Vencanje sa trubacima i ciganima ili moderna varijanta?

Najljepša svadba na kojoj sam ja bio, je bila u sljedećem fazonu: odvijalo se u jednoj većoj kući, vila je možda prejaka riječ, ali imala je dosta prostora da se smjesti jedno 80.-tak ljudi. Bilo je ljeto u dvorištu goste je dočekivao bend sa tamburicama svirajući stvar iz Kum-a :D
Unutra se sjedilo za 5-6 velikih ovalnih stolova i čovjek je unajmio konobare i klopu iz jednog hotela.
Bend je bio odličan čini mi se da su bili iz Kruševca ili Niša, kasnije je mladoženja uzeo gitaru i svirao sa njima. Najbolje je što je svadba pristajala njima dvoma, mislim ja neću praviti svadbu da drma Ceca ili trubači (pogotovo što ih ima pun q da veze nemaju ni sa svirkom ni sa životom) ako nisam u tom fazonu, a za neke tetke me zaboli..
 
kondoliza:
"Svaka zena sanja vencanje u belom." Tako kazu. Da li se odliciti za grande vencanje sa trubacima i ciganima i potrositi sve pare (uvaljivanje u visegodisnje dugove i sebe i roditelja) ili ipak odabrati mirniju varijantu (roditelji, kumovi i naj, najblizi prijatelji)? Da li je proslo vreme svatovima sa 300 i vise zvanica?
ne.
mrzim takva vencanja.mrzim svadbe.gomila rodjaka i ljudi koje vidis prvi put u zivotu a moras kao da ih pozoves da zderu i piju.muzika koja nije bas po mom ukusu najcesce,i sve vreme vencanica :shock:
sto se mene tice,najbolja varijanta je da odes u opstinu,odradis to na brzaka da niko ni ne zna i tacka....
 
kondoliza:
"Svaka zena sanja vencanje u belom." Tako kazu. Da li se odliciti za grande vencanje sa trubacima i ciganima i potrositi sve pare (uvaljivanje u visegodisnje dugove i sebe i roditelja) ili ipak odabrati mirniju varijantu (roditelji, kumovi i naj, najblizi prijatelji)? Da li je proslo vreme svatovima sa 300 i vise zvanica?

Nije proslo, ali mi nije jasno sto pominjes trubace i cigane....da nisi iz guce.....ili pozarevca....
Pa vrnjacka banja, krusevac sve ce to napraviti slavlje za 300-500 zvanica uz najbolje narodne orkestre do zore , ako treba i tri dana a nigde ni traga od trubaca i cigana.....

A i ako se dobro organizuje svadba moze da bude i biznis , a ne rashod........racunicu pokvari razvod.
 
Mene jako nerviraju ovi nasi obicaji u Vojvodini...ali jako...prvo ne volim sto mora roditelji da ti prave svadbu..i nisam za velike svadbe,pa muzika mi se uopste ne svidja,..trubaci OK..ali bi muzika da bude neka po onome sto mi volimo (muz i ja), onda ajd hrana to mogu da zazmurim...znate ono kad krene sa predjelom pa pecenje pa sarama pa gulas sa testom, pa okrecanje u ponoc, pa narodnjaci, pa onda moras sa svakim da pleses ko plati naravno (nije dosta sto su jos kupili poklone ili dali pare sad jos moraju i da plate da bi plesali sa mladom), i obicaji kao sto su ono kupovima mlade i lazne snase, pa to dok se ne otegne.a onda kad svaki gost donese svoju tortu pa se posle razmenjuju..ma uzasno..
Bas sam gledala neki dan na DVD sadbu u HR u PULI od mog kuma PREDIVNA JE SVADBA,..ali bas bas bas bas.....super je bilo...muzika moderna, mlado drustvo, ispred opstine je bio samo jedan lik koji svira harmoniku u italijanskom stilu...mislim bas bas je predivno...nikakav kich i gluposti
 
zorab:
Da, sluzila bi se medovina...
I posle biste rekli: I ja sam tamo bio, i medovinu pio, i jos mi je mokra brada...
Eh, kad te citam tako pavicevski poeticnu, zazelim da se zadesim na toj svetkovini... i iz krcaga zemljanog medovinu pijem; i "pijanog hleba", u rakiju mocenog. Pa neka bih i bio u ulozi zenika. Sve bih poput Andjelara, viljuskom mokru bradu cesljao... A kad vec pomenusmo, u godinama koje slede, da mi nudis pasulj kasikom meda zacinjen.
 
ej smijem li se i ja ubaciti malo u ovu raspravu????
meni je moja svadba bila super.pozvala sam samo onu najuzu porodicu, i vecinu svojih prijatelja.bilo mi bezveze da pozivam tamo neke rodake 10-og koljena koje je moja mama nabrajala a ja ih i nepznajem.sta ce mi takvi ljudi koje me poznaju samo kad se moze džabe najest i narokat a poslje me nikad veise nece ni nazvat.bilo je i malo tradicije al sam ja odbila da se provodi 1000 nekih obicaja.trebalo bi mi 3dana da stignem do maticara.meni je bila zelja da budem u bijeloj vjencanici i bila sam.festa je bila extra.slavili smo do zore i nismo ko vecina mladenaca u po slavlja pobjegli kuci na "prvu bracnu noc" vec smo ostali zadnji.kad se sve ono staro razislo mi se pokupili sa prijateljima i nastavili kod nas u stanu.al najbolja scena je bila nas 7 u jednom autu otisli do benzinske posto nam je zafalilo alkohola.muskraci svi izlaze rascupani, otkopcanih kosulj, pijani ko guzice, ja sa svojom vjencanicom,gigla je do koljena iuletili u prodavnicu a onaj prodavac gleda u nas ko alisau zemlji cuda-e to mi je bilo najbolje.
 

Back
Top