Veliki dokaz da Bog postoji, Isus Hrist i Majka Bozija...

Ne dokazuje se da nesto ne postoji .Dokazi ti meni da ne postoji covjek visok pet metara .
A svijet bi licio na sto i danas lici . Postovati se moze i bez price o bogu .

Pa na nama je da verujemo ili ne, imamo pravo izbora i prema tom pravu cemo kasnije biti sortirani...

jednostavno mi ne ide u glavu kako ja mogu kada umrem da nestanem, je l' ti to malo cudno, zamisli odjednom nestanes, kako to nestanes??? nesto postoji, a to sta je je pitanje i o tome mozemo samo diskutovati, na srecu dovoljno dokaza ima pravoslavlje da verujem prema njemu tako da...
 
Pa na nama je da verujemo ili ne, imamo pravo izbora i prema tom pravu cemo kasnije biti sortirani...

jednostavno mi ne ide u glavu kako ja mogu kada umrem da nestanem, je l' ti to malo cudno, zamisli odjednom nestanes, kako to nestanes??? nesto postoji, a to sta je je pitanje i o tome mozemo samo diskutovati, na srecu dovoljno dokaza ima pravoslavlje da verujem prema njemu tako da...

Tvoje rezonovanje ide ovako: ja ne mogu da razumem smrt, dakle bog postoji!
Jel moramo da objašnjavamo zašto je ovo pogrešno?
 
Zato što ga nigde nismo našli, isto kao što nigde nismo našli leteće jednoroge a pretpostavljam i da ti u njih ne veruješ
A dokaz? Pa recimo da zaustavi Zemlju i pojavi se na nebu i kaže "Ljudi ja sam Bog" :)

el verujes ti u zivot?i kazi mi sta je to zivot?i naravno da mi das dokaz da i ja mogu da poverujem u njega?:lol:
 
Zar vam nije cudno da su najveci naucnici verovali u nesto?
hocete listu?
http://www.godandscience.org/apologetics/sciencefaith.html
na ovo bih dodao Teslu i Njutna...

zar mislite da bi u neku "glupost" verovali genijalci sa koeficijentom inteligencije >140?

Einstein nije verovao u personalnog boga, bio je deista niti u zivot posle smrt. U drugo je i Tesla sumljao kao sto su njegove izjave oko religije jako kontradiktorne, on je hrscanin bio u tome sto je obicaje postovao. Sto je cenio moral hrscanstva, ali to ne znaci da je bas u to verovao.

Inace Tesla je isto praktikovao budizam.
 

Razne knjizevnosti, filozofije i nauke su samo izmisljotine, koje idu protiv Boga, jer ga ne vole sto je stvorio Coveka.

"Zaista vam kazem, ako se ne obratite i ne budete kao deca, necete uci u Carstvo Nebesko. Koji se dakle ponizi kao dijete, on je najveci u Carstvu Nebeskom"
A, kakvo je dete? Cisto u mislima, puno ljubavi prema svakome, tolerantno, nevino. bezgresno.

Okrenimo se Srbi Gospodu ponovo, On pati za nama sto ga odbacujemo i ne priznajemo...


Ne shvatam, kako nauka moze da mrzi Boga? Stvar je u tome kako je neko primjenjuje, neko za rat,neko za napredovanje itd...

Nego ako je nauka kako ti kažeš protiv Boga što si sada na kompjuteru,koristis sijalice,vozis auto ili gledas na semafor ??
Srednji vijek?
 
Poslednja izmena:
Zato što ga nigde nismo našli, isto kao što nigde nismo našli leteće jednoroge a pretpostavljam i da ti u njih ne veruješ
A dokaz? Pa recimo da zaustavi Zemlju i pojavi se na nebu i kaže "Ljudi ja sam Bog" :)

Cekaj, a verujes da je tvoj cukundeda postojao? :lol:

ja nekad posumnjam u postojanje Boga, valjda je to normalno, ali koliko god istrazivao samo vise shvatam da on postoji i da ne treba da cackam gde ne treba.

Kako onaj sabanoti sa diskaverija ubedjuje ljude da Bog ne postoji, navodno nam je u genima da verujemo jer su nasi preci izmislili Boga da bi se svet smirio, mis'im :roll: zasto ne verujemo u deda mraza ako su nas ubedjivali da on postoji...

