Veliki dokaz da Bog postoji, Isus Hrist i Majka Bozija...

el verujes ti u zivot?i kazi mi sta je to zivot?i naravno da mi das dokaz da i ja mogu da poverujem u njega?:lol:

Pa ne znam baš....bojim se da ne upadnem u neku tvoju semantičku zamku, i onda sam ga nagrabusio :D

Cekaj, a verujes da je tvoj cukundeda postojao? :lol:

ja nekad posumnjam u postojanje Boga, valjda je to normalno, ali koliko god istrazivao samo vise shvatam da on postoji i da ne treba da cackam gde ne treba.

Kako onaj sabanoti sa diskaverija ubedjuje ljude da Bog ne postoji, navodno nam je u genima da verujemo jer su nasi preci izmislili Boga da bi se svet smirio, mis'im :roll: zasto ne verujemo u deda mraza ako su nas ubedjivali da on postoji...
.

Haha, e pa vidiš u tome je caka, ima (malo) ljudi koji veruju u Deda Mraza. E sad fora je da za boga ima dokaza taman koliko i za Mraza (u prevodu: nimalo) :lol:
Ali ljudi ipak veruju jer im pruža neku moralnu utehu, lažnu nadu da če živeti nakon smrti... i zato ljudi žele da bog postoji, jer ih to teši :D Deda Mraz ti ne obećava večni život i blagostanje on se samo pojavi jedan dan u godini.

E da, i Deda Mraz ti ne preti paklom...umalo to da zaboravim :D

Vidis da si trebao da pogledas video do kraja! Ovo sto cu napisati je zaista ono o cemu govore u prilozenom videu bez sale! Tog muslimana su uhvatili drugari i raskomadali, a onda ga je Bogorodica usivala u gepeku automobila i kada ih je zaustavila policija on je izasao iz gepeka i rekao da su prekinuli Bogorodicu i da nije uspela bas najbolje da mu usije vrat pa sada viri neki konac. Ponavljam ovo nije sala vec zaista ono sto se govori u videu negde od polovine.

Hudini, čuvaj se, sad imaš opasnu konkurenciju :hahaha:
 
Pa ne znam baš....bojim se da ne upadnem u neku tvoju semantičku zamku, i onda sam ga nagrabusio :D



Haha, e pa vidiš u tome je caka, ima (malo) ljudi koji veruju u Deda Mraza. E sad fora je da za boga ima dokaza taman koliko i za Mraza (u prevodu: nimalo) :lol:
Ali ljudi ipak veruju jer im pruža neku moralnu utehu, lažnu nadu da če živeti nakon smrti... i zato ljudi žele da bog postoji, jer ih to teši :D Deda Mraz ti ne obećava večni život i blagostanje on se samo pojavi jedan dan u godini.

E da, i Deda Mraz ti ne preti paklom...umalo to da zaboravim :D



Hudini, čuvaj se, sad imaš opasnu konkurenciju :hahaha:

Deda mraz garantuje poklon svake godine ako si bio dobar :)
 
Zato što nigde nije obećao da će remetiti uzročno-poslednične prirodne zakone kako bi zaštitio zgradu... čak ni vernike, npr. one koji mu se mole da ozdrave od raka, pa ih rak izjede, ili oni koji mu se zarobljeništvu mole da ih spasi mučenja, pa ostaju u životu danima tokom najstrašnijeg kasapljenja i iživljavanja i još izgube razum od užasa, straha i bola...

Tako je!!! Jednostavno nije potpisao a pošto sve to gleda bez reakcije a pritom ima moć da nešto promijeni znači da je dobar i da postoji. Dokaz za to je Haški sud. Imaju moć da sude ali neće albancima i hrvatima jer nisu tako potpisali.:rtfm:
 
A gde je dokaz da ne postoji?

Uzmimo za primer sve i da ne postoji, na sta bi ovaj svet licio?
Da l' bi postojalo ikakvo postovanje medju ljudima, svi bi isli na to "da iskoristim zivot dok sam mlad"?
Da li ti nekog ko nije tvojih nazora postujes. Sto se mene tice, znam da iako verujes u boga druge ne postojes. Sta vise, podsmevas se. Eto, to je hrisanin.
 
Čistu i neokaljanu veru u Gospoda je ono što Bog traži od nas.

I kao što je Bog video Kornelijevu čistu veru i kao što su se njegove molitve i milostinje uzdigle do Boga kao ugodni doprinos tako i mi treba da istrajemo u našim molitvama i dobrim delima.

