Kada bi sigurno znali Bog da postoji

Kada bi sigurno znali Bog da postoji (da vam On dokaže da postoji svojim javljanjem i svojim delima) da li biste se povinovali Njegovoj volji? Ili biste i dalje nastavili po starom iako bi vam On rekao da tako ne treba i ne sme da se radi? A ako se ne povinujete Njegovoj volji kazna je večna patnja u paklu. Pitanje je i za ateiste i za vernike.
Šta da "nastavim po starom"? Ne ubijam nikoga, ne kradem, ne varam ženu, ne lažem okolo, itd a ako bi se kojim čudom desilo da mi Bog lično zapreti paklom verovatno bih postao prestupnik jer mi je buntovan karakter, doduše ne samo meni, čak i piše da "Zakon izaziva gnev; gde nema zakona, nema ni prestupa" i ima istine u tome.

Drugo, slažem se sa Jasnom po ovom i sličnim pitanjima, na pretnju i ucenu odgovaram istom merom, znači ako Bog stvarno postoji, upravo se ne pokazuje iz ovog razloga jer bi više izazvao gnev i revolt nego radost. Neka moja rezonovanja...
 
Kada bi sigurno znali Bog da postoji (da vam On dokaže da postoji svojim javljanjem i svojim delima) da li biste se povinovali Njegovoj volji? Ili biste i dalje nastavili po starom iako bi vam On rekao da tako ne treba i ne sme da se radi? A ako se ne povinujete Njegovoj volji kazna je večna patnja u paklu. Pitanje je i za ateiste i za vernike.

Onda to nije dobar bog vec dzelat i mucitelj najgoreg oblika ikada...

Preti mi paklom i vecnim mukama i bolom ejjjj koje zlo nevidjenih razmera...Pa i da ste najveci zlikovac ne zasluzuje se vecna kazna i bol i mucenje tj sve ima svoje prociscenje i cenu da se plati.Nepostojanje i unistenje je samo drugi vid i strana novcica tj koji je jednako zao i mucan kao pakao jer ne znam sta je gore...

Ako ne radim sta, da mu konstantno idem po pravilima koja na ovom svetu nemoguce ispratiti i opstati, da mu se molim i ponasam ko rob pa tu se vidi da je takav bog plod ljutske maste koji hoce da opija mase i drzi ih pod kontrolu tj da budu poslusni dok se neko bogati i vlada...Time se ubija slobodna volja i naravno da ne big divljao i trudio bih se da budem bolji covek nego pre i ne cinim zlo koje ne zelim sebi i drugima tj ne zelim nikog da povredjujem i slicno kao i sada osim ako sam ugroznen i moram da se branim...Radicu ono sto moje srce misli i oseca da je ispravno pa posle kako hoce tj ako je zao nek me da da se mucim i ubijaju me i deru demoni na plus 60° zauvek ili ce mi propisati neku lekciju kaznu da naucim i procistim sve sto sam mislio pogresno i postupiti kao dobar ucitelj sa ljubavlju a ne unisticu te ili poslati u pakao...

I ne mora big da mi se obrati ili sta vec moze i sam djavo ili nesto natprirodno da se desi sto se kosi sa svim ovim zakonima imalo bi isti efekat kao kad bi se i on sam ukazao jer bi samim tim automatski znao da postoji...
 
Onda to nije dobar bog vec dzelat i mucitelj najgoreg oblika ikada...

Preti mi paklom i vecnim mukama i bolom ejjjj koje zlo nevidjenih razmera...Pa i da ste najveci zlikovac ne zasluzuje se vecna kazna i bol i mucenje tj sve ima svoje prociscenje i cenu da se plati.Nepostojanje i unistenje je samo drugi vid i strana novcica tj koji je jednako zao i mucan kao pakao jer ne znam sta je gore...