- - - - - - - - - -

Ne shvatam, kako nauka moze da mrzi Boga? Stvar je u tome kako je neko primjenjuje, neko za rat,neko za napredovanje itd...

Nego ako je nauka kako ti kažeš protiv Boga što si sada na kompjuteru,koristis sijalice,vozis auto ili gledas na semafor ??
Srednji vijek?

Naucnici amateri ne veruju u Boga, najveci naucnici su svi do jednog verovali u Boga...
 
kakav crni Darvin, pa on je sam sebe zapitao da li je sve ovo sto sam lupio ok :lol:

Marija Kiri je u poredjenju sa Teslom, Njutnom, Ajnstajnom i Kopernikom 0.

To svako radi prvo se treba kao naucnik sumljati u sebe i svoju teoriju.

Ali dosad se njegova teorija dokazala kao tacna iako za novim aspektima.

Darvin inace bio teista dok je pisao poreklo vrsta, tek je postao agnostik za smrt svoje cerke.

Mariji Kiri je zbog smrti svoje majke i sestara postala agnostik.
 

Razne knjizevnosti, filozofije i nauke su samo izmisljotine, koje idu protiv Boga, jer ga ne vole sto je stvorio Coveka.

"Zaista vam kazem, ako se ne obratite i ne budete kao deca, necete uci u Carstvo Nebesko. Koji se dakle ponizi kao dijete, on je najveci u Carstvu Nebeskom"
A, kakvo je dete? Cisto u mislima, puno ljubavi prema svakome, tolerantno, nevino. bezgresno.

Okrenimo se Srbi Gospodu ponovo, On pati za nama sto ga odbacujemo i ne priznajemo...
Ma, budi dobar hriscanin i pusti boga da pati u miru. Zasto ga, bre, uznemiravas. Mozda bi covek hteo i da se malo odmori, ali ne moze od vas vernika koji ga stalno prizivate i moljakate za kojekave glposti.
 
kakav crni Darvin, pa on je sam sebe zapitao da li je sve ovo sto sam lupio ok :lol:
Bravo, pa ti citas i ono nenapisao?

Marija Kiri je u poredjenju sa Teslom, Njutnom, Ajnstajnom i Kopernikom 0.
A tek u poredjenju s Hristom = duplo golo. O bogu ne treba ni rasmisljati, on je naucnik nad svim naucnicima. On, pa ceo svet..
 
Poslednja izmena:
Ni približno smešne kao "dokazi" o postojanju Boga. Čuj, neka priča o neplodnom muslimanu na youtube, i avion koji izbacuje varalice za rakete su dokaz da bog postoji :hahaha:

Vidis da si trebao da pogledas video do kraja! Ovo sto cu napisati je zaista ono o cemu govore u prilozenom videu bez sale! Tog muslimana su uhvatili drugari i raskomadali, a onda ga je Bogorodica usivala u gepeku automobila i kada ih je zaustavila policija on je izasao iz gepeka i rekao da su prekinuli Bogorodicu i da nije uspela bas najbolje da mu usije vrat pa sada viri neki konac. Ponavljam ovo nije sala vec zaista ono sto se govori u videu negde od polovine.
 
Cekaj, a verujes da je tvoj cukundeda postojao? :lol:
Ja cak znam i gde je moj cukundeda sahranjen. Pa sta? Uporedjujes mog cukundedu sa tvojim bogom?

(...)

Naucnici amateri ne veruju u Boga, najveci naucnici su svi do jednog verovali u Boga...
Da nisu verovali zavrsili bi kao Djovano Bruno. Da li znas da je hriscanstvo ukazom vizantijskog imperatora Teodosija Velikog, 391. godine, postalo zvanicna drzavna relgija i ko je verovao drugacije ili nije verovao, kazna je bila smrt. Tada je bila spaljena najveca biblioteka onoga doba, Aleksandrijska, sa ogromnim i neprocenjivim istorijskim bogatstvom. Mozda i ne znas da je u Srednjem, tzv. Tamnom veku sirom Evrope gorele lomace sa zivim ljudima na njima i njihovim "skaradnim" intelektuarlnim i umetnickim kreacijama. I sve to u ime hriscanstva i za cistotu vere.
 
Poslednja izmena:

Back
Top