Kada bi sigurno znali Bog da postoji

O kakvoj slobodi izbora pričaš kad bog proklinje do 4. kolena. pa ja nemam izbora nego da verujem sada u bilbijskog boga ubicu i mazohistu inače će mi prokleti sve do 4. kolena 😭
Bog proklinje potomstvo zbog grehova predaka. Ali to ne znači da ne postoji nada za spasenje i tih ljudi ako spoznaju Boga. Samo to ide malo teže jer kao što znamo ljudi se uglavnom ugledaju na svoje pretke.
 
Bog proklinje potomstvo zbog grehova predaka. Ali to ne znači da ne postoji nada za spasenje i tih ljudi ako spoznaju Boga. Samo to ide malo teže jer kao što znamo ljudi se uglavnom ugledaju na svoje pretke.
Ja opraštam svima znači bolji sam od boga.. ne proklinjem nikome potomstva niti bilo šta drugo. Ti kažeš da se povinujem tvom bogu mazohisti? NIkad, pa ni tad XD Sto bih se povinovao i poštovao nekoga ko je gori od mene. Prekini ovu konverzaciju kumim te XD
 
NIkad, pa ni tad XD Sto bih se povinovao i poštovao nekoga ko je gori od mene.
Ova rečenica sve govori o tebi. Čim se stavljaš iznad Svevišnjeg sigurno nisi bolji od njega.
Ja opraštam svima znači bolji sam od boga.. ne proklinjem nikome potomstva niti bilo šta drugo
Neki ljudi su blagi prema grešnicima jer jednostavno ne znaju svu strukturu njihovih ličnosti i sve njihove grehove. Bog sa druge strane je svestan svega i vidi sve i zato kažnjava određene ljude.
 
Ova rečenica sve govori o tebi. Čim se stavljaš iznad Svevišnjeg sigurno nisi bolji od njega.
Bolji bre milion puta, kad ti kažem.

Neki ljudi su blagi prema grešnicima jer jednostavno ne znaju svu strukturu njihovih ličnosti i sve njihove grehove. Bog sa druge strane je svestan svega i vidi sve i zato kažnjava određene ljude.
Ja sam pronašao svoj mir i nema tu mesta za ljutnju i neopraštanje, prenisi svom bogu da je i on nađe da mu ja ne bih sudio za zlodela koja je počinio nad čovečanstvom i još uvek čini.
Ti sada možeš sa kažeš kaznio je Lucifera jer se pobunio sa svojim anđelima i od njih je Bog napravio demone. Ali tako ćeš reći jer ne znaš celu priču, odnosno koji su bili porivi i ciljevi Lucifera, sada satane, i njegovih sledbenika i osuđivaćeš unapred Boga zbog svega toga.
Joj nemoj još nekih fiktivnih likova tu, da ne počnem da pričam o supermenu kako i njegovim delima nad čovečanstvom.
 
Ja sam pronašao svoj mir i nema tu mesta za ljutnju i neopraštanje, prenisi svom bogu da je i on nađe da mu ja ne bih sudio za zlodela koja je počinio nad čovečanstvom i još uvek čini.
Ti si pronašao svoj mir i pobegao si od rata koji vekovima besni. Ali đavo uvek dođe po svoje to da znaš. Nebeske i demonske sile ne miruju iako se tebi to tako čini.
Joj nemoj još nekih fiktivnih likova tu, da ne počnem da pričam o supermenu kako i njegovim delima nad čovečanstvom.
Tvoj problem je što si nevernik iako sebe predstavljaš kao nekog ko veruje u nekog boga koga si sam stvorio kako ti odgovara i zato ne možemo da nađemo zajednički jezik.
 
Ti si pronašao svoj mir i pobegao si od rata koji vekovima besni. Ali đavo uvek dođe po svoje to da znaš. Nebeske i demonske sile ne miruju iako se tebi to tako čini.
U pravu si, da svi pobegnu od religije i politike rata više nikada ne bi ni bilo. A djavo i nebeske sile mogu da mi...

Tvoj problem je što si nevernik iako sebe predstavljaš kao nekog ko veruje u nekog boga koga si sam stvorio kako ti odgovara i zato ne možemo da nađemo zajednički jezik.
Sam stvorio svog tvorca, zanimljivo, obrnuto je. Veruj u apsolutno šta želiš. Verovao ili ne, niko od ljudi ne može da ti kaže ko ili šta je tvoj tvorac. Ja sam rekao da postoje dokazi da smo stvoreni tako da samim tim imamo tvorca ili tvorce i da to bilbijski bog nije.
 
