Vaša istorija vozila

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.696
U Srbiji sam imao samo dva automobila. Drugi automobil mi je bio Reno 12 ali prvi automobil koji sam kupio odmah nakon sto sam polozio vozacki, mozda nece ni biti poznat mladjima na ovom forumu. Prvi auto mi je bio NSU Type 110 ili poznatiji kao "Princ". Ne secam se tacno ali mislim da je bio 1967-mo godiste. NSU kao kompanija je prestala da postoji negde krajem sedamdesetih nakon sto ih je kupio Audi ili VW.
Iako je bio 17-18 godina star kada sam ga ja kupio sredinom 80-tih, mnogo sam ga voleo. Bio je super auto. Ima li ih jos uvek u Srbiji? Moze li se NSU jos videti barem kao oldtimer ili kod eventualnih kolekcionara? I tokom 70-tih i 80-tih je bio prilicno redak auto u Srbiji ali je mogao da se vidi na putevima. To su vecinom bila dva modela, 1000 i 1200 koji je i naslednik Type 110. Bila bi velika steta ako su svi nestali i ako ni jedan NSU nije ostao u Srbiji.
Verujem da se mnogi od vas secaju ovog automobila.

Pogledajte prilog 1163576
Pogledajte prilog 1163577
Виђао сам једног тамно плавог Принца у Земуну, у Улици авијатичарски трг.

igi192

Elita
Poruka
22.628
Jel si imao nekog benzinca :lol:
Dosta njih E36 cab , E92 ,Toyota Celica Mk5 i mk6 , Golfova G60 pa i jedan beli Relly je bio..... Malo auta ima od 1990 -2000 koji mi nisu prosli kroz ruke... Ali to većinom nije bilo namenjeno meni ..
Trenutno gledam E36 cabriolet da uzmem min 2,0 motorom i manuelnim mjenjačem pa da ga sredim i ostavim u garazu ..Dok se još može

Marko_smt

Aktivan član
Poruka
1.014
Golf G60 Rallye, misteriozna i retka zverka.

golf-rallye-feature.jpg

Marko_smt

Aktivan član
Poruka
1.014
Ne znam šta bih radio da imam tako neki redak i jedinstven auto.
Bilo bi mi žao da ga vozim po našim putevima a ne bih mogao da ga prodam koliko god da vredi.
Jedino prikolica pa na track day.

Inače jedan komšija ima Fiestu ST 2009. za američko tržište, ne može da je registruje ovde pa povremeno je stavi na šlepu i ide na Navak da vozi.
Kaže mu drugi komšija: "Zašto se bezveze glupiraš i trošiš pare kad svaki auto može biti trkački ako imaš mu*a" :hahaha:

Branko2018

Domaćin
Poruka
4.994
koral 45
FIAT 125 dugo trajao za jednog balavca
101 zastava kratko trajao radio sam sa njim
E sad vojska , sva moguća i ne moguća JNA vojna vozila osim labudice !
audi kockica neki stari ne sećam se uopšte !
Opel suza, golf 2, mercedes neki dizel repaš, opet audi, pa se skucam sa njim !
par godina ne vozim ništa pa kupim reno 11 i duuuugo ga vozio !
Skoro dok se nije raspao !
Danas megan

igi192

Elita
Poruka
22.628
Ne znam šta bih radio da imam tako neki redak i jedinstven auto.
Bilo bi mi žao da ga vozim po našim putevima a ne bih mogao da ga prodam koliko god da vredi.
Jedino prikolica pa na track day.

Inače jedan komšija ima Fiestu ST 2009. za američko tržište, ne može da je registruje ovde pa povremeno je stavi na šlepu i ide na Navak da vozi.
Kaže mu drugi komšija: "Zašto se bezveze glupiraš i trošiš pare kad svaki auto može biti trkački ako imaš mu*a" :hahaha:
Zavisi koliko se vezes za stvari .. Ja ga nisam kupio da ga gledam 10g već da ga prodam ali nije bio na ponudi već mi je covek dao ponudu koju,nisam morao odbiti .. Otprilike je bilo duplo sto sam dao za njega .. Tako ti je to kad se bavis trgovinom .. Ne samo auta već i ostalo uvek ima nešto sto si mogao malo da sacekas i da uzmem veću kintu ali ima i ona kad odbijes mustrriju mislis da moze vise pa na kraju dobiješ manje :).. Uglavnom sa retkim stvarima se ne treba zuriti

Marko_smt

Aktivan član
Poruka
1.014
Dvica će mi uvek biti u srcu.
Sećam se kad sam bio osnovna škola, drugara je uvek dovozio stariji brat sa crnom dvojkom, zapamtio sam veliku GTD oznaku, duboki branik, duple farove, troje vrata i zatamljena stakla.
U teška vremena devedesetih, iako je trojka uveliko bila u prodaji, dvojka je bila pojam, pogotovo GTD, da ne pričam o GTI-u.
Posle tetka vozila isto crnu dvojku, sad je kod rođaka u top stanju.
Godina za godinom, polako nestaju sa puteva, sad je baš teško videti neku očuvanu.
Najveći rival, Opel suza je iščezla, ne pamtim kad sam video neku.

DarkMoon

Elita
Poruka
16.618
Sećam se kad sam bio osnovna škola, drugara je uvek dovozio stariji brat sa crnom dvojkom, zapamtio sam veliku GTD oznaku, duboki branik, duple farove, troje vrata i zatamljena stakla.
U teška vremena devedesetih, iako je trojka uveliko bila u prodaji, dvojka je bila pojam, pogotovo GTD, da ne pričam o GTI-u.
Godina za godinom, polako nestaju sa puteva, sad je baš teško videti neku očuvanu.
Ima cale mog skolskog GTD ,eno vozi ga i dan danas samo sto se ne raspadne ...

mario80

Buduća legenda
Poruka
39.861
Moj drugar je završio fakultet zahvaljujući golfu 2 90tih. Učio je pored otvorenog prozora (zimi zatvorenog) sa pištoljem pored.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.