Vencanje sa trubacima i ciganima ili moderna varijanta?

Joj sto volim kaad se gladuje i stedi godinu dana da bi se p propisu svadbarilo... Alaj je to romanticno, To je sigurna znak da ce brak biti uspjesan.
Ne bih da omalovazavamiciji ukus,ali mi je vrlo...ovaj... kad ljudi saberu svoja mjesecna primanja od ukupno 400 eura (zajedno, ne racunam mjesecna racune) i stekaju se kod pola rodbine da zene sina. Zvanica ispod 250, ne priznaju da je bila svadba. Onda mole Boga da familija bude darezljiva.

Prvo - castis one klinke sto kit svatove,oko 10 eura, onda poklon ispod 100 eura, ne priznaju dasi dolazio, onda imaju jos 100000 obicaja po kojima casti kuma 20, casti djevera 20, casti nevjestu, bar toliko... Ma, ako ti se bas posreci i nisi najblizi rod, izacice te prakticni troskovi oko 200 eurica + put do tamo, ako nije tvoje mjesto.
A kad citaju sta je ko donio? hahaha Mikrotalasnu donio od tatinog rodjaka kum, e pa kumovog komsije brat, e pa toga brata svastika sadjecom... Bas slatko...

I ako se svadbaisplati, sto nas narod kaze - jos budes u plusu. Madjutim, ako se gosti ne pretrgnu od cascavanja i turanja kovetica... Ebi ga, pa i ne mora da se jede, je li? Mislim ono, samo prva dva mjeseca...
 
kondoliza:
"Svaka zena sanja vencanje u belom." Tako kazu. Da li se odliciti za grande vencanje sa trubacima i ciganima i potrositi sve pare (uvaljivanje u visegodisnje dugove i sebe i roditelja) ili ipak odabrati mirniju varijantu (roditelji, kumovi i naj, najblizi prijatelji)? Da li je proslo vreme svatovima sa 300 i vise zvanica?
MA BRE BEZ TRUBACHA I CIGANA NEMA SVADBE, ali moja ce biti modernizovana! :) :) :)
 
cosmogirl:
U poslednje vreme, sve vise razmisljam o varijanti, on, ja, njegovi roditelji, moji roditelji, kum, kuma i deveruse na nekom egzoticnom ostrvu. Da se sama ceremonija obavi na plazi, a proslava u restoranu na plazi. Nas 12, malo i romanticno vencanje, ali su svi tu koji nam znace. Jeste to definitivno skuplja varijanta, ali i lepsa :)


Kad bolje razmislis i nije toliko skuplje od "klasične velike" svadbe. Mi ozbiljno razmišljamo o tome ali u varijanti mi i kumovi.
 
Svrca:
Kad bolje razmislis i nije toliko skuplje od "klasične velike" svadbe. Mi ozbiljno razmišljamo o tome ali u varijanti mi i kumovi.

Za cetvoro, deset dana, na nekom egzoticnom ostrvu, sa svim izdacima, pocev od puta, smestaja, samog vencanja, uvece provoda (svako vece), ipak vencanje dodje kao i mali odmor, ne bi trebalo da bude vise od 4000-5000 evra.
I tada dodje kao skuplja varijanta, jer morate sve kumovima finansirati, nisu oni odlucili da se vencavate tu, ali je mnogo lepse.
 
Svrca:
To je opet manje od novca koji bi bio potrosen za klasicno vencanje u Srbiji (bar je tako u mojoj familiji). A sto se tice moje kume, moj dragi i ja smo na njeno vencanje putovali 1000km o svom trosku tako da ce biti saglasna i sa pola placenih troskova ;)

Svaka cas, mada se nadam da ce i meni moji udeliti koji dinar kao poklon za vencanje, pa da mozemo to pridodati ustedjevini, dragi i ja. Gde vi mislite da pravite vencanje, da li na nekom egzoticnom ostrvu ili mozda nesto drugo? :)
 
kondoliza:
"Svaka zena sanja vencanje u belom." Tako kazu. Da li se odliciti za grande vencanje sa trubacima i ciganima i potrositi sve pare (uvaljivanje u visegodisnje dugove i sebe i roditelja) ili ipak odabrati mirniju varijantu (roditelji, kumovi i naj, najblizi prijatelji)? Da li je proslo vreme svatovima sa 300 i vise zvanica?


Indikativno bilo pre neko veče. Jedna Libijka sa nama u grupi ispričala kako je njena prijateljica (odavde, Srpkinja) otišla u Las Vegas da se venča sa dečkom. Graknule su odmah naše žene "Pa za te novce mogla je znaš kakvu svadbu da napravi"! Osuda, na prvu.

:) Eto.
To vam je taj raskorak. Šta biste VI uradile?
 
kondoliza:
"Svaka zena sanja vencanje u belom." Tako kazu. Da li se odliciti za grande vencanje sa trubacima i ciganima i potrositi sve pare (uvaljivanje u visegodisnje dugove i sebe i roditelja) ili ipak odabrati mirniju varijantu (roditelji, kumovi i naj, najblizi prijatelji)? Da li je proslo vreme svatovima sa 300 i vise zvanica?

Ja sam se pre neki dan "moderno" vencala,bili smo samo mi,kumovi,roditelji i najbolji prijatelji,ukupno nas je bilo 12,ali ja sam ipak bila u vencanici,doduse bila je boje slonovace,nije bela,al vencanica je vencanica. :-)
 

Back
Top