Veganska influencerka Zhanna D'Art umrla je od gladi u 39. godini nakon što je jela samo egzotično voće

A postoji i nešto što se zove nauka, istraživanja, studije.
I ništa što sam napisala do sad se ne kosi sa tim.

Drugo je što neko ovde tumači ono što pišem kako hoće pa mi se pripiše nešto što uopšte nisam rekla.
Koja nauka, koje studije?
Do pre dve godine sve studije govorile jedno, sad se pojavile "studije" objavljene u stručnim krugovima TikToka i Instagrama pod nazivom "kupi moje preskupe suplemente" . Navedi molim te jednu studiju objavljenu u stručnoj medicinskoj literaturi koja govori da je veganska ishrana zdrava. Nego samo po internetu Klik bejt vesti "naučnici sa univerziteta xy utvrdili..." A ono neki univerzitet u Omahi među kukuruzima, svih 47 studenata uzeli učešće u studiji dobro finansiranom od strane interesnih grupa.
 
Mislim da ne treba biti ni doktor ni naučnik samo treba pogledati šta su jeli naše bake i deke. Nisu baš bili nezdravi , posetili lekara otprilike tri puta u životu i živeli su dugo. Nisu jeli tofu sir , grickali bademe umesto mesa, pili su domaće mleko i jeli mlečne proizvode , jaja, puno voća i povrća , meso nije bilo svakodnevno, a pekara , slatkiši, slaniši , konzervirana hrana gotovo da nije postojala.I nije.
 
Mislim da ne treba biti ni doktor ni naučnik samo treba pogledati šta su jeli naše bake i deke. Nisu baš bili nezdravi , posetili lekara otprilike tri puta u životu i živeli su dugo. Nisu jeli tofu sir , grickali bademe umesto mesa, pili su domaće mleko i jeli mlečne proizvode , jaja, puno voća i povrća , meso nije bilo svakodnevno, a pekara , slatkiši, slaniši , konzervirana hrana gotovo da nije postojala.I nije.
Равнотежу су успостављали постом.
Без велике филозофије.
И ово нема толико да везе са вером, колико има са здрављем.
Врв нису ни знали, али ето... испаде да су радили боље од нас, не знајући.
 
Jbt polemiše se da l je zdrava veganska ishrana 😅

To je kao da polemišemo da l je Sveti Sava živ ili ne..

Još traži lik studije?

Aj nađi ti meni studiju da je popiti 10 litra benzina za dva sata štetno?

O čemu ke njate bre.. ???

Nisam vegan, jedem meso al sam svestan da je štetno.. meso je prerađeni leš neke životinje..
Ubiješ životinju, ona je mrtva neko vreme i ti posle to jedeš...
Dakle jedemo leševe!!
A zamisli koliko je zdravo da leša baciš na rešetku a ispod leša zapališ ugalj.. dim izlazi iz uglja , leš se peče i onda to pojedeš i kažeš da je ukusan roštilj..
A zamisli okačiš leševe u sušnicu, naložiš vatru ispod.. zadimi se sve.. skineš leša pojedeš i kažeš kako je ukusna dimljena kobasica, pršut itd..

Dakle prestanite da lupate gluposti i da lažete sebe.. svaka čast ljudima koji su na Veganskoj ishrani..
 
Jbt polemiše se da l je zdrava veganska ishrana 😅

To je kao da polemišemo da l je Sveti Sava živ ili ne..

Još traži lik studije?

Aj nađi ti meni studiju da je popiti 10 litra benzina za dva sata štetno?

O čemu ke njate bre.. ???

Nisam vegan, jedem meso al sam svestan da je štetno.. meso je prerađeni leš neke životinje..
Ubiješ životinju, ona je mrtva neko vreme i ti posle to jedeš...
Dakle jedemo leševe!!
A zamisli koliko je zdravo da leša baciš na rešetku a ispod leša zapališ ugalj.. dim izlazi iz uglja , leš se peče i onda to pojedeš i kažeš da je ukusan roštilj..
A zamisli okačiš leševe u sušnicu, naložiš vatru ispod.. zadimi se sve.. skineš leša pojedeš i kažeš kako je ukusna dimljena kobasica, pršut itd..

