Vera

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dacu nekoliko termina ,definicija koje vaze za mene, posto se ovde uglavnom natezete oko nekih ideja a nikako da ih definisete da bi bar znali oko cega se natezete.

Energija je energija. Ona nije ni dobra ni losa. To je Duh – on nam daje slobodnu volju.

Dalje ,postoje dve glavne energije koje cine Stvorenje.

Prva energija je Bog – energija bezuslovne ljubavi, svetlost.

Druga energija je Djavo – energija straha, tama.

Ucenjem odredjenih tehnika, moguce je manipulisati energijom po svojoj slobodnoj volji – pa cak I u takve sebicne svrhe kao sto je ostecenje drugog Stvorenja.

Kao sto to neko vec rece, nema svetlosti bez tame, sama svetlost bi nas sprzila.

Medjutim , tendencija je da se tama prevazilazi I da uvek, pre ili kasnije prelazi u svetlost, kao sto se I nizi centri svesnosti ( sigurnost,uzbudjenje,moc) vremenom prevazilaze porastom svesti I prelaze u prvi centar Vise svesnosti – Ljubav ( cakra srca – energetski vrtlog srca ).

Ova igra se ponavlja u beskonacnost I kad ceo svemir postane prosvetljen, ona krece ponovo – to je valjda taj veliki prasak ili sta god.

Svako Stvorenje je u sustini Prah I Dah, Nebo I Zemlja. Postoje tehnike kojima se te dve energije Oca ( Nebo ,leva energija,osecanja ) I Majke ( Zemlja,desna energija,razum) mogu pomesati I time dolazi do vrlo neobicnih stvari (alhemije) unutar Stvorenja – to se moze reflektovati na razne nacine I na spoljasni svet I onda svi kazu “vau”.

Molitva je svaka rec, misao – sve sto nije Unutrasnja tisina (Tisina je glas Duha ili Istinska volja ) je neki vid molitve. Svi se mi molimo, neko u crkvi, neko u razgovoru sa prijateljem, neko putem forumashenja – svi se molimo ali neki su toga svesni a neki ne.


“Voli svakog bezuslovno, ukljucujuci I sebe samog.”
 
crow:
al, njegove "molitve" se materijalizuju
u istoj meri ko i tvoje

nishta ti nisi uradeo jer si dobar
vec zato shto chekash nagradu.
Svačije molitve se ostvaruju. Ljudima se događa ono što je u njihovom mozgu. Razumem da ateisti misle da realnije gledaju na svet od vernika. A, zapitaju li se kad: Šta ako su pogledi vernika realniji? Zapitate li se ikada da li su vaša shvatanja možda pogrešna? Zašto svi vernici gledaju na svet skoro identično, a ateisti ih karakterišu kao maloumnike? Vernici izbegavaju da kažu ružnu reč bilo kome i ne uzvraćaju istom merom na uvrede. (Zbog toga ih dodatno mrze).
Nagrada je samo u tome da se bude dobar.
 
kako_hocu:
Dacu nekoliko termina ,definicija koje vaze za mene, posto se ovde uglavnom natezete oko nekih ideja a nikako da ih definisete da bi bar znali oko cega se natezete.

moramo da se natezemo kada sami vernici ne znaju u sta veruju i kako veruju. ja nemam nista protiv "normalnih" vernika, ali i te kako imam protiv onih koji se usudjuju da tvrde da je druga vera satanisticka, da je jedino njihova ispravna, da postoje dobri i losi narodi, da je biblija jedina pravilna istorija i jedina pravilna nauka i to svoje misljenje se trude da nametnu svima zivima, bez da obrazloze JEDAN JEDINI aspekt svoga verovanja....
onda, kada im postavis pitanje - ZASTO? dobijas odgovore

1) pise u bibliji
2) bog je tako hteo
3) postavljas decija pitanja


kako_hocu:
Energija je energija. Ona nije ni dobra ni losa. To je Duh – on nam daje slobodnu volju.

Dalje ,postoje dve glavne energije koje cine Stvorenje.

Prva energija je Bog – energija bezuslovne ljubavi, svetlost.
Druga energija je Djavo – energija straha, tama.

nije ni dobra ni losa, a jedna bog i svetlo a druga strah, djavo i tama? ;)


kako_hocu:
Ucenjem odredjenih tehnika, moguce je manipulisati energijom po svojoj slobodnoj volji – pa cak I u takve sebicne svrhe kao sto je ostecenje drugog Stvorenja.

sad ce da te ocrne....
 
kako_hocu:
Dacu nekoliko termina ,definicija koje vaze za mene, posto se ovde uglavnom natezete oko nekih ideja a nikako da ih definisete da bi bar znali oko cega se natezete.