U pravu si, da svi pobegnu od religije i politike rata više nikada ne bi ni bilo.
Misliš da bi ljudi prestali da ratuju zbog bogatstva i zbog žena i zbog osećaja moći? Ne verujem baš u to.
Sam stvorio svog tvorca, zanimljivo, obrnuto je. Veruj u apsolutno šta želiš. Verovao ili ne, niko od ljudi ne može da ti kaže ko ili šta je tvoj tvorac. Ja sam rekao da postoje dokazi da smo stvoreni tako da samim tim imamo tvorca ili tvorce i da to bilbijski bog nije.
Tvrdiš da te stvorio tamo neki tvorac koji ti više odgovara od Boga jedinoga jer ti on takav više odgovara. Stvorio si u glavi i prihvatio si ono što ti odgovara.
 
Nema ovo veze sa deset zapovesti...

Bog ne bi bio pravedan kada bi ja ispaštao greh svog pra pra dede...
A zašto je u jednom trenutku Bog postupao tako, ne bih ovom prilikom...


Jeremija 31,29U te dane neće se više govoriti: oci jedoše kiselo grožđe, a sinovima trnu zubi.
Jeremija 31,30Nego će svaki za svoj grijeh poginuti; ko god jede kiselo grožđe, tome će zubi trnuti.
Jeremija 31,31Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevijem i s domom Judinijem nov zavjet
Jezekilj 18,2Šta hoćete vi koji govorite priču o zemlji Izrailjevoj govoreći: oci jedoše kiselo grožđe, a sinovima trnu zubi?
Jezekilj 18,3Tako ja bio živ, govori Gospod Gospod, nećete više govoriti te priče u Izrailju.
Jezekilj 18,4Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti.
 
Kada bi sigurno znali Bog da postoji (da vam On dokaže da postoji svojim javljanjem i svojim delima) da li biste se povinovali Njegovoj volji? Ili biste i dalje nastavili po starom iako bi vam On rekao da tako ne treba i ne sme da se radi? A ako se ne povinujete Njegovoj volji kazna je večna patnja u paklu. Pitanje je i za ateiste i za vernike.

nema tu bili ili ne bili, morali bi, jer nema toga na ovom svijetu ko bi smio se suprostaviti takvoj sili, kao sto je Bog, stvoritelj univerzuma

to je samo suti i radi sta ti kaze
 
Ako nije šejtanov ratnik što se mora nije teško. Inače Bog ne bi naredio da se ubiju nevini i nedužni ljudi.

Nema tu sad postavljanja nekih kriterijuma toga tipa "ako ovo, ako ono... onda ću poslušati Boga, ako nije po mom onda neću poslušati Boga"... dobio si naredbu odozgo, od boga da ubiješ toga i toga. Nema ti tu sad nešto da postavljaš pitanja i da peispituješ, da sumnjaš... ili slušaš Boga ili ga ne slušaš.

Bog ne bi naredio ubijanje nevinih i nedužnih ljudi? :D

Jesi li ti čitao u Bibliji priču o Avramu i njegovom sinu Isaku? Na primer.
 
Nije, čovek ima slobodnu volju da radi po Božjoj volji ili da radi suprotno od nje. Na čoveku je izbor.
ja da nisam siguran, i da ne znam da Bog postoji, pa vec bih odustao od njega...

a djavo ti je oponent/protivnik doslovce, on nista ne moze sam da smisli, samo tera kontru, tako da je od ljudi glupo da glume djavola, da se suprotive Bozijoj volji, jer nema logike... a da ima ja bih to radio, nego nema, vec je glupo, a ja se gluposti gnusam

smisli nesto svoje, umesto sto Bogu teras kontru, nedotupavi djavole - tako ja Adam velim.
I ako satana ustane sam na sebe i razdijeli se, ne može opstati, nego će propasti.
ali treba ga osoliti
 
Poslednja izmena:
Kada bi sigurno znali Bog da postoji (da vam On dokaže da postoji svojim javljanjem i svojim delima) da li biste se povinovali Njegovoj volji? Ili biste i dalje nastavili po starom iako bi vam On rekao da tako ne treba i ne sme da se radi? A ako se ne povinujete Njegovoj volji kazna je večna patnja u paklu. Pitanje je i za ateiste i za vernike.
Ako bi me ucenio tako surovo ne bih imala izbora...ko će da istrpi tolike muke u Paklu i to večno.
Istrpela bih se da ne kradem, ne činim preljubu i ne radim nedeljom.
 

Back
Top