Dakle prestanite da lupate gluposti i da lažete sebe.. svaka čast ljudima koji su na Veganskoj ishrani..
Лепо си све образложио, само не рече зашто и даље једеш лешеве?
 
Лепо си све образложио, само не рече зашто и даље једеш лешеве?
Zato što uživam u mesu.. volim meso.. pročitaj ovo

Roštilj

Mast koja kaplje na usijani ugalj prouzrokuje nastajanje kancerogenih materija kao što je 3,4-benzopiren. Isparavanjem kapljica masti s vodom i dimom, na površini mesa može da se nataloži i do devet miligrama benzopirena po kilogramu, a ta se količina nalazi u 600 popušenih cigareta.

Dimljeno meso

U dimu se nalaze proizvodi nepotpunog sagorevanja drveta kao što su mravlja kiselina, metanol, formaldehid, acetaldehid, aceton, fenol, gvajakol, krezol koji utiču na ukus i miris, ali istovremeno doprinose bakteriološkoj stabilnosti.

Dimljeno meso je još jedna ukusna, ali veoma štetna namirnica. Sve je više dokaza da su nitriti i nitrati i sastojci dima koji suhomesnatim proizvodima daju boju, miris i ukus velika opasnost za zdravlje.
 
svaka čast ljudima koji su na Veganskoj ishrani..
Slažem se.

Samo nadam se da kapiraš da tvoj post ne argumentuje to, nego je čist emotivni doživljaj kako i šta ko jede.

Naravno da svako ima prava da traži naučnu studiju koja potkrepljuje nešto tako bitno kao što je način ishrane, od koga u mnogo čemu svakome zavise zdravlje i život. A Sveti Sava i pijenje benzina su besmisleni primeri za poređenje jer uopšte ne proizilazi logički iz bilo čega da je veganska ishrana sama po sebi obavezno zdravija. To mora da se dokaže i ljudi imaju prava da traže argumente za to (sad to što se nekima ne sviđaju dokazi kad im ih neko predoči, to je već druga stvar i njihov problem).

I kod rasprave oko jedenja mesa je mnogo bitnije da li postoje alternativni načini da se unesu sastojci koji se nalaze u mesu, od toga da li je to odvratno jer jedeš leš ubijene životinje. Jer tvom organizmu trebaju ti sastojci, kako ćeš ti da ih nađeš i uneseš i šta ti misliš o tome tvoje telo ne zanima mnogo.
 
Slažem se.

Samo nadam se da kapiraš da tvoj post ne argumentuje to, nego je čist emotivni doživljaj kako i šta ko jede.

Naravno da svako ima prava da traži naučnu studiju koja potkrepljuje nešto tako bitno kao što je način ishrane, od koga u mnogo čemu svakome zavise zdravlje i život. A Sveti Sava i pijenje benzina su besmisleni primeri za poređenje jer uopšte ne proizilazi logički iz bilo čega da je veganska ishrana sama po sebi obavezno zdravija. To mora da se dokaže i ljudi imaju prava da traže argumente za to (sad to što se nekima ne sviđaju dokazi kad im ih neko predoči, to je već druga stvar i njihov problem).

I kod rasprave oko jedenja mesa je mnogo bitnije da li postoje alternativni načini da se unesu sastojci koji se nalaze u mesu, od toga da li je to odvratno jer jedeš leš ubijene životinje. Jer tvom organizmu trebaju ti sastojci, kako ćeš ti da ih nađeš i uneseš i šta ti misliš o tome tvoje telo ne zanima mnogo.
Meni je jednako besmisleno raspravljati da li je veganska ishrana zdrava i to da li je zdravo popiti 10 l benzina za 2 sata. Nastavite sa raspravom :)
 
https://www.healthline.com/nutrition/vegan-diet-studies

Evo ti tekst sa gomilom stručnih referenci i zaključcima, za početak.
Sad ti uzmi pa pročitaj te studije pažljivo
Prva je upoređivala druge studije koje su trajale od mesec dana do 18 meseci. Zaključci se odnose na nivo holesterola i holesterina, ne na opšte zdravstveno stanje.
Druga studija - 4 nedelje, treća 18 nedelja, četvrta 14 nedelja... I sve obrađuju gubitak težine, opadanje nivoa masti, a šta je sa kompletnim zdravstvenim stanjem? Šta je sa dugogodišnjom ishranom?
4 nedelje ne moram da jedem ništa, preživeću samo ako dovoljno pijem, smršaću sa 100 na 70kg kao kad sam bio tinejdžer, a analiza krvi će pokazati da nema ni šećera, ni holesterola. Da li je to razlog da potpuno prestanem da jedem?
Sve te studije govore o dijetama koje imaju početak i kraj, a pokušavaju da prodaju dijetu kao način ishrane. Narod bi rekao - prodaju muda za bubrege, u cilju zarade na tuđoj nesreći koju će sami izazvati.
 
