Vaša istorija vozila

Ja kad bih poceo da pisem istoriju to bi bilo kuku lele.
I to ne od kako radim sa kolima nego pre toga.
Zamislite nisam rodjen kao prodavac automobila.
Promenio sam sigurno oko 40-50 dok nisam poceo da se bavim time.
Znam da mi je prvi bio Audi 80 a za dalje sam vec poceo da zaboravljam jer tome ima 30 godina.
 
Provozao sam i ja razne u rentacaru nesto malo radio i ne lozim se na nove ludilo lasere,bubu bih vozio staru 50 godina samo da je ima u 150 konja
Moze da se nabudzi ,i mene zanimala buba pre par godina kada sam razmisljao sta da kupim ako uzimam neki stariji auto za svoju dusu.
Moj komsa imao stariji Polo ,nabudzio ga ali se naplacao kazni i na kraju ga prodao budzasto.
 
Polozio sa 18 godina 2009.

1. Fiat Tipo 1.4 '90 godiste (caletov :D), 2009 -
2. Yugo 55 '88, 2011 - 2012
3. Yugo 55 (prepakovao sve iz prethodnog u novu skoljku, jer se stara raspala), 2012 - 2013
4. Yugo Tempo '98, 2013 - 2016
5. Peugeot 206 1.4xs 88ks, 2016 - 2020
6. VW Golf 7 1.4tsi DSG 122ks, 2020 - danas
 
Stojadin mi je bio prvi auto i imao sam ih posle još dva komada, 3 Lade (jedna baš kao na mom avataru), dve Askone, 2 Vektre, 1 Opel Omega, Volvo 744, Fiat Bravo, Marea, Stilo, 125P, Citroen Xsara, VW Passat, 2 Mercedesa, Megan 1, Pežo 307, Fića 750, ... nešto sam sigurno zaboravio. Dopuniću kad se budem setio. Nije hronološki nego kako sam se prisećao.
E, da, Tomosi APN i 15, više biciklova ...
 
Fića_Taunus12m_Stojadin_Lada Samara 1.5_Činkvečeento_Nisan SUNY 1.6slx_Uno fire_Alfa 145 1.6boxer_Xara Picasso 2.0 HDI _Matiz pikavac

što se tiče tehničkog pregleda u MKD , novih kola , na pregled idu na svake dve godine, a registracija i dažbine su svake godine
 
ako se misli na lično svoj auto
- reno 4 beli
- reno 4 zeleni
- bmw 525 gomno boja
- pežo 306 beli
- kia ria metalik zelena
- fiat stilo metalik zelena

trenutno volvo plave boje sa mnogo sedišta.

najomiljeniji reno 4 beli, verovatno što sam bio momak i prvi auto.
i sada bi rado da imam isti takav.
 
Ne secam se na cemu sam polagao ali se secam da mi je bio prvi auto Lada specijalka 1600 cm3 i to je tada bio vrh auta.
Promenio sam dosta kola, jedno vreme i trgovao istim ali to je proslost.
Sada imam dva Pasata i konstatujem da su pored Audija to najkvalitetniji automobili :)
 
Šta ste sve imali porodično, koje vozilo vam budi najlepše uspomene, na čemu ste naučili da vozite?
Nećemo nabrajati vozila koja smo samo probali.
U obzir dolaze i motocikli i mopedi.

Kod mene ide ovako:

- Fića 750, prvi auto koji je ćale kupio, otišao sa njim na polaganje :D nisam je vozio jer sam bio mali ali dobro se sećam vožnje u njoj i brujanja motora iza mene.

- Zastava 101, na njoj sam naučio da vozim, nemam posebne uspomene.

- Opel suza 1.3s sa plinom, nisam imao lepa iskustva sa njom, često se kvarila i brzo je produvala, ćale se zaleteo kad je kupovao.

- Golf 2 1.6 običan dizel, najlošije iskustvo sa autom, ćale se isto zaleteo, motor u njemu je bio od Golfa 1, kao urađena generalna ali čulo se da nije dobro uzupčen i trošio je ulje, maska od Džete, sedišta rasparna, prefarban samo preko postojeće farbe, hauba bila zelena, krilo plavo, vrata gepeka siva, haos.

- Astra G, već 7 godina kod nas, 150.000 sam prešao sa njom, ja je uglavnom vozim i isključivo ja održavam, pouzdana i najviše je volim, ako matorom treba odvezem ga da ne s*ebe nešto jer stvarno ne ume sa menjačem.

Imam i tri Tomosa automatika, sa jednim sam se baš navozao, Kymco Agility 125 2006. kupljen nov, i njega sam dosta vozio, prešao nešto preko 50.000.
I Suzuki Bandit 600, skroz slabo vožen, skuplja prašinu u garaži, jednostavno sam prestao da volim dva točka.
taman jos da CIA dobije i ove nase podatke pa da kompletira nas dosije.
Gadna su vremena da bismo ispljuvavali sve sto je u vezi nas.
 
