Veganska influencerka Zhanna D'Art umrla je od gladi u 39. godini nakon što je jela samo egzotično voće

U pravu si,smrt nas sve ceka,poenta je ziveti u skladu sa prirodom,potrebama i ne izazivati sudbinu experimentima.
Stetnost,sira,kajmaka,masti,mesa,mleka,jaja jos niko nije dokazao a korist za organizam je visestruka i dokazana tako da,pusti druze mudrosere i uzivaj u hrani,umereno kao i u picu i svemu sto je u ponudi.

Ako ti toliko prirodan, zašto kuvaš, peces, dimis, zacinjavas meso da slučajno ne bi osetio njegov pravi ukus? Zašto tim patrljcima od zuba ne pokidas sirov i krvav komad mesa i ne sažvaćeš ga i ne pojedeš? Pa ako ne dobiješ trovanje biće super.

Poslednja izmena od moderatora:
Ok je,ja cu pisati cinjenice.
Imaju li ovce,koze,krave ocnjake
Burag sta je,kesa u gusi pernatih zivotinja ne znas da postoji.
Ne smeta meni sto vegani jedu to sto jedu,prijatelj kome je cerka veganka ogorcen je na nju sto ona svojoj cerkici od tri godine ne dozvoljava normalnu ishranu.

Evo ja ću ti reći. Jel su te odmalena drogirali. Kao i šećerom. Znaš kada bi pojeo sveže krvavo žilavo sirovo meso kao dete? Nikada. Ali kad se lepo prokuva, začini, tj. zamaskira originalni ukusa mesa, onda bi i go*no pojeo.
Не сећам се да је питање било упућено теби, с ким се свађаш?
Али, кад већ питаш, и авокадо је јестив само кад се лепо замаскира, као и броколи, карфиол, прокељ.
Аргумент ти је нула.

Svinjska mast je vrlo bogata holesterolom, ali konzumiranjem svinjske masti, reguliše se samoproizvodnja holesterola u telu. Inače, previše nizak nivo holesterola u krvi povezan je sa većim brojem smrtnosti, depresijom, suicidnim i agresivnim ponašanjem i Alchajmerom. Nivo holesterola u masti je zaštitnik zdravlja, a ne opansnost po isto.

Posle ribljeg ulja, svinjska mast je najveći izvor vitamina D. Ali važno je da kupujemo mast od domaćih svinja, koje imaju pristup svetlosti za sintezu vitamina D. Kupujet mast od mesara koji mogu da vam kažu kako su svinje uzgajane.
Kokosovo ulje, koje je takođe veoma zdravo, kada se ortiti u priprmei jela, ostavlja ukus. Jelo poprimi blag ukus kokosa, a to ne prija uvek i svakome. Za dinstanje i duboko prženje, svinjska mast je idealna jer je neutralna.
Životinjske masti povećavaju rizik od srčanih oboljenja, tako su govorila neka istraživanja, ali dokazano je da je u periodu kada je svinjska mast bila u upotrebi, stopa ovih oboljenja bila vrlo niska. Porast obolelih od „bolesti savremene civilizacije“, kao što su dijabetes i bolesti srca, video se kada su životinjske masti zamenjene biljnim uljima i margarinima.
https://eklinika.telegraf.rs/ishrana/9014-zdrava-svinjska-mast-smanjuje-rizik-bolesti-srca-slog

Pojedine studije su pokazale vezu između konzumacije mlečnih proizvoda i nekih vrsta kancera.
Verujem,slazem se ali,ukoliko se zelimo skloniti od svega sto je potencijalni izazivac kancerogenih bolesti moramo se sakriti ispod staklenog zvona ,mada je dokazano da i staklo kao produkt peska,kamena ima dozu radijacije u sebi.

Ok je,ja cu pisati cinjenice.
Imaju li ovce,koze,krave ocnjake
Burag sta je,kesa u gusi pernatih zivotinja ne znas da postoji.
Ne smeta meni sto vegani jedu to sto jedu,prijatelj kome je cerka veganka ogorcen je na nju sto ona svojoj cerkici od tri godine ne dozvoljava normalnu ishranu.
Očnjaci? 😂😂😂
Ti ovo naše zoves očnjacima? 😂🤣🤣🤣
main-qimg-729af68e14893e29bad6c0951afbc451-lq.jpeg

Kako zoves ovo kod biljojeda? Sablje? 😁

Nije problem ishrana nasih baka i dedova,problem je neaktivnost i komforni zivoti kojim zivimo.Ne ubija nas secer vec fotelja,ne smeta mast i kajmak vec kompjuter i neaktivnost.
Kompleksna je ovo tema ali i dalje stoji,u prirodi coveka je da jede namrnice zivotinjskog porekla cak su mu i neophodne.
Apsolutno NETAČNO! Očigledan dokaz su ti živi i zdravi ljudi koji su na biljnoj ishrani. Tako da se mani toga da je "neophodno".

Али, кад већ питаш, и авокадо је јестив само кад се лепо замаскира, као и броколи, карфиол, прокељ.
Аргумент ти је нула.
Upravo si od milion sveže jestivih biljaka naveo 3 koje možda nisu. Hvala na argumentu. Pa ti radiš za vegane ustvari 😂
Btw, ja avokado jedem kao jabuku, a karfiol obožavam svež.
Možda je moj nula, ali tvoj je ispod nule, tj. čista laž. Čak i moj pas mesojed obožava svež karfiol.