Bog odgovara na iskrene molitve onih koji Ga traže, tako što im šalje pravu osobu ili prave informacije u pravo vreme.

Iako nam se ponekad čini da Bog ne čuje naše molitve, da je možda zaboravio na nas, ustrajte u iskrenoj molitvi i On će uslištiti svaku vašu molitvu koja je u skladu sa Njegovom voljom.
 
Ukoliko se pitate, kako ja mogu imati večan život, postoji samo jedan odgovor na to pitanje: putem vere u Isusa Hrista (Jovan 14:6).

Isus mu reče: Ja sam put i istina i život; niko neće doći k Ocu do kroza me.
Naš neprijatelj stalno pokušava da nas zaslepi kako ne bi spoznali istinu (2. Korinćanima 4:4)

U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi.
Zato, molite se za sve one koji još nisu spoznali Gospoda da poveruju u Njega kao svog Spasitelja i dobiju večni život.
 
Čistu i neokaljanu veru u Gospoda je ono što Bog traži od nas.
A sta ce mu. Bas ga zabole uvo za coveka.

I kao što je Bog video Kornelijevu čistu veru i kao što su se njegove molitve i milostinje uzdigle do Boga kao ugodni doprinos tako i mi treba da istrajemo u našim molitvama i dobrim delima.
Zasto ga, bre, uznemiravate? Sta bi ti radila da te raznorazni belosvetski ljudi non-stop uznemiravaju

Bog odgovara na iskrene molitve onih koji Ga traže, tako što im šalje pravu osobu ili prave informacije u pravo vreme
Daj, ne uobrazavaj, nikome on nista ne salje. Nek svakom coveku posalje paket deonica najvecih svetskih firmi i to bi bilo nesto. Sve ostalo je smuti pa prospi..

Iako nam se ponekad čini da Bog ne čuje naše molitve, da je možda zaboravio na nas, ustrajte u iskrenoj molitvi i On će uslištiti svaku vašu molitvu koja je u skladu sa Njegovom voljom.
:hahaha:
 

Razne knjizevnosti, filozofije i nauke su samo izmisljotine, koje idu protiv Boga, jer ga ne vole sto je stvorio Coveka.

"Zaista vam kazem, ako se ne obratite i ne budete kao deca, necete uci u Carstvo Nebesko. Koji se dakle ponizi kao dijete, on je najveci u Carstvu Nebeskom"
A, kakvo je dete? Cisto u mislima, puno ljubavi prema svakome, tolerantno, nevino. bezgresno.

Okrenimo se Srbi Gospodu ponovo, On pati za nama sto ga odbacujemo i ne priznajemo...

Neznam gde si ti videla takvu decu, deca su sebicna i brza na svako zlo,
no uvek podredjena autoritetima(roditeljima, nastavnicima itd), i to je i poenta navedenog stiha,
biti kao dete znaci predati vodjstvo Bogu, to jest svestenstvu, da bi te iskoristavali.
 
ako nepostoji bog ili tvorac objasnite kako smo tako savrseni mi imamo tvorca boga koji nas je stvorio .i televizor kad bi pronasli znali bi da ima svog tvorca nije se sam od sebe stvorio.sve ima svog tvorca .....
Tebe su stvarali dva tvorca - tvoji roditelji. Nadam se da ti ne mislis da ste ti i televizor uporedivi? Osim....?



Neka sila postoji a koju ljudi nazivaju bogom.
I preterali su
Postoje razne sile svuda oko nas. Zasto bi ih pametan covek nazivao bogom?
 
Poslednja izmena:
Pa na nama je da verujemo ili ne, imamo pravo izbora i prema tom pravu cemo kasnije biti sortirani...

jednostavno mi ne ide u glavu kako ja mogu kada umrem da nestanem, je l' ti to malo cudno, zamisli odjednom nestanes, kako to nestanes??? nesto postoji, a to sta je je pitanje i o tome mozemo samo diskutovati, na srecu dovoljno dokaza ima pravoslavlje da verujem prema njemu tako da...

dusa ti je vecna, telo truli.
sad, kako zivis na Zemlji, takvo mesto ces imati tamo gde ti Bog odredi, nema opravdanja, ni za sta.

- - - - - - - - - -

Zar vam nije cudno da su najveci naucnici verovali u nesto?
hocete listu?
http://www.godandscience.org/apologetics/sciencefaith.html
na ovo bih dodao Teslu i Njutna...

zar mislite da bi u neku "glupost" verovali genijalci sa koeficijentom inteligencije >140?

POslati od BOga
 

Back
Top