of the far east:
... koliko je emocija uneo u svoje postove,

.. ah sećam se emocija...
pitam se GDE JE TU BOG, PI*KE VERNICKE, KOJI JE TO BOG NJEMU TO DAO!!!
sta je sisetine, nemate odgovora?
normalno, jel ste potpuno zaludjeni tom vasom usra(om verom da vas PRAVA ljudska nesreca potpuno ne dotice, ili imate fasisticki stav ipta "to je i zasluzio"...
e mame vam ga ***** debilne, gde je taj vas bog "koji drzi sve pod kontrolom" i slicno....

Čestitke i moderatoru

jomini:
Kada ćemo ugasiti ove besmislene teme?
teme ili termine?
 
Vaskoliki:
A da, da! Apsolutno ste u pravu - izvinjenje.
Znači ako nekom pomognem to moram da razglasim na sva zvona jer što sam pomagao ako ostali neće to videti i čuti.
(to je "neko" davno nazvao FARISEJSTVO)

ako si ti ikom pomogao
a bez "zadnje namere"

JA CU DA POJEDEM I TASTATURU
I MISH
I KUCISHTE SA SVIM DELOVIMA
I MONITOR

I NIKAD VISHE NECU DA ODEM NA NET!
 
Obersturmfuehrer:
tom decaku jedino mogu da pomognu PARE koje ce da plate operacije....
molitve ne pomazu, a verovato ili ne, analizirano je, potvrdjeno, sracunato i proracunato da molitva NE RADI!!!

gde to?
meni se ipak vishe svidja da mislim da radi...ili makar da ne eliminishem tu varijatnu..
cakl imam i kao neke tvrdnje da radi...
samo shto je problem shto nije svako moljenje prava molitva
 
Goddess of the far east:
Jbt Ober postavi sliku nesrećnog dečaka i niko, ali baš niko, nije prokomentarisao barem nešto u stilu: Žao mi je dečaka i nadam se da će doktori na neki način olakšati njegov život.
Ovakva izjava samo govori o tvom nepoznavanju vernika i religije, odnosno o tvojim zabludama koje imaš o njima. Kako nije niko prokomentarisao? Kako se može protumačiti sledeći citat, nego kao najtoplije saželjenje i pomoć?
Vaskoliki:
Svako ko može očima videti ovakvu tugu se ražalosti nad ovakvom sudbinom. I retko ko će da učini bilo šta. Sumnjam da će bilo ko odavde da pošalje barem podršku porodici ovog dečaka. Ali neko će se možda pomoliti.
Takav koji se bude pomolio za ovog dečaka imaće dosta potrebe za molitvom i za obakve intelektualne invalide:


Original postavio Obersturmfuehrer
upravo gledam emisiju na diskaveriju o klincu koji ima neke silne tumore po licu, koji su okostali, i koje su mu lekari skidali stemajzom...da, kao da stemuju zid...
pitam se GDE JE TU BOG, PI*KE VERNICKE, KOJI JE TO BOG NJEMU TO DAO!!!
sta je sisetine, nemate odgovora?
normalno, jel ste potpuno zaludjeni tom vasom usra(om verom da vas PRAVA ljudska nesreca potpuno ne dotice, ili imate fasisticki stav ipta "to je i zasluzio"...
e mame vam ga ***** debilne, gde je taj vas bog "koji drzi sve pod kontrolom" i slicno....
koliko treba biti GLUP i KONJAST pa i dalje verovati u boga pored ovakvih stvari....

u stvari, jasno mi je, ljudi koji veruju u boga su vecinom oni ispod prosecne IQ vrednosti....
Kakva je tvoja prestava o molitvi? Znaš li da se iskrene molitve vernika materijalizuju?
A onda nastvaljaš viskoumni komentar:

Goddess of the far east:
Umesto toga ste počeli da ga napadate ne shvatajući koliko je emocija uneo u svoje postove, a neki su čak onako nonšalantno nastavili priču o veri u stilu bla,bla,bla. Ma to nema veze sa mozgom. Ah da ,pa vi u stvari verujete kada je vaše dupe u pitanju,ostalo nije vaša briga ništa vas ne dotiče. Gde je bre humanost i sažaljenje u vama.Toliko ste egocentrični da mi se gadite. Obere svaka čast za onaj post i kao što je Crow rekao zašto tebe da bude sramota što si čovek u pravom smislu te reči.
Svaka ti čast kad možeš da se diviš ovako viskoumnim izjavama dotičnog i još ga nazivaš čovekom u pravom smislu reči! Ko ovde treba da se zabrine za svoj IQ?
Moderator? Umesto da banuje nesretnike sa ovako izopačenim razmišljanjem, samo će dodatno okriviti vernike i zatvoriti temu, ili banovati sve vernike (i onako su banovani, jer im se uskraćuje pravo glasa na Krstarici i optužuju se za najveće zlotvore čovečanstva. Bože!)
Razumete li vi sledeće citate?
Мир вам остављам, мир свој дајем вам; не дајем вам га као што свет даје, да се не плаши срце ваше и да се не боји. (Jovan, 14.27)
Ово вам казах, да у мени мир имате. У свету ћете имати невољу; али не бојте се, јер ја надвладах свет. (Jovan, 16.33)
Ko stoji iza reči svet?
 
crow:
ako si ti ikom pomogao
a bez "zadnje namere"

Nema u molitvama "zadnje namere" nego jedne jedine !

I još jedanput o "diskusiji".
Ako je ovo diskusioni forum onda je svrha diskutovanje a ne dokazivanje.
Iz dokazivanja proističe da "druga strana" mora prihvatiti argumentovane dokaze i prihvatiti dokazane stavove. Ali u slučajevima da "druga strana" ne prihvati dokaze veoma lako bude etiketirana. Razlozi za neprihvatanje dokaza mogu biti veoma različiti, i opravdani i neopravdani ali u svakom slučaju etiketiranje je nedopustivo. Ili možda jeste?
Bez "zadnjih namera" (jer ih i nemam) jedna opaska moderatoru: Da li lična poznanstva ili duže net-poznanstvo sa pojedinim učesnicima foruma znači da se dozvoljava personalizacija foruma (ili delova) samo određenima? Da li takvi onda preuzimaju moderatorsku ulogu i oblikuju temu po svojim nahođenjima? Posle takve atmosfere sledi banovanje "neposlušnih" i dobijanje "čiste" teme, zar ne? Ali u čemu je onda svrha dokazivanja ako se svi preostali slažu u svemu? Jedino što preostaje je zatvaranje teme. I druge. I treće. i Svih ostalih. Pad interesovanja za ceo forum. Gubitak imidža foruma (ko je spomenuo B92 forum? :) )

Nije zgoreg ponovo pročitati Pravilinik za postavljanje sadržaja korisnika:
Pravilnik
Mislim da bi se svi ovde mogli "pronaći", zar ne? :) . "Ko je od vas bez grijeha neka se prvi baci kamenom na nju "

Ali znajući da je ovo ipak diskusioni forum i da je želja velike većine DRUŽENJE u nadi da će tako i ostati puno pozdrava.
 
hello_world:
gde to?
meni se ipak vishe svidja da mislim da radi...ili makar da ne eliminishem tu varijatnu..
cakl imam i kao neke tvrdnje da radi...
samo shto je problem shto nije svako moljenje prava molitva

ostavljao sam linkove.

ristob:
Ovakva izjava samo govori o tvom nepoznavanju vernika i religije, odnosno o tvojim zabludama koje imaš o njima.

zar nisi TI onaj koji tvrdi da bog stoji, nadgleda, kaznjava i cascava?

ristob:
Svaka ti čast kad možeš da se diviš ovako viskoumnim izjavama dotičnog i još ga nazivaš čovekom u pravom smislu reči! Ko ovde treba da se zabrine za svoj IQ?

treba da se zabrine onaj koji misli da bog stoji na oblaku, gleda nas, i "brine" se o svojim cedima....za tebe bog izgleda jedino postoji kada neko treba da sanja neciji telefon, ili kada treba da se probudis na vreme....

ristob:
Kakva je tvoja prestava o molitvi? Znaš li da se iskrene molitve vernika materijalizuju?

verovao ili ne, vernici koji su u fazonu kao i ti su se molili i nisu uradili nista - nista im se nije materijalizovalo, statistika je ostala neumoljiva, ljudi su umirali od srca i od tumora kao i oni za koje se niko nije molio.
 