Sad ti uzmi pa pročitaj te studije pažljivo
Prva je upoređivala druge studije koje su trajale od mesec dana do 18 meseci. Zaključci se odnose na nivo holesterola i holesterina, ne na opšte zdravstveno stanje.
Druga studija - 4 nedelje, treća 18 nedelja, četvrta 14 nedelja... I sve obrađuju gubitak težine, opadanje nivoa masti, a šta je sa kompletnim zdravstvenim stanjem? Šta je sa dugogodišnjom ishranom?
4 nedelje ne moram da jedem ništa, preživeću samo ako dovoljno pijem, smršaću sa 100 na 70kg kao kad sam bio tinejdžer, a analiza krvi će pokazati da nema ni šećera, ni holesterola. Da li je to razlog da potpuno prestanem da jedem?
Sve te studije govore o dijetama koje imaju početak i kraj, a pokušavaju da prodaju dijetu kao način ishrane. Narod bi rekao - prodaju muda za bubrege, u cilju zarade na tuđoj nesreći koju će sami izazvati.

Ja lepo rekoh da ovde niko ne čita šta se piše nego napamet zaključuje šta je ko hteo da kaže a usput još pripiše štošta.

Gde sam ja pisala o veganskoj ishrani uopšteno kao najboljoj? Pisala sam od čega je konkretno bolja i pod kojim tačno uslovima.

Drugo, "diet" na engleskom nije dijeta nego režim ili način ishrane.

Treće, istraživanja se tiču važnih faktora rizika za određene bolesti.

Tumačiš sve što se kaže kako tebi odgovara. Usput unapred znaš gde se ko informisao, eto ti si unapred znao na osnovu svog iskrivljenog tumačenja mojih postova da sam čitala prodavce suplemenata sa Instagrama i TikToka :lol:

Tako se ne diskutuje, pogotovo ne na ozbiljne teme.
 
Naravno da svako ima prava da traži naučnu studiju koja potkrepljuje nešto tako bitno kao što je način ishrane, od koga u mnogo čemu svakome zavise zdravlje i život. A Sveti Sava i pijenje benzina su besmisleni primeri za poređenje jer uopšte ne proizilazi logički iz bilo čega da je veganska ishrana sama po sebi obavezno zdravija. To mora da se dokaže i ljudi imaju prava da traže argumente za to (sad to što se nekima ne sviđaju dokazi kad im ih neko predoči, to je već druga stvar i njihov problem).

I kod rasprave oko jedenja mesa je mnogo bitnije da li postoje alternativni načini da se unesu sastojci koji se nalaze u mesu, od toga da li je to odvratno jer jedeš leš ubijene životinje. Jer tvom organizmu trebaju ti sastojci, kako ćeš ti da ih nađeš i uneseš i šta ti misliš o tome tvoje telo ne zanima mnogo.

Tačno tako.

A evo i da ponovim da ja apsolutno nigde nisam napisala da je veganska ishrana sama po sebi najzdravija, posebno ne pod bilo kojim uslovima. Zdravija je po nekim parametrima i u poređenju sa nekim drugim načinima ishrane, ali uopštavati se ne može ni za jedan tip ishrane. Zato sam naglasila čini mi se više puta da ishrana mora biti pravilna, jer vegan je i onaj ko jede samo pomfrit a svaštojed i onaj koji jede samo meso kao i onaj koji redovno jede bukvalno sve, dakle ima dosta relativnih stvari, nije sve apsolutno.
 
