Vera

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
marko717
Ne vidim razlog za ovu tvoju blagu ljutnju na mene. Ja jasno razdvajam vernike tvog tipa, koje izuzetno cenim i na koje se odnosi tvoje objašnjenje, i vernike, koje ovde na žalost češće srećemo, i na koje može da se primeni moje bukvalno shvatanje tačke 2 tvog posta.
 
Zilot cacanski:
Ma puklo je između vas....pokaj se stnco,i ako imas vere,brat će ti oprostiti
Ma nije baš tako dramatično kao što ti vidiš. Inače, odavno sam hteo da se pokajem ali sam znao da mi Bog neće oprostiti jer mnogo hulim na njega. No, sada je druga situacija. Brat je tu. :D
 
Поводом све учесталије појаве отварања анонимних електронских страница разних душебрижника и самозваних бранилаца Православља, који на најгрубљи начин нападају Српску Православну Цркву, блатећи, између осталог, лик и дело и неких од најстаријих и најзаслужнијих њених Епископа, покушавајући да на врло перфидан начин створе раздоре у самој Цркви, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Артемије, кога ови самозванци тобоже узимају у заштиту, је у данашњој седници Светог Архијерејског Синода изјавио да не стоји иза сајта Газиместан (www.gazimestan.com), ограђујући се јавно од овога и других сличних Веб презентација које његово име користе као параван за нападе на Српску Цркву и Јерархију. Они немају благослов Епископа Артемија, нити се он слаже са садржајем таквих електронских медија.

Što će reći I JA SAM EKUMENISTA I JERETIK,NEMOJTE ME CVELJATI
 
У петак 23. марта 2007. позивају студенти и наставници да присуствују предавањима која ће у великом амфитеатру Богословског факултета одржати професори Папског Латеранског Универзитета у Риму: др Mario Sensi, проф. Историје Цркве одржао је предавање на тему: „Поклоничко путовање кроз историју хришћанства и живот цркве: актуелност и нови историографски развојни токови", др Љубомир Зак, проф. Теологијe источних цркава, у 11 часова, на тему: „Важност Другог Ватиканског сабора за католичку теологију: правци и усмерења".
sajt SPC poziva svoje studente na luteransko predavanje!!!!!!!
 
Његово Преосвештенство Епископ захумско-херцеговачки Г. Григорије у излагању на Теолошком институту у Мостару нагласио је улогу цркве, саборне и апостолске, у којој се Исус Христос дарује верницима у Светим тајнама.

Он је у свом теолошком излагању сажето приказао догматску науку о Исусу Христу у светлу Библије, патристичке теологије, духовности и Литургије.

Преосвећени Епископ Григорије јуче се на позив Теолошког института у Мостару сусрео са професорима и студентима овог института. Домаћин сусрета био је бискуп херцеговачких бискупија монсињор Ратко Перић.

Григоријев теолошки говор и дијалошки начин обраћања студентима резултат су вишегодишњих сусрета, посебно у току хршћанских празника и сарадње бискупа Ратка и епископа Григорија. У марту 2003. године, на позив Епископа Григорија, мостарски бискуп је одржао предавање у Требињу, у оквиру трибине "Православни разговори".
 
У оквиру своје посете Новом Саду, директор центра Симон Визентал из Јерусалима др Ефраим Зуроф посетио је 22. јануара текуће године Његово Преосвештенство Епископа бачког Иринеја. Епископ бачки је примио господина др Зурофа и госпођу др Ану Френкел, председницу новосадске Јеврејске општине, у Владичанском двору у Новом Саду. Разговор је протекао у срдачној атмосфери, а односио се на предстојеће молитвено обележавање шездесет пете годишњице Новосадске рације, 23. јануара на Кеју жртава рације у Новом Саду, и на друге теме од заједничког интереса.

Извор: Епархија бачка
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top