Ako ne radim sta, da mu konstantno idem po pravilima koja na ovom svetu nemoguce ispratiti i opstati, da mu se molim i ponasam ko rob pa tu se vidi da je takav bog plod ljutske maste koji hoce da opija mase i drzi ih pod kontrolu tj da budu poslusni dok se neko bogati i vlada...Time se ubija slobodna volja i naravno da ne big divljao i trudio bih se da budem bolji covek nego pre i ne cinim zlo koje ne zelim sebi i drugima tj ne zelim nikog da povredjujem i slicno kao i sada osim ako sam ugroznen i moram da se branim...Radicu ono sto moje srce misli i oseca da je ispravno pa posle kako hoce tj ako je zao nek me da da se mucim i ubijaju me i deru demoni na plus 60° zauvek ili ce mi propisati neku lekciju kaznu da naucim i procistim sve sto sam mislio pogresno i postupiti kao dobar ucitelj sa ljubavlju a ne unisticu te ili poslati u pakao...

I ne mora big da mi se obrati ili sta vec moze i sam djavo ili nesto natprirodno da se desi sto se kosi sa svim ovim zakonima imalo bi isti efekat kao kad bi se i on sam ukazao jer bi samim tim automatski znao da postoji...
Odmah pakao izbriši iz glave jer ne postoji.

Sve što Ti ne bi kao čovek uradio, Bog će još manje...
 
Očekivao sam odgovore tipa ,,šta god On kaže, samo da ne završim u Večnom ognju". Kada čujem ovakve odgovore postaje jasno zašto više se više On ne oglašava kao na primer u Starom Zavetu ili da ponovo pošalje mesiju. Jednostavno ništa se ne bi promenilo kod mnogih u delovanju i razmišljanju i da se ponovo lično Bog oglasi.
 
Očekivao sam odgovore tipa ,,šta god On kaže, samo da ne završim u Večnom ognju". Kada čujem ovakve odgovore postaje jasno zašto više se više On ne oglašava kao na primer u Starom Zavetu ili da ponovo pošalje mesiju. Jednostavno ništa se ne bi promenilo kod mnogih u delovanju i razmišljanju i da se ponovo lično Bog oglasi.
On to želi.
Sumnjam da ste zaslužili više.

Ali. Ali.
Muhamed Ali..

Boks meč je samim sobom....najteži.
 
Očekivao sam odgovore tipa ,,šta god On kaže, samo da ne završim u Večnom ognju". Kada čujem ovakve odgovore postaje jasno zašto više se više On ne oglašava kao na primer u Starom Zavetu ili da ponovo pošalje mesiju. Jednostavno ništa se ne bi promenilo kod mnogih u delovanju i razmišljanju i da se ponovo lično Bog oglasi.

A nje mnogima palo na pamet mozda da je on samo stvoritelj tj kreator svega ovog i nista vise od toga i da ga briga za sve posle i samo uziva u predstavi...

Siguran sam da ako neki covek ima bilo koji ocigledan dodir i susret sa necim uzvisenim, natprirodim da bi se automatski promenio i imalo veliki uticaj na dalji nacin zivota ali ne u potpunosti jer ovakav svet kakav je ocigledno malo lose dizajniran ili iskvaren gde sama njegova priroda i zakoni ne dopustaju da osoba bude znacajno promenjena blizu savrsenstva kako zamisljamo niti ce jer ne postoji savrsenstvo i sta je to uopste biti savrsen i ziveti po bogu i ko to odredjuje i zakone i sve kad bi postovali to nesto bili bi svi isti i bezlicni kao roboti i zato dobra dela i losa su relativan pojam i treba da postoji balans sa teznjom i namerom da dobro u coveka preovladava i ona priroda stvaralacka jer ona losa nema moc stvaranja tj zlo i negativna energija ne moze nista da stvara i da daje osecaj spokojstva mira i srece vec samo moze da iskvari i steti ono sto je vec stvoreno...
 
A nje mnogima palo na pamet mozda da je on samo stvoritelj tj kreator svega ovog i nista vise od toga i da ga briga za sve posle i samo uziva u predstavi...

