Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao,
ja sma nova na forumu, pokusavam da odaberem kliniku na kojoj bih radila VTO, ali me vec nakon dva dana boli glava i sve mi je teze da odaberem pravu. U prvom trenutku sam bila odusevljenja Jevremovom i iskustivama sa ove klinike, a onda sam procitala nekoliko losih iskustava i mislim da sam ponovo na pocetku. Nadam se da cu uz pomoc Vas lakse uspeti da napravim pravi izbor :dash:
Ja sam bila super zadovoljna Jevremovom, jedino sto su ih skinuli sa liste RZZO/a pa sada cekam red u Frontu...
Inace, da li neko od vas ima iskustva sa opcijama za surogat? Znam da je nama najbliza Ukrajina, pa razmisljam o tome ako mi sada ne uspe. Imala sam previse spontanih pa ne znam koliko cu jos moci da prolazim kroz to....Ako nesto znate, javite. Hvala!
 
Cao svima,
Radila Sam embriotransfer prvi put pre 6 dana I s nestrpljenjem ocekujem betu. Odmaram vec danima al me malo brine sto nemam nikakve simptome-grudi me vise ne bole a nesto je cak I ono lagano probadanje u jajnicima-nista! Malo Sam prehladjena -povremeno kijam I hladno mi je nogama I to mi dodatno pravi nervozu! Al simptoma implantacije I bar nagovestaja nekog pozitivnog desavanja u mojoj materici nema :( Cure s kojima se cujem a koje su imale transfer kad I ja vec imaju osecaj tezine u materici, trckaraju u toalet itd.. Kakva su vasa iskustva? I kakvi su bill vasi simptomi?
 
Hrcak2 posto kazes da imas losa iskustva sa Jovanovom jel mozes konkretno da navedes koji su to razlozi?

Ne zelim da ovo zvuci kao pljuvanje po nekome, ali smatram da neke stvari i iskustva ne smeju da se kriju. Nama je VTO od velike vaznosti, a nije fer da se neko igra sa nama....

Kod njih mi je bilo cudno to sto mi se oba puta desavalo da koliko god da imam izvadjenih jajnih celija (prvi put 18, drugi put 22), kako to da se UVEK oplodi BAS 6. Od kojih su mi vracali 3, a po 3 sam zaledila... I ovo se nije desavalo samo meni kod njih, nego jos nekim zenama sa ovog foruma koje su radile u Jovanovoj. Malo je cudno, zar ne??? Cak smo i ovde na forumu pricale o tome.

Druga stvar sto me jos vise iznervirala kod njih je bila ta sto su nam "dobronamerno" nudili da kupujemo Utrogestan kod njih (da nebi jurcale po gradu i trazile gde je povoljnije i blize... itd...), sto se ispostavilo da je sav taj Utrogestan bio sa ISTEKLIM ROKOM TRAJANJA!!! A svi znamo koliko je on bitan posle transfera.
Naravno, sada ce neko reci, a sto ste kupovali bas tamo... a sto niste gledali... itd.. itd...
Kupovali smo tamo sto sam vidjala zene da kupuju - pa sto bi ja bila izuzetak, da nebi jurcali po gradu, i nismo zagledali racunajuci da kupujemo na sigurnom mestu... Naravno, posle istrosene skoro cele kutije smo videli datum, pa je moj ex tada jurcao iz okoline Beograda do njih vec u vecernjim satima da im to vraca. Sestra je navodno bila zblanuta, i na njegovo insistiranje je krenula da trazi (na njegove oci) drugu kutiju koja je imala dobar rok trajanja. Naravno, jedva su nasli takvu kutiju, skoro sve su vec bile sa isteklim rokom trajanja....
A to nisu prodavali samo meni, nego ko zna jos koliko zena je tu kupovalo, i ko zna - mozda nam zbog toga nije VTO ni uspevala u tom periodu.

Mislim da je to previse jadno sa njihove strane da to tako rade. I ovako smo izmucene sa svim i sa svacim. Dovijamo se kako znamo i umemo da dodjemo do para i da uradimo VTO i zadnje sto nam treba je da nas neko vuce za nos (ne bi li mu ponovo dosle)....
Moja iskustva su bila takva... ima i drugacijih, kome je kod njih uspevalo...

Ovo se desavalo mnogo ranije, pre nekoliko godina (ne sad) ali svejedno, ja vise nemam poverenja u njih. I ne zelim vise tamo da idem.
 
Devojke, koliko moze da traje diferelin plus stimulacija pa sve do transfera? ja se vise ne secam a pocinjem pocetkom aprila i planiram neki put pa da znam. Hvala!

Draga,ja sam prosle god.1.aprila krenula sa diferelinom,11.aprila uveli su Menopur iGonal,ja sam sve to primala do 21.aprila (da naglasim da sam lose reagovala na terapiju pa sam duze i primala) 23.je bila aspiracija,26.transfer,kod pojedinih zena je bilo par dana ranije,sve to zavisi od organizma..znaci nekoh 20-ak dana
 
Cao devojke,
Ja sam nova na forumu. Trenutno prikupljamo papire za VTO koju finansija drzava, ali paralelno biramo kliniku na kojoj bi smo eventualno probali privatno da uradimo VTO. Iskustva devojaka sa foruma su nam pomogla da Jevremova bude na vrhu liste, ali se jos uvek nismo definitivno odlucili. U mom okruzenju nema ljudi koji se bore sa sterilitetom, tako da mislim da ce mi druzenje sa v:zper:ama biti velika podrska. :zper:
 
molim neku od vasda mi kaze ukoliko zna sta da radim: juce sam krenula sa novom kutijom kontraceptiva,bez pauze,znaci prekjuce bila poslednja tableta iz prethodne kutije,kad ono cvrc,imam krvarenje kao da sam dobila od juce,sestra na klinici mi je rekla da danas,pa i sutra ako ne prestane krvarenje popijem po 2 tablete,da to nije strasno,desava se,a ako se oduzi da idem kod dr.

