Veliki dokaz da Bog postoji, Isus Hrist i Majka Bozija...

A sta ce mu. Bas ga zabole uvo za coveka.

Zasto ga, bre, uznemiravate? Sta bi ti radila da te raznorazni belosvetski ljudi non-stop uznemiravaju

Daj, ne uobrazavaj, nikome on nista ne salje. Nek svakom coveku posalje paket deonica najvecih svetskih firmi i to bi bilo nesto. Sve ostalo je smuti pa prospi..

:hahaha:


Bog nas voli, mi Mu okrecemo glavu, zove nas na vecno spasenje, a ne da zivot izgubite zbog nekog decka, devojke ili depresije, droge..nestasice para..
Jer ko izdrzi do kraja, imace vecno spasenje.
Dolaze sve gora vremena, vreme Antihrista.
Spasavajte se.
 
"Zaista vam kazem, ako se ne obratite i ne budete kao deca, necete uci u Carstvo Nebesko.
Jel to neko bio u nebeskom carstvu pa ti je pricao ?
Okrenimo se Srbi Gospodu ponovo, On pati za nama sto ga odbacujemo i ne priznajemo...
Pa nek pati, zao mi je, patimo i mi ovde pa nas niko ne pita.
Zasto nas je stvarao kad ne moze da nam pomogne ?
 
Što se tiče dokaza, mislim da je bolje formulisati ovako: Nema ni jednog dokaza za postojanje Boga baziranog na nauci. A pokušavali su. I svi takvi pokušaji su detaljno opovrgnuti. Takva vrsta dokaza svodila bi se na ovo: Predpostavimo da pronađemo nešto što se događa u suprotnosti sa dobro upoznatim i proverenim fizičkim zakonima. Pošto te zakone može da naruši samo Bog, on, dakle, postoji. Ako bi tako nešto izdržalo rigoroznu naučnu proveru, svi (naučnici prvi) bi morali da prihvate Božje postojanje. Al' niko još nije našao (ako izuzmemo priču o zastajanju Sunca da bi Jevreji mogli da poraze neprijatelja). Naravno, ne može se ni tvrditi da je nemoguće ikada pronaći takav dokaz. Nada postoji, ali je verovatnoća mala...
 
Što se tiče dokaza, mislim da je bolje formulisati ovako: Nema ni jednog dokaza za postojanje Boga baziranog na nauci. A pokušavali su. I svi takvi pokušaji su detaljno opovrgnuti. Takva vrsta dokaza svodila bi se na ovo: Predpostavimo da pronađemo nešto što se događa u suprotnosti sa dobro upoznatim i proverenim fizičkim zakonima. Pošto te zakone može da naruši samo Bog, on, dakle, postoji. Ako bi tako nešto izdržalo rigoroznu naučnu proveru, svi (naučnici prvi) bi morali da prihvate Božje postojanje. Al' niko još nije našao (ako izuzmemo priču o zastajanju Sunca da bi Jevreji mogli da poraze neprijatelja). Naravno, ne može se ni tvrditi da je nemoguće ikada pronaći takav dokaz. Nada postoji, ali je verovatnoća mala...
Postojanje Boga se ne može dokazati naučnim metodom jer On ne spada u predmet proučavanja nauke. On je izvan vremena i prostora, nadlogičan, pa samim tim i nadnaučan.
 
Postojanje Boga se ne može dokazati naučnim metodom jer On ne spada u predmet proučavanja nauke. On je izvan vremena i prostora, nadlogičan, pa samim tim i nadnaučan.

To se zove unfalsifiable hypothesis. To ti je kad kažeš nešto što se ne može uhvatiti ni za glavu ni za rep. Kao npr kad bih ja rekao da mogu da letim kad me niko ne gleda i kad su sve kamere isključene.
Tužna strana je da ovakvi argumenti nemaju nikakvu vrednost :(
 

Back
Top