Energija je energija. Ona nije ni dobra ni losa. To je Duh – on nam daje slobodnu volju.

Dalje ,postoje dve glavne energije koje cine Stvorenje.

Prva energija je Bog – energija bezuslovne ljubavi, svetlost.

Druga energija je Djavo – energija straha, tama.

Ucenjem odredjenih tehnika, moguce je manipulisati energijom po svojoj slobodnoj volji – pa cak I u takve sebicne svrhe kao sto je ostecenje drugog Stvorenja.

Kao sto to neko vec rece, nema svetlosti bez tame, sama svetlost bi nas sprzila.

Medjutim , tendencija je da se tama prevazilazi I da uvek, pre ili kasnije prelazi u svetlost, kao sto se I nizi centri svesnosti ( sigurnost,uzbudjenje,moc) vremenom prevazilaze porastom svesti I prelaze u prvi centar Vise svesnosti – Ljubav ( cakra srca – energetski vrtlog srca ).

Ova igra se ponavlja u beskonacnost I kad ceo svemir postane prosvetljen, ona krece ponovo – to je valjda taj veliki prasak ili sta god.

Svako Stvorenje je u sustini Prah I Dah, Nebo I Zemlja. Postoje tehnike kojima se te dve energije Oca ( Nebo ,leva energija,osecanja ) I Majke ( Zemlja,desna energija,razum) mogu pomesati I time dolazi do vrlo neobicnih stvari (alhemije) unutar Stvorenja – to se moze reflektovati na razne nacine I na spoljasni svet I onda svi kazu “vau”.

Molitva je svaka rec, misao – sve sto nije Unutrasnja tisina (Tisina je glas Duha ili Istinska volja ) je neki vid molitve. Svi se mi molimo, neko u crkvi, neko u razgovoru sa prijateljem, neko putem forumashenja – svi se molimo ali neki su toga svesni a neki ne.


“Voli svakog bezuslovno, ukljucujuci I sebe samog.”

malo vishe kontradiktornosti i nepovezanosti...
 
Obersturmfuehrer:
nije ni dobra ni losa, a jedna bog i svetlo a druga strah, djavo i tama? ;)




...

yap. to je nesto nablize objasnjenju koje mogu dati. Mistici sveta se uglavnom slazu u jednom - sve je Dobro.

Kroz tu igru se odvija Postojanje , kroz nju se " Vecnost smeseci razaznaje i razbukti radosnije."
 
ristob:
Svačije molitve se ostvaruju. Ljudima se događa ono što je u njihovom mozgu. Razumem da ateisti misle da realnije gledaju na svet od vernika. A, zapitaju li se kad: Šta ako su pogledi vernika realniji? Zapitate li se ikada da li su vaša shvatanja možda pogrešna? Zašto svi vernici gledaju na svet skoro identično, a ateisti ih karakterišu kao maloumnike? Vernici izbegavaju da kažu ružnu reč bilo kome i ne uzvraćaju istom merom na uvrede. (Zbog toga ih dodatno mrze).
Nagrada je samo u tome da se bude dobar.

znachi
ista bransha 8)

pa... super 8)
 
ristob:
Zapitate li se ikada da li su vaša shvatanja možda pogrešna?

prijatelju moj, nauka, se UVEK pita da li je ovo ili ono pogresno. da nauka tako ne razmislja NIGDE ne bi stigla...

pioniri letaci su prvo probali da lete sa daskama, ili da mlate krilima...kada nisu uspeli, rekli su "mozda gresimo?"...e onda su shvatili da postoji nesto sto se zove aeroprofil, i napravili prvo krilo...

a da li se vernici nekad zapitaju da li grese?
 
kako_hocu:
yap. to je nesto nablize objasnjenju koje mogu dati. Mistici sveta se uglavnom slazu u jednom - sve je Dobro.

ako vec razgovaramo u tom pravcu...(ne mora biti magija energija ili nesto misticno u pitanju, vec samo ljudska priroda), pre bih rekao samo "postoji", a ko ce kako to iskoristiti - to je na njemu...
 