Siguran sam da ako neki covek ima bilo koji ocigledan dodir i susret sa necim uzvisenim, natprirodim da bi se automatski promenio i imalo veliki uticaj na dalji nacin zivota ali ne u potpunosti jer ovakav svet kakav je ocigledno malo lose dizajniran ili iskvaren gde sama njegova priroda i zakoni ne dopustaju da osoba bude znacajno promenjena blizu savrsenstva kako zamisljamo niti ce jer ne postoji savrsenstvo i sta je to uopste biti savrsen i ziveti po bogu i ko to odredjuje i zakone i sve kad bi postovali to nesto bili bi svi isti i bezlicni kao roboti i zato dobra dela i losa su relativan pojam i treba da postoji balans sa teznjom i namerom da dobro u coveka preovladava i ona priroda stvaralacka jer ona losa nema moc stvaranja tj zlo i negativna energija ne moze nista da stvara i da daje osecaj spokojstva mira i srece vec samo moze da iskvari i steti ono sto je vec stvoreno...
Au brate. Neki zarez, tačka? :zeek: Šta piše ovde?
 
hm
prvi deo je u redu, ali drugi deo uvodnog posta tj pretnja kaznom je detinjast i pogrešan pogled.

Neki kažu da se Bog ne objavljuje jer bi nas "spržio" spontano , koliko smo .. sad različiti od Njega. Pa pominju kad se Mojsiju javio u ognju, pa Mojsije nije smeo da priđe. I osedeo je sasvim. Neka je to slika, ali ona kaže da bi neposredni susret sa svetim bićem mogao biti koban. Zato Isus reče da će poslati Duha da bude u nama. E to je tih i tanak glas.

A kad reč padne, pada na put, na plodno tle ili u trnje. trnje su brige života, zaguše reč. Svaki put kad ne slušamo taj glas pomalo zatvaramo vrata. Neki opet kažu da je hula na Duha stanje kad se glas više ne može čuti jer su vrata zamandaljena. to je deo ove teme.
 
Au brate. Neki zarez, tačka? :zeek: Šta piše ovde?

Jbg kucao sam na brzinu i sve mi ispalo u jednu recenicu...

Mislim da se razume...

Stos je da je mozda bog samo stvoritelj i nista vise.

Itekako uticalo na coveka da dozivi bilo sta naprirodno pa i sam djavo da se pokaze.Znao bi da automatski bog postoji i to bi ga promenilo.Naravno ne u potpunosti jer ovakav svet kakav je iskvaren uvek bi povukao sustinu prirode osobe ma koliko se osoba trudila da bude ispravna.

Siguran sam da ako neki covek ima bilo koji ocigledan dodir i susret sa necim uzvisenim, natprirodim da bi se automatski promenio i imalo veliki uticaj na njegov dalji nacin zivota. Ne u potpunosti jer ovakav svet kakav je ocigledno malo lose dizajniran ili iskvaren gde sama njegova priroda i zakoni ne dopustaju da osoba bude znacajno promenjena blizu savrsenstva kako zamisljamo, niti ce jer ne postoji savrsenstvo i sta je to uopste biti savrsen?
Kako ziveti po bogu i ko to odredjuje?

I zakone i sve kad bi postovali to nesto bili bi svi isti i bezlicni kao roboti i zato dobra dela i losa su relativan pojam i treba da postoji balans sa teznjom i namerom da dobro u coveka preovladava i ona priroda stvaralacka.

Ona losa nema moc stvaranja tj zlo i negativna energija ne moze nista da stvara i da daje osecaj spokojstva mira i srece vec samo moze da iskvari i steti ono sto je vec stvoreno...
 
Iz napisanog, zaključujem da je nemoguće da dobijemo glas koji i sam nije deo nas, tj za koji nismo barem malo osetili da to treba da bude naš put. jer tako Duh radi. u nama, sa nama.
Ali rade i demoni u čoveku ukoliko je osoba zaposednuta njima. Ali ovde govorimo jasnoj Božjoj objavi a ne o nagoveštajama preko ljudi. Da li bi nešto promenila u svom ponašanju da ti On kaže šta se sme a šta ne sme da se radi?
 
Jbg kucao sam na brzinu i sve mi ispalo u jednu recenicu...

Mislim da se razume...

Stos je da je mozda bog samo stvoritelj i nista vise.

Itekako uticalo na coveka da dozivi bilo sta naprirodno pa i sam djavo da se pokaze.Znao bi da automatski bog postoji i to bi ga promenilo.Naravno ne u potpunosti jer ovakav svet kakav je iskvaren uvek bi povukao sustinu prirode osobe ma koliko se osoba trudila da bude ispravna.