Poslednja izmena:
Ja ocnjake za meso imam,imas li ti burag za prezivanje deteline.Prosto pitanje a daje ti odgovor koji ti ne volis da cujes.
Da druze, cak iako detelina nije na mom jelovniku jer postoji bezbroj biljaka koje jesu, ja mogu pojesti detelinu. A da vidim tebe da jedes sveže, neobrađeno, krvavo, žilavo meso. Nevakcinisanih goveda i svinja. Prvo da vidimo da li ces ga uopste sazvakati, a onda da vidim da li ces proci bez trovanja. Još bolje, daj tvom malom detetu bananu i krvav komad mesa pa mi javi sta je pojeo. Mesozderu moćni.

Da druze, cak iako detelina nije na mom jelovniku jer postoji bezbroj biljaka koje jesu, ja mogu pojesti detelinu. A da vidim tebe da jedes sveže, neobrađeno, krvavo, žilavo meso. Nevakcinisanih goveda i svinja. Prvo da vidimo da li ces ga uopste sazvakati, a onda da vidim da li ces proci bez trovanja. Još bolje, daj tvom malom detetu bananu i krvav komad mesa pa mi javi sta je pojeo. Mesozderu moćni.
Imas li burag,nisi mi odgovorio,sva ziva bica,biljojedi ga imaju.
Ja mesozder imam ocnjake,pusti glupe konstatacije.

Imas li burag,nisi mi odgovorio,sva ziva bica,biljojedi ga imaju.
Ja mesozder imam ocnjake,pusti glupe konstatacije.
I opet lažeš. Primati poput gorile ga nemaju. Imaju maltene identični digestivni trakt poput nas. I gomila drugih sisara biljojeda nema burag.
Ajde, raskomadaj bika sa tim tvojim moćnim očnjacima. Snimi video da uživamo.

Upravo si od milion sveže jestivih biljaka naveo 3 koje možda nisu. Hvala na argumentu. Pa ti radiš za vegane ustvari 😂
Btw, ja avokado jedem kao jabuku, a karfiol obožavam svež.
Možda je moj nula, ali tvoj je ispod nule, tj. čista laž. Čak i moj pas mesojed obožava svež karfiol.
То што ти можеш да пасеш и да једеш безукусну и безличну храну не значи да си у праву.
Мени се подједнако гаде свеже месо и броколи, али зачињено и припремљено бих увек изабрала месо.
И нема потребе за агресивношћу, поједи мало меса, смирићеш се...

То што ти можеш да пасеш и да једеш безукусну и безличну храну не значи да си у праву.
Мени се подједнако гаде свеже месо и броколи, али зачињено и припремљено бих увек изабрала месо.
И нема потребе за агресивношћу, поједи мало меса, смирићеш се...
To apsolutno znači da sam u pravu. Za razliku od tebe kojoj su čula otupela od začina i prerađene hrane, ja uživam da jedem to što jedem.
Ti pojedi malo više biljaka, prestaćes da lažeš...
Inače, neke studije pokazuju da ishrana mesom povećava agresivnost, tako da... 😘

To apsolutno znači da sam u pravu. Za razliku od tebe kojoj su čula otupela od začina i prerađene hrane, ja uživam da jedem to što jedem.
Ti pojedi malo više biljaka, prestaćes da lažeš...
Inače, neke studije pokazuju da ishrana mesom povećava agresivnost, tako da... 😘
Лажем???
Шта тачно?

Ja lepo rekoh da ovde niko ne čita šta se piše nego napamet zaključuje šta je ko hteo da kaže a usput još pripiše štošta.

Gde sam ja pisala o veganskoj ishrani uopšteno kao najboljoj? Pisala sam od čega je konkretno bolja i pod kojim tačno uslovima.

Drugo, "diet" na engleskom nije dijeta nego režim ili način ishrane.

Treće, istraživanja se tiču važnih faktora rizika za određene bolesti.

Tumačiš sve što se kaže kako tebi odgovara. Usput unapred znaš gde se ko informisao, eto ti si unapred znao na osnovu svog iskrivljenog tumačenja mojih postova da sam čitala prodavce suplemenata sa Instagrama i TikToka :lol:

Tako se ne diskutuje, pogotovo ne na ozbiljne teme.
Prvo za dijetu - bez obzira kako se šta zove i prevodi, nešto što traje 4, 14 ili 18 nedelja ne može da bude način ishrane, može samo da bude dijeta koja ima svoj rok trajanja.
Drugo, istraživanja ( koliko ja videh u ovim "stručnim" studijama koje si navela) se tiču faktora rizika za moderne bolesti tipične za loš način života - dijabetes, holesterol, pritisak... Sve to može da se izbegne sa više kretanja, a manje jela, da citiram popularnog zagrebačkog deku "vežbaj, p.i.z.d.a ti materina!"
DA, to jesu istraživanja pravljena za tik tok, pa šta je studija koja treba da objasni sve aspekte nečega što traje ceo život, a sama traje nekoliko nedelja, nego reklama lobiranjem ubačena u stručni časopis, da bi joj to dalo neku težinu?
Hajde reci ti zdravo razumski, da li bi kupila npr. auto čiji su točkovi od plastike umesto od metala samo na osnovu toga što je neki stručnjak potvrdio da auto sa tim točkovima tokom 20 nedelja vožnje manje trese? Ili bi pomislila - jeste da manje trese sad, ali šta će biti za još 20 nedelja?

Аргумент ти је нула.
On se sa svima svađa .

I opet lažeš. Primati poput gorile ga nemaju. Imaju maltene identični digestivni trakt poput nas. I gomila drugih sisara biljojeda nema burag.
Ajde, raskomadaj bika sa tim tvojim moćnim očnjacima. Snimi video da uživamo.
Probaj krompir ili pasulj neobrađen termički.
🤭
Ne može. Mora se termički obraditi. Što?

.

Back