Obersturmfuehrer:
ako vec razgovaramo u tom pravcu...(ne mora biti magija energija ili nesto misticno u pitanju, vec samo ljudska priroda), pre bih rekao samo "postoji", a ko ce kako to iskoristiti - to je na njemu...

pa bas tako...dosta stvari se mistifikuje i zavija u veo tajne a to samo radja veci strah.

Magija - ne volim tu rec, jednostavnije je primenjena,prakticna fizika,recimo...
 
1.Otac, 2.Sin, 3.Sveti Duh

1.Otac = Nebo,Dah,Bog ( ima mnogo reci u kojima se lako moze izgubiti ali valjda ce neko ukapirati sta sam hteo da kazem…)

2.Sin = Stvorenje,radja se pod uticajem Majke Zemlje, ali kako raste svest, postaje svestan I drugog roditelja, Neba – ako ih Stvorenje pomiri u sebi, postace “carobnjak”- osoba vise svesti,jednostavno receno

U vezi sa tim - “ Covece ,pomiri se sam sa sobom, pa ce se I Nebo I Zemlja pomiriti sa tobom.” Vladika Nikolaj Velimirovic

3.Sveti Duh = Vecita,beskrajna energija

Nisu jednostavna objasnjenja,reci su komplikovane…
 
kako_hocu:
1.Otac, 2.Sin, 3.Sveti Duh

1.Otac = Nebo,Dah,Bog ( ima mnogo reci u kojima se lako moze izgubiti ali valjda ce neko ukapirati sta sam hteo da kazem…)

2.Sin = Stvorenje,radja se pod uticajem Majke Zemlje, ali kako raste svest, postaje svestan I drugog roditelja, Neba – ako ih Stvorenje pomiri u sebi, postace “carobnjak”- osoba vise svesti,jednostavno receno

U vezi sa tim - “ Covece ,pomiri se sam sa sobom, pa ce se I Nebo I Zemlja pomiriti sa tobom.” Vladika Nikolaj Velimirovic

3.Sveti Duh = Vecita,beskrajna energija

Nisu jednostavna objasnjenja,reci su komplikovane…

chitao sam tu knjigicu
nekih 80-100 strana
neka zena, psihijatar, u SAD

malo nadogradjena...

ima smisla u par detalja,
bazira se na "moc podsvesti"

i vraca na ono "ako kazem da ce neshto da se desi, dal sam ja "video" il sam prouzrokovo"
staru dilemu ;)

al njeno tumachenje biblije
bi od strane bilo koje od 3000 hriscanskih denominacija
u startu proglasheno za jeres.

znash...
snagu uma Jogija, Druida, Shamana...
i njihovu vezu s Prirodom, Kosmosom il chim vec
ne vidim u bibliji!
kolko god neko karikiro, falsifikovo il "obrtao vodu na svoju vodenicu"

jer Biblija je sushta suprotnost svih "kultova prirode"
a s ponekim pasusom ne moze biti dokazano nishta.

i josh neshto,
ono 1) 2) 3)

za mene postoji samo 3)

1 i 2 su izmishljotine 8)
 
ristob:
Svačije molitve se ostvaruju. Ljudima se događa ono što je u njihovom mozgu. Razumem da ateisti misle da realnije gledaju na svet od vernika. A, zapitaju li se kad: Šta ako su pogledi vernika realniji? Zapitate li se ikada da li su vaša shvatanja možda pogrešna? Zašto svi vernici gledaju na svet skoro identično, a ateisti ih karakterišu kao maloumnike? Vernici izbegavaju da kažu ružnu reč bilo kome i ne uzvraćaju istom merom na uvrede. (Zbog toga ih dodatno mrze).
Nagrada je samo u tome da se bude dobar.

Hm, zato što većina i jesu maloumnici a pri tom mislim i na pripadnike ostalih religija...ne samo na Hrišćane...naravno, čast izuzecima ali oni ne čine pravilo...
Zar mi je potrebna religija, Crkva...da bih bio dobar čovek? Zar ja kao svesno biće ne mogu sam da skapiram šta je dobro a šta nije pa mi zato treba stručna pomoć?
A to da vernici ne govore ružne reči i ne vređaju, da ne uzvraćaju...pa to si se gadno zayebao...mrzi me da kopam...ali i sam znaš koliko je uvreda palo...
 
nemoj tako
rista to kaze za sebe

vidish da je i prema spiritualnom satanisti blagonaklon :D

lepo sam ja na vreme pricho
chemu njegovo tumachenje biblije naginje....
 