Siguran sam da ako neki covek ima bilo koji ocigledan dodir i susret sa necim uzvisenim, natprirodim da bi se automatski promenio i imalo veliki uticaj na njegov dalji nacin zivota. Ne u potpunosti jer ovakav svet kakav je ocigledno malo lose dizajniran ili iskvaren gde sama njegova priroda i zakoni ne dopustaju da osoba bude znacajno promenjena blizu savrsenstva kako zamisljamo, niti ce jer ne postoji savrsenstvo i sta je to uopste biti savrsen?
Kako ziveti po bogu i ko to odredjuje?

I zakone i sve kad bi postovali to nesto bili bi svi isti i bezlicni kao roboti i zato dobra dela i losa su relativan pojam i treba da postoji balans sa teznjom i namerom da dobro u coveka preovladava i ona priroda stvaralacka.

Ona losa nema moc stvaranja tj zlo i negativna energija ne moze nista da stvara i da daje osecaj spokojstva mira i srece vec samo moze da iskvari i steti ono sto je vec stvoreno...
Mislim da je uticaj engleskog jezika stvorio izvesnu zabunu. Kod nas se uvek
govorilo ''dobra duša'', a ne dobra ličnost ili dobra osoba. Duša je dobra sama
po sebi. A mi smo dobili ideju da napravimo ličnost koja će biti bolja od duše
i to nam ne uspeva. Vidi čuda..

Ličnost ili persona u grčkim pozorištima je bila izraz za masku koju su glumci
nosili u predstavama. Persona doslovno krije onoga ko stvarno jeste. Ko viri
kroz proreze za oči? Ako ima sreće da proviri, jer persona ima svoje oči
kojima posmatra svet i daje nam iskrivljenu sliku sveta.

YUngianskiy-arhetip-Persona-i-mudrost-rabi-Nahmana.jpg


Dobro je postaviti pitanje, ako ja pravim dobru ličnost, ko sam onda ja?
Ja onda nisam ta ličnost, nego imam tu ličnost i sa njom mogu nešto da
uradim.
 
Nisam ateista verujem u boga, naučno je dokazano da smo nečija tvorevina i da postoji tvorac. Ali svakako taj tvorac nije iz bilbije, daleko dalekooo je od tog tvorca u kog velika većina veruje. Dovoljno je razumnom čoveku da pročita bilbiju i vidi koliko ona piše o robovima, božje reci o robovima, knjiga koja je prepisavana i izmenjivana bezbroj puta, stvorena za manipulaciju mase. Bog u bilbiji je sadista i ubica.

Exodus 21:2 - "Ako pazarite Jevrejskog roba, on će vam služiti 6 godina. Ali u godini sedmoj, on će biti slobodan, bez da išta plati"
Exodus 21:7 - "Ako čovek proda svoju kćer kao roba, ona neće biti puštena na slobodu kao što će biti muški rob"

Lista ide dalje i dalje. Ja sebe ne bih mogao da pogledam u ogledalu i da ispričam neke stvari iz bilbije a da ne crknem od smeha i blama.
Bog u bilbiji je ubio tačno 2.391.321 ljudi i dece, dok je sotona samo 10. Kladim se da je vrlo mali broj forumaša pročitalo bilbiju uopšte. Vernici strahuju ako ne veruju u bilbijskog boga da neće ići u raj i večni život što im je obećan, veoma su uplašeni i plaše se nekog suda božjeg.

Rodiš se dobiješ ime, religiju i guraš kroz život tako programiran bez da postavljaš pitanja o svemu, živiš kao zombi ne postavljajući pitanja o svemu, bez da znaš istinu ko si, da si posmatrač svojih misli, čista svest a ne um koji je zatrovan bilbijom i ostalim sranjima...

Ja znam da bog postoji, ja sam bog, ja sam sve. Ti bilbijski verniče se plašiš večnog plamena u paklu kom ćeš goreti ako se ne povinuješ svome bogu ubici i mazohisti, zato i veruješ jer si zatrovan i zaplašen. Grešan si i ti to znaš, ali tik pre no štom umreš, pokaj se za svaki slučaj i klisni kroz vrata raja.
Većina ljudi veruju tek onako za svaki slučaj ako oganj ipak postoji posle smrti XD.
 
