Veganska influencerka Zhanna D'Art umrla je od gladi u 39. godini nakon što je jela samo egzotično voće

Људи треба да једу укусну храну. Ебеш и веганску и месну ако је неукусна.
Сва храна је здрава ако се конзумира умерено. Крканлук, неумереност у ићу,
пићу, мићу и осталим потрепштинама је узрок болести и сваког другог пада.
Ја никада нисам јео много али сам увек јео укусно и радије ћу гладовати него
јести нешто укуса стиропора. Пријатно.

Људи треба да једу укусну храну. Ебеш и веганску и месну ако је неукусна.
Сва храна је здрава ако се конзумира умерено. Крканлук, неумереност у ићу,
пићу, мићу и осталим потрепштинама је узрок болести и сваког другог пада.
Ја никада нисам јео много али сам увек јео укусно и радије ћу гладовати него
јести нешто укуса стиропора. Пријатно.
Slažem se. I meso termički obradimo i začinimo da bi smo uopšte mogli da ga pojedemo. Zamisli da jedeš sirovo, žilavo, krvavo 🤢

Slažem se. I meso termički obradimo i začinimo da bi smo uopšte mogli da ga pojedemo. Zamisli da jedeš sirovo, žilavo, krvavo 🤢
termički se obrađuje radi lakšeg varenja
Da. Rekao sam 20x ovde. Ja jedem sve. Nego sam ustao protiv apsolutno netačne tvrdnje da su nam namirnice životinjskog porekla neophodne.
Jesu.Tako je optimalno , ali ko kako voli možemo filozofirati u beskraj

Da je zdrava ishrana (šta god ona podrazumevala) dovoljna, ne bi ni mnogi tzv. "svaštojedi" imali deficit i morali da budu na terapiji vitaminom B12.

Priča je mnogo kompleksnija od ovog, ne može se baš sve tako pojednostavljeno predstaviti.
Šta si se uhvatila B12 ko pijan plota, kao da je to jedina hranljiva materija. Sad su farmako-reklameri krenuli sa njim u ofanzivu, posle msm, acetil l-karnitina, da ne nabrajam dalje čudesne materije. Odjednom je B12 najbitniji i najneophodniji vitamin :roll:
Priča jeste vrlo jednostavna - u jednom momentu je razvoj mozga naterao majmuna da uzima više proteina, pa da jede meso, ili je majmun počeo da jede meso, pa je to omogućilo razvoj mozga.
Dakle, ko hoće da mu se mozak vrati u stanje majmuna, taj može da proba vegansku ishranu. Ne verujem da će mu uspeti, osim što će možda neko prokomentarisati "vidi ovog majmuna".
Realno, čoveku ne treba da jede meso, vegetarijanska ishrana je mnogo zdravija, ali izbacivanje svih namirnica životinjskog porekla iz ishrane je pomodarstvo na kom neko uzima debele pare, vrlo opasno i nezdravo. Svaki ekstremizam je nezdrav, svejedno da li su u pitanju vegani ili talibani.

Нема шансе, ја не једем ни печење са ражња и оно ми је неукусно.
Само у виду стекова, гулаша, уз обавезан биљни прилог, млевено у паприци, сарми
и повремено сушене деликатесе и роштиљ.

Нема шансе, ја не једем ни печење са ражња и оно ми је неукусно.
Само у виду стекова, гулаша, уз обавезан биљни прилог, млевено у паприци, сарми
и повремено сушене деликатесе и роштиљ.
Sad sam gladan. 🙂

Šta si se uhvatila B12 ko pijan plota, kao da je to jedina hranljiva materija. Sad su farmako-reklameri krenuli sa njim u ofanzivu, posle msm, acetil l-karnitina, da ne nabrajam dalje čudesne materije. Odjednom je B12 najbitniji i najneophodniji vitamin :roll:
Priča jeste vrlo jednostavna - u jednom momentu je razvoj mozga naterao majmuna da uzima više proteina, pa da jede meso, ili je majmun počeo da jede meso, pa je to omogućilo razvoj mozga.
Dakle, ko hoće da mu se mozak vrati u stanje majmuna, taj može da proba vegansku ishranu. Ne verujem da će mu uspeti, osim što će možda neko prokomentarisati "vidi ovog majmuna".
Realno, čoveku ne treba da jede meso, vegetarijanska ishrana je mnogo zdravija, ali izbacivanje svih namirnica životinjskog porekla iz ishrane je pomodarstvo na kom neko uzima debele pare, vrlo opasno i nezdravo. Svaki ekstremizam je nezdrav, svejedno da li su u pitanju vegani ili talibani.

Nije B12 najbitniji niti sam ga se uhvatila kao pijan plota nego je uvek prva stvar o kojoj se priča kada se radi o veganskoj ishrani. Šta je tu čudno?

Veganstvo može biti pomodarstvo ali ne mora. Novo pomodarstvo je pljuvati ga. Postoji npr. gomila ljudi koja je iz zdravstvenih razloga izbacila mlečne proizvode iz ishrane, zamisli.

Nije B12 najbitniji niti sam ga se uhvatila kao pijan plota nego je uvek prva stvar o kojoj se priča kada se radi o veganskoj ishrani. Šta je tu čudno?

Veganstvo može biti pomodarstvo ali ne mora. Novo pomodarstvo je pljuvati ga. Postoji npr. gomila ljudi koja je iz zdravstvenih razloga izbacila mlečne proizvode iz ishrane, zamisli.
Na primer ja. Ali zato jedem meso.
A "pljuvanje" , to jest kritiku pomodarstva nazvati pomodarstvom je, blago rečeno, zamena teza.
Postoji nešto što se zove zdrav razum. Zdrav razum podrazumeva sumnju, proveru, a ne slepo verovanje polukvalifikovanim ili nekvalifikovanim guruima samo zato što imaju najveći broj klikova i lajkova.

Na primer ja. Ali zato jedem meso.
A "pljuvanje" , to jest kritiku pomodarstva nazvati pomodarstvom je, blago rečeno, zamena teza.
Postoji nešto što se zove zdrav razum. Zdrav razum podrazumeva sumnju, proveru, a ne slepo verovanje polukvalifikovanim ili nekvalifikovanim guruima samo zato što imaju najveći broj klikova i lajkova.
A postoji i nešto što se zove nauka, istraživanja, studije.
I ništa što sam napisala do sad se ne kosi sa tim.

Drugo je što neko ovde tumači ono što pišem kako hoće pa mi se pripiše nešto što uopšte nisam rekla.

Back