Crow, dakle,ti VERUJES ( obrati paznju na tu rec ) spiritualnom satanisti da moze da pomera stvari po sobi, ali ne VERUJES da je moguca biblijska prica o tome da je neko bio toliko “dobar sa prirodom” da je otvorio more na pola da grupa ljudi prodje…
 
kako_hocu:
Crow, dakle,ti VERUJES ( obrati paznju na tu rec ) spiritualnom satanisti da moze da pomera stvari po sobi, ali ne VERUJES da je moguca biblijska prica o tome da je neko bio toliko “dobar sa prirodom” da je otvorio more na pola da grupa ljudi prodje…

verujem mu isto koliko i prikrivenom satanisti
Risti forumskom
8)

a mojsije
kad je vec mogo da otvara more
mogo je bar 1 jeshica
od prisutnih da dovede u Izrael
a ne da cheka 40 godina da svi pomru
a na samo 500 km 8)

uostalom
'ebe mi se za Mojsija...

da, hriscanstvo je religija smrti
a ne zivota

i to ne u onom keltskom smislu
gde je smrt faza zivota

vec u onom panichnom, ekvivalent nishtavilu, smislu...
 
Hristovo ucenje o bezuslovnoj ljubavi su ljudi, nazalost, pretvorili u nesto izopaceno, tu se slazemo. Ali treba biti svestan da Hrist I hriscanstvo nisu isto, kao sto nisu isto prahriscanstvo I danasnje hriscanstvo ( o tome se moze procitati u svakom udzbeniku filozofije za srednju skolu.)
Svako ko oko sebe siri strah – daleko je od Hristovog ucenja.
Svako ko oko sebe siri I u sebi oseca ljubav – pogodio je u centar tog ucenja.
Do te tacke saznanja o tome da je ljubav jaca od mrznje treba da se prevali dug I tezak put.
Treba citati, proucavati reci I Hrista I Bude I Hegela I Oshoa I Kastanede I Hesea I svih ostalih – onda ih kriticki proveravati, a ne slusati nekog harizmaticnog popa koji poziva na borbu sa covekom druge nacionalnosti ili cega vec – Hrist takve stvari nije nigde pominjao, on je pricao o okretanju drugog obraza I o ljubavi prema bliznjem…znanje je ono sto neutralise gustu energiju straha…verovanje nekom na rec je cist odraz LENJOSTI…Lepo je rekao onaj reper Marchello – najveci greh kod ljudi je – NEZAINTERESOVANOST.
 
"Sebicnost nije kad zivis svoj zivot po sopstvenoj volji , sebicnost je kad od drugih ocekujes da zive njihove zivote po tvojoj volji. " A . De Melo

ovo je jako bitna recenica
 
kako_hocu:
Hristovo ucenje o bezuslovnoj ljubavi su ljudi, nazalost, pretvorili u nesto izopaceno, tu se slazemo. Ali treba biti svestan da Hrist I hriscanstvo nisu isto, kao sto nisu isto prahriscanstvo I danasnje hriscanstvo ( o tome se moze procitati u svakom udzbeniku filozofije za srednju skolu.)
Svako ko oko sebe siri strah – daleko je od Hristovog ucenja.
Svako ko oko sebe siri I u sebi oseca ljubav – pogodio je u centar tog ucenja.
Do te tacke saznanja o tome da je ljubav jaca od mrznje treba da se prevali dug I tezak put.
Treba citati, proucavati reci I Hrista I Bude I Hegela I Oshoa I Kastanede I Hesea I svih ostalih – onda ih kriticki proveravati, a ne slusati nekog harizmaticnog popa koji poziva na borbu sa covekom druge nacionalnosti ili cega vec – Hrist takve stvari nije nigde pominjao, on je pricao o okretanju drugog obraza I o ljubavi prema bliznjem…znanje je ono sto neutralise gustu energiju straha…verovanje nekom na rec je cist odraz LENJOSTI…Lepo je rekao onaj reper Marchello – najveci greh kod ljudi je – NEZAINTERESOVANOST.

"I agree, sire" 8)
za veci deo

i neka gnostichka shtiva sam ranije i listao...

al mi je ipak...
mnogo se shtroke nakupilo na onu knjigu
i koristi je ko je zashta koristi

pre cu da se divim onom dekici iz filma Thunderheart
i budem u tom tripu

nego da "prosejavam" hriscanstvo da bih nasho sushtinu...
pa sve i da je Isus bio OK lik.

ono i Budu obrukashe u par diktatura... al ima gde nije...
al od konstantina na vamo, nigde nije ostao ni trun lepe uspomene na Isusa

pochev od "koplje u ledja" Julijanu zbog paljenja nekog lesha
preko svih lomachi i kamena oko vrata srednjeg veka...

od Nikejskog sabora
i dogovora svakakvih likova oko tog shtiva

ta knjiga nije neshto shto cu ja da listam
mada sam je listao
kad je naishlo ono "nismo mi komunisti, mi smo pravoslavci" :roll:

a od gnostichkih jevandjelja nemam nishta...
to bi mozda i prochitao...
 