U kog boga veruješ? U onog gde možeš da izmisliš svoja pravila i da radiš šta hoćeš. Isti si kao i ateisti samo si izmislio svog boga i svoja pravila po kojima delaš a u stvari radiš šta hoćeš kao i ateisti.
Druže jesi li svestan da su bilbiju napisali ljudi i da je tvoj bog iz bilbije ubica ogromnih razmera? Ja nisam izmislio boga, ja sam njegova kreacija ja sam on, osecam u sebi šta je ispravno a šta ne. Svestan sam u ovom trenutku svojih postupaka dok ćeš ti da se uvrediš na svaki moj post upućen tvom bilbijskom bogu.
Moj teča je čist ateista ceo život. Po tebi on je ubica i mazohista, ali naprotiv, potpuna je suprotnost tvom bogu. Jednostavno čovek zna šta je ispravno a šta ne, ne treba bilbija da mu kaže to...naprotiv, bilbija priča potpuno suprotno.
 
Moj teča je čist ateista ceo život. Po tebi on je ubica i mazohista, ali naprotiv, potpuna je suprotnost tvom bogu. Jednostavno čovek zna šta je ispravno a šta ne, ne treba bilbija da mu kaže to...naprotiv, bilbija priča potpuno suprotno.
Tvoj twča je možda ateista ali odakle znaš kakav je on u stvari i šta mu se po glavi mota? Bog ubija ljude svakodnevno, onda kada reši da je njihova misija ovde završena ili ako proceni da za njih više nema nade. Pravednici onda idu u Raj a grešnici u pakao.
 
Tvoj twča je možda ateista ali odakle znaš kakav je on u stvari i šta mu se po glavi mota? Bog ubija ljude svakodnevno, onda kada reši da je njihova misija ovde završena ili ako proceni da za njih više nema nade. Pravednici onda idu u Raj a grešnici u pakao.
Ja ne mogu da čitam misli, čovek je pravedan, pošten, pun ljubavi i razumevanja. Za to ne treba čovek da čita misli. Ja pričam o tom bilbijskim ubijanju božjem, prirodna smrt nastupa jer fizičko telo jednostavno nije pravljeno za duže staze, a svaka druga smrt nastupa zbog spleta okolnosti i kakav život pojedinac vodi, zakon akcije i reakcije. Tvoj bog nema veze sa tim. Ili hoceš da mi kažeš da bog daje deci kancer jer je pravedan i dete je to zaslužilo, ne jer sve je splet okolnosti.
 
Ja ne mogu da čitam misli, čovek je pravedan, pošten, pun ljubavi i razumevanja. Za to ne treba čovek da čita misli. Ja pričam o tom bilbijskim ubijanju božjem, prirodna smrt nastupa jer fizičko telo jednostavno nije pravljeno za duže staze, a svaka druga smrt nastupa zbog spleta okolnosti i kakav život pojedinac vodi, zakon akcije i reakcije. Tvoj bog nema veze sa tim. Ili hoceš da mi kažeš da bog daje deci kancer jer je pravedan i dete je to zaslužilo, ne jer sve je splet okolnosti.
Deca se razboljevaju zbog grehova svojih roditelja i predaka. Pa piše u Deset Božjih zapovesti da Gospod proklinje svakog i njegovo potomstvo do 4. kolena ko huli na njega. Ti ljudi što greše trebaju biti svesni da će se kazna preliti i na njihovo potomstvo.
 
Deca se razboljevaju zbog grehova svojih roditelja i predaka. Pa piše u Deset Božjih zapovesti da Gospod proklinje svakog i njegovo potomstvo do 4. kolena ko huli na njega. Ti ljudi što greše trebaju biti svesni da će se kazna preliti i na njihovo potomstvo.
Da li ti čuješ sebe šta pričaš uopšte? bog, sveprisutno i svemoguće biće puno ljubavi proklinje nečije potomstvo do 4. kolena...rofl mao brate
 

Back
Top