Vaskoliki:
Nema u molitvama "zadnje namere" nego jedne jedine !

I još jedanput o "diskusiji".
Ako je ovo diskusioni forum onda je svrha diskutovanje a ne dokazivanje.
Iz dokazivanja proističe da "druga strana" mora prihvatiti argumentovane dokaze i prihvatiti dokazane stavove. Ali u slučajevima da "druga strana" ne prihvati dokaze veoma lako bude etiketirana. Razlozi za neprihvatanje dokaza mogu biti veoma različiti, i opravdani i neopravdani ali u svakom slučaju etiketiranje je nedopustivo. Ili možda jeste?
Bez "zadnjih namera" (jer ih i nemam) jedna opaska moderatoru: Da li lična poznanstva ili duže net-poznanstvo sa pojedinim učesnicima foruma znači da se dozvoljava personalizacija foruma (ili delova) samo određenima? Da li takvi onda preuzimaju moderatorsku ulogu i oblikuju temu po svojim nahođenjima? Posle takve atmosfere sledi banovanje "neposlušnih" i dobijanje "čiste" teme, zar ne? Ali u čemu je onda svrha dokazivanja ako se svi preostali slažu u svemu? Jedino što preostaje je zatvaranje teme. I druge. I treće. i Svih ostalih. Pad interesovanja za ceo forum. Gubitak imidža foruma (ko je spomenuo B92 forum? :) )

Nije zgoreg ponovo pročitati Pravilinik za postavljanje sadržaja korisnika:
Pravilnik
Mislim da bi se svi ovde mogli "pronaći", zar ne? :) . "Ko je od vas bez grijeha neka se prvi baci kamenom na nju "

Ali znajući da je ovo ipak diskusioni forum i da je želja velike većine DRUŽENJE u nadi da će tako i ostati puno pozdrava.

najlakshe je tako

"BANUJTE VRANU"

govori seljachki

u kratkim formama

al retko kad moze da mu se odgovori na neku opasku


u pravu si
uvek je jedna namera

DA ZAGLAVISH U RAJU!
i to je korist,
duhovna korist!


nishta ti nisi uradeo jer si dobar
vec zato shto chekash nagradu.

i to je tako jednostavno, da jednostavnije ne moze biti.
 
ristob:
Ovakva izjava samo govori o tvom nepoznavanju vernika i religije, odnosno o tvojim zabludama koje imaš o njima. Kako nije niko prokomentarisao? Kako se može protumačiti sledeći citat, nego kao najtoplije saželjenje i pomoć?
Kakva je tvoja prestava o molitvi? Znaš li da se iskrene molitve vernika materijalizuju?
A onda nastvaljaš viskoumni komentar:


Svaka ti čast kad možeš da se diviš ovako viskoumnim izjavama dotičnog i još ga nazivaš čovekom u pravom smislu reči! Ko ovde treba da se zabrine za svoj IQ?
Moderator? Umesto da banuje nesretnike sa ovako izopačenim razmišljanjem, samo će dodatno okriviti vernike i zatvoriti temu, ili banovati sve vernike (i onako su banovani, jer im se uskraćuje pravo glasa na Krstarici i optužuju se za najveće zlotvore čovečanstva. Bože!)
Razumete li vi sledeće citate?
Мир вам остављам, мир свој дајем вам; не дајем вам га као што свет даје, да се не плаши срце ваше и да се не боји. (Jovan, 14.27)
Ово вам казах, да у мени мир имате. У свету ћете имати невољу; али не бојте се, јер ја надвладах свет. (Jovan, 16.33)
Ko stoji iza reči svet?

imo sam net poznanika
spiritualnog satanistu :)
otisho na sajt da ih vredjam
a trebalo mi neke informacije
u vezi nekog kulta...
nebitna pricha...

sve u svemu
lik je tvrdio
da moze da netera stvari da lete oko njega,
da nekom nanosi dobro ili zlo na daljinu

da je video neko bice, ne secam se kako ga je nazvao, lichno

i da sve to ide sa 8 do 20 sati meditacije dnevno.

dal stvarno stvari lete
i dal moze nekog da zvekne na daljinu
neznam

al, njegove "molitve" se materijalizuju
u istoj meri ko i tvoje

jet to znachi da ste u istoj branshi???
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top