Šakal:
Hm, zato što većina i jesu maloumnici a pri tom mislim i na pripadnike ostalih religija...ne samo na Hrišćane...naravno, čast izuzecima ali oni ne čine pravilo...
Zar mi je potrebna religija, Crkva...da bih bio dobar čovek? Zar ja kao svesno biće ne mogu sam da skapiram šta je dobro a šta nije pa mi zato treba stručna pomoć?
A to da vernici ne govore ružne reči i ne vređaju, da ne uzvraćaju...pa to si se gadno zayebao...mrzi me da kopam...ali i sam znaš koliko je uvreda palo...
Saznaćeš i ti jednog dana koliko si precenio svoju umnost.
Da si mogao saznati šta je dobro ne bi bio toliko zloban. Da si dobar, na nečiju pakost, slučajnu ili namernu, nikada ne bi reagovao. Ti pakosno reaguješ i na najhumanije izjave.
 
ristob:
O čemu ti pričaš, čoveče? Na osnovu čega me blatiš? Okrećem ja uvek i drugi obraz, ali ne mogu da verujem da si ti toliki snob. Nije ni čudo što te stalno banuju.

na osnovu tvojih propovedi dechache
mislim... "hriscanine po bibliji"

malo sam chitao shtivo raznih religijskih grupa svojevremeno
ti si ubedljivo najbliziz toj frakciji...
 
crow:
na osnovu tvojih propovedi dechache
mislim... "hriscanine po bibliji"

malo sam chitao shtivo raznih religijskih grupa svojevremeno
ti si ubedljivo najbliziz toj frakciji...
Ovo prvo prihvatam kao kompliment.
Za ovo drugo nemaš opravdanja, jer me ne poznaješ, pa o meni zaključuješ imaginarno, na osnovu nekoliko mojih izjava na forumu, koje si površno pročitao i, naravno, tumačio kako tebi odgovara. Ni ja o tebi ne bih mogao dati istinite karakteristike, osim što sigurno znam da si nemilosrdan prema neistomišljenicima, a to braniš ubeđenjem da su oni nižeg stepena inteligencije, zatupljeni, maloumni... pa im još pripisuješ da su najogavnija stvorenja na Zemlji koje treba mrzeti i gnušati ih se.
Ja ću tebi iskreno reći kakav sam ja, pa onda možeš suditi bliže o meni. Nemam razloga da te lažem, niti da sebe predstavljam drugačijeg nego što jesam. Ok?
Ovako. Ja volim čitav svet, i živi i neživi, volim sve što postoji i divim se svemu. U tom svetu vlada savršena harmonija. Jedino tu harmoniju donekle narušava čovek. Paradoksalno je da je najuzvešenije biće na Zemlji vinovnik narušavanja te harmonije. No, istina je. Harmonija je dobra i treba težiti ka njoj. Ako se ne ide ka harmoniji, onda se ona narušava, postaje disharmonija. Harmoniju narušava zlo (zlo u čoveku) a zlo rađa propast, uništenje harmonije. Ako je zlo prisutno kod čoveka, makar samo u mislima (mržnja), ono uništava harmoniju. A, zašto neki ljudi čine zlo? Zato što nisu svesni harmonije i dobra koja im ona donosi, ako idu ka njoj. Tek kad postanu svesni harmonije i počnu ići ka njoj, prestaće činiti zlo.
Eto, takav sam. Jesam li zaslužio da me mrziš?
P.S. Mislim da je većina vernika slična meni, bar u pogledu dobra koga žele (i čine) svakome, nemanja mržnje bilo prema kome i nastojanju da nikome ne učine, ni najmanje, zlo. Većina vernika iskreno se moli za dobro svakog čoveka i da svi ljudi prestanu misliti zlo, jer je činjenje zla isključivo posledica prisutnosti zla u čovekovim mislima. Ako se neko i najmanje mrzi, to će neminovno roditi neko zlo. Vernici takoođe znaju da molitve nisu budalaštine.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top