Ja sam imala blago krvarenje sve vreme dok sam pila kontraceptive i isto su mi rekli da pijem dve pilule dnevno. Navodno to nije nista, a meni su JC super reagovale kasnije na stimulaciju. Zato, nema razloga za brigu, samo je malo dosadno...

Ivka moja, moracemo da udruzimo snage pa zajedno. Zao mi je sto me nisi preduhitrila, ali tvoj vedar duh ce kad tad biti nagradjen!

Ovcice, ljubim te do neba za ove divne vesti! Jao, kako sam srecna!!!!

Nadam se da Suki nije pocela vec da uci curicu prve plesne korake... O, koliko ocekujemo prve utiske, Suki, javljaj!!!!
 
[
Cao devojke,
Ja sam nova na forumu. Trenutno prikupljamo papire za VTO koju finansija drzava, ali paralelno biramo kliniku na kojoj bi smo eventualno probali privatno da uradimo VTO. Iskustva devojaka sa foruma su nam pomogla da Jevremova bude na vrhu liste, ali se jos uvek nismo definitivno odlucili. U mom okruzenju nema ljudi koji se bore sa sterilitetom, tako da mislim da ce mi druzenje sa v:zper:ama biti velika podrska. :zper:

Dobro nam dosla!

Inace, pre neki dan su mi u Frontu dali papir sa kojim mogu da refundiram novac za AMH (to se jedino placalo kod vto o trosku drzave). Nije to bas mnogo bitno, al ajd da napisem da znate...
I jos da napisem da su seke u Frontu sve od reda toliko ljubazne i toliko mi prijaju prilikom sakupljanja papira (ako izuzmemo spekulum) da jedva ccekam da idem kod njih da se poradjam!:) Samo sto moraju prethodno da mi naprave bebu, smmmmrrrccc...

Cicak, mamice i tebe s nestrpljenjem ocekujemo sa vestima!
 
Devojke, jel neka od vas primala Puregon? Ja sam prosli put dobila Gonal pen od 150 jedinica a sada su mi dali Puregon od 150. Nadam se da je to isto sto se jacine tice. Ono sto me brine jeste sto nema onog praha koji se rastvara sa ampulom, dobila sam samo ampulu. I kod Menopura postoje dve ampule, jedna sa prahom, jedna sa tom tecnoscu, pa brinem da mi nisu mozda zaboravili to dati. U uputstvu nista ne pise...
 
Labradorka, i ja sam u Betaniji ali sama dajem inekcije kod kuce. Danas mi je cetvrta, ali stalno me to mucilo u podsvesti, mada si sigurno u pravu jer sam pocela osecati jajnike, verovatno folikuli rastu. Peku prilicno, a pored puregona primam i diferelin, menopur i fraxiparin tako da ti ja dodjem kao jastuce za igle:worth:. U kojoj si ti fazi?
 
Bubice, bravo.... Bice tu prava zurka u epruveti ;)

Emili... dobro dosla! Videces i sama, ovde ce ti biti glavna podrska za sve. I za savet, i za osmeh, i za suze....

Ivka i Samma... hajdete vi da probijete led, pa cu i ja za vama ;)

Mali Suncokret.... sve znamo kako ti je. A i sama znas da se to sve da izdrzati. Jake smo mi ovde, a i hrabre... Doduse, imamo oscilacija u raspolozenju, ali to je ovde normalno.

Ljubim vas sve!!!! :kiss:
 
boze zar sve vise novi clanova ima sta se to desava kod nas?drago mi je da imam da procitam i lepih vesti volela bi da ima mnogo takvih.Jel ima u nasim klinikama popust ako neuspe vto iz prvog puta za drugi put ili ako zelis drugo dete posto klinika u pragu za drgi pokusaj ili drugo dete moze da se uradi vto za 700 evra naravno ako ste sve radili kod njih.
 
medena surova je činjenica da je mnogo parova koji ne mogu prirodnim putem do začeća
mi dok nismo ušli u sve to nismo ni znali koliki je to problem, tada nismo ni pričali ni sa kim
o tome tako da ima verovatno još mnogo ljudi koji se leče nekim čajevima i prirodnim
lekovima tako da i ne postoji precizna statistika za sve to
 
boze zar sve vise novi clanova ima sta se to desava kod nas?drago mi je da imam da procitam i lepih vesti volela bi da ima mnogo takvih.Jel ima u nasim klinikama popust ako neuspe vto iz prvog puta za drugi put ili ako zelis drugo dete posto klinika u pragu za drgi pokusaj ili drugo dete moze da se uradi vto za 700 evra naravno ako ste sve radili kod njih.


Zaista je sve vise parova koji ne mogu prirodnim putem da postanu roditelji, ali se o tome ne price jer je ovo Balkan i to je bruka!!!!!! Ljudi ne shvataju da je to zdravstveni problem a ne nesto cega se treba stideti. Ovakvi forumi su jedan od retkih nacina da dodjemo do podrske i ja se unapred zahvaljujem svim devojkama jer kod mene ona prava borba tek predstoji. Na svu srecu svi ljudi iz mog okruzenja su dobijali decu prirodnim putem i to u trenutku kada su zeleli, tako da jednostavno ne mogu da shvate kako je to kada prorade hormoni koje nam preporucuju doktori. Ovo je prvi forum kojem sam se pridruzila jer mi se dopala komunikacija medju devojkama. Iako sam nova, cestitam svim devojkama koje su uspele da ostanu u drugom stanju i zelim im da uzivaju u trudnoci:vatromet::orkestar:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top