Nema tu mnogo toga kod mene,prvi auto Opel Astra 14 god.star 1.6i benzinac išao je super ali je isto tako i trošio ali nema veze na njemu sam se kalio i voleo sam taj auto,posle njega Alfa 145 lep autić nadrkane felne isto benzinac 1.4 ne sećam se koliko konja i nije bio ni malo ekonomičan što se potrošnje tiče a i stalno mu je nešto falilo yebo ga patak,posle Astra H dizelaš 1.7cdti punih 10 godina sam terao tu mrcinu i eto sada Fiat Tipo Sedan uzeo sam ga novog prošle godine još 3 godine sam u garanciji i ovo je prvi moj auto gde mogu reći da sam zadovoljan ne zato što je Fiat neviđeno genijalan brend nego prosto što je nov auto ono druga kategorija od polovnjaka ništa mi se ne kvari šljaka odličn miran sam zbog još 3 god garancije,plan mi je da ga vozim dok je u garanciji pa posle opet da uzmem nov ako se steknu uslovi mislim da tako nešto jedino ima smisla jer sam se žestoko opekao sa tim polovnjacima mačkama u džaku nikad ne znaš kad će da prodaju itd.kod nas se uvoze najgori krševi i to je poznato
 
U Srbiji sam imao samo dva automobila. Drugi automobil mi je bio Reno 12 ali prvi automobil koji sam kupio odmah nakon sto sam polozio vozacki, mozda nece ni biti poznat mladjima na ovom forumu. Prvi auto mi je bio NSU Type 110 ili poznatiji kao "Princ". Ne secam se tacno ali mislim da je bio 1967-mo godiste. NSU kao kompanija je prestala da postoji negde krajem sedamdesetih nakon sto ih je kupio Audi ili VW.
Iako je bio 17-18 godina star kada sam ga ja kupio sredinom 80-tih, mnogo sam ga voleo. Bio je super auto. Ima li ih jos uvek u Srbiji? Moze li se NSU jos videti barem kao oldtimer ili kod eventualnih kolekcionara? I tokom 70-tih i 80-tih je bio prilicno redak auto u Srbiji ali je mogao da se vidi na putevima. To su vecinom bila dva modela, 1000 i 1200 koji je i naslednik Type 110. Bila bi velika steta ako su svi nestali i ako ni jedan NSU nije ostao u Srbiji.
Verujem da se mnogi od vas secaju ovog automobila.

1966-nsu-2.jpg

1966-nsu-typ-110-4.jpg
 
Wartburg -> moskvic -> aleko moskvic -> renault laguna -> ford fiesta MK4 -> hyundai i30 -> ford fiesta MK8 -> skoda octavia (paralelno opel astra G) -> honda civic -> honda CRV.

Najbolje se pokazala honda, pa ford. Nula kvarova, nula problema. Hondi dajem prednost zbog ergonomije i sto mnogo bolje lezi na putu.
Hjundai, opel i skoda dele trece mesto. Okej su, tu i tamo se nesto pokvari, nije bilo strasno, ali sasvim okej auti za licnu upotrebu.
Laguna pakao.
Moskvic pakao
Wartburg deveri krug pakla.

U firmi sam vozio cesto BMW 740 i Audi A8, i to je van konkurencije, tu nema diskusije. Samo sto, licno bih kupio takvo nesto ako bih zaradjivao bar 10000 evra mesecno, u protivnom, voziti takve aute je cista malogradjanstina.
 
U Srbiji sam imao samo dva automobila. Drugi automobil mi je bio Reno 12 ali prvi automobil koji sam kupio odmah nakon sto sam polozio vozacki, mozda nece ni biti poznat mladjima na ovom forumu. Prvi auto mi je bio NSU Type 110 ili poznatiji kao "Princ". Ne secam se tacno ali mislim da je bio 1967-mo godiste. NSU kao kompanija je prestala da postoji negde krajem sedamdesetih nakon sto ih je kupio Audi ili VW.
Iako je bio 17-18 godina star kada sam ga ja kupio sredinom 80-tih, mnogo sam ga voleo. Bio je super auto. Ima li ih jos uvek u Srbiji? Moze li se NSU jos videti barem kao oldtimer ili kod eventualnih kolekcionara? I tokom 70-tih i 80-tih je bio prilicno redak auto u Srbiji ali je mogao da se vidi na putevima. To su vecinom bila dva modela, 1000 i 1200 koji je i naslednik Type 110. Bila bi velika steta ako su svi nestali i ako ni jedan NSU nije ostao u Srbiji.
Verujem da se mnogi od vas secaju ovog automobila.

Pogledajte prilog 1163576
Pogledajte prilog 1163577
A, sećam se Princa, kako da ne. Veoma mi se sviđao, mada ga nikad nisam imao.
 

Back
Top