Mislim da ne treba biti ni doktor ni naučnik samo treba pogledati šta su jeli naše bake i deke. Nisu baš bili nezdravi , posetili lekara otprilike tri puta u životu i živeli su dugo. Nisu jeli tofu sir , grickali bademe umesto mesa, pili su domaće mleko i jeli mlečne proizvode , jaja, puno voća i povrća , meso nije bilo svakodnevno, a pekara , slatkiši, slaniši , konzervirana hrana gotovo da nije postojala.I nije.
Ranije je bila velika smrtnost kod dece. Ako prezivi do 6, imalo je veliku sansu da dozivi 70 i neku.
 
Zato što uživam u mesu.. volim meso.. pročitaj ovo

Roštilj

Mast koja kaplje na usijani ugalj prouzrokuje nastajanje kancerogenih materija kao što je 3,4-benzopiren. Isparavanjem kapljica masti s vodom i dimom, na površini mesa može da se nataloži i do devet miligrama benzopirena po kilogramu, a ta se količina nalazi u 600 popušenih cigareta.

Dimljeno meso

U dimu se nalaze proizvodi nepotpunog sagorevanja drveta kao što su mravlja kiselina, metanol, formaldehid, acetaldehid, aceton, fenol, gvajakol, krezol koji utiču na ukus i miris, ali istovremeno doprinose bakteriološkoj stabilnosti.

Dimljeno meso je još jedna ukusna, ali veoma štetna namirnica. Sve je više dokaza da su nitriti i nitrati i sastojci dima koji suhomesnatim proizvodima daju boju, miris i ukus velika opasnost za zdravlje.
Штетно је све када се уноси у неумереним количинама.
 
Mislim da ne treba biti ni doktor ni naučnik samo treba pogledati šta su jeli naše bake i deke. Nisu baš bili nezdravi , posetili lekara otprilike tri puta u životu i živeli su dugo. Nisu jeli tofu sir , grickali bademe umesto mesa, pili su domaće mleko i jeli mlečne proizvode , jaja, puno voća i povrća , meso nije bilo svakodnevno, a pekara , slatkiši, slaniši , konzervirana hrana gotovo da nije postojala.I nije.
Moja baka umrla od raka dojke sa 60 godina. Deda od srčanog udara. Veći deo života imao problem sa srcem. Mama od srčanog udara sa 63 godine. Imala i rak štitne. Sa tatine strane, ljudi sa sela, imao 8 braće i sestara. Većina pomrla od raka i srčanog udara. Mani me te "baba i deda" ishrane doktorko. Upravo su se hranili kako ste naveli.
 
Лепо си све образложио, само не рече зашто и даље једеш лешеве?
Evo ja ću ti reći. Jel su te odmalena drogirali. Kao i šećerom. Znaš kada bi pojeo sveže krvavo žilavo sirovo meso kao dete? Nikada. Ali kad se lepo prokuva, začini, tj. zamaskira originalni ukusa mesa, onda bi i go*no pojeo.
 
Slažem se.

Samo nadam se da kapiraš da tvoj post ne argumentuje to, nego je čist emotivni doživljaj kako i šta ko jede.

Naravno da svako ima prava da traži naučnu studiju koja potkrepljuje nešto tako bitno kao što je način ishrane, od koga u mnogo čemu svakome zavise zdravlje i život. A Sveti Sava i pijenje benzina su besmisleni primeri za poređenje jer uopšte ne proizilazi logički iz bilo čega da je veganska ishrana sama po sebi obavezno zdravija. To mora da se dokaže i ljudi imaju prava da traže argumente za to (sad to što se nekima ne sviđaju dokazi kad im ih neko predoči, to je već druga stvar i njihov problem).

I kod rasprave oko jedenja mesa je mnogo bitnije da li postoje alternativni načini da se unesu sastojci koji se nalaze u mesu, od toga da li je to odvratno jer jedeš leš ubijene životinje. Jer tvom organizmu trebaju ti sastojci, kako ćeš ti da ih nađeš i uneseš i šta ti misliš o tome tvoje telo ne zanima mnogo.
Ne trebaju. Živi i zdravi vegani su ti dokaz.
 
Druže i ti ćeš nestati za određeno vreme.
U pravu si,smrt nas sve ceka,poenta je ziveti u skladu sa prirodom,potrebama i ne izazivati sudbinu experimentima.
Stetnost,sira,kajmaka,masti,mesa,mleka,jaja jos niko nije dokazao a korist za organizam je visestruka i dokazana tako da,pusti druze i uzivaj u hrani,umereno kao i u picu i svemu sto je u ponudi.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top